Jump to content
BulForum.com

drugi pristratseni kam perl?!


Recommended Posts

Като заговорихме за Perl ако някой си е играл с PhpMyAdmin like tool на Perl, който наистина работи, ще го помоля да ми каже името му. Като гледам всички такива са базирани на DBI модулите и се прецаква с IkonBoard-a ако се ползват заедно. Ако има начин без тях и има такъв инструмент ще е куул :)

 

Thank you :D

Link to comment
Share on other sites

ne vijdam zashto da se precakva

i ne mislq che mojesh da ochakvash da se bazira na neshto razlichno ot DBI, vqrvam ima i drugi interface-i kym mysql ama DBI e neshto kato standart

 

ta kakto kazah ne bi trqbvalo da se precakva s kvoto i da bilo

moje bi nqkyv problem s broi connections kym db-to ili pyk po nqkyv nevedum pyt da polzvat ednakyv package

Link to comment
Share on other sites

Възможно е. Може би проблема е свързан със специфичен сървър. Става дума за този на монитор.бг. Примерно ако качиш втори иконборд работата се издънва. Доколкото помня се получава грешка, че няма достъп до DBI модулите, защото се използват другаде... говорим за различни домейни! демек акаунти на един сървър, на които се хостват тия форуми.

 

дори и да не е точно тази грешката то е била подобна. Да видим сървър сетъпа. А, ето го:

 

Apache/1.3.9 (Unix)

mod_perl/1.21

MySQL някакъв...

нема PHP, SSL, etc.

 

Не вярвам пък точно mod_perl-a да преебава нещата. Не че съм опитвал скоро да правя нещо там... някъде преди половин година имах мераци, но заради тези проблеми бързо се отказах :|

Link to comment
Share on other sites

Не... две отделни иснталации (не помня дали тогава и двете са ползвали DBM (flat-file database) или само едната). Възможно е нещо да не са направили както трябва в монитор дот бг... то там админите ги е страх от всичко. Щом не успях да ги накарам да ми пуснат SSI въпреки, че мойте хора ги юркаха.... какво остава пък за PHP. Те май не знаеха даже какво е това SSI :) Или са се правили на тъпи... т.е. той е един :) Та беше нужно да му пращам сайтове с обяснения какво е това и за какво служи, че на pcclub-bg.com сега съм принуден да ползвам iFrame вместо SSI :( Както и да е...

 

Поне от двата иконборда заедно отдавна няма нужда. A и иконборда сега е пуснат на ДБМ тъй че реално не е проблем липсата на въпросния phpmyadmin like db мениджър. Просто ми беше интересно има ли такава програма без DBI, а и дори с DBI, която си струва и работи.

 

Явно проблемите в този случай са дълбоко обвързани с конкретната сървър конфигурация (soft side).

 

P.S.: Иначе за PHP съм си намерил много добър бекъп туул, който не страда от проблемите phpmyadmin с компресед gzip backup (при голям дб/таблица и 8+мб mem use limit). А също така за импортиране на големи дб-та от сорта на 30+ (с такъв съм тествал) намерих програмка, която можеш да конфигурираш на колко queries на стъпка да ти импортва информацията.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...