Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Exiled, дам, международните линии се запълниха тази вечер ;О

новопокръстените май са зажадняли за интернет ....

утре ще се ъпгрейдва, имайки предвид че е празник може да остане за другиден.

Link to comment
Share on other sites

furiozo, имам известно покачване на пинговете към сървърите на "League of legends" към US от около 190-200 в момента е 300-320, а към EU от 40-42 отиде над 60. Това явление може ли да се дължи на запълването на трафика, за което споменаваш, тъй като в EU сървъра не е болка за умиране, но в US вече идва малко височък :<

Link to comment
Share on other sites

Нещо лагна. Този пост да не се гледа.

 

ПП: И аз играя League of Legends и от около седмица при янките наистина много лагаво стана. Сървърите им са в LA и пинга скачаше над 300 и никога не е падал под 200. Останах с впечатлението, че проблема е в техния телевизор обаче, Европейските сървъри са претъпкани...

Edited by Exiled
Link to comment
Share on other sites

Ето ми показателите към момента - 962393712.png

Операционна система- Microsoft Windows 7 Ultimate

Процесор - AMD Athlon 64, 3200 + MHz

Дънно - Asus A8N-E (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Чипсет на дъното - nVIDIA nForce4 Ultra, AMD Hammer

Системна памет - 2048 MB (PC3200 DDR SDRAM)

Видео - NVIDIA GeForce 8500 GT (256 MB)

Мрежова карта - Atheros AR9271 Wireless Network Adapter

Ползвам Опера и рутер за Wi-Fi

работи uTorrent и си оправям паралелно фермата във фейса-а това си е бая ресурс

Да добавя-на N3 съм-сравнително от скоро-когато DCC се осраха за първи път, а и поради простата причина, че имах малко повече информация и по нея заподозрях, какво чака абонатите-избягах навреме, та за първи път ползвам толкова читав интернет. Фуриозо веднъж не ми хареса резултата, а и наистина беше странен, но от друга страна нета ми работеше отлично-както и от както съм на N3 - та ще кажа-пу, да не ви е уроки-дерзайте и продължавайте все така-за сега сте най-яката фирма за нет и телевизия в този чудесен наш град Пловдив - излезте от типично българското правило-да започнете отлично, а накрая като се замогнете, да решите, че сте велики и да цакате клиентите. Мисля, че краха на DCC ви дойде дюшеш-възползвайте се и размажете и близуто-те, самите се размазват от некадърност.

 

P.C.: Има един коментатор, където пише "Мотцила" не ща да му търся ника, ама пич, тва много дразни-пиши нормално-да си неграмотен не е модерно Z не е Ц, а З!!!!

 

Вижте какво предлагат Мутра Сат във Варна http://www.msatcable.com/services.php?id=1&sub=38

Link to comment
Share on other sites

е за играта не знам дали няма и някакви нейни си претоварвания.

на моменти ли се влошава или стои кофти с часове ?

 

Пинговете си стоят постоянно завишени (спрямо това което бяха преди седмица да кажем). Изводите, че проблемът не е в сървърите на RIOT си ги извеждам от това, че на приятели,, които също играят пинга не е мръднал. Нека видим какво ще е положението след ъпгрейда, а и винаги я има възможността някой доставчик извън БГ да се е засралlaughing.gif

Link to comment
Share on other sites

хм, ако са постоянно завишени не е от това ...

ако за европа от 40 е станал 60 и постоянно е толкова, тва е прерутиране някакво през по-заобиколен маршрут.

знаете ли адресите на сървърите ? Или направо да я инсталирам и да си ги вида сам ~_~

 

....

намерих ги

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

И аз играя League of Legends, но при мен не се наблюдава значително завишаване на пинга. Винаги се движи от 180 до 230 (US, EU не играя), в зависимост какъв му е кефът на сървъра. При мен обаче доволно се усеща липсата на външен напоследък, най-вече youtube доста бавно вървеше миналата седмица, от няколко дни горе-долу се трае, но пак има тежки моменти :) При мен мисля, че има някакъв проблем пак, но ще изчакам да падне нета тотално, щото първия път дойдоха хората напразно да видят (загуба на пакети, която се появи за няколко часа, след това сама изчезна, след 2 дни пак се появи следобяд за час и половина и тогава и нета спря чак и отново изчезна на магия; от тогава няма аварии).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Дедо Мраз преди малко гледах едно клипче в един спортен сайт с Боби Михайлов.При мен накъсва яко с Мотцилата.Процесора се товари коло 10-20%...рамта също е малка, като консумация от браузъра.След като процесора не се товари на макс и не се консумира прекалено много памет, защо накъсва този клип...не е ли от нета?!

 

Ми така като го казваш може да е от всичко. Ако толкова те притеснява що не вземеш да ми дойдеш на гости (принципно тежка задача но не невъзможна). В момента имам Langame, N3 и Cooolbox - може да пробваме на всеки от тях как ще ти се държи машината и да разберем дали твоята връзка е проблема, интернета или друго. Клипа специално може да е от сайта. Пробвай по-късно или много рано сутрин (около 5-6 май е най-свободен интернета - дори върлите играчи са си легнали освен единици но те не могат да товарят и да искат, разните торенти вече са се свалили и просто всичко е замряло тотално). Преди си мислех че около 3сутринта интернета е чувствително по-бърз но съм бъркал - около 5 е най-добре :lol:

 

 

 

 

 

 

 

Относно Lease Expires проблемът е, че моята машина не може да осъществи контакт и да направи връзка със ДНС сървърите на Кууул за да си вземе настройки за мрежата.Доставчикът ми ме вижда - при него настройките ми излизат...даже и пингва до мен - всичко точно, но аз като се опитам да се кънектна - не става.Просто моята машина не дава заявка.

 

Някъде другаде е проблема при теб но не мога да се сетя защо. Няма как компютъра ти да не може да получи IP от DHCP сървъра а пък те да те пингват. Освен устройството да проверяват те... Пробвай с ipconfig /renew all както ти казах.

 

 

пробвам единия-другия порт, но не става и не става.

 

Само единия порт е този който ти трябва. Другия е за телевизията и раздава IPта от сорта 10.х.х.х и определено не работи интернета през него

 

 

А ланката си работи - гледам я, че си свети червеното диодче, а зеленото примигва т.е. опитва се да се кънектне, но не може.И представа нямам защо е така.

 

Я пробвай с друг кабел

 

 

За рутер не искам и да си помисля с тази скорост не нета.Ако сложа и рутер съвсем ще зацикли.

 

Пълни глупости. Рутерите само скапаните или безжичните могат да ги ограничат интернета. Първите очевидно защо вторите поради технически причини. Нямам проблеми и мога да ти дам тестове (без касперски) а и да се увериш лично (евентуално) че рутер не може да пречи и да ти ограничава връзката.

Link to comment
Share on other sites

абе работата е доста много-слойна ...

 

Международния рутър се претоварваше на моменти ... миналата неделя бе заменен с по-мощен. В резултат на което трафика подскочи, и макар че преди месец купихме повече междунараоден - ей го на, пак се запълни ... Утре надявам се няма да се запълва.

 

С youtube историята се усложнява ... по-любознателните от вас може би знаят че сайта си има сървъри в Америка на западния бряг, други на източния бряг , други за европа, .. може и другаде да има, не съм любопитствал. Поради някаква причина методиката им за балансиране на трафика се е объркала и нас (N3) ни зачисли към западния бряг на америка. Съответно повече от 350 кб/с не можеше да се вдигне. Писах им, обещаха да го оправят, но и без това направих врътка с DNS-ите та да си точим от европа. Нещата се закрепиха горе-долу, но понякога в натоварените часове скоростите пак не са задоволителни ... и вече се зачудвам дали е само за нас или сървърите на youtube се натоварват, както имаше един предиод преди 3-4 месеца когато някой филмчета вървяха супер, други едва-едва.

Ако има някой да сподели наблюдения за youtube през други доставчици, би било чудесно ...

 

думичката upgrade ще е много модерна идните дни .. месеци :[

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Добро утро, момчета!

 

Легнах си късно и съм заспал като заклан...преди малко идва жената и ме ръчка вика: "...пак няма интернет"!

Кофти чувство...то било 9 ч. а на мен ми се струва че е 4ч.сутринта., и като чух "приятната" вест, че нета пак го няма. :angry1

 

Ставам подут като спаринг партньор на Джон Сина и се тупкам на компа.Гледам нет няма...пак същото положение - настройките са избягали.Взех пак да гледам умно и да мисля откъде да я подхващам.В един момент погледът ми се спира на защитата и в главата ми нахлуха подозрения.Викам си: "абе не може само при мен настройките да изчезват.Щом доставчикът ми ме вижда и пингва до мен, то е ясно че проблемът е при мен."Преди да почна да ръчкам и да рестартвам изключих всички модули на защитната стена и нета дойде.Та ето го главния виновник да ми спира нета.Не съм пипал устройства и нищо не съм рестартвал...само изключих модулите на защитата и след няколко секунди дойде нета.Дано да е от това наистина.Утре като прекъсне пак, ще съм убеден вече на 100%!

 

Други у-ва нямам - само медията и адаптерчето за телефона, но те са независими у-ва! Та медията има два порта - единия се ползва за нета, а другия за телефона.Та и двата стават затова сменям портовете.ТВ нямам...няма и да си сложа.Нашите не са доволни от картината - много мътна.Ние сме на Близото и картината е в пъти по-добра.За рутер ще я мисля, ама хубавите дето на мен ми хващат окото са по 300 кинта! :wacko:

 

За нета си прав - към 4-5ч. наистина е бърз като влака-стрела!

Нали се сещаш за онази приказка за една кола, която си вървяла по един път и в един момент се спуснала по един наклон и си казала" ееее ся и аз съм кола".То такъв нет е баси нета, на кой ли му трябва такъв нет, дето е нет, като "умрат" всички юзъри по трасето! :wir

Link to comment
Share on other sites

Още едно доказателство в полза не тезата, че разни антивирусни, firewall и т.н. повече вредят отколкото да помагат:rolleyes:

 

furiozo, днес мисля да си направя един LoL маратон и ще пиша по-подробно как са пинговете:bgrin:

Link to comment
Share on other sites

NetZombie, преди да гледаш рутери за 300 лв, първо се огледай и оправи (ъпгрейдни) компа ;) . Някак не върви рутера ти (сапунерка) да е по-скъп от компа.

Кое по-точно ти хваща окото в тия рутери? За 100-150 лв има доста добри предложения за домашен рутер, макар че напоследък все по-често това са разни тп-линкове, към които аз лично имам някои съмнения, та или някой по-скъп бъфало, или .. линксис, не знам и аз. в момента съм с бъфало и съм си много доволен, издържа на всякакви натоварвания без грам проблеми, закарва надалеч високи скорости..

 

Колкото до файруоли и АВ, съгласен съм общо взето със Stenli само в частта за АВ. От файруоли съм имал проблеми само когато не са билив градените в Windows :rolleyes: . И то не са били свързани със спиране на връзката и т.н., а по-скоро stability issues, бъгове по интерфейс и т.н. Откакто напуснах света на ХР/2003, ползвам вградения в Windows. И проблеми никакви никога.

NetZombie сигурно ползва някое комодо/зонеаларм/аутпост или каквото е, такива много ме дразнят как се заковават в системата и се опитват да се правят на най-умните, някои не разбират от дума и реват за щяло и нещяло, точно в синхрон с антивирусните, които пищат някои за всяко куки колкото да имитират активност и да оправдават вложените пари.

Та в крайна сметка файруола ли се оказа виновен за 10-тината страници пищене по адрес на кулбокс? :lol:

Link to comment
Share on other sites

. . . ТВ нямам...няма и да си сложа.Нашите не са доволни от картината - много мътна.Ние сме на Близото и картината е в пъти по-добра. . .

Не знам какво точно сте гледали, но май нещо пак не е било с правилните настройки.

Както и да е . . . няма да коментирам ТВ-сигнала на двама от доставчиците в темата на трети . .

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

За рутер ще я мисля, ама хубавите дето на мен ми хващат окото са по 300 кинта! :wacko:

Хвърли едно погледче към този звяр. Имам го от половин година и не e мръднал оттогава. Няма забиване, рестарти, проблеми...

И тъй като тази страница е по-скоро за купуване... виж подробностите на сайта на производителя.

Давам ти линк към Плесио защото дори официалните вносители дават по-високи цени. Когато ги запитах що тъй, бе джанъм... отговора беше: те ги внасят от Гърция, а ние - не... затова. И не могат да си поддържат гаранцията. Смях :laughing:

 

edit

А това е новият му наследник. Предполагам до Нова година ще го има и в България.

Темата за WNDR3700 във форума на hardware.bg

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за мненията Ви, съфорумци!

 

Ся чакам plameni да дойде вкъщи с един лаптоп да видим, ква ша е картинката.

 

Значи с рутер не съм работил през живота си.Предполагам, че в първия момента ще го гледам като теле в железница.

Но с този нет, като си представя, че ще минава през още едно у-во и ми се изправят косите! :sayjin

 

Малко ми е трудно да се съглася с Дедо Мраз, че рутера няма да ми скопява нета, ама...ще видим.

 

Тедич, естествено, че ъпгрейда е приоритет.

Какво време доживях само - за интернета трябва да си сменям машината.Какво ли очаква внуците ми?! :confused

Оптичния нет нали е на принципа на светлината...абе ако кажат и самолет ще си купя, само да рендвам бързо.

Одеве седна за малко жената и право във фейса.Пусна си тя една игра, ама к**ец...така и не успя да се зареди.

Смотолеви нещо ядосана и стана от стола :lol:

 

Да не отварям нов пост, щото така и така ви оспамих съвсем темата с моите ядове, ще постна едно мнение на един Админ, който ми отговори на въпрос "...трябва ли да усетя разлика при браузване когато преминавам от 20 на 40 Мегабита?".

 

И ето какво ми отговори момчето: "Няма как да усетиш разлика при браузване. Проблема е в скоростта на рендиране на страниците. Тоест на компютъра му трябва време за да може да визуализира страницата. Ако си на Windows Vista или 7 и видеокартата ти е по-нова и сложиш бетата на IE9 ще усетиш разликата. За момента показател за скоростта ти ще са торентите"

 

Тук съм качил едно клипче - правих го с фотоапарат умишлено, тъй като такива програми за снимане ми претоварват процесора и браузването става нереално!Накрая малко умалях щото се бях надвесил над жената и си схванах.Та, който проявява интерес може да го свали и да види реално как браузвам в момента и да направи сравнение със себе си!

 

Вижте, особено какво става във фейса.

Цък

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

....

Не трябва само на Дедомраз да вярваш. Всеки ще ти каже, че с един свестен рутер, не би усетил ама НИКАКВА разлика в нета, колкото и да е бърз.

Някои рутери са слаби и не могат да вдигнат примерно повече от 4-5 МБ/с дори жично. Други клякат при повече конекции (торенти). Като пъргавина при брауз не трябва да усетиш абс. нищо. Пинга и преди и след рутера ми е 1 или <1ms към гейта (поне докато бях на Нетгруп и чат пат ся на Булсат). Дядомраз преди имаше някакъв рутер, с който повече от около 40 мбита не е могъл да вдигне, дали не беше и 20.

С моя си стигам 11 МБ/с в торенти със стотици конекции, в същото време пъргавината на страници и рендиране е без изменение (сан шанжмон :laughing: ) а още 2 компа са вързани към него.

Камо ли пък ако си се насочил към някой за 300 лв ;) .

Да не говорим, че има сайтове и флашове, които и на i7 ще могат да затормозят всеки браузър.

Link to comment
Share on other sites

Току-що забелязах нещо странно. Докато ми стоеше utorrent-a да сийдва (с максималната скорост за моята тарифа 1.2-1.3 мб/с), пуснах да гледам клипче от youtube, което тръгна да зарежда много бавно (200 кб/с). След като спрях торента и секнах ъплоуда, веднага даунлоуда ми скочи на мегабайт и половина и спокойно си доизгледах всичко. Трябва да пробвам и с някой български сайт, но май в момента даунлоуд скоростта ми се влияе от ъплоуда? При някой друг наблюдава ли се нещо подобно и има ли някакъв не твърде труден начин да тествам, така че да е сигурно, че това се случва? Ако може някой да предложи свободен ftp сървър (български) да качвам нещо голямо и през това време да пусна нещо да се сваля.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

мисля че знам обяснението.

ти качваш мислейки се че е български трафик но всъщност навярно и доста чужденци точкат от теб, навярно ти е бил запушен изходящия международен.

 

обещания вчера ъпгрейд вече е факт .

Link to comment
Share on other sites

мисля че знам обяснението.

ти качваш мислейки се че е български трафик но всъщност навярно и доста чужденци точкат от теб, навярно ти е бил запушен изходящия международен.

 

обещания вчера ъпгрейд вече е факт .

Вероятно в този случай би помогнало използването на TCP ECN. Имате ли възможност за такава екстра?

 

За съжаление повечето Windows-и няма да могат да се възползват - 2008,Vista, Win7 го поддържат, но е изключено. В линка има как да се включи.

Link to comment
Share on other sites

Много благодаря на tedy, който ми предостави временно ftp сървър :) Май furiozo е прав.

 

За теста ъплоудвах 1.1 ГБ файл с максималната възможна при мен скорост - 10 Мбита/с (спряни всякакви програми, които може да повлияят на трафика). През това време отворих да се стриймва от youtube едно 720p и си вървеше нормално (като за напоследък) с постоянно променяща се скорост - от 3мбита/с до 9 мбита/с. След спиране на ъплоуда и продължаване на стриймването няма промяна. След това пробвах с българския трафик как ще стоят нещата. Пуснах първото видяно по-дълго клипче от games.bg да се стриймва, докато се ъплоудва моя файл. Ъплоуд - 10мбита/с, даунлоуд - 10 мбита/с. При спиране на ъплоуда, даунлоуда веднага удря тавана на 16 мбита/с постоянни. Пускам ъплоуда, пак се изравняват. Ето на графиката от network meter gadget-a се вижда доста добре (жълтото е даунлоуда):

 

2dwaw0p.png

 

 

 

Трябва ли да е така, защото, до колкото си спомням, преди нямаше връзка между ъплоуд/даунлоуд? Също така, на мен навън ъплоуда ми е около 100 килобайта/с. Ако се задръсти ясно, че примерно страниците по-бавно ще се отварят. Но преди не ми е пречело да свалям торенти с максимална скорост, през което време да ъплоудвам с максимална, или да сийдвам и гледам нещо от youtube в 1080p без да ми спира за буфериране.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...