Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

furiozo ,Искам да попитам нещо. Значи от времето ,когато Нетгруп ми пускаха кабела от покрива, входа на кабелите ми е от терасата, там е съответно замазан, по кабелни профили и т.н. Сега обаче гледам, че всички кутии (май и на N3) са от другата страна на блока и моя кабел пак върви там(през входа ). Ако поискам да се свържа към N3 този кабел мой ли е или на "старата ланка"? И ако стане тази работа - както гледам върви - този ще го ползвате ли , че го сменяте ли ... как е организирано всичко? Че наново не ми се рови честно казано , ма да си знам ...

Link to comment
Share on other sites

furiozo ,Искам да попитам нещо. Значи от времето ,когато Нетгруп ми пускаха кабела от покрива, входа на кабелите ми е от терасата, там е съответно замазан, по кабелни профили и т.н. Сега обаче гледам, че всички кутии (май и на N3) са от другата страна на блока и моя кабел пак върви там(през входа ). Ако поискам да се свържа към N3 този кабел мой ли е или на "старата ланка"? И ако стане тази работа - както гледам върви - този ще го ползвате ли , че го сменяте ли ... как е организирано всичко? Че наново не ми се рови честно казано , ма да си знам ...

 

Ако въпросът ти е, дали можеш да ползваш стария кабел за нет, то отговора е да.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

По принцип старите кабели се ползват.

ако случая е по-особен - не мога да обещая.

казваш кутиите са от едната страна а кабелите влизат от другата ... от къде минават ? през покрива или са наковани отстрани около блока ?

ако минава през покрива включващата група не трябва да се съгласява да го ползва, дори клиента да настоява.

Link to comment
Share on other sites

По принцип старите кабели се ползват.

ако случая е по-особен - не мога да обещая.

казваш кутиите са от едната страна а кабелите влизат от другата ... от къде минават ? през покрива или са наковани отстрани около блока ?

ако минава през покрива включващата група не трябва да се съгласява да го ползва, дори клиента да настоява.

ами минават няколко метра отстрани на блока , после влизат във входа и се разхождат през него до другия край( блока има по 2 входа) На повечето трасе е що годе укрепено- доколкото това е работа на Нетгруп има и един сегмет висящ като черво - пак Нетгруп :pirate .Всъщност, понеже се спомена за жълти кабели разни и се зачудих дали се сменят задължително - например за идеята. Освен това беше интересно - макар че Нетгруп вече не съществува, има ли вероятност да кажат, че всичко извън апартамента е от тяхната обслужваща мрежа и не ми принадлежи, така че да се налага да се пускат нови :beer:

п.с Не виждам да пише някъде по кутиите N3 , ама понеже виждам че съм във супер средата на зелената зона с покритието в Кършака предполагам че някоя е вашата :)

Link to comment
Share on other sites

ами минават няколко метра отстрани на блока , после влизат във входа и се разхождат през него до другия край( блока има по 2 входа) На повечето трасе е що годе укрепено- доколкото това е работа на Нетгруп има и един сегмет висящ като черво - пак Нетгруп :pirate .Всъщност, понеже се спомена за жълти кабели разни и се зачудих дали се сменят задължително - например за идеята. Освен това беше интересно - макар че Нетгруп вече не съществува, има ли вероятност да кажат, че всичко извън апартамента е от тяхната обслужваща мрежа и не ми принадлежи, така че да се налага да се пускат нови :beer:

п.с Не виждам да пише някъде по кутиите N3 , ама понеже виждам че съм във супер средата на зелената зона с покритието в Кършака предполагам че някоя е вашата :)

 

Не могат да ти кажат нищо за кабелите. Ти си си платил за тях.

Link to comment
Share on other sites

абе стриктен отговор не мога да ти дам, утре ако се сетя ще питам колегите дали има някаква "административна уредба" по този конкретен въпрос, може би се зачисляват като колективна собственост на собсвениците в сградата, както са стълбищата.

като цяло не мисля че трябва да се притесняваш от това, няма практика операторите да се заяждат за тия кабели.

Link to comment
Share on other sites

абе стриктен отговор не мога да ти дам, утре ако се сетя ще питам колегите дали има някаква "административна уредба" по този конкретен въпрос, може би се зачисляват като колективна собственост на собсвениците в сградата, както са стълбищата.

като цяло не мисля че трябва да се притесняваш от това, няма практика операторите да се заяждат за тия кабели.

А бе хипотетично внаги мога да кажа че нищо не съм знаел и някой ;) ей така е решил да ползва кабелите - то и цената им е една, дето не си заслужава даже да се говори, ама знаете - ако е за идеята винаги може да се намери някакъв повод за заяждане :rolleyes: Просто обичам да се информирам .. :beer:

Link to comment
Share on other sites

furiozo, сори че пак те занимавам, ама тая част от сайта на N3 дето е как да пуснеш записване Онлайн ( стани наш абонат) работи ли въобще ? Защото съм пуснал там едно записване , обаче ни вест ни кост... та се чудя да звъня ли и по телефона ( ма да не се дублира нещо нещо ) или да си чакам - ама не знам дали въобще някой ги чете тези неща .... какъв е номера на китайката ? ;)

Link to comment
Share on other sites

работи, ама се проверява по веднъж на ден.

ей сега ще ти се обадят.

А такаааа. :beer: Обадиха се...Те това е да си се гърмял с някого на ЕТ в сървърите на ЕК :beer: - ползваш жокер ;)

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Може ли някой да пусне един http://www.speedtest.net/ на икономична тарифа тази с цифровата и интернета за 26лв.

Благодаря предварително.

Когато я ползвах свалях с 1,8-1,9мб/с

Само че тогава беше 15мегабита не 16 както сега

Link to comment
Share on other sites

Скоростите се постват през 2 страници. Отделно ги има и на сайта. http://entry.bg/default.aspx?pageid=518 Това са. Нито повече, нито по-малко. Когато се свалят торенти, локален и бг се сумират явно (ако има локални пиъри).

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Вече съм горд потребител на N3 . :) Искам да питам нещо. Отзад на договора пише че сметките могат да се проверяват на www.dctv.bg , но като се опитах да влезна в тоя сайт неможах. Защо е така?

Link to comment
Share on other sites

в първите ми постове в тази тема съм писал за тва, но да напомним.

услугите се предлагат с търговската марка N3 , обаче юридическото име на фирмата е "Цифрова кабелна телевизия ООД".

колегите като са регистрирали фирмата не са вложили много мисъл в измислянето на името ... в последствие осъзнаха грешката си и от тогава марката е N3.

домейна dctv.bg отпадна в полза на entry.bg

и явно никой не се е сетил да коригира бланките на договорите

 

за да гледаш сметките трябва да ти се генерира парола, което става на каса или с PM до мен (с име, адрес и номер на договор).

паролата може да се смени като се влезе.

Link to comment
Share on other sites

в първите ми постове в тази тема съм писал за тва, но да напомним.

услугите се предлагат с търговската марка N3 , обаче юридическото име на фирмата е "Цифрова кабелна телевизия ООД".

колегите като са регистрирали фирмата не са вложили много мисъл в измислянето на името ... в последствие осъзнаха грешката си и от тогава марката е N3.

домейна dctv.bg отпадна в полза на entry.bg

и явно никой не се е сетил да коригира бланките на договорите

 

за да гледаш сметките трябва да ти се генерира парола, което става на каса или с PM до мен (с име, адрес и номер на договор).

паролата може да се смени като се влезе.

 

Значи все пак инфото, че в началото фирмата е копирала и ползвала знака на друго ИСП е вярно? :)

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

не.

 

просто проява на липса на креативност, която беше осъзната и коригирана.

 

вярно е че на DCC са им регистрирали нещо си, но го е направил човек който не е свързан с N3.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност си прав. Верно че не са еднакви само че си приличат много. Пък и а АПИС да се ровиш докато измислияш име на фирма пак не винаги помага :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

е те технически не са еднакви, едната е "компания" другата "телевизия"

Хах то вече едното не е нищо ...освен може би цигански катун ..или цирк ... не знам точно :lol:

Link to comment
Share on other sites

Може би един странен въпрос- могат ли да се подреждат каналите на цифровата по мое желание, защото на DCC не става. Ако искам цифрова на втори телевизор как се процедира и какво се плаща? Аналоговата няма ли опция за повече канали? Как стои въпроса с HD каналите?

Edited by Lord ico
Link to comment
Share on other sites

Може би един странен въпрос- могат ли да се подреждат каналите на цифровата по мое желание, защото на DCC не става. Ако искам цифрова на втори телевизор как се процедира и какво се плаща? Аналоговата няма ли опция за повече канали? Как стои въпроса с HD каналите?

 

Може, но само ако си с приемника на телевизора, иначе трябва телевизора ти да има опция за преместване на каналите, ако не ползваш приемник. Виж в менюто на приемника, много лесно е описано, може да преместваш канали по групи или по отделно, но общо взето, след като се направи ъпдейт на приемниците, подредбата на каналите се губи и трябва да си правиш back-up. Което става от сервизното меню.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...