Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Да, един месец забравих да го платя и ми изкара съобщение в браузъра, че не е платен и имаше възможност да го активираш (само не знам за колко дни/часа се активира)biggrin1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Здрвейте,съфорумци и го казвам като вече част от Н3!Всичко е почти перфектно и освен,за да се похваля,пиша тук за да видим дали ще могат да се оправят двете проблмчета,за които вината май е в мен и се чудех дали трябва да направя някаква настройка или нещо си...

Първият ми въпрос е свързан с цифровата телевизия-Сtb-то всички канали си вървят перфектно,заедно с всички пакети,тъй като нов абонат са безплатни.Но от стб-то,нали не могат да се гледат HD програми и за това си викам дай да пусна кабела през тв-то направо.Телевизори си има цифров тунер и с него си гледах телевизия преди това с другата компания...Конкретно проблема е -пуснах да търся програми на авотматична настройка на всички честоти-намери около 40 програми,после видях стари постове на фуриозо във форума-пуснах автоматично да търси само на честота 199мгх,намери 14.После видях други постове,които явно са проложимите за моя телевизор-Ръчна настройка на честоти давам и започвам търсенето от 135мгх със стъпка от 8мгх и така до 303(където са програмите с два часа назад),в последствие се сетих,че със стб-то ми пиши кой канал на коя честота е имах предства кой къде мога да го намеря.Но след като обходих целия спектр с честоти и стигнах до 303мгх ми беше намерило много програми и радостен излизам от менюто и гледам-55 програми,а иначе са към 120 не съм сиг дайе маиче малко повече.Разгледах на различните честоти какво дават и установих,че телвизора продаи някаква причина слага програмите една върху друга-примерно -бтв,нова тв,бнт и още няколко основни в реално време са на 183 мгх , хбо,хбо комеди,синемакс са на 275,в смсиъл на отделна честота,но ако въвдеа честотата на бтв..хбо-тата изчезват и обратно и така с още няколко честоти и оттам ми се губят каналите.Има ли какво да направя,за да ги имам всички.Тв-то е LCD Panasonic tx-L42S10E.

Другият ми проблем е свързан с интернета.Преди да ми го прекарате лан-чето бях с модем и беше що-годе добре.Сега е перфектно с едно изключение-няма ъплоуд,нито към замунда,нито арена,свалих няколко торента от всеки сайт,с малко сеед,много сий,с малко лийч,повече от 5-10 кб не мърда.Пробвах и с флашгет и с мюторент,свалих ги наново,махнах всички ограничения на скоростта,след това им дадох optimize for LAN ,ама пак не става.Чудех се да не са останали някви настойки от модема или нещо,та затова питам,ясно е че в мен е проблмеа нещо,защото на http://www.speedtest.net/ си дава-малко над 16 Мбт даун и 8ъплоуд?

Въпросите ги пиша тук,а не на лично съобщение на фуризо,защото това може да помогне и на други.

Link to comment
Share on other sites

...

Другият ми проблем е свързан с интернета...

За интернета ще се опитам да ти помогна:

Първо: За какъв Windows говорим ? Провери правилно ли е настроен торент клиента ти. Ето малко помощ за uTorrent: http://www.kaldata.com/articles.php?action=show&showarticle=151

Второ: Зад рутер ли си ? Ако да, трябва да си отвориш портовете за торент клиента. Ето това може да е от помощ: http://portforward.com/

Ако не си зад рутер, провери си настройките на защитната стена (firewall) там трябва да са разрешени портовете на торент клиента, бих да помощ и за нея, но не си казал с какъв Windows си и дали имаш различна от вградената в Windows-а защитна стена ?

uTorrent Имат на сайта един скрипт който проверява дали ти е достъпен порта на клиента отвън:

 

http://www.utorrent.com/testport?port=

 

Горният линк не е пълен копирай го в адрес бар-а на броузъра ти, след занкът = напиши (без интервали) номера на порта на торент клиента и след това отвори страницата.

 

Това е за сега, кажи повече за да получиш по-точна помощ :)

 

ПП: Може и просто да няма заявки за сваляне от теб, за тези торенти които си свалил.

Edited by exo
Link to comment
Share on other sites

@Ваньо - пусни го да направи пълен скан през 1MHz, има различни тунери и работят различно. През 8, сканира по-бързо, но пропуска. През 1, би трябвало да няма проблем.

За по-лесно пробвай на мрежово сканиране по NIT на 183 Мhz/QAM 256/SR 6875

Link to comment
Share on other sites

@exo Нямам рутер и съм с win XP и ми е в изключенията мюторента и флашгета.Сега си деинсталирах флашгета,защото другия е малко по-добър и след малко ще въведа настройките както е показано в темата.Междувременно свалих един торент-12 сеед,65 лийч,ама пак същите скорости,не че това е фактор ама пак не става.Вие с колко ъплоудвате?И пак проведох спеед тест всичко си е на 6 нещо от мен е тва е ясно :) @Lucky Luciano - ще пробвам честота по честота,но в крайна сметка проблема ми е,че телевизора си ги намира каналите,но като намери някой други,просто ги презаписва върху предните.В крайна сметка се получава че си намира всички канали,НО не ги показва,защото ги презаписва върху други,а дори не са на еднакви честоти,не знам как става това?Просто питам дали ако сканирам честота по честота от 135 до 303 това ще промени нещо :)

п.с.Аз и преди четох за проблема,че при аудио потока има шум-едно тихо бръждене-и със скарт и чинч кабели няма разлика.Предполагам,че е от stb и сигурно няма оправяне,освен да си гледам програмите направо с вградения тунер,но все пак е дразнещ тоя шум и дори да спра звука на стб-то пак си е там...?Мерси много за помощта от форума!

 

РЕДАКЦИЯ:ъплуда се оправи бавно се свързва с пиъри,малко бавно тръгва да сваля,но като тръгне заковава минимум 2 МБ,а след 2-3 мин като свали торента направи 1.2 ъплоуд максимум и варираше около мегабайта.Евала,сори за постовете,но дълбок поклон към н3 и явно всичко зависи от тракера.Но ъплоуд от 1 мб,никога не съм имал!

 

Остава някой да помогне и за предните два въпроса-шума при цифровата и как да не се записват програмите една върху друга.И пак благодаря за помощта оказани ми досега.

Edited by Ваньо
Link to comment
Share on other sites

Веднъж бях при един абонат с Panasonic по друг проблем - като се изключи за повече от 15 минути си губеше каналите, както и да е ... като бях там и естествно сканирахме и нямам никакъв спомен да имаше някакъв проблем със сканирането ... бързо и лесно ... от друга страна един колега твърди че Panasonic намират всички канали единствено чрез "full scan", който отнемал 20-ина минути.

А може различните модели да се проявяват различно.

Ако не успееш да постигнеш задоволителен резултат - ще наминем да разгледаме какво може да се направи.

 

За шума когато е през бокса - навярно ще е нужен протектор.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам че става дума за так наречения "галваничен разделител" Има различни имена и изглеждат различно - по рано много се ползваха, като искаш да гледаш нещо от компютъра и на телевизора се появяваше "брум" изчезващ като извадиш кабелната.... та тази работа някога си я сложих затова и от тогава все съм на далавера

gip.gif

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Предполагам че става дума за так наречения "галваничен разделител" Има различни имена и изглеждат различно - по рано много се ползваха, като искаш да гледаш нещо от компютъра и на телевизора се появяваше "брум" изчезващ като извадиш кабелната.... та тази работа някога си я сложих затова и от тогава все съм на далавера

...

Да има полза от тях. Ето това ползвам аз. От тук го купих. Върши много добра работа без видимо затихване, под видимо разбирай нивото на сигнала (не качеството) показван от приемника в проценти :)

Link to comment
Share on other sites

furiozo, бях ти писала на лично, но може и да не си го видял, затова ще те попитам тук :) Следейки темата на N3 разбрах, че работиш там. Можеш ли да ми кажеш колко горе-долу отнема едно оглеждане от техниците в район Тракия, тъй като вече мина 1 месец от заявката ми и 2 пъти звънях и не ми казаха нищо конкретно. :unsure:

 

Аз съм на същото положение.На 12 Октомври подадох заявка за включване,казаха ми,че трябва да огледат и това ще стане до 7 работни дни.Минаха доста повече,но обаждане нямам.Утре ще подам заявка и във Визио и който се обади пръв,ще бъда негов клиент.Най-бързият печели...

Link to comment
Share on other sites

 

Другият ми проблем е свързан с интернета.Преди да ми го прекарате лан-чето бях с модем и беше що-годе добре.Сега е перфектно с едно изключение-няма ъплоуд,нито към замунда,нито арена,свалих няколко торента от всеки сайт,с малко сеед,много сий,с малко лийч,повече от 5-10 кб не мърда.Пробвах и с флашгет и с мюторент,свалих ги наново,махнах всички ограничения на скоростта,след това им дадох optimize for LAN ,ама пак не става.Чудех се да не са останали някви настойки от модема или нещо,та затова питам,ясно е че в мен е проблмеа нещо,защото на http://www.speedtest.net/ си дава-малко над 16 Мбт даун и 8ъплоуд?

Въпросите ги пиша тук,а не на лично съобщение на фуризо,защото това може да помогне и на други.

Uторента при мен качваше с ..мах 74К и си мислех...."ми то 'сичкото хубаво не е на хубаво.....". .Зачетох в темата тук и си прегледах настройките на скоро ъпгрейтната версия и ....."Лимит" някой ми задал 70К. Та да не е пипал този и твоя лимит....,'щото при мен си....тръгна.

Link to comment
Share on other sites

Да има полза от тях. Ето това ползвам аз. От тук го купих. Върши много добра работа без видимо затихване, под видимо разбирай нивото на сигнала (не качеството) показван от приемника в проценти :)

 

Това е доста по-удобно според мен ...

 

http://www.sono.bg/bg/products/bg/9/flypagetpl/shopproduct_details/113

Link to comment
Share on other sites

Uторента при мен качваше с ..мах 74К и си мислех...."ми то 'сичкото хубаво не е на хубаво.....". .Зачетох в темата тук и си прегледах настройките на скоро ъпгрейтната версия и ....."Лимит" някой ми задал 70К. Та да не е пипал този и твоя лимит....,'щото при мен си....тръгна.

 

Не нямам лимит махнал съм го на всички програмки.Не че ме бива,ама чак пък толкова :D Мерси за помощта иначе .При мен ту качва с 1 мб,след тва падне на няколко килобайта,псоле вземе,че спре,пускам спирам,пускам спирам и поняога тръгва и пак слабичко.Знам как стоят нещата пиъри-сийдъри,ама за една нощ ми направи Гигабайт ъплоуд,а ако поддържа еднскорост от 600-700 кб както като беше тръгнал в началото спокойно си прави 20 гб.Не ме разбирайте погрешно,на мен преди ъплоуда ми беше гигабайт за година и то буквално,не се опалквам.Просто ми беше интереснод али има някакви настройки да опваря и най-вече да разбера дали и при вас има такива колебания.Благодаря все пак за помощта!

За шума на цифровата ще видя да си купя някой такъв протектори и дано да се оправи.

 

п.с. Имали някакъв замисъл на Н3 да се купуват hd stb ,защото се чудя далли не е по-добре да си купя някой такъв,защото има някой с ъпскалиране! на картината и много гоитни функции,с които телевизора ми не може да се похвали.Просто информативно питам?

Link to comment
Share on other sites

Някой проблем с кабелната телевизия от 17ч(незнам преди това понеже сега се прибрах) до момента прекъсват(накъсване на картината, изчезване на картината и чат пат няма сигнал съобщение) БТВ БНТ НОВА другите нямам наблюдения. Някой да е забелязал нещо подобно или е само при мен.

 

Всъщност и на цифровата прекъсвало.

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

Toku що и на Сакъзов 13 почна яко да насича цифровата?! И цял ден пак била работила ок и сега точно се скапва?

 

(сигнала показва 68% и 92%)

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Някой проблем с кабелната телевизия от 17ч(незнам преди това понеже сега се прибрах) до момента прекъсват(накъсване на картината, изчезване на картината и чат пат няма сигнал съобщение) БТВ БНТ НОВА другите нямам наблюдения. Някой да е забелязал нещо подобно или е само при мен.

 

Всъщност и на цифровата прекъсвало.

Не е само при теб, явно е нещо от сателитната чиния.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже каква е разликата между DVB-T и DVB-C и ако имам DVR с DVB-T тунер дали ще може да записва от телевизията?

 

И друго - ако имам ЕК с прекарани кабели може ли да се смени с N3 без да се правят нови дупки а направо в коридора на кооперацията да прехвърлим кабела?

Link to comment
Share on other sites

И друго - ако имам ЕК с прекарани кабели може ли да се смени с N3 без да се правят нови дупки а направо в коридора на кооперацията да прехвърлим кабела?

Може, при мен точно така стана. :)

Link to comment
Share on other sites

Прясно инфо - засичат само БТВ, Нова и БНТ... или поне тези забелязах. 20 мин. евроспорт и НИТО една засечка. Момчета не знам какво става ама е много дразнещо.

 

____________

 

Сега май се било оправило.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

И друго - ако имам ЕК с прекарани кабели може ли да се смени с N3 без да се правят нови дупки а направо в коридора на кооперацията да прехвърлим кабела?

:confused Аз пък си мислех че това е масовата практика...най-много да ти сменят сплитера, заради текущите изисквания.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми каже каква е разликата между DVB-T и DVB-C и ако имам DVR с DVB-T тунер дали ще може да записва от телевизията?

 

Ще можеш да записваш скоро, ако дотогава оправят цифровата ефирна ТВ от Копривките.

Иначе от цифровата кабелна няма как да стане - два различни стандарта са.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...