Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Докога ще са включени платените канали безплатно?

 

При мене бяха безплатно първия месец само :).

 

 

Сега ползвам цифровата на n3 и скоро ще си сменям интернета пак на тях . Тъй като имам едногодишен договор с цифровата ще може ли да си ги плащам в пакет ? Има ли инсталационна такса за интернета ?

Link to comment
Share on other sites

При мене бяха безплатно първия месец само :).

 

 

Сега ползвам цифровата на n3 и скоро ще си сменям интернета пак на тях . Тъй като имам едногодишен договор с цифровата ще може ли да си ги плащам в пакет ? Има ли инсталационна такса за интернета ?

 

За интернета, при подписване на 12/18 месечен договор, цена за включване няма.

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_, докато дойде закъсняващата доставка на карти (седмица-две предполагам).

 

host, за съжаление това е някъде в неопределеното бъдеще.

 

Stasio, при всички случаи влизат в пакет. Дали ще има инталационна такса зависи от това дали ще желаеш обвързващ договор, ако не желаеш - 15 лв.

Link to comment
Share on other sites

Значи имам няколко питанки към furiozo:

 

Сайта - http://www.kaldata.com/ как го отваряте - мигновено или със забавяне...и по-точно като кликнете на форуми има ли забавяне при вас?

Както и този - http://www.donbalon.eu/

 

По принцип браузването при вас как е, със забавяне ли е или ги отваряте светкавично?!

 

И на Бул. "Стефан Стамболов" зад "Камела" кога се очертава да дойдете?

Link to comment
Share on other sites

и двата сайта се отварят мигновено :)

 

Утре ти идвам на гости - око да види, ръка да пипне. :lol:

А във форуми като се опиташ да влезнеш има забавяне, нали...признай! :rolleyes:

 

И на ква тарифа си? С на Пламен Уиндоуса ли си?!

Браузър?

Може ли да помоля някой от вас да постне тук един скрийншот на Windows Task Manager докато браузва!

Примерно заредете 4-5 сайта и дайте един скрийн да видя как са нещата, щото на мен ми се струва, че браузърите ми смучат безумно много РАМ!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

На форума има много леко забавяне спрямо отварянето на самия сайт каlдата, но пак се отваря < 1 секунда. с мозилата забавянето е малко по-осезамо, но хромирания няма грешка. Тарифа 20лв, в момента ползвам ОС убунту линукс

Link to comment
Share on other sites

2092010185033.png[/img]

 

Ето моя снимка

 

ОК! Благодаря, но ми трябва скрийншот на Processes!

Може ли да отвориш няколко страници, след което да отвориш - http://www.kaldata.com/ и да влезнеш във форуми.

След това отвори - http://www.donbalon.eu/ и снимай процесите!

 

Ти на Кууулбокс ли беше?

Link to comment
Share on other sites

ОК! Благодаря, но ми трябва скрийншот на Processes!

Може ли да отвориш няколко страници, след което да отвориш - http://www.kaldata.com/ и да влезнеш във форуми.

След това отвори - http://www.donbalon.eu/ и снимай процесите!

 

Ти на Кууулбокс ли беше?

2092010200418.png

 

на булсат

Link to comment
Share on other sites

Браузваш с Flock и ти заема 150 068 К от паметта, което на мен ми се струва много, но явно си е нормално браузърите да са толкова алчни за памет! При мен Операта яде до над 240 000 К.

 

Благодаря, ти си единствения, който откликна. На фуриозо му бях задал няколко въпроса, но явно няма да благоволи да ми отговори!

 

Между другото имаш много яка машина - двуядрен процесор и минимум 2GB RAM.

 

Ползваш Касперски Анти-Вирус а на Iolo - защитната стена.

Тя е платена, както и Каспърчо...много интересно решение за защита на системата.

 

Само друг път като показваш шотове си крий АйПи-то!

 

Още веднъж - Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

ем те въпросите ти бяха отговорени от Стенли, помислих си да ти дам насоки ама ме домързя, сега като го обърна на лични нападки ще се наложи да го направя, ама ще е малко по-късно.

Link to comment
Share on other sites

ем те въпросите ти бяха отговорени от Стенли, помислих си да ти дам насоки ама ме домързя, сега като го обърна на лични нападки ще се наложи да го направя, ама ще е малко по-късно.

 

Ееее ти пък сега: "лични нападки"...въобще съм нямал предвид да те засегна по какъвто и да е начин.

Най-вече чаках да ми кажеш горе-долу ориентировъчно, кога ще дойдете на бул. "Стефан Стамболов" зад "Камела".

Щото Вие сте ми последната надежда за качествен нет.Ако и при вас нещата не са по-добре вдигам бялото знаме и си слагам лепенка на устата. :laughing:

 

Между другото може ли да те попитам това Lease Expires,знаеш ли какво означава?!

Да не би утре по това време пак да ми се изгуби нета?!

 

2521651H.jpg

 

Вие изграждате оптика до сградата, нала така, а от сградата до машината на абоната продължавата с лан-кабел?

Индивидуално ли е влакното към всеки абонат от техническия Ви център до машината на клиента?!

И примерно да попитам, какво пречи да прекарвате оптика до дома, вместо до сградата?!

Edited by NetZombie
Link to comment
Share on other sites

Между другото имаш много яка машина - двуядрен процесор и минимум 2GB RAM.

 

Не това е нормална машина даже клони към необходимия минимум тези дни. Ей това е яка машина:

 

post-209-128500500794_thumb.jpg

 

Не е моя... моята е доста по-скромна (виж по-долу) - не с 64гб рам ами само с 12 и не с 8 ssd-та ами само с 6 и то нормални при това само по 320гб-тови дискове... и само 4ядрен i7 а не 6 адрено amd :)

 

 

 

Нормално е да има четириядрени процесори и машини с поне 4гб рам днешно време. 2гб са около минимума... а ти да си мислиш че е нещо повече от посредствена машина говори че си в голяма заблуда относно това къде се намира днешно време техниката (че и вчерашно даже)

post-209-128500520627_thumb.png

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

оффтопик: леле като го видя тоя Крум някъде и ми призлява , честно! Толкова антипатичен пич, тръгнал певец да става, леле, малко са хората, които са ми антипатични толкова.

 

Lease time трябваше да потърсиш какво е - DHCP си взима инфо (ИП адрес, гейт и т.н.) на всеки lease time, в твоя случай тая процедура се повтаря веднъж дневно. Нета може да ти спре ако ДХЦП сървър не се открие в часа и минутата в която компа ти се опита да си вземе нов адрес, при калпави дхцп сървъри и т.н. Нещо, което и аз страдах(м) от булсат преди 2-3 дни. А сега май отново.

 

За компа, честно зачудих се и аз за "мощния" комп с 2 ГБ РАМ и двуядрен проц :laughing: , даже си помислих, че пича се заяжда по тоя повод.

Link to comment
Share on other sites

Да кажа и аз какво предствлява телевизията на N3. Току-що се връщам от колега който е вързан към тях. Еми изтрещях като видях аналоговата. Евала, такава гледка отдавна не бях виждал. Освен поздравления... друго не знам какво да кажа. Отлична работа.

Нета също е добър, макар да пробвах по-малко от 10 минути. Бих казал, че е по-добър от този на кулбокс, страниците се зареждат много бързо. Има известно забавяне когато напишеш адреса, но е по-малко от секунда... след което цялата страница е заредена.

 

Това което пиша е лично мнение и не искам да се тълкува нито като реклама, нито като критика.

Link to comment
Share on other sites

Не това е нормална машина даже клони към необходимия минимум тези дни. Ей това е яка машина:

 

post-209-128500500794_thumb.jpg

 

Не е моя... моята е доста по-скромна (виж по-долу) - не с 64гб рам ами само с 12 и не с 8 ssd-та ами само с 6 и то нормални при това само по 320гб-тови дискове... и само 4ядрен i7 а не 6 адрено amd :)

 

 

 

Нормално е да има четириядрени процесори и машини с поне 4гб рам днешно време. 2гб са около минимума... а ти да си мислиш че е нещо повече от посредствена машина говори че си в голяма заблуда относно това къде се намира днешно време техниката (че и вчерашно даже)

 

 

Много се извинявам, но хайде да не си поставяме неправилни епитети!

Искарваш ме, че си нянам понятие от хардуер и едва ли не, че нямам връзка с реалността...айде по-полечка.

Не идвам от друга планета, нека не си разваляме отношенията.

В сравнение с моята машина е много яка!

Link to comment
Share on other sites

Някой да съзира комисията! С това покритие в Кючука Н3 са направо монополисти xD

Иначе сериозно. ИТД се сетиха какво трябва да се направи- да се покрие К. Париж. Гъсто населен район с много недоволни от ДЦЦ абонати... Пуснаха и стартови срокове по зони в картата с покритие, също и цяла страница реклама в Марица..

Както за Н3, така и за ИТД съм чувал или добро, или нищо. Предполагам обаче причината за почти нулевото покритие на Н3 в района е само финансова. Друго логично обяснение няма. Все 1 да стоиш пред златната мина с лопатата и да не копаш...

Нещо друго прави впечатление- покритието на двата оператора. Почти няма локация покрита от двата едновременно... Дали е съвпадение??

Edited by bukalex
Link to comment
Share on other sites

Много се извинявам, но хайде да не си поставяме неправилни епитети!

Искарваш ме, че си нянам понятие от хардуер и едва ли не, че нямам връзка с реалността...айде по-полечка.

Не идвам от друга планета, нека не си разваляме отношенията.

В сравнение с моята машина е много яка!

 

Не се връзвай толкова де... бъзикам се от лиготия... и аз имам едно лаптопче със celeron/1.4 с 1гб рам и си работи прекрасно (само му се почупиха леко пластмасите но върши работа). Верно за игри не става или поне за новите но като за из път е идеално.

 

ПС: Онази машина 24 ядрената (т.е. с два 6 ядрени атлона и т.н.) си я е взел поредния маниак не че му трябва... а моята е такава защото ми писна да чакам едни неща да се натуткат пък и беше дошло време - минаха близо 4 години откакто бях взел предната...

 

 

Всеки има машина, която му върши работа! Кво е тва мерене на чишки, дето почнахте confused.gif

 

Бъзикам се че за нещо, което днешно време можеш да намериш само в най-бюджетните компютри или втора ръка той го определи като МНОГО ЯКА машина... ако беше казал че е добра или съвсем прилична нямаше да тръгна да се бъзикам... абе скучно ми беше леко :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...