Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Абе много докачливи и сприхави хора се извъдиха бе, скачат за най-малкото и разбрали-неразбрали.... :lol:

 

Ти пък, кво се хилиш толкова...от много смях ще ти падне и последния зъб. :laughing:

 

Сравних е с моята машина затова казах, че е много яка...ама аз откъде да предположа, че като някой законник ще се хване толкова буквално за думите ми.Всяка втора къща вече има нет...малко човек да се интересува е достатъчно, така че доматите не ги ям с корените.

 

Малко не ми е до майтап покрай тези галимации с нета на Кууулбокс. :wir

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - К'во работи на тая твоя машина?Силно ме съмнява да може да й ползваш ресурсите на 90%.

 

И по темата: колко време след като е пусната заявката става включването? ( приблизително )

Link to comment
Share on other sites

НетЗомби, няма да стигнем там скоро, но не ти е и спешно, имаш си добър доставчик.

 

Неща които могат да те насочат да си локализираш източника на проблема :

 

Първото и най-смислено, при съмнения в интернета - пингове.

Уиндоуския пинг е леко недъгав, така че ползвай fping - http://www.kwakkelflap.com/fping.html

разархивирай го в Уиндоус директорията си. Стартирай го с параметри от рода на :

 

fping abv.bg -s 1472 -t 1 -n 1000

 

други кандидати за пингване са неща като : default gatеway, DNS servers, google.com, data.bg, btv.bg , ... други сайтове които ползваш.

Някой дестинации могат и да не отговарят на пинг.

Мислех да спомена и dir.bg но пък към този сайт от изветно време има загуби ..... та винаги има шанс проблема да е в отсрещната страна или пък някъде по пътя, не винаги проблема е при теб и доставчика ти.

 

за интерпретирането на резултатите :

 

трябва да няма загубени пакети.

трябва времената да не варират драстично ... не трябва един пакет да е с 50 ms , а следващия с 250 ms, и т.н. горе-долу-горе-долу.

 

ако тенденциозно, към различни дестинации тези изисквания пропадат ====> проблем има.

 

 

Както съфорумниците заподозряха, понякога хората не правят разлика между "бавен интернет" и "бавен компютър".

 

За да прецениш дали бавното не е откъм претоварващ се процесор :

 

отваряш Task Manager (Ctrl+Shift+Esc) на раздел Performance. Оставяш го на заден план и извършваш обичайни занимания на компютъра си, като например отваряш "бавните сайтове".

След това пак поглеждаш Task Manager.

Забелязва ли се графиката за натоварването (CPU Usage) да се е залепяла за стоте процента и за дълги периоди от време да не се е отлепяла от там ?

Ако да ====> вероятно е, "бавното" да е от претоварен процесор.

Възможните причини са какви ли не:

- стар и бавен компютър -_-

- лоши драйвери за видео кортата

- скрити или явни процеси окупиращи процесорните ресурси

- хардуеърен проблем с компонент на компютъра, почти всеки е потенциален причинител

- "омазан Уиндоус", това е свойство на Уиндоуса за което обяснение до ден днешен не съм намерил

...........................

 

 

Други въпроси които могат да те насочат :

 

Кога започна проблема ? Нещо друго да е било променяно по онова време ?

 

Забелязваш ли други проблеми с компютъра си ? С гледането на филми, с игрите ?

 

Как върви свалянето на файл по http? Като например .iso на някой линукс от потвърдено бърз мирър.

 

Имаш ли антивирусна / firewall? Някои от тях имат навика да забавят или изцяло да блокират web трафика. Пробвай със спряна антивирусна.

 

В Task Manager в раздел Networking да няма някакви, неясно от какво генерирани, трафици ? (View - Select Columbs - Bytes Sent/Interval + Bytes Received/Interval)

 

Пробвал ли си със друг браузър ?

Пробвал ли си под друга операционна система ?

Пробвал ли си със друг компютър ?

Пробвал ли си със същия компютър през друг доставчик?

 

 

...

 

 

Питаш какво е Lease Expires.

Lease Expires е момента след който дадените ти мрежови настройки трябва да се смятат за невалидни и да спрат да бъдат ползвани.

Опасението на tedy, че ако точно в този момент DHCP сървъра се случи да не отговори, ще ти спре интернета, не е съвсем точно.

Освен expire time има и още 2 "срока" - renew time и rebind time. Ще се спра на renew time - това е времето след което ползвателя трябва да зопочне да се опитва да "презавери" отдадения му IP адрес за ползване за още време.

Препоръчаната стойност за renew time е половината на expire time.

Това нанесено върху твоя случай означава :

Адреса ти е отдаден за 24 часа.

12 часа по-късно компютъра ти трябва да започне да се опитва да поднови "договорката", най-често за нови 24 часа.

Ако от 13-тия до 24-тия час компютъра ти не успее да се договори за подновяване на срока - трябва да спре да ползва IP адреса.

Нормалното развитие на нещата е да успее да поднови срока ...

 

 

...

 

 

Питаш какъв е проблема да се предлага оптика до дома ... общо взето проблема е в това, че до колкото ми е известно, не съществува технологично решение за предлагане на такива услуги в широк мащаб, по един рационален и финансово оправдан начин.

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - К'во работи на тая твоя машина?Силно ме съмнява да може да й ползваш ресурсите на 90%.

 

<offtopic>

Ползвам го сигурно 1% от времето... само че взе да ми става много досадно като искам да свърша нещо да трябва да цъкна 5 копчета след това да чакам 30 сек вместо 5.. след това да видя резултата, да цъкна още 5 копчета и пак 30 сек почивка и така 10тина пъти... освен това на едни по-големи файлове взе да лагва много Visual Studio-то а тези нямаше как да се съкратят... от друга страна за да не лагва трябваше да изключа едни мноооооого приятни плъгини които пък ми помагат страшно в писането на код и така. И понеже имам навика да пускам няколко проекта да гледам и пускам повече от 1 студио оттам и нуждата от много памет. Това + няколко по-големички тестови бази данни (защото с 5 записа не се тества производителност на система, виж с 5 милиона веднага лъсва като си омазал нещо или най-малкото като си пропуснал да направиш индекси)

 

Надявам се това да е обяснило ситуацията

</offtopic>

 

ПС: Евала на furiozo за невероятното обяснение... това ако може да се качи и в първия пост или в отделна тема направо ще е супер.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Да попитама като дойдата картите (за приемниците и CAM модолите) тази карта ще ми подредили каналите на 46" лсд

че сега без карта си ги хваща мота мо . Най чудното че на 21' с приемника от Н3 си ги подрежда ,а големия с модола не

пък и двата са без карти .:(

Link to comment
Share on other sites

@djadomraz - К'во работи на тая твоя машина?Силно ме съмнява да може да й ползваш ресурсите на 90%.И по темата: колко време след като е пусната заявката става включването? ( приблизително )

Април месец ходих до един от офисите на N3,зарибих се и се записах да ми пуснат интернет,момичето се чудеше дали още същия ден да ме запише или за следващата седмица.Аз и казах че ще имам интернет от стария доставчик поне още половин месец не е спешно и излязох от офиса.

Живея на един километър от офиса и докато се прибера пеша ми звънят да им отключа входа че не могат да влязат.Много бяха бързи, сега можеби е по-бавно заради многото от DCC.До ден днешен не съм регистрирал загуба на нет дори за минутка.

Алилуя

 

Фуриозо като черпиш колегите си за рожден ден или нещо друго почерпиги и от мое име(че съм леко скръндза).Да сте живи и здрави!

Edited by kodi
Link to comment
Share on other sites

Един въпрос и от мен към Фуриозо - имате ли HD сеттоп боксове, или HD каналите ви се гледат само на телевизори с вграден кабелен тунер? Ако имате тогава какви са условията за наемането им?

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Нещо друго прави впечатление- покритието на двата оператора. Почти няма локация покрита от двата едновременно... Дали е съвпадение??

Значи не съм само аз в това си чудене :D

Link to comment
Share on other sites

НетЗомби, няма да стигнем там скоро, но не ти е и спешно, имаш си добър доставчик.

 

Неща които могат да те насочат да си локализираш източника на проблема :

 

Първото и най-смислено, при съмнения в интернета - пингове.

Уиндоуския пинг е леко недъгав, така че ползвай fping - http://www.kwakkelflap.com/fping.html

разархивирай го в Уиндоус директорията си. Стартирай го с параметри от рода на :

 

fping abv.bg -s 1472 -t 1 -n 1000

 

други кандидати за пингване са неща като : default gatеway, DNS servers, google.com, data.bg, btv.bg , ... други сайтове които ползваш.

Някой дестинации могат и да не отговарят на пинг.

Мислех да спомена и dir.bg но пък към този сайт от изветно време има загуби ..... та винаги има шанс проблема да е в отсрещната страна или пък някъде по пътя, не винаги проблема е при теб и доставчика ти.

 

за интерпретирането на резултатите :

 

трябва да няма загубени пакети.

трябва времената да не варират драстично ... не трябва един пакет да е с 50 ms , а следващия с 250 ms, и т.н. горе-долу-горе-долу.

 

ако тенденциозно, към различни дестинации тези изисквания пропадат ====> проблем има.

 

 

Както съфорумниците заподозряха, понякога хората не правят разлика между "бавен интернет" и "бавен компютър".

 

За да прецениш дали бавното не е откъм претоварващ се процесор :

 

отваряш Task Manager (Ctrl+Shift+Esc) на раздел Performance. Оставяш го на заден план и извършваш обичайни занимания на компютъра си, като например отваряш "бавните сайтове".

След това пак поглеждаш Task Manager.

Забелязва ли се графиката за натоварването (CPU Usage) да се е залепяла за стоте процента и за дълги периоди от време да не се е отлепяла от там ?

Ако да ====> вероятно е, "бавното" да е от претоварен процесор.

Възможните причини са какви ли не:

- стар и бавен компютър -_-

- лоши драйвери за видео кортата

- скрити или явни процеси окупиращи процесорните ресурси

- хардуеърен проблем с компонент на компютъра, почти всеки е потенциален причинител

- "омазан Уиндоус", това е свойство на Уиндоуса за което обяснение до ден днешен не съм намерил

...........................

 

 

Други въпроси които могат да те насочат :

 

Кога започна проблема ? Нещо друго да е било променяно по онова време ?

 

Забелязваш ли други проблеми с компютъра си ? С гледането на филми, с игрите ?

 

Как върви свалянето на файл по http? Като например .iso на някой линукс от потвърдено бърз мирър.

 

Имаш ли антивирусна / firewall? Някои от тях имат навика да забавят или изцяло да блокират web трафика. Пробвай със спряна антивирусна.

 

В Task Manager в раздел Networking да няма някакви, неясно от какво генерирани, трафици ? (View - Select Columbs - Bytes Sent/Interval + Bytes Received/Interval)

 

Пробвал ли си със друг браузър ?

Пробвал ли си под друга операционна система ?

Пробвал ли си със друг компютър ?

Пробвал ли си със същия компютър през друг доставчик?

 

 

...

 

 

Питаш какво е Lease Expires.

Lease Expires е момента след който дадените ти мрежови настройки трябва да се смятат за невалидни и да спрат да бъдат ползвани.

Опасението на tedy, че ако точно в този момент DHCP сървъра се случи да не отговори, ще ти спре интернета, не е съвсем точно.

Освен expire time има и още 2 "срока" - renew time и rebind time. Ще се спра на renew time - това е времето след което ползвателя трябва да зопочне да се опитва да "презавери" отдадения му IP адрес за ползване за още време.

Препоръчаната стойност за renew time е половината на expire time.

Това нанесено върху твоя случай означава :

Адреса ти е отдаден за 24 часа.

12 часа по-късно компютъра ти трябва да започне да се опитва да поднови "договорката", най-често за нови 24 часа.

Ако от 13-тия до 24-тия час компютъра ти не успее да се договори за подновяване на срока - трябва да спре да ползва IP адреса.

Нормалното развитие на нещата е да успее да поднови срока ...

 

 

...

 

 

Питаш какъв е проблема да се предлага оптика до дома ... общо взето проблема е в това, че до колкото ми е известно, не съществува технологично решение за предлагане на такива услуги в широк мащаб, по един рационален и финансово оправдан начин.

 

 

Някакъв срок поне ориентировачно може ли да кажеш?!

Всичко, което си описал в поста си съм го направил.Загуби нямам и пинга е постоянен.

При браузване процесора се товари на 100% и вероятно може това да е причина за бавния нет.

Малко ми е трудно да се съглася с това, че нета влияе на машината ми.Да машината е архивна, но върши работа - Celeron 2 GHz

128K Sock. 478 & RAM 768 MB 333MHz.Мисля че за нет си е идеална.Откога нета изисква вече двуядрени процесори с хххGB RAM?!

Не знам и аз какво да кажа, и какво да си мисля, освен процесора да ходи вече с бастун щото одъртя много на 8 г. еи не знам при компютрите как се изчисляват годините, но ако се умножават х7 значи машината ми е пред пенсия вече. :laughing:

Нямам проблеми с филми и игри, но на игри не играя!С всички браузъри положението е същото!

 

Много благодаря, че ми отдели време и се постара подробно да ми отговориш на по-наболялите въпроси за мен.

Не мога да се определя като мрънкалник...просто искам елементарното - да съм доволен.Като активирам дадена страница и тя да ми се отвори веднага, а не да изтичам до кафе-машината и като се върна с кафето браузъра още да умува.

 

А това за Lease Expires защо Кууулбокс процедират така...при Визио не съм имал никога такъв проблем.Явно така процедират нет доставчиците, които раздават динамични Ай Пи-та?! И как да се разбера с доставчикът ми по този въпрос...утре по обяд пак сигурно ще прекъсне, щото това вече се привръща в рецидив! Събалян пускам нета иииииии пак нямам нет...вчера към 19ч. някъде пак прекъсна.Обаждам се на съпорта и от там ми казват "Мииииииииии господине ние ви виждаме...ето АйПи, ДНС,Гейт ала-бала всичко си излиза при нас.Проверете си връзките". Аз пък от своя страна им казвам, че съм направил всичко по силите ми, но промяна - няма. Рестартирал съм медията,ръгам кабела в единия, в другия порт...давам дисейбъл и енейбъл на автомат ланката да даде заявка, щото настройките ми се изпариха, рестартирам и машината, ноооооо - нищо!

Следва мълчане и чудене от страна на съпорта.Дадоха ми гениалната идея да си сменя ланката, а аз я виждам, че си работи и се мъчи да направи връзка, но не става.Елиминирам и защитата на компа и пак нищо!

Аз обаче упорит като магаре на лед - продължих да сменям ланки, портове, рестарти и изведнъж О, Чудо - нета си дойде! :ghost

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

С тоя Celeron с 128к кеш просто забрави... имаш ли възможност поне него ъпгрейдни

 

днешните страници и браузъри не са като преди 8 години :)

Link to comment
Share on other sites

С тоя Celeron с 128к кеш просто забрави... имаш ли възможност поне него ъпгрейдни

 

днешните страници и браузъри не са като преди 8 години :)

 

Да имаш право - вече има много реклами по тях и явно флаша се задъхва.

Аз го виждам в Task Manager, че при браузване проца се товари на 100%.

Днес бях във ВМИ, където работи жената.Пусна един компютър и гледам ITD. Викам си супер, ся ша вида, как са тук нещата, тъкмо сме на един доставчик :pirate .Почнах да браузвам и процесорът, който беше 2,66 MHz & RAM 264, мисля че беше също се товарише на 100%, но пък браузъра смучеше по-малко памет.Браузвах с ИЕ и Мотцила - същия ташак! Но пък машината беше с Нод 32 и защитна стена на ХР-то, и е възможно да е вирусясала.

Ще правя ъпгрейд на процесора и рамта, пък после ще видим как ще е.

Link to comment
Share on other sites

@NetZombie - 99% е от щайгата.

 

@furiozo - и все пак, какво е към момента времето за което техниците могат да изпълнят заявка - Смирненски ако има значение.Интересува ме ориентировъчно, дали има смисъл да пускам или да си чакам развитие при "Цифровата Корпорацията" :bgrin:

 

@djadomraz - питам, защото за мен това си е разхищение на пари :) Дори и MSVS 2010 ( въпреки, че поддържа мултикорове ) при тестове на 2 ядра и 4 ядра, резултата е на страната на 2те ( определящи са херците и клока ).

Иначе за спорта, ако можех и аз бих взел един i7 спор няма :woot

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

При браузване процесора се товари на 100% и вероятно може това да е причина за бавния нет.

 

Значи оттук става ясно къде е проблема при теб. Не може един кирлив браузър да ти товари процесора на 100%. Сега остава да кажеш какво си сложил като антивирусни за да разберем дали те са проблема или някой драйвер.

 

 

А това за Lease Expires защо Кууулбокс процедират така...при Визио не съм имал никога такъв проблем.Явно така процедират нет доставчиците, които раздават динамични Ай Пи-та?! И как да се разбера с доставчикът ми по този въпрос...

 

Три варианта - единия плащаш си за по-високата услуга с която получаваш статично IP както при Visio и си го нагласяш в компютъра. Втория вариант - сдобиваш се с един рутер към който твоята машина ще се закачи през статично IP от сорта на 192.168.1.10 a рутера ще се оправи с динамичните IPта които получава от сървъра - Netgear, D-Link, Linksys или ако не си съвсем пълен лаик най-добре един MikroTik. Верно около 100 кинта са свестните но си струва, отделно че действат като firewall не да разчиташ на софтуерен такъв.

 

 

 

Следва мълчане и чудене от страна на съпорта.Дадоха ми гениалната идея да си сменя ланката, а аз я виждам, че си работи и се мъчи да направи връзка, но не става.Елиминирам и защитата на компа и пак нищо!

Аз обаче упорит като магаре на лед - продължих да сменям ланки, портове, рестарти и изведнъж О, Чудо - нета си дойде! :ghost

 

Да вероятно рестарта е бил необходим или е било достатъчно да отидеш на връзката и да дадеш renew (може да пробваш следващия път: start -> run -> ipconfig /renew и да видиш след 10тина-15 секунди дали няма да тръгне).

 

И причината вероятно е или някой куц драйвер или антивирусната ти...

 

 

Да имаш право - вече има много реклами по тях и явно флаша се задъхва.

 

Е ти flashblock не си ли качил? Всеки нормален човек дори със свестен компютър си спира рекламите и флаша като цяло... то почти няма нормален сайт за който да е необходим флаш, пък като толкова е необходим се казва персонално този сайт да го запомни или цъкаш на въпросния флаш и той се зарежда.

Link to comment
Share on other sites

purepala, до колкото знам само Самсунг поддържат подреждане на каналите от оператора. Повечето телевизори подреждат по начин който е "сходен" с подреждането което имат боксовете. Как сканираш каналите ? Каква марка ти е телевизора? Опиши най-общо как ти се подреждат каналите.

 

wolf, HD боксове още не се дават.

 

nerak, ако приемника поддържа Конакс - може. Възможно е да е нужна подмяна на firmware-а. Един потребител ми се похвали че го е направил ...

 

NetZombie, казваш пробвал си всичко ама ме съмнява. Друга операционна ? С друг компютър ? Даунлоуд как върви не каза. Как е отварянето на леки сайтове, например http://asd.com/ ---> и рефрешваш няколко пъти и гледаш лагва ли се.

Компютъра ти може да не е последен писък, но чак толкова лагнат не трябва да бъде. Като местиш прозорец по екрана сече ли здраво ? Стърже ли ти много харддиска когато ти се лагват сайтовете ?

 

pcworm, срока вече е 10 дни, и ако трябва да съм честен трябва да добавя едно "поне".

Link to comment
Share on other sites

 

Три варианта - единия плащаш си за по-високата услуга с която получаваш статично IP както при Visio и си го нагласяш в компютъра. Втория вариант - сдобиваш се с един рутер към който твоята машина ще се закачи през статично IP от сорта на 192.168.1.10 a рутера ще се оправи с динамичните IPта които получава от сървъра - Netgear, D-Link, Linksys или ако не си съвсем пълен лаик най-добре един MikroTik. Верно около 100 кинта са свестните но си струва, отделно че действат като firewall не да разчиташ на софтуерен такъв.

 

не е точно така :) ИП-то което се раздава от DHCP-то е статично, това че се раздава през DHCP нищо не значи.За да се приложи опцията на МАК филтрацията, в самия dhcp конфиг се описват МАК адресите и съответно кое IP ВИНАГИ да се подава на този МАК.

Може и да греша, но 99% при ИТД пак са така, но на ниските тарифи няма гаранция, че при евентуални промени по топологията/структурата на мрежата, клиента ще си запази IP-то.Просто по високата тарифа ти гарантира, че дори и нещо да се промени, те ръчно ще те преместят там където трябва за да си имаш ИП-то което си имал.

Но както каза furiozo, Lease Expires няма как по никакъв начин да ти влияе на връзката или да имаш някакви проблеми "с него" :)

 

@furiozo коя е най-близката каса за Смирненски?Тази на ул. Чаталджа 8 ?

Link to comment
Share on other sites

purepala, до колкото знам само Самсунг поддържат подреждане на каналите от оператора. Повечето телевизори подреждат по начин който е "сходен" с подреждането което имат боксовете. Как сканираш каналите ? Каква марка ти е телевизора? Опиши най-общо как ти се подреждат каналите.

 

ами телевизора е самсунг 46с650 пускам ауто търсене и си ги намира сам ами горе доло само минус каналите ми се различават от другия с приемника (парво са -2 и след това -1 )

незнам да има опция подреди каналите от оператора като приемника:(

Link to comment
Share on other sites

е тва е супер нищожно отклонение, ти каза "подрежда ги мота мо" ... и че на тоя с приемника били подредени ... малко неясно си се изразил.

все пак да изясня че наличието на карта не променя намирането или подредбата на каналите, променя единствено дали канала ще се декодира или не, ако е кодиран.

 

 

pcworm, съвсем скоро ще отвори офис на Царевец 21, надяваме се тази седмица. Иначе за сега на Чаталджа.

Link to comment
Share on other sites

Значи почвам по ред:

 

Дедо Мраз преди малко гледах едно клипче в един спортен сайт с Боби Михайлов.При мен накъсва яко с Мотцилата.Процесора се товари коло 10-20%...рамта също е малка, като консумация от браузъра.След като процесора не се товари на макс и не се консумира прекалено много памет, защо накъсва този клип...не е ли от нета?!

А може и самия сървър, на който е качен този сайт да е прекалено претоварен...знам ли?!Мисля да делна тези драйвъри за видеото и да сложа по-нови да видим.За защита ползвам Comodo Internet Security - последна версия.Лека и стабилна е...мисля че не може да ми спъва нета, щото и без анти-вирусна положението е същото.Относно Lease Expires проблемът е, че моята машина не може да осъществи контакт и да направи връзка със ДНС сървърите на Кууул за да си вземе настройки за мрежата.Доставчикът ми ме вижда - при него настройките ми излизат...даже и пингва до мен - всичко точно, но аз като се опитам да се кънектна - не става.Просто моята машина не дава заявка.Пробвах всичко - рестартирах машината, медията, задавам й автоматично да си вземе настройките,пробвам единия-другия порт, но не става и не става.В един момент става някаква магия и нета идва, но с много зор.Просто не мога да си обясня защо моята машина не иска да даде заявка до тяхните ДНС сървъри и да си получи настройките.А ланката си работи - гледам я, че си свети червеното диодче, а зеленото примигва т.е. опитва се да се кънектне, но не може.И представа нямам защо е така.Вчера вечерта когато нета пак ми се загуби стената пищи, че е намерила нова мрежа, а аз не съм правил нищо по машината.Включвам машината и нет няма, а стената "пищи".За да пищи значи те променят нещо, след като аз не съм работил въобще с компа и не съм променял нищо по него.За рутер не искам и да си помисля с тази скорост не нета.Ако сложа и рутер съвсем ще зацикли.Това: "start -> run -> ipconfig /renew " ще го пробвам - благодаря!За Мотцилата ползвам Едблок, но резултата не е очеваден...все пак мерси!

 

Фуриозо, значи с пинговете и свалянето проблеми нямам.Когато съпорта беше вкъщи пробва да сваля няколко файла едновремено и свалянето ми беше перфектно.Момчето каза, че тези 40 Мегабита ги изпълвам...даже минавали и 60. Та главата ми пуши отвсякъде.Питам се как мога да свалям с големи скорости, пък браузвам бавно.Сега ще видя при сваляне процесора, колко се товари.Пробвах с Линукс - Убунту последната му версия.Твърдия диск го събрах, наново го разделих и съм го форматирал.Та Убунту беше инсталирано начисто, но системата не ми работише гладко...направо се мъчеше.Като активирам Мотцилата не ми я зарежда веднага, ами почва да се мисли и да зарежда.Същото е и като браузвам под Убунту с Мотцилата.Уж без анти-вирусни, стени и всякакви други програми против буболечки, пък лагва.Казах си, че тва Убунту ми е тежко за системата и го махнах.Отвреме-навреме чувам едно пристъргване, но трябва да го засеча, кога точно се появява.Чувам го, но става бързо и не мога да установя от харда ли е или от друг компонент.Прозорци съм виждал да мажат като ги местя по-бързо.Сега не маже, но ако е някой по-цветен и накичен може и да маже, ще го проверя по-сериозно това.

 

Забравих да кажа, че при една от инсталациите на Убунту ми се размаза екрана за момент.Последната версия пък на Федора едвам я зареди...с 300 зора!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Значи почвам по ред:

 

Забравих да кажа, че при една от инсталациите на Убунту ми се размаза екрана за момент.Последната версия пък на Федора едвам я зареди...с 300 зора!

 

При всички случаи ще е "виновно" PC-то.

Link to comment
Share on other sites

"Омазването" на екрана е признак на неправилно конфигурирани видео драйвъри / режими на линукс ядрото, невинаги са сипмтом за повредено PC. Всички останали симптоми обаче сочат към това :(. Пробвай с друго PC или лаптоп.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм абонат на Н3 от повече от година. Напоследък обаче нещо скоростта ми падна... външния нет ми е доста под обявените 2100килобайта. Поне до някои места.

 

962297950.png

962306708.png

962309963.png

962311368.png

962314712.png

 

ПП: Резултатите от теста са леко компрометирани. Имал съм пуснато Муле, което обаче точи един файл със скорост 10к... и торент клиент, който само ъплоудва към замунда ;) Не мисля, че това оказва някакъв ефект, но ако трябва ще повторя тестовете.

Edited by Exiled
Link to comment
Share on other sites

 

 

ПП: Резултатите от теста са леко компрометирани. Имал съм пуснато Муле, което обаче точи един файл със скорост 10к... и торент клиент, който само ъплоудва към замунда ;) Не мисля, че това оказва някакъв ефект, но ако трябва ще повторя тестовете.

 

Ами повтори тестовете за по-сигурно.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...