Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

BlackAdder, не знам какво наричаш "3-ка", нито аз лично съм особено компетентен по този въпрос, обаче качествените сплитери си имат някаква малка схемичка в тях и имат своята роля за безпроблемното разпространение на сигнала. Простото навързване на кабелите не е препоръчително и до колкото знам допринася за "зашумяването" на целия сегмент.

 

"Качествени" явно е ключовата дума в случая :) В момента съм ги навързал с това. Ясно ми е че не е правилно, но със сплитерите които пробвах беше значително по-лошо (което доста ме изненада). Явно сигнала е достатъчно силен и качеството на картината ме устройва докато си намеря свестен сплитер.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Качествени" явно е ключовата дума в случая :) В момента съм ги навързал с това. Ясно ми е че не е правилно, но със сплитерите които пробвах беше значително по-лошо (което доста ме изненада). Явно сигнала е достатъчно силен и качеството на картината ме устройва докато си намеря свестен сплитер.

 

 

Пич не знам що за мазохист си да се мъчиш сам . :rolleyes:

furiozo ти го е казал или му пиши или се обади да дойдат техници и да го направят като хората.

Стига с този БГ манталитет , щом те могат и аз мога.

Ако искаш да се мъчиш купувай си още ментета 3ки , 5ци твоя воля. :laughing:

Edited by Rat Man
Link to comment
Share on other sites

the_mouse, ще обърнем внимание на каналите без EPG, наистина трябва да са по малко. Ако има конкретен канал на който е изчезнало може да ме насочиш.

 

Беше изчезнало EPG-то на основните канали като bTV, nova, pro.bg и тн., но вече е ок ;).

 

Ако изчезне пак, ще пиша по-подробно ;).

Link to comment
Share on other sites

някои от входовете били проблемни, иначе има, ако искаш дай на лично съобщение точно адреса и телефон. Ще получиш по-изчерпателна информация.

Link to comment
Share on other sites

От вчера съм им абонат ( Захарна фабрика) !От заявката до включването минаха 24часа :allien

Вече не използват "жълтия кабел" жалко ,а приемниците предполагам за добро са на http://www.neta.com.tr/

Отново съм на лан поради суперлативите изказани за N3 .Аз съм човека пострадал три пъти от бурите (ах този лан ).

Пожелавам си успех....

Edited by stayata
Link to comment
Share on other sites

От вчера съм им абонат ( Захарна фабрика) !От заявката до включването минаха 24часа :allien

Вече не използват "жълтия кабел" жалко ,а приемниците предполагам за добро са на http://www.neta.com.tr/

Отново съм на лан поради суперлативите изказани за N3 .Аз съм човека пострадал три пъти от бурите (ах този лан ).

Пожелавам си успех....

Ясно е, че ЛАН е опасно, затова ползвай лан протектор, примерно на АПЦ, верно скъпи са, към 40 лв, но освен ако и 3-те пъти е падала светкавица баш върху твоя кабел, е щял да те спаси. Ползвал ли си протектор 3-те пъти?

То сега нали ги задължиха да закопаят кабелите, та тоя проблем може и да поизчезне, но пак протектор е задължителен, най-малкото заради "далечните" индуцирани напрежения, знаеш, че гръмотевиците могат да индуцират пикове в радиус стотици метри от мястото където паднат.

Link to comment
Share on other sites

Ясно е, че ЛАН е опасно, затова ползвай лан протектор, примерно на АПЦ, верно скъпи са, към 40 лв, но освен ако и 3-те пъти е падала светкавица баш върху твоя кабел, е щял да те спаси. Ползвал ли си протектор 3-те пъти?

То сега нали ги задължиха да закопаят кабелите, та тоя проблем може и да поизчезне, но пак протектор е задължителен, най-малкото заради "далечните" индуцирани напрежения, знаеш, че гръмотевиците могат да индуцират пикове в радиус стотици метри от мястото където паднат.

 

И 3-те пъти бях зад рутер (не че е кой знае каква защита). 1-ят път изгоряха само два порта ,2-ят другите два,3-ят дъното си замина ( мрежата беше от два компа за късмет само 1 си замина)! И чак тогава махнах лан-а и на кабелен модем + лан протектор + още един преди модема + 2-ра лан карта! :woot

Мисля и сега да си спретна този гамбит!

Edited by stayata
Link to comment
Share on other sites

И 3-те пъти бях зад рутер (не че е кой знае каква защита). 1-ят път изгоряха само два порта ,2-ят другите два,3-ят дъното си замина ( мрежата беше от два компа за късмет само 1 си замина)! И чак тогава махнах лан-а и на кабелен модем + лан протектор + още един преди модема + 2-ра лан карта! :woot

Мисля и сега да си спретна този гамбит!

Ако рутерът е обикновен с 4 порта, значи третия път си бил с кабел директно в компа нали :) . Вероятно и без протектор.

За ЛАН външна ланкарта е задължителна, а аз преди рутера съм сложил протектор, щото и рутера струва над 200 лв.

Преди като бях без рутер, си ми беше заминал един протектор SONO, не разбрах от какво.

Като бях на ЕК и аз бях с коаксиален протектор преди модема, и лан такъв след.

 

А ти, освен ланкарта на слот, сложи само един протектор преди рутера, ама по-добър и тва е. А, предполагам протектора си го заземил? Иначе полза и защита точно нулева.

Link to comment
Share on other sites

tedy Icon

 

Ако рутерът е обикновен с 4 порта, значи третия път си бил с кабел директно в компа нали :)

 

:rolleyes: Ами не с нов рутер бях,но тогава портовете не заминаха - директно "дънцето". НО аз вече знам (външна лан+протектор) !

Edited by stayata
Link to comment
Share on other sites

tedy Icon

 

Ако рутерът е обикновен с 4 порта, значи третия път си бил с кабел директно в компа нали :)

 

:rolleyes: Ами не с нов рутер бях,но тогава портовете не заминаха - директно "дънцето". НО аз вече знам (външна лан+протектор) !

 

Еми нали затова, когато има гръмотевици, трябва да се изключва компа.;-)

Link to comment
Share on other sites

Защитата от гръмотевици не трябва да се свежда само до кабела по който идва интернета. Всички знаем колко е калпава мрежата на енергото, така че трябва и там да се помисли за някаква защита.

 

Аз обаче пиша с един конкретен въпрос. Като включа настолния компютър ми излиза съобщението от снимката по-долу. Интернет си имам, но е леко дразнещо и ако знаете какъв е проблема и как да го отстраня ще съм благодарен :)

ef2d434bd91ccd014f5338e3e7696bef_120x90.jpg

Link to comment
Share on other sites

furiozo, докато ви чакам да ме покриете да питам нещо плс...

Искам да гледам Английското първенство (предполагам не само аз), на компютъра... То почва мисля утре, по Нова Спорт ще го дават този сезон основно. В момента с DCC съм си решил проблема по следния начин: Единствения цифров приемник стои на телевизора, него не го барам. На компютъра съм турил вграден (PCI) аналогов тунер(без видео канал) и си зяпам от аналоговата ТВ като пич :)

Като гледам обаче, този канал не е наличен в програмната схема на аналоговата Н3.

Та затова се чудя:

1во- дали имате планове да го пуснете там скоро...

2ро- дали Цифровият/те приемник, предлаган от вас може да подава обработения сигнал и по коаксиалния кабел (освен по видео канала чрез скарт и чинч). Като старите видео касетофони...и да го намеря на някаква чистота.

Вариант приемника да се върже към монитора направо не съществува, монитора има само 1 VGA in. Друга теоритична възможност е да разполагате с цифрови приемници за компютър, но е прекалено оптимистична мисля :(

И все пак, ще се радвам, ако проблема има решение...

 

 

Защитата от гръмотевици не трябва да се свежда само до кабела по който идва интернета. Всички знаем колко е калпава мрежата на енергото, така че трябва и там да се помисли за някаква защита.

 

Аз обаче пиша с един конкретен въпрос. Като включа настолния компютър ми излиза съобщението от снимката по-долу. Интернет си имам, но е леко дразнещо и ако знаете какъв е проблема и как да го отстраня ще съм благодарен :)

 

 

Не съм го виждал този надпис..

Логично 1во предположение мисля е да използваш няколко компютъра в домашна мрежа, като два от тях да се казват еднакво- MY Computer да речем... Или пък да имат еднакви IP или някакви други там адреси... ако е възможно... нз

Link to comment
Share on other sites

Еми нали затова, когато има гръмотевици, трябва да се изключва компа.;-)

 

Препоръчително ,но не задължително.!Може ли да се дебнем с времето!?

Малшанс винаги има...Конкретно в моя случай единият комп беше изключен ,НО от контакта,а другият само изключен!

След като минах на модем и взех тези предпазни мерки за ,които говорим НИКОГА не съм изключвал машината превантивно по време на буря! :wacko: :wacko: :wacko:

 

Имам един лаптоп и един настолен. Първото, което направих е да сменя името на настолния от My computer, но не помогна :/

 

 

Я пробвай с един " repiar " ....

Link to comment
Share on other sites

Я пробвай с един " repiar " ....

 

Оф, ама и аз съм супер залюхан. Първо съм сменил computer description, сега смених computer name и се оправи. благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Хм.....имам следния проблем!Абонат съм на N3 цифрова и интернет.Имам антенни розетки,когато ги ползвам сигнала на цифровата изчезва и се чува кофти бучене!Розетките са от част от новоизградената ми ел.мрежа на апартамента т.с всичко е ново!Самите те са на "VIKO" на гърба им има надпис "20 Db" .Кабелите не са прекъснати понеже директно от кабела сигнал си има!Следователно розетката е проблемна подмених я с друга - същото!!!! :blink: :blink: :blink:

 

Ще помоля "админите" по тяхна преценка да преместят темата,ако е нужно за да получа адекватна помощ!Благодаря предварително!

Edited by stayata
Link to comment
Share on other sites

за да получиш адекватен отговор във форума би било нужно да дадеш подробно описание на топологията и технически параметри на кабелите и сплитерите, дали кабелите не са прекъснати някъде, къде влючваш входящия сигнал и къде приемника, с какво затихване преминава сигнала през инсталацията ...

 

общо взето ако межеш да дадеш нужната информация най-вероятно можеш и сам да си решиш проблема.

 

ако не е изградено от някой който знае как се прави окабеляване за кабелна телевизия резултата е някъде между "абсолютно непригодно" и "може да се закрепи но в бъдеще ще има проблеми"

 

някой жилища имат вградени кабели поставени от строителите, от електротехници или от самия собственик които са си мислили че е достатъчно да има какъв да е коаксиален кабел разклонен с подръчни материали. Уви технологията не е толкова непретенциозна, трябва да са съобразени типа и дължините на кабелите, силата на входящия сигнал и на всяко разклонение да се ползва подходящ "тап" с конкретно нужното затихване. И естествено конекторите да са "кримпнати" добре, което също не е особено лесна работа.

 

ако кабелите са си били там когато са те включвали е трябвало още тогава да се проверят, ако са поставяни по-късно ... първо е трябвало да се направи от някой който знае как ... а сега можеш да ми пишеш кой абонат си за да дойдат да проверят дали може да се нагласят нещата.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...