Jump to content
BulForum.com

Автомобилни новини


Светлия

Recommended Posts

Аз съм на мнение, че премахването на акциза е напълно нормална стъпка. Да чарджиш невероятно високи цени заради това, че някой вкарва мощен автомобил, който е почти сигурно, че ще бъде много по еко-съобразен от 90% от 15 годишните автомобили у нас си е идиотщина. До известна степен и дискриминация.

 

Е, след като новината е 100% сигурна, купуването на следващата кола се отлага за началото на следващата година :)

 

 

Сега ще те налазят 100 човека, че данъците трябва да се събират от богатите, а не от бедните.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 862
  • Created
  • Last Reply

Въвеждането на еко акциз е полезно, най-вече за децата поради простия факт, че всякакви таралясници бълващи смърт като се движат има възможност да изчезнат( като им сервират 4 цифрена еко такса и готово ).

Астматмата в последно време и алергиите стават все по-наболели проблеми при новородените и това не е от невероятния индустриален бум.

Link to comment
Share on other sites

Кое те навежда на мисълта, че волвото ти не е таралясник ;). Всяка една кола, която си е с катализатор си спазва нормите. Ти за какво говориш. За Чавдарите ли? То ако става за въпрос чак такива коли вече не се внасят.

Link to comment
Share on other sites

То те не се внасят, но подлежат на облагане с данък ако е екологичен той.Волвото не го знам колко замърсява трябва да се поинтересувам.Ако е толкова проблем, че замърсявам му слагам газ и падат с 30% ако помня правилно вредните газове.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Шефът на Ferrari Амадео Фелиса (Amedeo Felisa) съобщи голямата новина. Ferrari ще пусне концепция на хибриден модел още преди края на тази година.

Пред американското списание Car and Driver Фелиса казва: „Няма да бъде във Франкфурт, но много скоро след това, вероятно на някой от американските салони, ще покажем хибриден модел”.

 

Преди няколко седмици станаха ясни редица патенти регистрирани от италианската фирма за хибриден автомобил, както и за турбодвигател. Най-вероятно хибридния модел на Ferrari ще бъде показан за първи път на изложението в Лос Анджелис през декември.

 

Felisa поясни, че за да отговорят на много по-строгите изисквания за равнище на вредните емисии в Европа от 2014 г., Ferrari търси начини различни от тези, приложени при сегашните двигатели V8 и V12.

 

Според него това ще стане с въвеждането на турбодвигатели, но с това няма да се промени специфичното чувство, което сега идва от двигателите на Ferrari. Наред с турбините, втората промяна ще дойде от използването на био гориво. „Електронното управление на двигателя (ECU) при модела California вече позволява използването на гориво E85”, казва Фелиса.

Третото направление за намаляване на общите вредни емисии от моделите на Ferrari са хибридните модели, обясни Фелиса.

 

 

Мъкааааа :cry :cry :cry :cry . Реве ми се

Link to comment
Share on other sites

Айдееее....сега чакаме и електричката. :lol:

 

Те ли бяха започнали като трактори или Ламборджини, не съм сигурен, но явно ще свършат като тролеи. :lol:

 

...или електрокари. :lol: :lol: Чефо, идвай да ти давам тоя ключодържател на Ферари, дето ти го обещах, че поне да ти останат спомени от това време. :laughing: (Midex)

Link to comment
Share on other sites

Те ли бяха започнали като трактори или Ламборджини, не съм сигурен, но явно ще свършат като тролеи. :lol:

 

...или електрокари. :lol: :lol:

 

наистина не си :laughing: . питай и ще ти бъде казано :):):):):)

 

Събирам всичко дето що има емблемата на Ферари. В момента ми липсва само КОЛА. Хихихиих. Мидекс(няма проблеми. Аз имах 3 ключодържателя. Единия директно от магазина им в Италия си го купих, ама го потурчих без да искам) :(

Link to comment
Share on other sites

Злобеенето ви в случая е доста забавно :) трактористите са Ламбо ;)

Ферари ги очаква светло бъдеще по начина по който работят за сега( не ми слагайте пост с оня руския милионер изгорялото 599 ).

Link to comment
Share on other sites

Нямам търпение да видя показателите на новото Ф450.

 

Очаква се новият F450 да има по-големи и изразителни отвори за въздух и много вероятно спирачна система регенерираща използваната кинетична енергия в електроенергия, така наречената Kinetic Energy Recovery System (KERS) използвана при F1.
Link to comment
Share on other sites

Е те това е голфовата нирвана - да сложиш 700 коня на купе за разходка в парка. Освен това статията е неточна - Няма как с ви макс 250-290км./ч да е по-бърз от Вейрона, който по мой спомен успешно е каран с малко над 400км./ч.

Link to comment
Share on other sites

Няма как с ви макс 250-290км./ч да е по-бърз от Вейрона, който по мой спомен успешно е каран с малко над 400км./ч.

Имат предвид само ускорението от 0 до 100...

Link to comment
Share on other sites

Да, пак съм чел по диагонал :) И въпреки това по-доброто ускорение не го прави по-бърз, а по-пъргав. Все едно да кажеш, че някое Рено Клио е по-бързо от Кайен. :)

Link to comment
Share on other sites

Въпрос на уточнение.От 0-100 си е точно по-бърз.Като крайна скорост е по-бавен.Все тая.По-пъргав означава за мен да свива Вейрон-а на сърмички при междинните ускорения или т.н. "еластичност" на двигателя.

Link to comment
Share on other sites

На Нюрба ли беше един Лотус(СТОК) се подиграва с Вейрон(адското недоразумение). Жалко, че имаше дълги прави та да навакса тва посмешище :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Еми то с Вейрона на всяка писта с прави по-малки от 350м става грозно за мистър Грух.

 

____________________________

 

Дам за това той не трябва да се слага в категорията на F1, Enzo, Zonda и т.н. той си е GT.Различен му е замисъла.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...