Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

[...]

Трябва ли да е така, защото, до колкото си спомням, преди нямаше връзка между ъплоуд/даунлоуд?

Да трябва да е така. TCP протокола е с потвърждение.

Тоест като получиш един "прозорец" данни, трябва да пратиш пакет потвърждаващ че си ги получил, преди да ти пратят още. Ако в този момент upload-ваш, за да се намали скоростта, gateway-я дропи пакети. Ако се случи да дропне пакетите от download-а, вместо торента, тогава download-а зацепва.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

полезния трафик го гледаме като сваляне или качване но комуникацията почти винаги е двупосочна, представяйте си го така:

 

единия вика : на ти данни

другия му отвръща : добре, получих ги

 

в обратната посока трафика е малък но е важен, и ако има трети трафик който да го конкурира и измества -> страдат скоростите и по другото направление.

 

това не е характеристика на конкретна реализация ... това си е същината на мрежовите протоколи.

Link to comment
Share on other sites

Мхм, ясно. Значи може би преди не съм го забелязал това и е много вероятно да не са точели чужденци от мен. Благодаря за отговорите и съдействието :)

Link to comment
Share on other sites

pcworm, срока вече е 10 дни, и ако трябва да съм честен трябва да добавя едно "поне".

 

При мен станаха над 20, но алтернативите нещо не ми се нравят, така че...

 

И един въпрос, имам UTP кабел, който влиза в апартамента и отива до розетка, т.е. няма да има нужда да се пуска кабел вътре. Но външния му край е просто отрязан кабел, с дължина около метър. Ще има ли проблем да се кримпне и да се ползва удължител (съединител) за да се закачи към вашия?

 

EDIT: Сега се сетих, че след ремонта този кабел не е тестван. Ще го кримпна тия дни за да го пробвам!

Edited by nemo
Link to comment
Share on other sites

Здравейте.

От вчера съм абонат на N3, тоест пресен още."Превключих" кабелната и нета, заради неразбориите с DCC. Благодаря за бързото включване и отзивчивостта на техниците ви. Какво ми прави впечатление, визирам цифровата кабелна - телевизора ми е с С и Т тунер, тоест мога да гледам и без приемника, затова и не съм го заявил. Поръчах си конакс карта. Оказа се, че тя момента май тя не ми върши работа. Телевизора си приема всичко и без нея, а се заявява, че честотите са кодирани. В момента е в слота на телевизора, както я оставиха техниците. Едно бързо впечатление от картината и сравнение с тая която имах доскоро, тоест на DCC. Определено /поне при мен/ картината на повечето телевизии и най вече канал 1, btv, НОВА, Evropa e в полза на DCC. Незнам на какво се дължи, но за да го забележи и жена ми :)значи е така.При бързи движения на хора например се получава отсенъци в процеса на движението им и следва едно замазване на движещия се образ.Този ефект липсваше при DCC при същите програми.Наситеността на картината при повечето програми при DCC беше по - голяма без да има "изпържване на цветове. Не визирам HD програмите, те си вървят на познатото качество. Написано на фотографски език ми се струва, че броят на пикселите в картината на N3 е по - малък сякаш.. .Нов кабел не съм използвал, техниците просто прекачиха табела от DCC- то на вашата "линия", от кутията на входа на апартамента ми.Освен спомения телевизор, гледам и аналоговата кабелна на друг стар телевизор, Ще се радвам на компетентен отговор от някой от фирмата, ако има такъв разбира се тук. Живея в тракия бл.132.

Link to comment
Share on other sites

Rolik, ефектът на замазаните движения, който описваш ми изглежда като включена (на високо ниво) настройка за премахване на шума на картината. Пробва ли да го намалиш/изключиш?

 

Аз също гледам цифровата на N3 с вграден цифров тунер и мога да кажа, че движенията са по-ясни и картината е по-остра от комбинацията LCD TV + примник през SCART, наблюдавана в мои познати...

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Rolik, временно картата не ти е нужна защото се принудихме да пуснем каналите некодирани, това се наложи защото не могат да ни доставят карти със скоростта с която ние връзваме абонати.

 

Артефакта за който говориш - сенки при движение (ghosting) не се получава при видео компресия. Получава се от високо "време на реакция" на екрани тип LCD.

Някой да е човъркал дистанионното и да е променял контраст/осветеност/цветност или да е сменял режими кино/природа/незнам кво каквито имат новите телевизори ?

 

Или може би преди не сте се вглеждали а сега на новия оператор сте погледнали с по-критично око и чак сега ви е направило впечатление ?

 

Без да искам да прозвучи заядливо : да не би да не сте гледали телевизия толква дълго че да сте забравили как е изглеждала и да сте си идеализирали спомените ?

 

Аз знам че в сигнала такъв артефакт няма. Предполагам че ако погледаш другия телевизор ще видиш че там го няма. Може да възразиш че там е аналогова, но изходно, аналоговата е със същото качество като цифровата, само дето при пренос на дълги разстояния има тенденция да става на снежинки.

 

Броя на точките си е нормален, той е кажи-речи фиксиран, що се отнася до SD.

 

Не изключвам възможността да има някакъв проблем с изображението, но не се сещам вариант при който проблема да е причинен от характеристиките на сигнала.

Ако си убеден че има проблем може да дойдем да превключваме сигналите и да гледаме разликата.

Link to comment
Share on other sites

Понеже имам DVB-C тунер за компютър, мога да ти гарантирам че резолюцията е 720x576 и т.н. motion blur не е наличен във видео MPEG-2 потока, поне на bTV. Не съм го забелязал и на никой от другите канали, а определено имам око за различните дефекти. Примерно не можех да понасям bTV на EKK заради жестокия blocking (по народно му - пикселизация). Първо беше само цифровата, но като спря един от сателитите, се появи и на аналоговата.

 

Сега погледнах един скорошен запис, не забелязах дори interlace, който би могъл да предизвика ghosting ако се ползва прост blend deinterlacer. Ако имаш наблюдения кога е най-забележим този дефект, може да взема да запиша следващото излъчване.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Добре, толкова много хора вече се оплакват от високия пинг... моят от два дни пак е удвоен....няма ли някой да предприеме нещо, бе, хора?? То не може в европейски сървъри да се играе, вие за американските ми говорите =((

 

Я пусни един тест?

Link to comment
Share on other sites

Добре, толкова много хора вече се оплакват от високия пинг... моят от два дни пак е удвоен....няма ли някой да предприеме нещо, бе, хора?? То не може в европейски сървъри да се играе, вие за американските ми говорите =((

При мен днес в американските сервери пинга е в рамките на 190-210, което е напълно нормално за US, в eu не съм цъкал:ph34r:

 

едит: viper поне аз не мога да пингна сървърите, явно е забранено :Х

 

 

http://kb.leagueofle...+Server+IP+List

 

edit: всъщност колегата може би говори за някоя друга игра, тъй като не е упоменал, че става дума точно за LoL :bgrin:

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

equalizator, тези промени се получават, най-просто казано, когато трафик от централна европа реши да мине през западна европа на път към България.

 

За теб явно пинговете до централна европа са важни и това явление е силно нежелателно, но това са несъвършенства на организацията на Интернет над които нямаме почти никаква власт.

 

Ако искаш сподели какво и къде играеш.

 

Но се боя че навярно за момента няма да мога да ти предложа трайно решение на този въпрос.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Rolik, ефектът на замазаните движения, който описваш ми изглежда като включена (на високо ниво) настройка за премахване на шума на картината. Пробва ли да го намалиш/изключиш?

 

Аз също гледам цифровата на N3 с вграден цифров тунер и мога да кажа, че движенията са по-ясни и картината е по-остра от комбинацията LCD TV + примник през SCART, наблюдавана в мои познати...

не е това приятел, имам око още повече, че и се занимавам с цифрова фотография от години.на всичкото отгоре съм и инженер в областта на електрониката от 30 години още от онова време когато се водехме "настройчици на микропроцесорна техника в бившето ЗЗУ.просто разбирам от тая техника, чета и съм наясно с настройки и картина.каквото трябва съм го направил по настройките на телевизора си, но все пак ти благодаря за мнението.

Link to comment
Share on other sites

Rolik, временно картата не ти е нужна защото се принудихме да пуснем каналите некодирани, това се наложи защото не могат да ни доставят карти със скоростта с която ние връзваме абонати.

 

Артефакта за който говориш - сенки при движение (ghosting) не се получава при видео компресия. Получава се от високо "време на реакция" на екрани тип LCD.

Някой да е човъркал дистанионното и да е променял контраст/осветеност/цветност или да е сменял режими кино/природа/незнам кво каквито имат новите телевизори ?

 

Или може би преди не сте се вглеждали а сега на новия оператор сте погледнали с по-критично око и чак сега ви е направило впечатление ?

 

Без да искам да прозвучи заядливо : да не би да не сте гледали телевизия толква дълго че да сте забравили как е изглеждала и да сте си идеализирали спомените ?

 

Аз знам че в сигнала такъв артефакт няма. Предполагам че ако погледаш другия телевизор ще видиш че там го няма. Може да възразиш че там е аналогова, но изходно, аналоговата е със същото качество като цифровата, само дето при пренос на дълги разстояния има тенденция да става на снежинки.

 

Броя на точките си е нормален, той е кажи-речи фиксиран, що се отнася до SD.

 

Не изключвам възможността да има някакъв проблем с изображението, но не се сещам вариант при който проблема да е причинен от характеристиките на сигнала.

Ако си убеден че има проблем може да дойдем да превключваме сигналите и да гледаме разликата.

 

 

благодаря за бързия отговор.телевизора е същия и настройките му не са променяни.впрочем опитах след като видях разликата в картината, но очевадно по добър резултат не можах да получа.има някаква замазаност, лека, явяваща се най - вече при тв европа.прави ми впечатления, че на различните програми ако човек промени настройките за цветност, осветеност,различен отсенък на черното и т.н. нещата се оправят почти. сам, обаче разбираш, какъв проблем е при всяка смяна на канал да човъркаш дистанционното... .

именно затова не визирах вашия сигнал като по - некачествен, а просто зададох въпрос на който някой да отговори по компетентно - все пак може да се дължи на връзки , сплитери и т.н след като използвам в къщи мрежа от четири такива, а именно за един цифров и два аналогови телевизора и интернет от предишния си оператор /засега останаха три понеже вашия нет е по кабел и едната връзка ми отпадна/.

относно инфото за картите, разбрах го от техниците ви, както и факта, че все някога ще им дойде и на тях времето, така че не съжалявам за 70-те лева.

що се отнася до гледането и сравняването - никакъв проблем освен наличието на време, все пак се налага търсене на програми от два оператора, още имам дсс а това отнема поне половин час.относно визуалната ми представа за качество на картината си вярвам определено още повече ,

 

Rolik, временно картата не ти е нужна защото се принудихме да пуснем каналите некодирани, това се наложи защото не могат да ни доставят карти със скоростта с която ние връзваме абонати.

 

Артефакта за който говориш - сенки при движение (ghosting) не се получава при видео компресия. Получава се от високо "време на реакция" на екрани тип LCD.

Някой да е човъркал дистанионното и да е променял контраст/осветеност/цветност или да е сменял режими кино/природа/незнам кво каквито имат новите телевизори ?

 

Или може би преди не сте се вглеждали а сега на новия оператор сте погледнали с по-критично око и чак сега ви е направило впечатление ?

 

Без да искам да прозвучи заядливо : да не би да не сте гледали телевизия толква дълго че да сте забравили как е изглеждала и да сте си идеализирали спомените ?

 

Аз знам че в сигнала такъв артефакт няма. Предполагам че ако погледаш другия телевизор ще видиш че там го няма. Може да възразиш че там е аналогова, но изходно, аналоговата е със същото качество като цифровата, само дето при пренос на дълги разстояния има тенденция да става на снежинки.

 

Броя на точките си е нормален, той е кажи-речи фиксиран, що се отнася до SD.

 

Не изключвам възможността да има някакъв проблем с изображението, но не се сещам вариант при който проблема да е причинен от характеристиките на сигнала.

Ако си убеден че има проблем може да дойдем да превключваме сигналите и да гледаме разликата.

 

 

благодаря за бързия отговор :)

телевизора е същия и настройките му не са променяни. впрочем опитах след като видях разликата в картината, но очевадно по добър резултат не можах да получа. има някаква замазаност, лека, явяваща се най - вече при тв европа.прави ми впечатления, че на различните програми ако човек промени настройките за цветност, осветеност,различен отсенък на черното и т.н. нещата се оправят почти. сам обаче разбираш, какъв проблем е при всяка смяна на канал да човъркаш дистанционното... .

не съм визирал вашия сигнал като по - некачествен, а просто зададох въпрос на който някой да отговори по компетентно - все пак може да се дължи на връзки , сплитери и т.н след като използвам в къщи мрежа от четири такива, а именно за един цифров, два аналогови телевизора и интернет от предишния си оператор /засега останаха три понеже вашия нет е по кабел и едната връзка ми отпадна/.

относно инфото за картите, разбрах го от техниците ви, както и факта, че все някога ще им дойде и на тях времето, така че не съжалявам за 70-те лева.

що се отнася до гледането и сравняването - никакъв проблем освен наличието на време, все пак се налага търсене на програми от два оператора, още имам дсс, а това отнема поне половин час.за качествено такова сравнение се искат два телевизора вързани на съответния доставчик и разбира се мнение на неутрален наблюдател.

относно визуалната ми, както и техническа представа за качество на картината си вярвам определено, още повече, че се занимавам от доста години с цифрова фотография, и обработка на изображения със съответни програми.споменатия от мен факт не ме притеснява особенно, просто го споделих. доволен съм от наличието на HD канали /засега безплатни/както и достатъчно спортни и образователни програми.

мнението, което споделям тук е лично мое и надявам се не е прозвучало като заяждане.

желая успех на екипа на n3, все повече абонати като и "глезенето" им от ваша страна с подходящи програми.:)

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз съм от новите.

 

Първо, и аз да споделя, че качеството на bTV и БНТ1 e ужасяващо на аналоговата, а уж са ефирни...

 

И другото... Като пусна Speedtest виждам това:

 

46698287.jpg

 

А съм си в Пловдив :D (иначе като пусна тест до Пловдив показва ~ 100 miles.)

 

Някой друг така като мен?

Link to comment
Share on other sites

Фуриозо-проблем! Цифровата особено на Бтв, нова и канал 1 се смесват, засичат и изобщо не могат да се гледат-обнових ги ръчно, но не се повлияха изобщо!

Link to comment
Share on other sites

Хайде и аз съм от новите.

 

Първо, и аз да споделя, че качеството на bTV и БНТ1 e ужасяващо на аналоговата, а уж са ефирни...

 

И другото... Като пусна Speedtest виждам това:

 

46698287.jpg

 

А съм си в Пловдив :D (иначе като пусна тест до Пловдив показва ~ 100 miles.)

 

Някой друг така като мен?

Аз съм с много чувствителен тунер и мога да ти гарантирам, че качеството им е най-добро в сравнение с другите. Виж си хубаво буксите и връзките, най-вероятно е от тях.

А за другото - най-вероятно в момента ти засича айпи-то като софийско, както при нас на Булсат. Пусни си един трацерт и ще видиш откъде ти минава сигнала.

Link to comment
Share on other sites

Фуриозо-проблем! Цифровата особено на Бтв, нова и канал 1 се смесват, засичат и изобщо не могат да се гледат-обнових ги ръчно, но не се повлияха изобщо!

Най-добре се обади утре сутрин на съпорта. 

 

btw мисля, че няма да е зле, първият пост да се edit-не малко с линк към картата на покритие и телефоните на съпорта примерно :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Няма да откажа да се добави и повече инфо понеже на сайта пише 26лв цифрова+интернет и като звъннах момчето на телефона ми каза че ако скюча договор за година и половина е 23лв интересно ми е това само с най-ниската тарифа ли е или примерно със средната тарифа + тв има подобно намаление

Link to comment
Share on other sites

Гледам напредвате и пак да си питам :) Нещо за моя блок ? 277 ?

 

Ако няма да ме бъде, ще може ли да се каже няма да е в близките 3/6/12/24 месеца най-малко ?

 

screenshotfd.png

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...