Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Снощи тъкмо да почна да пращам поздрави на майките на N3 :) заради калпав интернет и проблема се оправи с рестарт на ПС-то

По интересното е, че проблема имаше същите сиптоми за които бях чел в няколко теми, а именно:

зарежда бавно страници, чакаш по 30сек за някакви обикновенни снимки и т.н.

След като пуснах пинг до въпросните страници, всичко изгеждаше наред ( пинг от рода на 4мс, няма загуби и т.н. ), но когато пуснах пинг до ПС от вътрешната ми мрежа се появи следното:

 

C:\Documents and Settings\Admin>ping 192.168.1.3 -t

Pinging 192.168.1.3 with 32 bytes of data:

Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=24ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=24ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=24ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=-23ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=24ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64
Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time<1ms TTL=64

Ping statistics for 192.168.1.3:
   Packets: Sent = 15, Received = 15, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
   Minimum = 0ms, Maximum = -23ms, Average = 4ms

 

Смених на другата мрежова карта, но проблема остана.Явно Windows-a се беше омотал нещо.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Reply from 192.168.1.3: bytes=32 time=-23ms TTL=64

Интересно - пакетът пристига преди да си го пратил :D

 

Такива променливи стойности на пинг във вътрешната мрежа ми се оправиха като обнових драйвъра на безжичната карта. Ти през такава ли си вързан към рутера?

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

не, оказа се ш*бания проблем на АМД с Athlon x2 64 дето имаше преди време фикс.След преинстлацията оня ден, не го бях качил.

Интересно, че М$ явно са го махнали от ъпдейтите на XP

Link to comment
Share on other sites

pcworm, дали случайно тоя компютър не е с двуядрен AMD процесор ?

 

едит:

 

добре, значи го знаеш.

 

а за който не знае, такова поведение, отрицателни пингове, проблеми с мрежата, странно поведение на "realtime" приложения, се получава при някой многоядрени АМД процесори.

Оправя се като се добави патаметър /usepmtimer в c:\boot.ini скрития файл, например :

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /usepmtimer

 

или с фикс за драйвера на процесора, обаче за него линк не ми се търси.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

pcworm, дали случайно тоя компютър не е с двуядрен AMD процесор ?

 

едит:

 

добре, значи го знаеш.

 

а за който не знае, такова поведение, отрицателни пингове, проблеми с мрежата, странно поведение на "realtime" приложения, се получава при някой многоядрени АМД процесори.

Оправя се като се добави патаметър /usepmtimer в c:\boot.ini скрития файл, например :

 

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(3)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT /usepmtimer

 

или с фикс за драйвера на процесора, обаче за него линк не ми се търси.

 

Въпросния проблем има ли го при Win7? И ако го има, може ли линк към фикс?

Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да си снима отзад цифровия приемник и да постне снимка тук?

Снимката е от интернет, но нещата (поне при мен) са същите. :) От сайта на Neta.

c89dd8bb106cab02d1e88095034cdbe9_920x0.jpg

Edited by Fibaman
Link to comment
Share on other sites

Аз пък да питам друго - нета си е перфектен и човек, колкото повече си внушава, толкова повече "проблеми" намира(мое мнение-не ангажирам никой с него)- въпроса ми е към Фуриозо - дали само при мен се получава така, но аз основно гледам Дискавъри-тата и НГ - субтитрите ми почти никога не тръгват, ако специално не натисна бутона за субтитри и не потвърдя, че искам български. Това ми го прави на NG Wild, а пък на Discovery Science почти никога няма субтитри - не мога да разбера, по принцип ли няма или на мен не ми вървят. На Viasat Nature също ги загубих тотално - от време на време има, ама рядко. Като цяло -добре ми е NG, че е вече изцяло на български, Discovery Chanel - на него ядове няма и това е, а и DaVinchi е без проблем. На другите си е жив кахър и като превключиш, тръгват след 2-3 мин., а понякога и ако не ги поканиш не тръгват изобщо. Не, че не разбирам английски, ама пък не ми се напъва да слушам внимателно.

Link to comment
Share on other sites

не, оказа се ш*бания проблем на АМД с Athlon x2 64 дето имаше преди време фикс.След преинстлацията оня ден, не го бях качил.

Интересно, че М$ явно са го махнали от ъпдейтите на XP

 

<offtopic>Ето поради такива изпълнения мразя AMD. Преди време имах проблем с драйверите на един контролер на adaptec който се оказа че "дава откат" при една конкретна операция единствено на машина с AMD но успя да съсипе една база данни. Ето го отново. Нека пак някой да тръгне да ме убеждава колко по-бързи и евтини процесори са и как са отвсякъде на далавера.</offtopic>

Link to comment
Share on other sites

Снимката е от интернет, но нещата (поне при мен) са същите. :) От сайта на Neta.

c89dd8bb106cab02d1e88095034cdbe9_920x0.jpg

 

Благодаря за снимката. :))

 

 

Значи излиза, че цифровия приемник за цифрова телевизия има само аналогови изходи. LOL?!? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за снимката. :))

 

 

Значи излиза, че цифровия приемник за цифрова телевизия има само аналогови изходи. LOL?!? :lol:

ХА ами тогава ползваш приемник с HDMI изход и си готов ... то тези приемници са замислени да спасят за някое време старите crt телевизори ... :beer:

Link to comment
Share on other sites

ХА ами тогава ползваш приемник с HDMI изход и си готов ... то тези приемници са замислени да спасят за някое време старите crt телевизори ... :beer:

 

Препоръчай някой (+линк). :beer:

Link to comment
Share on other sites

Препоръчай някой (+линк). :beer:

Трудно ми е да препоръчам конкретен модел. То нещата опират до наблюдения и до пари. Иначе ако е за идеята е лесно да се намери до към 100 - 150 лева ...ето например едно менте

Elit

p.s Не знам дали е лош, ама аз свястно нещо от тази марка не съм срещал.... :beer:

Link to comment
Share on other sites

Трудно ми е да препоръчам конкретен модел. То нещата опират до наблюдения и до пари. Иначе ако е за идеята е лесно да се намери до към 100 - 150 лева ...ето например едно менте

Elit

p.s Не знам дали е лош, ама аз свястно нещо от тази марка не съм срещал.... :beer:

Това е DVB-T приемник, за N3 е нужен DVB-C i.e. Cable (Conax).

Link to comment
Share on other sites

Трудно ми е да препоръчам конкретен модел. То нещата опират до наблюдения и до пари. Иначе ако е за идеята е лесно да се намери до към 100 - 150 лева ...ето например едно менте

Elit.....

Тези не стават - само за ефирна цифрова са. По принцип в момента в страната май не се предлагат други кабелни цифрови STB освен операторските, а кабеларките по разбирами причини ще се съпротивляват до последно срещу свободната им продажба.

 

Щом имаш нужда от HDMI защо не си ползваш тунера на ТВ-то...

Ако ТВ-то е купувано преди 2-3 години като моя е напълно в реда на нещата да няма кабелен тунер а само ефирен. Това беше причината да се откажа от включване към H3 - не предлагат HD приемници, а след качеството на картината която гледам в момента през HDMI кабела на друг доставчик не ми се и мисли повече за аналогова съставляваща по преносното трасе.

Link to comment
Share on other sites

Аз ви препоръчвам да искате от някой колега, който е на Blizoo от скоро и не го е еня за hdmi че има на приемника си и ползва скарт буксата това:

COSHIP 8750C. Един вид размяна да направите;)

Link to comment
Share on other sites

Да за съжаление и това го има...

Както и явлението HD-ready ама да се надяваме че и то ще отмине скоро.

http://www.satshop-bg.com/product_info.php?cPath=32&products_id=288

То това си е половин телевизор...

http://www.strongsat.com/tvweb4/index.php?id=779

Цена - не виждам

http://www.satshop-bg.com/product_info.php?cPath=74_75&products_id=325

За 5 минути в Гугъл - толкова :)

Иначе и аз съм ЗА 1 дистанционно но като не може...

Edited by pAbLo_
Link to comment
Share on other sites

Сонитата имат conax карти. Аз поне от тази която си взех съм много доволен, работи идеално, няма нужда от допълнителни устройства и най-важното сменям си каналите от дистанционното на телевизора чийто софтуер смятам че е по-добър и удобен от тази на джаджите които раздават.

Link to comment
Share on other sites

скоростите който са обявен в сайта

за БГ важът само или и за международни сайтове

че аз попринцип много рядко дърпам нещо от бг повече от вънка

а нета на ЕК е трагичен за мен а за международният ъплоад да не коментирам ужасен просто !

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...