Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Някой да има проблеми с нета в Каршиака ? Моя интернет спря , въпреки че рутера си получава всички данни ...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И при мен нета спря, провали ми се ладдер игра, която щях да спечеля :( Току-що даде признаци на живот.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

В тракия също. Даже и програми от телевизията изчезнаха. Пинг до гайтуея имаше, до ДНС-не. А бях свързан по ИП към друг компютър през това време. Рутера си получаваше настройките и всичко останалао.

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена съм абонат.Единственото нещо което ме дразни е брумът, който вкарва цифровият приемник в звука на телевизора.

Някакво обяснение има ли този проблем , а също и начин за разрешаване?

А ако вдигнете малко ъплоъда цена няма да имате :) .

Link to comment
Share on other sites

От няколко дена съм абонат.Единственото нещо което ме дразни е брумът, който вкарва цифровият приемник в звука на телевизора.

Някакво обяснение има ли този проблем , а също и начин за разрешаване?

А ако вдигнете малко ъплоъда цена няма да имате :) .

Брума ти го вкарва евтиния кабел меджу бокса и тв-то. Купи си качествен кабел (35+ лева) и няма да имаш брум.

Link to comment
Share on other sites

Или да си намали малко телевизора... де го прати веднага за кабел. Аудиото от телевизора да е наполовина, а вече приемника може и на макс. При мен така се оправя.

Link to comment
Share on other sites

Или да си намали малко телевизора... де го прати веднага за кабел. Аудиото от телевизора да е наполовина, а вече приемника може и на макс. При мен така се оправя.

Дразнещо е. Дори да го намали наполовина... пак се усеща, макар и едва доловим фонов брум. В края на краищата като сложи качествен кабел ще се оправи и видеосигнала.

Искам само да отбележа, че проблема е некачествен кабел а не е в оператора или доставчика. А и цена от 30-35 лева за качествен скарт или 40-50 лева за hdmi e нищо в сравнение с цената на един качествен телевизор, но пък кефа да гледаш отлична картина и да се наслаждаваш на добър звук е голям.

Той да си решава, ти също му посочи вариант :P

 

Тъй като и аз трябваше да си търся качествен кабел на сравнително добра цена преди известно време... ще си позволя да цитирам магазина от който си го купих и в който има много голям избор на кабели - Технополис. По принцип не го харесвам като място за пазаруване, но... специално за кабели - там е мястото. Има кабели от нисък, среден и висок клас, представени от над 5 производителя, включително Sony, LG, Philips, Hama и т.н.

Ако това се счита за някаква форма на реклама - изтрийте тази част на поста ми.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

От няколко дена съм абонат.Единственото нещо което ме дразни е брумът, който вкарва цифровият приемник в звука на телевизора.

Някакво обяснение има ли този проблем , а също и начин за разрешаване?

А ако вдигнете малко ъплоъда цена няма да имате :) .

 

Ако брумът е постоянен (не се влияе от картината - примерно да се чува/усилва когато има нещо ярко) смяната на скарт кабела няма да помогне. В този случай си купуваш галваничен разделител за коаксиалния кабел и си решаваш проблема.

Прерови темите тук, често се препоръчват модели.

Link to comment
Share on other sites

Ако брумът е постоянен (не се влияе от картината - примерно да се чува/усилва когато има нещо ярко) смяната на скарт кабела няма да помогне. В този случай си купуваш галваничен разделител за коаксиалния кабел и си решаваш проблема.

Прерови темите тук, често се препоръчват модели.

Зевс 7 на SONO. 7-8 лв е, и с такъв си реших проблемите преди 2-3 години.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветитe, ще тествам с разделител и дано се оправи този дребен , но досаден проблем.Не знам каква е разликата между галваничен изолатор и галваничен разделител , понеже изолатор имам монтиран на коаксиалният кабел.

Изглежда така http://kts.vdsbg.com/Videosat-kts/gip.gif

 

Какво върши едното и какво другото ?

Edited by preparat
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за съветитe, ще тествам с разделител и дано се оправи този дребен , но досаден проблем.Не знам каква е разликата между галваничен изолатор и галваничен разделител , понеже изолатор имам монтиран на коаксиалният кабел.

Изглежда така http://kts.vdsbg.com/Videosat-kts/gip.gif

 

Какво върши едното и какво другото ?

същото е...значи имаш Остава ти номера с кабела...може би ? :music

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Проблемът ти е в кофти замасяване. Евтините скарт кабели имат много тънка маса и затова се получава този брум. Може да дублираш масата с един коаксиален кабел с антенни букси от приемника /loop изхода на приемника/ към антенния вход на телевизора. Така ще имаш замасяване и ще можеш да си гледаш /ако искаш/ аналоговите канали.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ти е в кофти замасяване. Евтините скарт кабели имат много тънка маса и затова се получава този брум. Може да дублираш масата с един коаксиален кабел с антенни букси от приемника /loop изхода на приемника/ към антенния вход на телевизора. Така ще имаш замасяване и ще можеш да си гледаш /ако искаш/ аналоговите канали.

Такава връзка правят и тези от Близу... обаче... не знам, на приемника който "изгоря" ( от новите) и на стария модел няма ефект, чуваше се брумЪ ;)

Link to comment
Share on other sites

Такава връзка правят и тези от Близу... обаче... не знам, на приемника който "изгоря" ( от новите) и на стария модел няма ефект, чуваше се брумЪ ;)

 

Тогава вече е за галваничен разделител.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът ти е в кофти замасяване. Евтините скарт кабели имат много тънка маса и затова се получава този брум....

И аз търсих решението с допълнително замасяване но не се получи. Проблема на ефтините СКАРТ кабели не е само в масата а и в това че кабелите по които се пренася видеото и аудиото не са екранирани. При това положение се получава че видеосигнала генерира паразитни токове в аудиото което и се чува като бръмчене. При мен то практически изчезна когато взех не много скъп СКАРТ но с лентов кабел с отделна екранировка на всяка от линиите. Цената му беше само 8 кинта в Практикер. Другият начин за справяне е да се използва качествен компонентен (RGB) кабел за видеото с екранировка и подобен и за аудиото но май STB-тата нямат отделен компонентен изход, а да се ползва този на СКАРТ-а няма смисъл защото е много вероятно отново да бръмчи.

Link to comment
Share on other sites

Проблема на ефтините СКАРТ кабели не е само в масата а и в това че кабелите по които се пренася видеото и аудиото не са екранирани.

Ако трябва да бъдем по-точни: няма нито един екраниран кабел. Оттам идват проблемите. Да не говорим, че материала от който са изработени жилата е алуминий. Ама за 2 лева... какво повече да искаш...

Качествените кабели са с медни жила (чистота на медта - над 99,7%) и са с добра, също медна екранировка както на единичните жила, така и обща екранировка (на всичките жила). Те затова струват над 25 лева за 1,5 метра дължина.

Link to comment
Share on other sites

Саморъчната изработка почти винаги е по-добрия вариант.

Ако някой иска, продавам компонентен кабел моя изработка, 7 метра, от коаксиален кабел (3 дебели жила по 7 метра), с 6 броя качествени масивни чинчове. :) Вече от 1.5 г. не ползвам компонентен, а VGA връзка към ТВ, затова не ми трябва вече. Перфектно качество на картината.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...