Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

В момента в къщи съм така:

Пакет Цифрова телевизия (90+ канала със сеттоп бокс)+ Кабелен интернет (5 Мб с кабелен модем) + цифрова телевизия на втори телевизор (още един сеттоп бокс).

Всичко това на цена 34 лв. и само един кабел влизащ в апартамента.

и как е? доволен ли си?

въпреки, че при нас няма покритие, питам за един приятел, при който видях кутия на N3, та да знам какво да му кажа. той сега е на dcc, ама сигурно много няма да ги чака да си оправят бакиите.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

и как е? доволен ли си?

въпреки, че при нас няма покритие, питам за един приятел, при който видях кутия на N3, та да знам какво да му кажа. той сега е на dcc, ама сигурно много няма да ги чака да си оправят бакиите.

 

Повече от доволен!!!

Качеството на телевизията е на ниво (поне най-доброто което аз съм виждал). ТВ програмите са реално над 130, в това число са HD каналите (за които си трябва HD-ТВ за да се гледат) и десетина канала на запис с отместване -1 и -2 часа.

Интернета е стабилен като скорост и за около година ми е прекъсвал само веднъж за около час поради някакъв технически проблем...

Просто се родих откакто се махнах от Евроком и минах на N3...

Edited by hop
Link to comment
Share on other sites

а как стои въпроса с договора, който подписваш?

при dcc ми допада това, че не е срочен и не те обвързва с някакви задължения(само за модема ако го прецакаш или загубиш, доколкото си спомням) ... т.е. ако не си доволен от услигите има, можеш да прекъснеш взаимотношенията с тях. е, не ти връщат първоначалната такса за включване, но е къде къде по-добре от онези заробващи договори на евроком :)

Link to comment
Share on other sites

а как стои въпроса с договора, който подписваш?

при dcc ми допада това, че не е срочен и не те обвързва с някакви задължения(само за модема ако го прецакаш или загубиш, доколкото си спомням) ... т.е. ако не си доволен от услигите има, можеш да прекъснеш взаимотношенията с тях. е, не ти връщат първоначалната такса за включване, но е къде къде по-добре от онези заробващи договори на евроком :)

 

С едногодишен договор нямаш нито инсталационна такса, нито депозит за оборудването за цифрова телевизия. След изтичането на въпросната година договора става автоматично безсрочен и може да бъде прекратен по всяко време ( ако нещо не ти е допаднало през тази една година ). С безсрочен договор имаш инсталационна такса 15 лв. и депозит за set-top-box-a - 85 лв. Депозита се връща в момента на прекратяване на договора, ако всичко с приемника си е наред

Edited by Lame
Link to comment
Share on other sites

В момента в къщи съм така:

Пакет Цифрова телевизия (90+ канала със сеттоп бокс)+ Кабелен интернет (5 Мб с кабелен модем) + цифрова телевизия на втори телевизор (още един сеттоп бокс).

Всичко това на цена 34 лв. и само един кабел влизащ в апартамента.

 

Това си е доста добре. Самоче върви разбери къде имат покритие, защото картата на сайта им нещо не е актуална. С очите си видях офис на една улица до Халите в Кичука, където не е отбелязан на картата на сайта.

Link to comment
Share on other sites

Това си е доста добре. Самоче върви разбери къде имат покритие, защото картата на сайта им нещо не е актуална. С очите си видях офис на една улица до Халите в Кичука, където не е отбелязан на картата на сайта.

 

Предполагам, че не е отбелязан на картата, защото все още този офис не функционира. Затворен е :) Доколкото знам, картата им се обновява всяка седмица и би трябвало покритието да е актуално.

Link to comment
Share on other sites

има отстъпка и за пакет с модем, цените за основен пакет цифрова + кабелен модем са:

28, спестяват се 3

32, спестяват се 3

40, спестяват се 5

за трите тарифи съответно.

 

обаче интернет с кабелен модем се предлага само в кварталите Северен, Център-Запад и Тракия.

в Изгрев, Смирненски и Южен за момента няма план да се предлага, нито в останалите когато бъдат покрити.

 

Ще повторя защо N3 реши да измести акцента от кабелните модеми на "ЛАН" :

 

стабилността на двете услуги е съизмерима (когато оператора се старае)

"ЛАН"-а има по-ниски пингове и по-високи скорости

себестойността на усугата "ЛАН" е по-ниска

 

и като отворихте темата за модемите ме подсеща че трябва да се преразгледат условията при тях ...

 

 

 

относно броя на каналите в аналоговата:

 

прехода от аналогова към цифрова телевизия ще е бавен и труден, но пък е и неизбежен.

N3 започвайки на чисто - започна с основна услуга цифрова телевизия, а аналоговата я има за да "омекоти удара".

но признавам нуждата от омекотяване беше подценена и вече имаше едно "актуализиране" на параметрите на аналоговата, като е възможно да има и още едно, до към 30 канала евентуално.

 

 

 

относно скоростта на разрастване на покритието:

 

за добро или лошо N3 нито е дъщерна фирма на някоя стара мастита компания, нито има подкрепата на някой сенчест субект.

следователно следва класическата схема "постепенно развитие".

знам че това понякога е разочароващо но не е причинено от некомпетентност и лоша организация.

 

 

 

Тези които вече избраха N3 искам да уверя че нещата макар да не се развиват революционно ... поне се развиват в позитивна насока.

Link to comment
Share on other sites

@furiozo, има един момент с кабелните модеми, които много компании пропускат.

още от времето на евроком, когато те бяха монополисти в града, много хора покрай кабелната им телевизия си пуснаха и кабелен интернет т.е. използваха вече изградено "трасе", за да може нета да влиза в домовете им ... на няколко пъти съм виждал как тези от ланките с бормашините правят дупки, за да влезнат техните кабели ... и ми е призлявало. представи си, че пробваш един доставчик на лан, след време не ти хареса и отиваш на друг ... и всеки "идва с бормашината" да си направи дупките или да разшири вече съществуващите, защото реално всеки ползва собствения си кабел.

е, аз предпочитам веднъж да пробият панелката и повече да не се занимавам с подобно неприятно усещане, щото не знам как ще реагирам, ако някой изкърти мазилката ... разбираш ме, нали?

от тази гледна точка аз нямах никакво притиснение да пробвам dcc, тъй като процедурата по "закачване" беше просто откачване на кабела от едната кутия и закачването му за другата :)

Link to comment
Share on other sites

не е така, почти винаги се ползват съществуващите кабели, сменят се само ако са повредени, като в този случай стария кабел се вади и се ползва съществуващата дупка.

 

някои хора имат притеснение че предишния им доставчик ще има претенции върху кабелите, което също не е така, всички кабели в рамките на жилището автоматично са собственост на абоната.

Link to comment
Share on other sites

да, но за интернета през лан трябва да се пробива, нали? той си е отделен кабел ... в противен случай щеше да се води "кабелен интернет" ;)

 

иначе претенции към кабелите поне при мен, а доколкото знам и при други е нямало. те фактически би трябвало да се водят към инсталационната такса още при първия доставчик ... даже като се замисля, ако втория след това използва същите, той не прави абсолютно нищо освен споменатото от мен действие :)

Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

По принцип ако имаш вкаран лан кабел вкъщи от друг доставчик (и всичко му е наред), мисля, че могат направо него да закачат към тях. Поне при мен като дойдоха да ме включват ме питаха първо дали имам вече прекаран лан кабел и от къде минава (аз съответно нямах такъв и се наложи да дупнат лекичко).

Link to comment
Share on other sites

Е, в крайна сметка ако по даден кабел, влизащ у вас тече някакъв сигнал, за който плащаш, разбира се че няма как да ти го махнат. Ако прекарваш от друг доставчик "нещо", съвсем естествено е да пробият за да го вкарат, как иначе. Ако утре решиш да си прекараш отделен телефон от компания Z, ще трябва да вкарат и те своя кабел, нали така. Така че като решаваш за кои услуги кои доставчици ще ползваш, си правиш и сметката колко кабели ще влизат, съответно дупки.

А в инсталационната такса си влизат и тия кабели. Ако се махнеш от едни и отидеш при други, си е твое право да разкараш старите кабели ако нещо не са в норма примерно, за да се ползват от новия ISP.

Link to comment
Share on other sites

От няколко дни минах на N3. Цифрова + нет = 30лв.

За сега съм доволен, има супер много канали, и да си призная, нямам идея как да гледам аналоговата телевизия. Нямам втори телевизор и без това. Нета се води 25 мегабита, свалях онзи ден с 2.9МВ/секунда едно торентче.

Кабела за нет-а и кабелната ги вкараха заедно.

 

На практика, най-добрата оферта в момента, поне според мен.

Link to comment
Share on other sites

Фуриозо, кво стана в Кичука бе брат??? Виждам, че си тук. Не се скатавай :)

Стоите на 200 метра от мен вече 3 месеца сигурно.. И не помръдвате. Ако си купя сам кабел, може ли да се вържа?

 

Я кажи какво ще ми изскочи при:

ping abv.bg

При Кууууууууулбокс беше: 3,3,3,3,3,3,3,3...

При ЦКК: 8,9,10,20;8,9,10,20...

При Н3: ???

 

Aaa и още нещо... Оти немате Нова спорт? Как ще гледам Бербатов..?

Edited by bukalex
Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms

 

Полазвам и рутер, не знам какво и колко влияние оказва;)

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Ping statistics for 194.153.145.104:

Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms

 

Полазвам и рутер, не знам какво и колко влияние оказва;)

 

Благодаря!

Link to comment
Share on other sites

Дейба, така се бях нахъсал, че днес ще ми прекарат интернет-а, а не стана! Момчетата 4 часа правиха се мъчиха и не успяха, сега пак до понеделник трябва да се задоволям на 1 чертичка интернет от някой комшия..ужас! Дано в понеделник поне имам N3, че DCC пак нямат интернет и ми спират всякакъв вид работа, за пребиване са!

Link to comment
Share on other sites

Aaa и още нещо... Оти немате Нова спорт? Как ще гледам Бербатов..?

Кой ти каза че няма? При мен е на 77 позиция. Тя е една от програмите дето излъчват 16/9 картина без да я отбележат като такава.

 

А да, и при мен ping-а е 4.4ms, и не ползвам рутер.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Кой ти каза че няма? При мен е на 77 позиция. Тя е една от програмите дето излъчват 16/9 картина без да я отбележат като такава.

 

А да, и при мен ping-а е 4.4ms, и не ползвам рутер.

 

Ем аз се дзверих в ония плаващи джиджавки и не я фокусирах.. Сори. 4-5мс към АБВ за Лан от 15Мбит-а говорим, нали?

Колко често го няма, впечатления от съпорта...?

Ще съм благодарен!

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на 20лв/25mbit. Абонат съм около година и 2-3 месеца и спокойно мога да кажа, че прекъсванията се броят на пръстите на едната ръка. За съпорта не мога да кажа нищо, тъй като не съм имал контакт с тях :lol:

Link to comment
Share on other sites

Онзи ден предплатих и за следващите 6 месеца по едногодишния ми договор с N3, защото ценя отстъпката от 10% :laughing: . Впечатленията ми от първото полугодие откакто съм абонат на N3 - просто нямам абсолютно никакви забележки. Колкото до съпорта - не съм имал контакти с тях досега. Лан-а е изключително стабилен и постоянен, като аз ползвам план Икономичен - 16Mbits, след наскорошната корекция на скоростите /преди беше 15Mbits/. Искам да похваля и поздравя целият екип на N3, защото с коректността и стабилността на предлаганите услуги, вие ме спечелихте като клиент , който е изключително доволен ! Продължавайте в същия дух, поздрави ...

Edited by xyz_1897
Link to comment
Share on other sites

Ем аз се дзверих в ония плаващи джиджавки и не я фокусирах.. Сори. 4-5мс към АБВ за Лан от 15Мбит-а говорим, нали?

Колко често го няма, впечатления от съпорта...?

Ще съм благодарен!

По мои впечатления когато имаш проблем и се обадиш на поддръжката:

- винаги разговапяш с технически компетентен човек от екипа

- проблемът ти много често се разрешава на момента ако може да се реши дистанционно

- по проблеми със служебната информация за aspect ratio-to на pro.bg (дължащи се на pro.bg) човек от екипа се свърза с мен в 10ч вечерта за да коригира проблем, който изначално не е на N3.

- ако се налага интервенция на адрес идват в уговорен с теб час, възможно най-скоро

- има случай когато на приятел в неделя са пристигнали на адрес ~10-15 минути след подаване на сигнал за проблем от потребителя

 

Доволен съм от N3 и защото скоростите са такива, каквито са обявени с голяма точност :).

 

Тъй че поздрави и дано скоро да те вържат ;).

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

data.bg


Ping statistics for 195.149.248.130:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 4ms, Maximum = 5ms, Average = 4ms

 

dir.bg

Ping statistics for 194.145.63.12:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 5ms, Maximum = 6ms, Average = 5ms

 

zamunda.net

Ping statistics for 95.211.34.41:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss), 
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 43ms, Maximum = 47ms, Average = 44ms

 

 

 

64.34.169.25

Ping statistics for 64.34.169.25:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 121ms, Maximum = 125ms, Average = 122ms

 

208.64.39.51

Ping statistics for 208.64.39.51:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 150ms, Maximum = 151ms, Average = 150ms

 

66.225.198.66

Ping statistics for 66.225.198.66:
Packets: Sent = 10, Received = 10, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 140ms, Maximum = 141ms, Average = 140ms
Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...