Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Вечер чуствително спада нета, като чета колко нови абонати ще има, май ще вземе съвсем да се задръства, дано се вземат мерки своевременно.

Когато това стане никога не могат да се вземат мерки за това на момента тъй като обикновено трафика се вдига на едно число в месеца и преди в Евроком беше именно така. Получаваха се моменти на спад в трафика докато дойде отчетното число да се вдигне трафика от доставчика. Естествено, казвам това като възможно обяснение без да съм наясно с кухнята на N3 :)

Link to comment
Share on other sites

Lord ico, пиши ми кой потребител си и по-подробно какви спадове наблюдаваш.

 

ovid, предсказанията уви се доказаха като неблагонадеждни затова като цяло се отказах да ги давам. Квартала ще се работи но ситуацията се променя така рязко че дори и приблизителни прогнози са наивни.

Като цяло, не затаявай дъх ... вероятността за сериозно задвижване в идните месеци е минимална.

Link to comment
Share on other sites

И при мен от време на време вечер се наблюдава спад, ама моят проблем може да не е свързан с този на Lord ico. Вчера след 22:00 по едно време ми се появиха загуби 5-10%, а цяла вечер външния не достигаше скорост по-висока от 2-3 мбита/с (с около 300кбайта вървеше). Обаче при мен и преди се е наблюдавало подобно поведение, ама все в часови пояси, когато няма как някой да дойде у нас да види :S Та си мисля, че някое устройство наоколо може да прави мизерии, защото тези проблеми при мен се появяват за по 2 часа макс и после сами си изчезват. Одеве като се прибрах пак ей така имаше загуби, ама докато да се обадя на съпорта и пак изчезнаха. Ще го дебна нета тези дни, та да видим :)

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам проблем обаче моят е малко по различен , не мога да влизам във всички сайтове. Не знам на какво се дължи нямам вируси вече тъй като е преинсталиран компа тази вечер така че това отпада. За пример давам сайтовете avast.com , microsoft.com не мога да вляза в тях (през прокси няма проблем ама защо ?! ) .

Link to comment
Share on other sites

При ping и на двата ми излиза :

Ping request could not find host ....... Please check the name and try again.

При tracert и на двата излиза:

Unable to resolve target system name .......

За тест пуснах към google.bg и всичко беше нормално :)

Link to comment
Share on other sites

Под преинсталиран какво имаш предвид - форматиран ли е диск С? Защото това твърде много прилича на вирус. Дори и след фоматиране на С може пак да те засегне, ако е заразил файлове по другите партишъни и си решил даже само да отвориш папка от съответния дял. Пинг кога се опита да пуснеш - на напълно чиста инсталация, или след инсталирани разни работи? Пробвал ли си да отваряш други сайтове за антивирусен софтуер?

 

Питам ги тези въпроси, защото и мен преди време ме мъчеше един вирус, който след преинсталация (с формат на С), се връщаше след около час работа. Оказа се, че определен брой файлове в D бяха заразени. А самият вирус освен останалите си поразии, точно ми спираше всякакви връзки към microsoft.com и разни други сайтове.

 

 

Link to comment
Share on other sites

При ping и на двата ми излиза :

Ping request could not find host ....... Please check the name and try again.

При tracert и на двата излиза:

Unable to resolve target system name .......

За тест пуснах към google.bg и всичко беше нормално :)

 

1) Оправи си DNS-ите /Да не би да си пипал нещо ръчно/

2) Отвори C:\WINDOWS\system32\drivers\etc ( или съответно за версията Windows с която си ) и намери файла host и добави:

 

74.55.48.42 avast.com

207.46.232.182 microsoft.com

 

Виж след това дали ще имаш пинг.

3) Инсталирай си malware и сканирай ;)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

Под преинсталиран какво имаш предвид - форматиран ли е диск С? Защото това твърде много прилича на вирус. Дори и след фоматиране на С може пак да те засегне, ако е заразил файлове по другите партишъни и си решил даже само да отвориш папка от съответния дял. Пинг кога се опита да пуснеш - на напълно чиста инсталация, или след инсталирани разни работи? Пробвал ли си да отваряш други сайтове за антивирусен софтуер?

 

Питам ги тези въпроси, защото и мен преди време ме мъчеше един вирус, който след преинсталация (с формат на С), се връщаше след около час работа. Оказа се, че определен брой файлове в D бяха заразени. А самият вирус освен останалите си поразии, точно ми спираше всякакви връзки към microsoft.com и разни други сайтове.

 

Под преинстал имам предвид че форматирах всичко опитите за влизане в сайтовете бяха без инсталирано нищо а съответно пинг-овете бяха след инсталиран фотошоп което едва ли влияе толкова. Ще опитам хавата която каза pcworm и ще кажа какво е станало :)

Link to comment
Share on other sites

Нещо от Булсат или ТВ7 бяха се издънили, защото и на други оператори беше спряла. Все пак имаше RTL(пък и коментаторите на ТВ7 стават досадни от време на време :D :D :D).

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

А има ли шанс да получат развитие и по новите райони на покритие?

понеже това е единствената причина аз и други мои познати да се въздържаме да станем абонати на N3.

Просто коаксиалният кабел ни е достатъчен (при изградена инсталация)и не искаме и LAN кабели да прекарваме...

 

5, 7, 12 мбит

знам че са ниски, за момента не се цели да са особено привлекателни.

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

5, 7, 12 мбит

знам че са ниски, за момента не се цели да са особено привлекателни.

Да ясно решихм, че ще е друг вариант.Цифрова телевизи с икономичният интернет.Така или иначе 6 лв отгоре няма да са проблем :)

Link to comment
Share on other sites

Под преинстал имам предвид че форматирах всичко опитите за влизане в сайтовете бяха без инсталирано нищо а съответно пинг-овете бяха след инсталиран фотошоп което едва ли влияе толкова. Ще опитам хавата която каза pcworm и ще кажа какво е станало :)

 

Майката му е да делнеш патишъните и да си направиш нови ако е някоя "по-стабилна" гадина. В някои случаи формата не върши работа.

Edited by adriftbg
Link to comment
Share on other sites

:punk Вече съм на N3 ! Повече от доволен от нета и цифровата, пуснах стандартния пакет -> 1005091489.png даже е по-бърз, свалих и инсталирах днес Star Wars The Force Unleashed II :devil :punk - 3800 кб/с свалях и едновременно ъпвах с 1800 кб/с :) . Цифровата е перфектна, даже има HBO , Cinemax и т.н(не разбирам :D ) за нз колко време безплатни, аналоговата си върви в другата стая и ми прекараха само 1 кабел за нета точно както им казах( евала на момчетата), всичко скрито покрито и сега разцъквам на макс :D :woot
Link to comment
Share on other sites

чуде се дали да не мина и аз на интернета на ентри ... бях на Нетгруп , ама сега като го купиха Булсатком , май връзката падна , свалях с 4,5 горе долу преди на тарифа 20лв , а сега дърпам с 2,7 .. има разлика .. ама незнам на ентри колко ще е по-бързо ....

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

чуде се дали да не мина и аз на интернета на ентри ... бях на Нетгруп , ама сега като го купиха Булсатком , май връзката падна , свалях с 4,5 горе долу преди на тарифа 20лв , а сега дърпам с 2,7 .. има разлика .. ама незнам на ентри колко ще е по-бързо ....

 

Плащам 13лв на месец , свалям с 3800 качвам с 1800, ти си го сметни ;)

Link to comment
Share on other sites

e az sam svalial s 5500-6000 i kachvam s 2000-3000 ama tova ne znachi che vinagi e taka ako nabaram niakoi lokalen togava inache 2.8-3mb e niakade normalnoto :)

tmfmedia eto ti niakolko testa na dalechni i blizki sarvari na tarifata za 20lv vapreki che speedtest malko laje gore dolo tova e :)

1005370655.png1005372004.png

1005373131.png1005374093.png

1005375126.png1005376316.png

1005377752.png1005379493.png

 

 

 

ot testovete koito sam pravil pishe che tova e srednata skorost makar che v nachaloto skorostite biaha 18-20 a ne 24-25 kakto sega :)

Average Download Speed

13.75 Mb/s

Average Upload Speed

4.91 Mb/s

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

:punk Вече съм на N3 ! Повече от доволен от нета и цифровата, пуснах стандартния пакет -> 1005091489.png даже е по-бърз, свалих и инсталирах днес Star Wars The Force Unleashed II :devil :punk - 3800 кб/с свалях и едновременно ъпвах с 1800 кб/с :) . Цифровата е перфектна, даже има HBO , Cinemax и т.н(не разбирам :D ) за нз колко време безплатни, аналоговата си върви в другата стая и ми прекараха само 1 кабел за нета точно както им казах( евала на момчетата), всичко скрито покрито и сега разцъквам на макс :D :woot

помниш ли откога ти е заявката, за да знам горе-долу как вървят като график? И спазват ли си 10-те работни дни?

Link to comment
Share on other sites

Аз днеска минах през офиса и дадох заявка да ми пуснат и телевизия. Буквално след 10мин ми се обадиха и се разбрахме да минат утре към 4, така че всичко е доста относително:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

А аз да питам,защото петък наближава и се надявам да ми звъннат,че момчетата ще идват,понеже не ми се чака още месец ако платя при сегашния си оператор.Но въпроса ми е друг-ясно е че ще съм се записал за N3 и ще искам да се запиша и пакета Hbo ,ама като гледам сега е пуснат безплатно за неопределено време,та мисълта ми е няма ли да се набутам ако е за повече от емсец или е псунато Hbo-ТО само за седмица-две?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...