Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Аз ви препоръчвам да искате от някой колега, който е на Blizoo от скоро и не го е еня за hdmi че има на приемника си и ползва скарт буксата това:

COSHIP 8750C. Един вид размяна да направите;)

хаха da ма аз докато му се зарадвам на този "нов" приемник и хоп взе че изгоря за 4 дена ( работи всичко, само дето не приема сигнал) и го смениха със стария тип бърлога ...седи в един кашон и заема място , боклука му с боклук :devil

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Питане към furiozo :

 

Освен до платените Ви пакети канали приемникът ми отказва достъп и до следните канали, които не сте обявили в платените пакети:

 

Fox Crime, Cartoon Network, Boomerang

 

Искам да попитам ЗАЩО при положение че не сте ги включили в платените пакети ???

Link to comment
Share on other sites

Винаги са били в платените пакети. Fox Crime e в пакет Кино, а другите 2 са в пакет Детски. Сега гледам, че ги няма на сайта, но преди ги имаше. 

Link to comment
Share on other sites

Винаги са били в платените пакети. Fox Crime e в пакет Кино, а другите 2 са в пакет Детски. Сега гледам, че ги няма на сайта, но преди ги имаше. 

Още преди да се реша да стана абонат на N3 не съм ги виждал в сайта, а това че ги няма там говори че не са включени в платените пакети, така че моят въпрос остава, защо ?

Link to comment
Share on other sites

Винаги са били в платените пакети. Fox Crime e в пакет Кино, а другите 2 са в пакет Детски. Сега гледам, че ги няма на сайта, но преди ги имаше. 

а бе то няма да е лощо да се осъвремени малко инфото май... :rolleyes: Другото е ...няма ли начин тези "летящи килимчета" на цифровите програми да се заменят и да станат както е дадено за аналоговите - кратко и ясно...

Link to comment
Share on other sites

Още преди да се реша да стана абонат на N3 не съм ги виждал в сайта, а това че ги няма там говори че не са включени в платените пакети, така че моят въпрос остава, защо ?

 

Разбирам, че в сайта наистина е леко подвежащо сега. Предполагам се е получила тази грешка като са добавяли новия платен пакет с viasat-ите. Въпреки това, ако идеш до офиса, където плащаш, трябва да има изкаран списък с всички програми и коя в кой пакет е. Там е най-сигурно. Има и друг вариант, наистина вече да не трябва да са платени, но още да не е махнато ограничението по някаква причина.

 

 

Иначе и аз съм "за" да се махнат килимчетата :D и да се сложи един списък, както е в офисите.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

това поне 2 пъти съм го писал и аз,обаче никаква реакция...

 

Иначе и аз съм "за" да се махнат килимчетата :D и да се сложи един списък, както е в офисите.

Link to comment
Share on other sites

Това като се случи, веднага се обаждай на съпорта. И при мен имаше такъв проблем по едно време. Не успяха да го хванат, но отдавна не се е повтаряло. Казаха като се случи пак, да се обадя да дойдат. Също, пингвай DNS сървъра.

Link to comment
Share on other sites

май имаше в предвид gateway-я

Забранили са пинга до него или поне при мен не става

 

То днс или гейтуей, ако нещата седят по този начин нямаш грижи :)

Ping statistics for 77.77.167.55:

Packets: Sent = 241, Received = 241, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

 

Ping statistics for 87.121.59.2:

Packets: Sent = 654, Received = 654, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 3ms, Maximum = 8ms, Average = 3ms

Link to comment
Share on other sites

Надявам се. Днес поне 3 часа беше така, мисля главно около обяд става. През седмицата съм на лекции и не мога да проверя със сигурност, но уикенда имах проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo здравей ,

 

имам питане към тебе....Абонат съм на Н3 от доста време , но на скоро си купих LCD телевизор и като го вързах към приемника който ми дадохте не искат на ми тръгнат HD пакета.....Как да си го оправя ?

Някой ми беше споменал , че се слагало някав модул който струвал 70лв. , но не разбрах точно какво е това и как се използва !!!

Би ли ми споделил за какво става на въпрос и как мога да си пусна ХД пакета....все пак това ми беше идеята за покупка на по-голям телевизор.

И още....ако се наложи да с е слага този модул , той само за сигнал на Н3 ли е или ако реча да си сменя доставчика тряба да слагам и негов модул ?

 

Телевизора ми е TOSHIBA 40XV733G

Link to comment
Share on other sites

приемниците които раздаваме за момента не поддържат HD.

за да ги гледаш ще трябва да махнеш приемника и да вкючиш кабела направо в телевизора, след което да сканираш за цифрови канали.

параметрите които могат да ти трябват са :

frequency / честота - 183 MHz ( 183000 kHz ),

symbol rate / скорост на символи - 6875 ksym/s

модулация - 256 QAM

 

Модула за който питаш е нужен за декриптиране на каналите които са криптирани, HD каналите за момента не са, но почти всичко останало е.

Модулите които ползваме са Conax, могат да се ползват и при други оператори ползващи тази криптираща система, конкретно blizoo я ползват.

 

Телевизора ти е подходящ, има DVB-C и MPEG4.

Link to comment
Share on other sites

приемниците които раздаваме за момента не поддържат HD.

за да ги гледаш ще трябва да махнеш приемника и да вкючиш кабела направо в телевизора, след което да сканираш за цифрови канали.

параметрите които могат да ти трябват са :

frequency / честота - 183 MHz ( 183000 kHz ),

symbol rate / скорост на символи - 6875 ksym/s

модулация - 256 QAM

 

Модула за който питаш е нужен за декриптиране на каналите които са криптирани, HD каналите за момента не са, но почти всичко останало е.

Модулите които ползваме са Conax, могат да се ползват и при други оператори ползващи тази криптираща система, конкретно blizoo я ползват.

 

Телевизора ти е подходящ, има DVB-C и MPEG4.

 

Ами аз пробвах така само с кабела към телевизора без приемника , но половината канали са ми кодирани и то спортните....На мене идеята ми е да гледам първо с по-добър сигнал и второ да гледам ХД пакета който предлагате , но както те разбирам това няма как да стане без да ми слойите този модул.

Сега в момента съм със вашия приемник и искам да разбера искренно , дали ще има подобрение на картината и сигнала ако сложа този модул ?

Link to comment
Share on other sites

картината ще се подобри от това че телевизора ти приема сигнала директно.

модула няма отношение с качеството, той е за декриптиране.

можеш да сравниш качеството на канали които все още не са криптирани, като слагаш и махаш приемника.

Link to comment
Share on other sites

картината ще се подобри от това че телевизора ти приема сигнала директно.

модула няма отношение с качеството, той е за декриптиране.

можеш да сравниш качеството на канали които все още не са криптирани, като слагаш и махаш приемника.

 

ЯСНО !!!

Сега ми стана много по-ясно ....

Пробвах да сложа само кабела и да си призня не виждам голяма разлика в качеството.Ефекта това , ще остане само да се позлва ХД пакета и да се борави с едно систанционно само.

Мисля , че мога да си намера такъв модул втора употреба на доста по-ниска цена....Ако го намера ще стане ли сампо да ми се сложи картата от ваша страна и да не плащам нищо ?

Link to comment
Share on other sites

Мисля че монтажа би трябвало да е елементарен :) и сам би се справил

Може би се слага модула в телевизора и след това се мушка в него картата от приемника....това ли е цялата философия ???

klz1290634736o.gif Това ли е правилния модул ???

Edited by ScumBag
Link to comment
Share on other sites

по-принцип да, обаче в твоя случай може би не, защото картата ти навярно не е конакс, ще трябва да ти я сменим.

да.

разликата в качеството може да се види на каналите които се излъчват с добро качество, за съжаление в България те са малко.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...