Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Извинявай, ама не ме познаваш и не знаеш, колко знам английския, сигурно доста по-добре от теб, само че първо, както казва и колегата, по Discovery ти трябва доста над средното ниво, и второ-аз доколкото знам се намирам в Пловдив, България, и доколкото си спомням, английския не е станал официален език в България, така че не съм длъжен да гледам непреведени канали, за които знам, че има субтитри. Разбирам да говорим за CNN - там не мога да имам никакви претенции. Между другото не е лошо от N3 да пуснат CNN.

 

Дам, това за CNN, не е зле! Ами не те познавам да, но и какво от това, че е по-добър, нали аз не се оплаквам за субтитри, а си гледам спокойно и без. И ако искаш ми вярвай, но разбирам 90% от казаното!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Дам, това за CNN, не е зле! Ами не те познавам да, но и какво от това, че е по-добър, нали аз не се оплаквам за субтитри, а си гледам спокойно и без. И ако искаш ми вярвай, но разбирам 90% от казаното!

 

Ти или не искаш, а по-вероятно не можеш да ме разбереш. Не ми пука, колко процента разбираш-аз разбирам 95%, но въпроса е принципен! Има хора, които разбират 0% и не са длъжни да разбират повече, защото в крайна сметка се намират в Родината си! Спора ни приключи-не ми отговаряй!

Link to comment
Share on other sites

Ти или не искаш, а по-вероятно не можеш да ме разбереш. Не ми пука, колко процента разбираш-аз разбирам 95%, но въпроса е принципен! Има хора, които разбират 0% и не са длъжни да разбират повече, защото в крайна сметка се намират в Родината си! Спора ни приключи-не ми отговаряй!

 

Напротив, разбрахте, обаче хората не са длъжни да превеждат зорлен предавания..., То и аз искам RAI UNO да ми е преведен, ама не го правя на въпрос. B)

Link to comment
Share on other sites

Дам, това за CNN, не е зле! Ами не те познавам да, но и какво от това, че е по-добър, нали аз не се оплаквам за субтитри, а си гледам спокойно и без. И ако искаш ми вярвай, но разбирам 90% от казаното!

 

За филми ли говорим или за дискавъри? Я прочети на mIRCata поста отново:

 

Точно пък по това дискавъри, често се използват термини и се обясняват неща на английски, който не е точно базово ниво. Пък може и да е смешно, но този канал не го гледат само млади хора. Ела кажи на баща ми дето е на 60+ години, че трябва да почне да учи английски сега, за да гледа този канал, а не само когато има субтитри. Вчера гледах предаване със суб, но обикновенно 90% от времето филмите са непреведени.

 

 

 

Иначе съм съгласен че това че даден канал се излъчва не е задължително да е преведен - все пак ако трябваше всичко да е преведено може бабите да почнат да мрънкат, че не могат да четат с очилата толкова бързо и ако може да е озвучен направо. Но дискавъри съм забелязал че на цифровата на ЕК чат пат има субтитри чат пат не но на аналоговата е по-преведен (и понеже скоро не съм гледал не мога да твърдя че е баш същия канал но с едно 90% сигурност помня че един път гледах нещо и понеже не можех да го разбера минах на аналогова... само че това беше преди може би 2 години, как е в момента положението нямам представа).

Link to comment
Share on other sites

Искам някои от N3 да ми каже може ли да ми бъде предоставена Конакс карта тъи като разполагам с кабелен приемник които поддържа тази система мисълта ми е да го използвам като допълнителен ако ли не обяснете ми какви са условията ви за втори приемник

Link to comment
Share on other sites

Може да дойдат техници с карта да се пробва.

 

За втора цифровва телевизия, без значение какъв е приемника - има месечна такса 6 лева.

Ако е с едногодичен договор - няма начални такси.

Ако е с безсрочен - трябва да си купиш оборудването - приемник/CAM + карта, ако имаш приемник - само карта.

 

За трета и т.н. цифрова - купуваш оборудването и не плащаш месечни такси.

 

Цените са :

приемник : 85 лева

CAM : 70 лева

карта : 20 лева

 

Ако кажеш модела на приемника който имаш, може би някой ще знае дали ще работи.

Link to comment
Share on other sites

Понеже от сайта не става абсолютно ясно, искам да разбера дали правилно съм разбрала таксите за включване на цифрова тв:

Ако искаш да си на безсрочен договор с CAM, плащаш 15 лв. инсталация + 70 лв. модул + 20 лв. карта = 105 лв.,

а с приемник - 15 лв. + 85 лв. + 20 лв. = 120 лв.

Ако искаш да си на едногодишен с CAM, плащаш 70 лв. модул + 20 лв. карта = 90 лв.,

а с приемник - само се депозират 85 лв. + 20 лв.

 

Правилно ли съм разбрала?

Link to comment
Share on other sites

за безсрочния е правилно.

 

за едногодишния не се плаща за карта и приемник. Само CAM се купува, който иска.

Аха, значи никакви депозити няма. Мерси за инфото!

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш телевизор с кабелен тунер си купи CA модул, за да гледаш истинска цифрова телевизия.

От приемника им излиза модулиран аналогов сигнал, т.е. цифровата телевизия свършва до входа на приемника им и не гледаш каналите с хубаво качество.

Link to comment
Share on other sites

Те бяха некодирани и модул не ти е трябвал изобщо, а относно дали ще ги пуснат пак ...едва ли в близките няколко месеца ,по независещи от N3 причини.

Link to comment
Share on other sites

А бе не знам какво е некодирано, обаче днес специално по след обяд всички канали от тази група - Да Винчи, анимал, и т.н Без History и Дискавъри постояно ми прекъсваха за по 1 секунда през всеки 20 - 40 секунди, което беше особено дразнещо, защото на всяко такова събитие телевизора ми изписва текущата програма отгоре и чакам 5 секунди да ми се появят субтитрите... Не че не се е случвало и друг път, ама днес просто беше ..сериозна доза... дано няма още.. :wacko:

Link to comment
Share on other sites

като цяло няма проблем, освен една особеност : ако договора е безсрочен и се ползват две услуги, след като спрат заради неплащане, "излизат" от пакет и се губи отстъпката за пакетна услуга.

този месец мисля че спиранията започват от 4-ти (рано сутринта).

Link to comment
Share on other sites

Romel, ако ти се случват такива неща трябва да съобщиш, за да се коригира сигнала.

А бе да съобщиш... аз съм от умерените мрънкачи, не вдигам врява за всяко нещо... освен това, когато не е постоянно и преобладаващо защо да вдигам вой напразно? Ще вземат да дойдат например а нищо нередно - все едно се подигравам.Аз самия работяв подобно положение ( но не в такъв бранш) и много ме е яд, когато ме дигнат на пожар ( едвали не) за да видя, че на някой нещо си му се видяло не наред По скоро използвам форума, деликатно да намекна, че нещо се получава, обикновено знам, че ако проблема не е локален, се издигат още и още гласове и тогава явно има належаща нужда от някаква намеса.Та такива работи ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Има някакъв малък бъг с Фокслайф. Като се пусне EPG-то и сигнала спира. Трябва да се смени на друг канал, за да тръгне.

Link to comment
Share on other sites

не е общ проблем, и щом се повтаря значи има нещо за оправяне.

 

дори да дойдат в момент когато проблема не се проявява, в повечето случаи, може да се замери че сигнала не е с добри параметри и да се поправи.

Link to comment
Share on other sites

От дв атри дни, рядко като превключа канал и ми изкарва съобщението No access както ако е кодиран. Само, че програмата си върви от долу. След малко изчезва. Това ми направи впечатление на Btv cinema. И вчера по едно време почна да става на квадрати, една друга програма замръзна. Днес, тъй като имам повече време, като седна да погледам телевизия, ще го следя да видя дали е било нещо временно или продължава. Става въпрос за Тракия - района до Акваленд

Link to comment
Share on other sites

От дв атри дни, рядко като превключа канал и ми изкарва съобщението No access както ако е кодиран. Само, че програмата си върви от долу. След малко изчезва. Това ми направи впечатление на Btv cinema. И вчера по едно време почна да става на квадрати, една друга програма замръзна. Днес, тъй като имам повече време, като седна да погледам телевизия, ще го следя да видя дали е било нещо временно или продължава. Става въпрос за Тракия - района до Акваленд

И на мен ми се е случвало, даже още преди да сложа CI модула. По едно време ми беше изкарало, че National Geographic е кодиран, като му вървеше звука... след няколко минути се оправи и не се е случвало много време.

 

ПП. хах, току що се получи същото на thevoice, заедно с още някои други канали, но предполагам нещо приеманият сигнал е изчезнал, тъй като bTV например бачка.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

И на мен ми се е случвало, даже още преди да сложа CI модула. По едно време ми беше изкарало, че National Geographic е кодиран, като му вървеше звука... след няколко минути се оправи и не се е случвало много време.

 

ПП. хах, току що се получи същото на thevoice, заедно с още някои други канали, но предполагам нещо приеманият сигнал е изчезнал, тъй като bTV например бачка.

И при мене се изписа кодирано, но веднага изключих от контакта и се оправи. При тебе реши ли се проблемът и как?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...