Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

c4821, Samsung ли ти е телевизора ? Доста непълно си се оплакал. И естествено споменатите канали ги има цифрови.

Пикселизацията няма как да е от телевизора... Не не е Самсунг, а и да е какво от това? Цифрови ги има с един или два часа назад... 183МХз начална, 6875 скорост, 256модулация и ги вади по азбучен ред - 57% сила. Ще пусна нов скан, може да излязат, но качеството няма да се подобри от това :)

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

http://www.technomarket.bg/products/09050119/samsung-sm-2333hd-ls23cfvkf

тук пише само за DVB-T ТУНЕР

досега на ТВ под 26" не съм видял DVB-С ...

 

magare, на линка който си дал, монитора има ATSC тунер, това е стандарт който се ползва в Америка, в Европа се ползва DVB, боя се че не са съвместими двата стандарта.

Такива модели по принцип не се продават в Европа, ако си го купувал от тук ... един вид са те прецакали (ако си дал точен линк).

 

c4821, Samsung ли ти е телевизора ? Доста непълно си се оплакал. И естествено споменатите канали ги има цифрови.

Link to comment
Share on other sites

magare, на линка който си дал, монитора има ATSC тунер, това е стандарт който се ползва в Америка, в Европа се ползва DVB, боя се че не са съвместими двата стандарта.

Такива модели по принцип не се продават в Европа, ако си го купувал от тук ... един вид са те прецакали (ако си дал точен линк).

 

 

Благодаря за инфото. Всъщност не се чувствам прецакан, защото го купих като монитор /от Техномаркет/, а тунера беше един вид екстра. Просто докато четях форума видях, че има и опция с карта директно в ТВ-то за някои модели и се чудех дали за този модел има начин. Ще гледам през NETA, не е толкова страшно.

Link to comment
Share on other sites

Да питам, че ми предстои да ме включат към Н3 /вече стигнаха до нашия район/ - научно популярните канали включени в основния пакет - дискавъри и др всички ли са със субтитри или преведени?

Edited by one665
Link to comment
Share on other sites

c4821, първото ти обяснение звучеше сякаш вечерта е било ОК а на сутринта е било зле. Каква пикселизация има, като от силна компресия или като от "загуба на пакети". Ако е първото, провери дали няма пуснати някакви режими тип "подобряване на картината" или други крайни настройки. Ако проблемите продължават, ми пиши да минат колеги да видят какво точно става.

 

one665, на Discovery-тата, освен основното, има доста непреведени предавания. Основното - Discovery Channel и останалите канали са почти изцяло преведени.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

furiozo пиша от компютъра на един мой приятел и имам следното питане. Пуснах заявка за прекарване на цифрова телевизия и интернет на 23.11(вторник) и все още няма никакъв резултат. Адресът ми се намира в покритието на картата, дори един съсед от другия вход е ваш абонат. Според техниците трябва да се копае между двата входа и да се сложат кабели . Вчера дойдох лично в офиса в Тракия,говорих с касиерките и те не ми дадоха никакъв срок,дори ми препоръчаха ако толкова бързам,да мина на някой друг доставчик. Имам следното питане - колко са сроковете ви за прекарване на тези кабели и има ли смисъл да чакам още или да си давам заявката за друг ? Също така, искам да допълня,че имам двама приятели от входа,които и те плануват в скоро време да стават абонати на Ентри и също се интересуват как седят нещата с прекарването на кабелите.

Edited by viktor4o19
Link to comment
Share on other sites

http://entry.bg/default.aspx?pageid=426&menu_id=1378

 

Преимущества на ENTRY:

 

Безкомпромисно качество, гарантирано от оптичната преносна среда и внедрена новаторска технология.

Повече телевизионни програми.

Получавате всички услуги по ЕДИН кабел.

 

за мое съжаление(и не само) това не е верно при ENTRY :cry

LAN кабела за Интернета + коаксиалния за ТВ = 2 кабела

(Упорито отказват кабелен интернет в новите райони на покритие)

 

@N3 : Поне махнете това изречение от сайта ви...

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

c4821, първото ти обяснение звучеше сякаш вечерта е било ОК а на сутринта е било зле. Каква пикселизация има, като от силна компресия или като от "загуба на пакети". Ако е първото, провери дали няма пуснати някакви режими тип "подобряване на картината" или други крайни настройки. Ако проблемите продължават, ми пиши да минат колеги да видят какво точно става.

Да точно така, вечерта качеството беше отлично, а на сутринта - отврат. Снощи и тази сутрин също беше отлично. Дори HD-тата, които вчера сутринта бяха мазаници снощи и тази сутрин бяха "сълза". Отново 57% Пикселизацията се дължеше точно на компресия, а относно настройките всякакви подобрения, както и Digital Noise Reduction-а съм ги изключил. Главния проблем обаче е загубата на канали. Забранил съм на телевизора всякакви UPпдейти, дори синхронизацията на часовника махнах. 183МХз и 191МХз ги намира и след известно време ги губи... Ако сканирам само 183 или само 191 ги държи без проблем... докато не превъртя и не мина няколко пъти през радиата. Дори и при ръчно сканиране пакет по пакет от 183 до 303 след време първите два изчезват, като странното е, че радиата, които са на 183 си остават... и когато изчезне програма която гледам в момента ме прехвърля на Тангра... Можете ли да ми ги спрете? А да телевизора е Тошиба LV733G. Пробвах на всички държави, на които можеш да избереш Кабел... Довечера пак ше тествам... Иначе вече съм по-доволен :))

Link to comment
Share on other sites

Да вероятно проблемът е в идентификацията на каналите - просто на различните честоти има еднакви идентификации ... оправете си NIT- а. Защо NOVA е с инфо BULSATCOM? :) ха, сетих се какво ми каза единият техник - "ми те Samsung-а и Toshiba-та имат проблеми, виж Sony ... те са друго..." :)) обаче техниците на Blizoo твърдят, че при тях се бъгвали Sonny-тата ... еми ... :)) :laughing:

А аз просто искам да гледам цифрова телевизия - нищо повече :)

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

Николко остават от 183 и николко или един два от 191, само радиата стоят.Нов фирмуер за моделите от 2010, какъвто е и моят още няма.

Щом четеш този форум прочети тогава http://forum.setcombg.com/index.php/topic,42823.0.html точно след списъка с кабелните оператори е писано за липсващите програми

Link to comment
Share on other sites

Там стоят почти всички тоест липсват по един два канала максимум и то когато в честотата има над 10канала - това е след ауто скан. При ръчно сканиране пакет по пакет липсите са по-големи - открива ми 11програми в пакета, а се появяват само две... открива пет а се появяват три. Трябва да проверя по обстойно с листче и химикал :)

Точно българските канал1, btv, нова pro бг... (183) и DaVinci Learning(191) са 2/3 от каналите които се гледат у нас :)

добре де 1/3 :)

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

Там стоят почти всички тоест липсват по един два канала максимум и то когато в честотата има над 10канала - това е след ауто скан. При ръчно сканиране пакет по пакет липсите са по-големи - открива ми 11програми в пакета, а се появяват само две... открива пет а се появяват три. Трябва да проверя по обстойно с листче и химикал :)

Точно българските канал1, btv, нова pro бг... (183) и DaVinci Learning(191) са 2/3 от каналите които се гледат у нас :)

добре де 1/3 :)

 

Пробва ли с ъпдейт на фирмуера на телевизора?

Link to comment
Share on other sites

....Нов фирмуер за моделите от 2010, какъвто е и моят още няма.

Toshiba 32LV733G от август 2010, освен това защо да си ъпдейтвам фирмуера?

Edited by c4821
Link to comment
Share on other sites

Защото има телевизори, които имат даден проблем с работата на нещо /примерно цифровия тунер/ и това се открива от завода производител в последствие. Затова се пускат ъпдейти, с които бъговете се изчистват. Това, което споменаваш като проблем, ми прилича на софтуерен проблем с ТВ-то ти. Може просто в някой момент да си "забравя" настройките и ти да трябва да сканираш до откат.

На лично ти пращам един линк към форум, в който се занимават с това и там се коментира всичко. Там, ако не можеш да намериш инфо за този проблем, можеш да питаш и ако някой е хванал такъв бъг и има решение с нова версия, ще има линк и обяснение как да ъпдейтнеш. Обикновено с флашка и става за 20сек.

Link to comment
Share on other sites

Един колега твърди че при Toshiba, както и при Panasonic, този проблем изчезва ако се изключи автоматичния ъпдейт, за съжаление не мога да ти кажа за които точно опции става дума. Ти каза че си го направил, но може би не си улучил къде и кои опции. Във всеки случай, такъв тип поведение - за известно време да работят а после да изчезнат, звучи като да е свързан с нещо тип "автоматичен ъпдейт".

Link to comment
Share on other sites

Специално искам да отбележа,че днес дойдоха момчетата от Ентри и ми прекараха интернет. Страшно съм доволен. Специални благодарности на фуриозо. Скоро очаквайте още абонати от моя вход :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@furiozo: Любопитно ми е как стои въпросът с въвеждането на IPv6 в България и по-конкретно от страна на N3. Очаква ли се някакво развитие в тази насока или има още време докато настъпи този момент? ;]

Link to comment
Share on other sites

Пичове, защо не приемете, че проблема е в кабелната? Да съм си ъпдейтнел фирмуера? Ами с какво да го ъпдейтна, като още няма нов? Интересно защо няма? :laughing:

Наясно съм , защо производителите пускат нови версии фирмуер. Toshiba има нови фирмуери за моделите от 2009 и то не заради проблеми с тунерите, а заради HDMI. За моделите от 2010 още няма никакви

Lucky Luciano аз самият напуснах setcom доброволно и не смятам да се връщам там, а и съм дап препратка към друга тема там (за кабелните оператори) - не четете ли какво пише предния преди вас?

furiozo дори пробвах с Loader Status-а на модула - Allow, Forbid - каналите правят каквото си искат, т.е - никаква разлика. За автоматичния ъпдейт твърдят същото и за LG ...

Днес е още по-зле - сканира намира 16 - появяват се 2 - виждам, че ще се гледат три канала и аналогова и така докато ми изтече договора ... :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...