Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

По информация от касите на N3, ПОТВ въобще не се предоставя в цифров формат (само аналогов) и затова я има само в аналоговата.

 

Преди да стана абонат на N3 бях дългогодишен абонат на DCC-и там първоначално беше само на аналоговия пакет, а после я качиха на цифровия-иначе качеството не се подобри с нещо и сигурно са прави от касите, но дори и с това качество мисля, че не е технологичен проблема, стига да поискат да я качат. Ако говорим за качество на ПОТВ само може дружно да се посмеем-по-отвратително не знам да има-все едно съм в средата на 90-те като си я пусна-телевизора ми е доста висок клас, SONY е и въпреки това и на него тази телевизия е с отвратително качество, като от врееме на време има малко подобрение, а после подобрението изчезва и съм убеден, че доставчикът няма абсолютно никаква вина за това.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

furiozo, имам едно предложение относно испанското първеност, не знам дали е възможно като реализация, но все пак....biggrin1.gif Та идеята ми е, ако има някаква възможност да пуснете сървър, който да стриймва и мачовете да се гледат онлайн. Знам, че и в момента има такава възможност, но качеството е под всякаква критика, а да не говорим, че прекъсва. Друга алтернатива, която ми хрумва е да пуснете добра свързаност към някой чужд сървър, който стриймва мачове, за да го няма поне накъсването. Все пак даже и да не се намери решение, ако договорът с "Булсат" ми е изтекъл другия месец ще си преподпиша договора с N3 за 18 месецаbeer.gif

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

И аз да се похваля, че ще се присъединявам към групата на N3 :P

Blade Master, ти си късметлия!!! На мен ми казаха, че в края на другия месец ще ми се обадят :cry

Тъкмо ми подариха телевизор за моята стая и няма какво да си гледам на него....егати късмета... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте!

Искам да попитам дали някой от вас знае защо да речем при предишният ми оператор сигналът на НВО беше на HD,а сега не е така.Има ли значение,че в момента канала е пуснат безплатно и дали това ще се промени,когато започна да си го плащам?

Благодаря предварително!

Link to comment
Share on other sites

Има промо период за всеки нов клиент - след това се плаща.

Отделно в момента са отключени всички канали поради недостиг на conax карти :D.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Има промо период за всеки нов клиент - след това се плаща.

Отделно в момента са отключени всички канали поради недостиг на conax карти :D.

 

Какво общо има това с " централно " заключване?

Link to comment
Share on other sites

Знам и за "промо" периода и за липсата на карти,но въпроса ми беше дали като започна да си го плащам ще си гледам HD?

Явно ще трябва furiozo да се намеси,за да не си пишем празни приказки.....

Link to comment
Share on other sites

До преди 20-тина дни бях на DCC - там може би от няколко месеца НВО беше на HD.А и като се влезеше в страницата с програмата на НВО и се види инфо за някой филм също дава,че се излъчва на HD

Link to comment
Share on other sites

аз попитах за по-конкретна информация

с какъв приемник е гледано ?

на какъв телевизор е гледано, имал ли е възможност да визуализира HD ?

имаше ли българско аудио/субтитри ?

на какъв език беше аудиото, ако не е бил български ?

с каква резолюция е било изображението ?

 

 

има 2 варианта, или е било HBO HD за друга държава, което е незаконно да се излъчва в България, или не е било HD.

Link to comment
Share on other sites

Приемникът не помня какъв беше,защото съм го върнала,но е различен от сегашния ми.Телевизорът е LCD Samsung,канала си имаше БГ субтитри и ангийско аудио.Не знам дали е било за друга държава или не,но определено си беше HD.

Благодаря за отговорите!

Link to comment
Share on other sites

Ако приемника е изглеждал така:

3362.jpg

то със сигурност не е приемал HD канали. HBO просто се излъчва на максимума качество което разрешава един SD канал. Може би се заблуждаваш от това че е маркиран като 16/9 и телевизора автоматично превключва на широк екран, но това все пак не е HD.

......................

Всъщност DCC не предлагаха HD приемници като операторски а само със закупуване срещу 300 лева. След като приемника е трябвало да се връща със сигурност не е бил HD :))

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Е добреееееееееееее разбрах,че както обикновено и както напоследък се случва разни хора се опитват да ме убедят в неща,които аз съм видяла или в случая гледала.

Изключително благодаря за отделеното внимание от всички майстори във форума.

Link to comment
Share on other sites

Е добреееееееееееее разбрах,че както обикновено и както напоследък се случва разни хора се опитват да ме убедят в неща,които аз съм видяла или в случая гледала.

Изключително благодаря за отделеното внимание от всички майстори във форума.

 

Скъпа,в България няма HBO HD.И ние ти благодарим.

Link to comment
Share on other sites

tsvetence, хората просто споделят че не са чували за българско HBO HD, и изразяват учудването си че ти си го виждала.

 

казваш "определено си беше HD" и "дава,че се излъчва на HD", ама как определено, и как го дава че е HD ?

 

бихме приели за удачен отговор нещо от рода на :

 

"приемника изписваше video H264 resolution 1920x1080"

 

или

 

"имах 2 приемника, на единия - Tipfield 7700 канала вървеше, а не другия - Topfield 6100 даваше грешка - unsupported video format"

 

може и на око да се прецени че е HD ... но трябва "опитно око", а ние не знаем ти имаш ли такова ...

 

не го приемай като нападателно отношение, просто тази информация е нова и озадачаваща за мен, и явно и за други.

Link to comment
Share on other sites

@furiozo срока за пускане (свързване) спазва ли се, защото колегите ти по телефона казаха "до 7 работни дни", които вече изминаха ? Другият ми въпрос обаждат ли се ден по-рано или няколко часа по-рано преди да дойдат на място ?

Link to comment
Share on other sites

имаше периоди в които малко късно осъзнавахме какви са реалните срокове които трябва да се казват.

навярно правилния срок е бил "около 10 работни дни", извинявам се за това.

ако имаш някакви по-специфични притеснения - пиши ми за коя заявка става дума, ще се пострая да ти дам по-конкретна информация.

 

обаждането което чакаш е за уговорка за удобен ден и час, може да е няколко минути, може и да е няколко дни предварително, зависи кога ще ти е удобно на теб и какви свободни часове в графиците на включващите грути са останали.

Link to comment
Share on other sites

имаше периоди в които малко късно осъзнавахме какви са реалните срокове които трябва да се казват.

навярно правилния срок е бил "около 10 работни дни", извинявам се за това.

ако имаш някакви по-специфични притеснения - пиши ми за коя заявка става дума, ще се пострая да ти дам по-конкретна информация.

 

обаждането което чакаш е за уговорка за удобен ден и час, може да е няколко минути, може и да е няколко дни предварително, зависи кога ще ти е удобно на теб и какви свободни часове в графиците на включващите грути са останали.

 

Здраевйте,

Интересува ме следното нещо искам да мина на н3 но като ми прекарват кабела да не дупчат а да използват мрежата която има блока досега така бях на ДСС един сплитер на кутията на общия коридор на етажа и вкъщи си излиза от розетката един кабел които с сплитер се разделя за модем и за тв а сега ако мина на н3 искам пак да е така но ако остана с модем скороста ще е бавна и много повече пари а ако е на лан дали ще е възможно да използват наличната мрежа на блока БЕЗ ДА ДУПЧАТ ДУПКИ ДОПЪЛНИТЕЛНИ АЗ СЕ НАМИРАМА НА бУЛДунав 101 вх б новата корперация

Edited by dylgia1
Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

и аз имам въпрос до furiozo, който е подобен на горния пост.

Тези дни ще подавам и аз заявка за включване към N3

Понеже мразя дупченето и стърчащите кабели цялата ми инсталация, респективно коаксиалния кабел от етажа са вградени в гофре в пода на апартамента. Ще могат ли техниците да навържат 2-та кабела (нов коаксиален + LAN) на този стар кабел и да ги издърпат така, че новите два кабела да влезнат в гофрето и да си спестя дупченето (разстоянието е около 7м - без сериозни чупки и кабела се движи спокойно).

 

ТV-to ми има вграден цифров тунер и ще си купя от Вас Conax модул за да не ползвам приемника на този телевизор. Има ли вариант да получа все пак приемника и допълнителна карта, които да включа на втори телевизор вместо да гледам на него само аналогова и какво би струвало това.

 

Благодаря, за професионалните и своевременни отговори в този форум, които отговориха на много от въпросите ми без да се налага да ги задавам наново и спечелиха един бъдещ клиент на N3.

Edited by lancelot
Link to comment
Share on other sites

dylgia1, с модем не е "много повече пари", малко повече пари е : 1-2 лева. Скоростите са по-ниски, но ако даунлоуда не ти е основно занимание са си ОК.

Ако сградата има адекватно изградена мрежа за лан - естествено че ще се ползва. Там има 3 клиента с лан пуснати, ако познаваш съседите може да ги питаш как е положението, или просто огледай за кабели наоколо.

 

lancelot, ако гофрето е достатъчно дебело за да минат и двата кабела ... ще стане.

Цифрова телевизия за втори телевизор е 6 лв/месец.

Ако подаваш заявка, трябва да кажеш "CAM за първи телевизор и бокс за втори.", също ще е добре да споменеш че ще има прекарване през гофре за да са подготвени техниците.

Link to comment
Share on other sites

dylgia1, с модем не е "много повече пари", малко повече пари е : 1-2 лева. Скоростите са по-ниски, но ако даунлоуда не ти е основно занимание са си ОК.

Ако сградата има адекватно изградена мрежа за лан - естествено че ще се ползва. Там има 3 клиента с лан пуснати, ако познаваш съседите може да ги питаш как е положението, или просто огледай за кабели наоколо.

 

lancelot, ако гофрето е достатъчно дебело за да минат и двата кабела ... ще стане.

Цифрова телевизия за втори телевизор е 6 лв/месец.

Ако подаваш заявка, трябва да кажеш "CAM за първи телевизор и бокс за втори.", също ще е добре да споменеш че ще има прекарване през гофре за да са подготвени техниците.

 

Мерси за бързия отговор

да знам комшията на долния етаж е с лан но каза че техниците са използвали наличната мрежа на блока а може ли да разберете дали комшията под нас е само на лан или и тв има от вас защото ако е само на лан е възможно да стане да се използва наличната мрежа ако е и тв не знам как сте го направили тогава защото наличната мрежа има само един колосиален кабел които влиза в апартамента ни и още един които е за бтк в случая този кабел не го използвам ето и адреса за да разберем дали комшията използва и двете услуги от вас Бул Дунав 101 вхБ ет 6 ап5

интересува ме за комшията не за друго ама затова защото ако може да стане лан и нет направо си давам заявката

Edited by dylgia1
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...