Jump to content
BulForum.com

За качеството на храните, които консумираме


Recommended Posts

Масово хората ядат сирене по 2-3 лв килото, особено пенсионери.

 

Че и още са живи, викаш...:laughing:

 

Майтапа настрана, ама от чисто гастрономически интерес аз също предпочитам "меките" сирена, тип "Дунавия" или "Фета", които може и да не се водят точно истински сирена, но са ми вкусни, в сравнение с "ронливите" и по съвпадение също струват 5-6 лв. килото. Оставям настрана също и че всякакви вмирисани, мухлясали и др. "френски" сирена, вкусът ми също не ги понася, пък ако ще и да са от 222 лв. килото. Така че не е цената единственият проблем, а и когато не прекаляваш с количествата (същото се отнася и до алкохола, цигарите,...), дали ще гризваш от време на време по малко растителна мазнина, не мисля, че ще си навредиш чак толкова на храносмилателния тракт.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Сравнявате несравними неща, Пламене. Сирене Дунавия веднага го гугълни и виж как се произвежда! Няма нищо общо с бучката сирене в хладилника ти biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах кое е несравнимото в случая - не съм казал, че "Дунавия"-та е сирене, а само, че ми е вкусно...и че не мисля, че ще умра или ще хвана язва, рак или друго, ако хапвам от него веднъж седмично например. ;)

Link to comment
Share on other sites

Къде го буташ в грешната категория тогава? Както и отлежалите сирена - 6 месеца и повече? Изобщо усещате ли се за какво говорим? tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Отворих приказката покрай цитата на Теди и прикачих малко размишления за вредата и вкусовите предпочитания...

 

 

Едит: Всъщност чак сега видях, че се намирам в темата за нестандартните въпроси, а не в тази с общите приказки, ама се заблудих от диалога в последните 7-8 поста. Карай, ще изчистя след малко...

Link to comment
Share on other sites

Дядо ти мраз спомена за сирене 50 лв килото.

 

Споменах всъщност че онова за което той говореше не е сирене и тези истории с 50+ процента масленост са и на доста по-високи цени но са кашкавало-подобни (даже не са кашкавал в смисъла който влагаме ние тука). Сега дали си струват парите - не знам. Някой път се лигавя с подобни неща но повече кльопам нашенско сирене - свикнал съм пък и ми харесва.

 

И между другото има едни зелени наденици (саламчета) които са ужким средна гора ли стара планина ли какво беше - вкусни са ми. Жена ми само мрънка че са отвратително мазни обаче как вървят с бирата не е истинааааааа :)

 

... т.е. като няма пържоли разбира се... но когато ме мързи - бум половин такава гадост в микровълновата за 30 секунди и става идеално мезе

Link to comment
Share on other sites

Държа за пореден път да кажа и да се види от максимално голям брой хора - стандарт "Стара планина" изисква само и единствено ВСИЧКИ съставки в даден продукт да са българско родно производство!

 

Пламене, няма какво да чистиш, дискусията макар и не на място е добре да се види от повече хора.

Link to comment
Share on other sites

За мен 7-8 лв е границата, която общо взето давам за сирене за масова употреба :) . Дали ще е 8 или 12 или 16, за мен е все тая - като вкусове разликата е само във вида вкус, нито по-лош, нито по-гаден, поне не и според цената, като качества на вид - също не виждам някакви разлики, пак в областта на статистическата грешка, за хранителните качества вече - не мога всяко сирене да анализирам в лаборатория, защото от партида до партида също има разлики, и на по-скъпи неща, не само сирена. Това съм го видял лично, каквато и да е цената, няма консистентно качество във всеки аспект... освен може би евтиното сирене - то винаги е гадно :) .

Мда, както казаха няколко преждеговоривши, да ми е вкусно, и да не е много отровно, значи става :bgrin: . Не може да се пазим от всичко по магазините, ако ще и от най-скъпите неща да купуваш, що се отнася до здравето - рискът е почти еднакъв глобално погледнато, според мен.

Който има хиляди пари месечно само за храна, да взима каквото пожелае, толкова е просто. Аз нямам, и карам на евтино сирене от 7-8 лв :) . И всички са щастливи.

Link to comment
Share on other sites

Теди, да те пратя да си купиш сирене на СД Костови ЕМК, дето не си ги и чувал съм сигурен, пак е 9.50 за килограм... Но ако изобщо имаш предства какво е истинско хубаво сирене, което силно ме съмнява, нямаше да правиш оборот на кварталния магазин, който ти мята "прясно" на бучка и едрогърдеста продавачка бърка във витрината да ти го резне с нож, който дори не е за сирене! Единствения компромис в квартална витрина е Забърдо, но пък дали си го тествал не знам. Прилично сирене, не лош кашкавал.

Между другото думата кашкавал някой да провери защо само ние я използваме, понеже в западна посока всичко е под категорията СИРЕНЕ. Аз съм влизал в магазин за сирене в Рим например - може би имаше над 100 вида, нямах как да ги огледам всичките, събраха ми се очите...

За любителите на кашкавала - погледнете в Гугъл това, което ние наричаме кашкавал колко време зрее като минимум biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

Току-що отворих 1 пакет от въпросното сирене и честно казано не съм впечатлен. На хармоника онова зеленото сирене (био ли е какво е де да го знам) ми харесва повече. Ще пробвам да го изкисна малко и ще споделя пак, но все пак другото сирене дори току-що отворено ме кефи повече. Цената че е 1 път и половина отгоре няма обаче да я коментирам :) (9 и нещо за 400грама май беше)

Link to comment
Share on other sites

Току-що отворих 1 пакет от въпросното сирене и честно казано не съм впечатлен. На хармоника онова зеленото сирене (био ли е какво е де да го знам) ми харесва повече. Ще пробвам да го изкисна малко и ще споделя пак, но все пак другото сирене дори току-що отворено ме кефи повече. Цената че е 1 път и половина отгоре няма обаче да я коментирам :) (9 и нещо за 400грама май беше)

 

Старите хора не спят за да ядат сирене :bgrin: ( сори не се здържах )

От кое си отворил и кое е по-хубаво?

Link to comment
Share on other sites

Само да кажа, че преди 3 седмици като си донесох от вилата 3л домашно мляко (от на съседите кравите) след като го сварих и забравих за 1 вечер отвън вече беше заквасило. В момента си ям домашно сирИнИ и 5 пари не давам ония какво ми пеят. Да го д*хат с тЕхното ценообразуване. Разбирам, че е сложен технологичен процес, стандарти се покриват, мандри, заплати, дистрибуция ама ей!!!! 3л мляко са 3лв от производител и от тях излезе има няма 800гр (не твърдя, че е повече ама бая го бяха нападнали още неузряло хубаво). Та това е чиста проба курвалък със сирИнИто.

Link to comment
Share on other sites

Старите хора не спят за да ядат сирене :bgrin: ( сори не се здържах )

От кое си отворил и кое е по-хубаво?

 

Това сирене е по-хубаво от това

 

Това си е мое мнение обаче - аз предпочитам сиренето да е по-меко

Link to comment
Share on other sites

Това сирене е по-хубаво от това

 

Това си е мое мнение обаче - аз предпочитам сиренето да е по-меко

И сега нека да кажем доколко си сигурен че това, което пише на етикета е така. Т.е. доколко е истинско, че е от истинско мляко, няма ГМО, разни други шитове, които има в по-евтините и т.н. Или всеки пакет се носи в лаборатория преди консумация :) . Това по-скоро е насочено към RaptoR.

Все пак, цена около 12-16 лв, колкото горе долу излиза от линковете, е търпимо донякъде. И пак вкусът на сиренето е решаващ за мен ако трябва да избирам - това дето е 16 лв ако е (и то е) само съвсем малко по-хубаво, не мисля че си заслужава, освен ако някой наистина не даде обективно обяснение за евентуално двойно по-голяма вреда на малко по-евтиното от това скъпото, сирене , примерно развиването на рак или умирането на 40 вместо на 80г, или нещо от сорта (щот нали се сещате че за да купя по-скъпото сирене трябва да работя повече, а това също съкращава живота :bgrin: ).

Освен това предполагам че най-евтиното сирене от 2-3 лв е може би по-вредно по някои показатели, но не мисля че е нещо доказуемо така, аз не го ям по чисто вкусови и конситентни показатели. Малко като безкрайния спор за браузърите, колко ФФ бил по-сигурен от IE, или Опера тва и онва... макар да не е обвързано с цена в случая.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какъв е тоя производствен процес и дали сиренето не го правят изпечени бразилки по монокини, за да ми искат 18 лева за кило сирене. Млякото и да го изкупуват по лев литъра(а го взимат на по-малко на 10000%) ми кажи как си я генерират тая цена. Пак спекулират с качеството и свалят по 3 кожи. Като кренвирш стара планина, по скъп от кило вратни пържоли. Ми яжте си кренвиршите, аз ще си ям пържолите. Ако искате хубаво сирене на сносна цена - мандрата в Кърнаре. Май на Брезовска в склада на Бони доставяха от тях. Аз си взимам от тях овчето.

Link to comment
Share on other sites

Изкупната цена на литър мляко е 0,30 стотинки в момента, по-грозна е сметката Миро, ама ние не можем явно да я смятаме тази сметка, а и приготвянето на бялото саламурено сирене е "сложен" процес. Тези от Тертер използват много специална мая за сирене - 20 капки трябват само, ама техните капки са много скъпи. Солта и тя е някаква чудодейна, 320 - 350 г им трябва, но те я калкулират както преди доста години, когато солта е била разменна монета. А пък водата - може да си карат някой ледник и за това - като онази японската минерална вода. Та така - сметката може и да им излезе 18 лв. на кило.

Link to comment
Share on other sites

Ми яжте си кренвиршите, аз ще си ям пържолите.

 

А аз съм минал направо на бон-филе - 10 лв/килото и знаеш какво ядеш, а не да взема някоя вакуумирана луканка, дето после да проклетисвам какви боклуци са й сложили и да ги плюя на всяка втора хапка.

 

Пак предлагам - ако искате да преместим дискусията за сиренето на по-подходящо място...при кулинарията или в друга тема, че вече 2 страници само сирена обсъждаме. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ще добавя съвсем мъничко по въпроса за сиренЬето, щото съм работил в мандра и знам кое-що.

Според прилаганият БДС от времето преди 1989, рандемана е 20-23%, тоест един килограм бяло саламурено краве сирене се получава от 4,5-5,0 литра краве мляко.

Типичните вкусови качества сиренето добива в процеса на зреене (около 45 дни), ОБАЧЕ... вкусовите качества могат и да се манипулират с чудесните и не скъпи лиофилизирани бактериални закваски, и за такова сирене, "зряло" 15-на дни можеш да се закълнеш, че е поне на 2 месеца. Разликата би могла да се усети само на експертно ниво. Потребителския вкус през последните 20-ина години беше така вандалски манипулиран, че и дума не може да става за реална преценка от страна на потребителя.

В заключение ще кажа, че ИЗОБЩО не намирам цената на гореспоменатото сирене от 16-18 лв/кг за реална.

Толкоз.

Link to comment
Share on other sites

Тъкмо и аз щях да спомена това за 30-те стотинки на литър мляко :) . Предните няколко поста много добре и цветущо описват реалността.

Скъпите сирена освен да начесват крастата на хората с повече пари, друго не правят :bgrin: . (Естествено и да забогатяват спекуланти, джиповете с бензин вървят все пак). А беден народ много лесно се подава на спекулации, вкл. и особено с качеството!

Без никой да се обижда.

 

Не виждам защо да не се премести дискусията за млечните продукти в нова тема, наистина.

Link to comment
Share on other sites

И сега нека да кажем доколко си сигурен че това, което пише на етикета е така. Т.е. доколко е истинско, че е от истинско мляко, няма ГМО, разни други шитове, които има в по-евтините и т.н. Или всеки пакет се носи в лаборатория преди консумация :)

 

Пука ми за ГМО. На Гимел краставиците не струват пукната стотинка и имат дъх на мухъл ако ще и био мухъл да е - не ме кефи. От пазара краставиците са ми 100 пъти по-вкусни

 

Аз конкретно за това сирене казвам че ми харесва на вкус и на консистенция. Това че е био не съм го гледал. Преди плюсках сирене на маджаров - но след като на 2 пъти имах чуството че ям не сирене а някаква гнусна химия взех това и ми хареса. Не съм маниак на храненето нито ми пука особено за био-ала-бала-та, още повече че в био храни също има консерванти.

Link to comment
Share on other sites

Taka e, аз говорех по принцип. Може би най-доброто е някъде по средата, 8-12 лв или нещо такова за кг. По-евтини просто наистина не стават за ядене.

Ето, ти с Маджаров (имам спомен че наистина преди време споменаваше че ядеш от него), по някое време си видял, че вкусът се изменя, т.е. липсва консистентност по време, което явно е резултат от лош контрол по качество и т.н.

Аз смея да кажа, че и в лошите си парични времена не падам под 6 лв за сирене и повечето други храни. Може да ям по-малко, но предпочитам да е сносно и вкусно.

 

@Midex, малко трудно ще отклониш темата от сиренето хаха :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

В момента си хапвам сирене "забърдо" овче... и точно възкликнах "егати хубавото сирене"... леко изкиснато е просто перфектно за моя вкус. Не знам преди време дали нещо не ме бяха разочаровали че спрях да го купувам но това в момента което ям е просто ВЪРХЪТ

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...