Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Здравейте. Имам следния проблем. От три седмици съм на Ентри и съм страшно доволен от интернета и телевизията им. Обаче искам да си свържа рутера,за да имам нет и на нетбучето, но за съжалание удрям на камък. Предварително искам да кажа,че с този рутер на предишния си интернет доставчик(Гигабит) нямах никакви проблеми и ми тръгна от първия път всичко. Но при ентри,каквото и да направя нямам нет-в единия случай ми излиза непознато мрежово устройство, а в другия като клонирам мак адреса ми излиза съобщението от Firefox да махна отметката от Работа извън мрежата(което естествено е направено). Обадих се на момчетата от ентри,продиктувах им мак адреса на рутера,те ми казаха да рестартирам рутера и ще ми тръгне нета,но уви не става. Марката на рутера е TP-Link WR340g. Бих помолил,някой с подобен проблем,да ми каже как го е разрешил,или евентуално къде е грешката,за да се оправи. Благодаря предварително на всички ! :rolleyes:

Щом си бил на ггбит, в настройките на dhcp сървър-а на рутера седят dns-ите на евроком, смени си ги с тези на ентри: 77.77.167.56 , 77.77.167.55

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

днес няма да работят касите. Спиранията ще започнат от 3-ти януари.

 

Дефакто на 3-ти януари ако платя сутринта ще има ли смисъл?И ако не, има ли и колко е глоба за ненавременно плащане?

Link to comment
Share on other sites

...

exo, мрежата от която е IP адреса ти не носи информация в нашия случай, трябва да ми кажеш нещо по конкретно за да проверя какво е ставало.

...

Ами явно беше нещо моментно, дано не се повтори поне до първия работен ден. Ако има нещо ще пиша на ЛС или ще звъня на съпорта.

Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

BTV BNT DIEMA+, NOVA, D2, TV7 - Няма никой. Разбрах, че не е по вина на N3. Какво да кажа спря два дни аз ТВ не гледам ама в нас ми надуха главата, баш по нова година . Има ли някаква информация до кога ще е така?

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Пф повече тая грешка да препоръчам нещо на някого няма я правя никога. Слиза комшията и ми вдига скандал, че видиш ли аз съм го бил едва ли не накарал да мине на N3. Казах му да звъни да пита ако не му отговарят да звъни на Булсатком. Дано да тръгне Нова, че ще ме линчуват заради миризливата Забранена любов :D

 

ПП: А супер че се е оправило, да държи още 1-2 часа, след това излизам и спирам телефона и да се спасяват :).

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Някой друг да има сериозни проблеми с цифровата в Южен? Или съм само аз. По принцип цифровата се ползва само от майка ми, но в редките случаи когато съм в стаята с телевизора винаги има проблеми през последната седмица. Първо забелязах доста чести "замръзвания" на картина и звук, за около секунда. След това към "замръзването" се добави и tearing, и артефакти (не знам какъв е точния термин, част от картината става на квадратчета). Преди малко влизам, и гледам черен екран със съобщение за липсващ канал или грешни настройки, а майка ми се оплака, че през цялата седмица цифровата е ужас. С външен приемник от N3 съм, свързан е през композитен AV към CRT телевизор. Района е медицинския колеж, до втора градска болница в Южен.

Link to comment
Share on other sites

нека оплакванията са по-конкретни, и по двете няма за какво да се захвана. Общи проблеми не виждам да има.

 

pcworm, допускам че си запълваш изходящия международен с торенти.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

нека оплакванията са по-конкретни, и по двете няма за какво да се захвана. Общи проблеми не виждам да има.

 

pcworm, допускам че си запълваш изходящия международен с торенти.

 

Ами възможно е, утре ще тествам.Иначе ето картина от zamunda и google

 

zamundat.jpg

 

и Гошо ;)

 

googleke.jpg

 

П.С. Сега забелязах, че към yahoo го няма този проблем:

 

yahooi.jpg

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Ако искам да имам интернет на два компютъра, не с рутер или суитч, а просто като включвам лан кабела към компютъра, който ми трябва в момента, нужно ли е да се обаждам в N3 за да дам/получа някакви данни ? И ако да, трябва ли да го правя всеки път, когато превключвам към другия компютър?

 

edit: @The AnGeL благодаря за помоща, свързах си лаптопа, по начина който си описал и си свърших работата.

Edited by Jack of Spades
Link to comment
Share on other sites

Или трябва всеки път да им се обаждаш и да съобщаваш MAC адреса, или ...

 

от настройките на другата лан карта да ѝ сложиш MAC-a на първата. Това става от device manager, right click на network adapter-a, properties, advanced и там за network address въвеждаш mac-a. Така би трябвало да стане. При мен поне работеше преди време, когато нямах рутер, а трябваше да сваля на един лаптоп разни работи набързо. После обаче ако се наложи някакви други мрежи да правиш, да не забравиш да махнеш адреса, който си сложил.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

ЧЕСТИТО ! Новата визия на сайта на Н3 е вече онлайн! Изглежда много добре :) , Пак не сте вписали Cartoon Network и Boomeranг в детския пакет :) А малкия шрифт е прекалено ситен и трудно се чете ;) Но добре изглежда страницата :) :punk

 

 

НОВИЯ САЙТ НА N3 ТУК

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

аз пак съм на мнение че е от торентите.

такива влошавания в часови диапазони които не са пикови ... е изключително малко вероятно да са общи.

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че полето "моите услуги" с последващо логване е станало по-явно и по-натрапчиво..добре, но лично аз никъде не съм прочел и никой не ми е казал как се получава парола...това чудо работи ли въобще или е за "някъде по нататък" ? :lol:

 

Поне има едно нещо, което мен лично много ме дразнеше а вече е изчистено-ясен и точен списък на каналите а не някакви "плаващи парцали по реката" дето да се чудиш кое си видял и видял ли си нещо :rolleyes: Браво... така е по добре :beer:

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Гледам, че полето "моите услуги" с последващо логване е станало по-явно и по-натрапчиво..добре, но лично аз никъде не съм прочел и никой не ми е казал как се получава парола...това чудо работи ли въобще или е за "някъде по нататък" ? :lol:

 

 

Ами щом преди време, фуриозо ми беше писал че трябва на касата да се поиска парола, веднъж се обадих и ми казаха, че не знаят за какво става въпрос...

Link to comment
Share on other sites

Furiozo, днес гледах че на Вашият проекто офис на Димитър Талев и Петър Стоев се слагат охранителни датчици, междувременно до офиса в каналната мрежа на БТК (по Димитър Талев ) се пускаше оптика. Като ги питах момчетата на кой е те доста недвусмислено ми показаха че това не е моя работа. Интересното в случая е , че в непосредствена близост до тях имаше спряна кола (пред моя вход) на NET1. И въпросите ми са следните: Това ваша оптика ли е ? Ако отговора е положителен, скоро ли ще покриете района около офиса Ви? И все пак с NET1 ли работите и евентуално предвиждате ли пускане на оптики до дома в Пловдив?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...