Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Глей ся. Искаш помощ, опитваме се да ти помогнем и накрая правиш опити да ни се караш.

Няма как да знам с коя версия на фирма си и дали знаеш за тези неща.

Успех :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

c4821, предавам приблизително обяснение от колегата :

в меню - настройка - автоматична актуализация - има 2 настройки автоматично нещо си - да се изключат

след това дали автоматично или ръчно търсене са малко противоречиви сведенията , но май с автоматично трябва да стане.

Ако не се получава ми пиши кой абонат си за да минат да се уверят какво точно става.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo , здравей !

 

Днес си разглеждам каналите и като дам на NatGeo Wild и ми изписа надпис "Кодиран сигнал CONAX" !!!

Би ли ми казал какво е това , защото тоя канал не ми беше кодиран....Не съм разглеждал другите канали , но този ми е достатъчно да го нямам , за да ми възникнат въпроси.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да питам ще има ли покритие N3 в Кичука и кога ако да евентуално?

Преди месец при онлайн заявка питах и ми казаха след нова година.

В момента имам само интернет от Визио , немога да се оплача но имат още трески за дялкане. Искам цифрова телевизия и нет, а за моето местоположение само кулбокс и близу , от първите ми е скъп пакета а вторите съм малко резервно настроен. В общи линии нямам доста избор.

Link to comment
Share on other sites

c4821, предавам приблизително обяснение от колегата :

в меню - настройка - автоматична актуализация - има 2 настройки автоматично нещо си - да се изключат

след това дали автоматично или ръчно търсене са малко противоречиви сведенията , но май с автоматично трябва да стане.

Ако не се получава ми пиши кой абонат си за да минат да се уверят какво точно става.

Да в меню Setup/Software Upgrade/Auto Download и Auto install задължително се изключват. Получих стабилност 183МХз и 191МХз вече стоят и не изчезват. Сканирам на Финланд AUTOSCAN/ADVANCE начална 183 и крайна 183 MOD256 сцорост 6875 - и най важното Network ID го слагам на 2 След това на ръчен режим Single RF скан пакет по пакет - само честота, модулация и сцорост. Резултат 122цифрови, 15радя и 26аналогови. Има липси - РАЙ-тата и някакви турски не ги намира, но те не ми и трябват. Интересно е, че при Network ID 1 и ауто скан с начална 183 и крайна 183 намира 158 цифрови +радия - т.е всички, но не отваря нищо. Благодаря, доволен съм

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да питам ще има ли покритие N3 в Кичука и кога ако да евентуално?

Преди месец при онлайн заявка питах и ми казаха след нова година.

В момента имам само интернет от Визио , немога да се оплача но имат още трески за дялкане. Искам цифрова телевизия и нет, а за моето местоположение само кулбокс и близу , от първите ми е скъп пакета а вторите съм малко резервно настроен. В общи линии нямам доста избор.

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ще се развива покритието в Кючука, но ще е поетапно и бавно.

Ако обмисляте нещо за по-далечото бъдеще - ОК, но ако ви трябва нещо за "сега", за съжаление няма да е N3.

Link to comment
Share on other sites

Ще се развива покритието в Кючука, но ще е поетапно и бавно.

Ако обмисляте нещо за по-далечото бъдеще - ОК, но ако ви трябва нещо за "сега", за съжаление няма да е N3.

Ами планирам да се абонирам сега и за в бъдеще да съм на тази мрежа. Но като става бавно, предполагам до една година трябва да има покритие и в кичука. Варианта ми е да се вържа към някой .... и живот и здраве като свърше договора да се закача към N3 , ако са покрили района.

Link to comment
Share on other sites

Ами планирам да се абонирам сега и за в бъдеще да съм на тази мрежа. Но като става бавно, предполагам до една година трябва да има покритие и в кичука. Варианта ми е да се вържа към някой .... и живот и здраве като свърше договора да се закача към N3 , ако са покрили района.

В сайта картата е актуална. Може да я следиш за да видиш дали има раздвижване към твоя район.

Link to comment
Share on other sites

А всъщност сканираш ли ги тях, те са на 135 и 143. Network ID не може ли да е празно/неопределено.

Техникът ми каза, че 183 е началната :) Пуснах 135 и RAI-тата и 3Sat вече се виждат. Нататък до 183 нищо не хваща. Network ID го има като параметър само при Auto Scan и неможе да е празно. Трябва да е число между 0 и 999999. Интересното е, че има стойности по подразбиране, които според държавата са различни. Да уточня, че за Toshiba режим Cabel може да се избере единствено за Finland ID100, Sweden ID41001, Norway ID100, Germany ID999, Switzerland ID999 и други ID999.

Има и начална честота по подразбиране, която е различна за всяка държава, но подлежи на смяна.

Ще направя още тестове и ще пиша. Какво е Network ID? Contact your provider :rolleyes:

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

Снощи докато свалях поредния торент забелязах, че дърпам с до 6MB.Да няма някаква примоция?До сега без значение от къде съм свалял тавана ми беше 3MB.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

От неделя е пълно мазало всичко ... аман. Вчера беше добре - викам си ОК. Проблемите са главно през деня. Дали може да има нещо общо с "токовете" - имам предвиид силовите кабели? Или просто сигналът си е такъв през деня?

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

c4821, не става ясно за какво точно се отнася оплакването ти , та ще предположа :

За влошаване на качеството, тип размазване, което беше описал преди, колкото и да не ми се иска да го казвам, проблема с почти пълна сигурност е в твоя телевизор, или поне нещо около него.

Централно такъв проблем няма, а проблемите които се случват на локално ниво няма как да се изразяват в размазване.

Има ли някаква инфомация да допълниш, с която да помогнеш да поумуваме със съфорумниците на какво може да се дължи проблема ?

Link to comment
Share on other sites

Весели празници !

 

Незнам дали проблема е при мене позлвам рутер(линксис) , целия декември месец е някакъв лек ужас интернета ,преди не беше така.

Загуби на пакети до голем бг сайт има почти постоянно писна ми да пингвам .

Имам два варианта , да пингвам без рутер и до гетуея , ако се наложи ще се стигне до там.

Ако имате нещо по добро като идея ще се радвам да го чуя.

Проблема се корени някъде в северната част на Кършияка.

 

поздрави

Link to comment
Share on other sites

Без да изглежда като реклама но до момента от 3те интернета които имам ми се струва че Н3 ми работи най-безпроблемно и стабилно. Разликата верно е минимална а единия от другите два е двойно по-бърз при сваляне на торенти а другия е "оптиката си е оптика" но аз поне с оптиката не намирам разлика да не кажа че на Н3 е по-добър (субективно впечатление просто). То и другия си е оптика защото от терасата виждам медийния конвертор... Но не знам защо съм с някакво впечатление че от всичките Н3 ми се държи най-стабилно.

 

 

..... фуриозо кажи кога ще ме черпиш сега :P

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

azr, да, има един известен проблем засягащ част от Каршияка, предполагам на него се дължат и твоите проблеми.

В близките дни ще се направят известни ъпгрейди които ще отсранят проблема.

За всеки случай ми пиши кой потребител си и ако е възможно позволи в рутъра да бъде пингван от вън.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...