Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

работи ли се по направлението с телефонията и има ли някаква яснота около срокове

боя се че не се работи по това направлвние. а и за момента няма изгледи да се заработи.

като лична бележка бих добавил че тези които се интересуват от VoiP могат да разгледат предпоженията на независимите VoiP оператори, няма да споменавам имена защото не мога да препоръчам конкретен, но с едно бързо търсене излизат няколко бългаски оператора. минималните абонаменти са 2-3 лв/месец, може да се вземе пловдивски номер, може да се ползва със софтуеърен телефон или с IP_телефон или с ATA+нормален_телефон. евентуално ще е нужна инвестиция в рутър и АТА (или комбинирано устройство рутър+АТА) . цените на разговорите, особено на международните, са по-ниски от цените на оператори предлагащи телефония през собствени мрежи.

 

 

Не е ли време да помислите за пускането на един SMTP сървър?

не.

Web/Mail/DNS/etc хостинг е напълно различен бизнес в който за момента N3 няма намерение да се намесва. знам че съществува практиката интернет доставчиците да предоставят и email услуги но това е доста неадекватна практика за днешната интернет реалност.

или ползвайте услугите на фирма специализираща в този род дейност или сами си пуснете сървъри.

 

 

Само да ми кажете очертава ли се да се добавят каналите History и Explorer?

ценовата политика за правата за излъчване на тези канали е изключително тежка за стартиращи оператори, уви за момента не можем да си позволим да ги излъчваме. в някой бъдещ момент най-вероятно ще бъдат добавени.

 

 

Въпроса ми е,ако доплата 1 лв за спортния канал ESPN,ще мога ли да наблюдавам мачовете от Примера Дивисион?

ако доплатите 1 лев за "спортния пакет" ще гледате няколко допълнителни спортни канала, сред които "Спорт 7", който канал обещава че ще излъчва мачове от испанското първенство. така че "да"

в програмата на ESPN , до колкото знаем, няма такива предавания, иначе и той е включен в спортния пакет.

 

 

И 1/4 Mbps го изчислявам приблизително 200 к,прав ли съм в сметките

безплатния интернет : 1/4 мегабита = 256 килобита = 32 килобайта

от които полезен трафик около 30-31 килобайта/секунда.

 

 

 

също искам да публикувам и настоящите скорости, промените са в международните скорости, особено на двете по-скъпи тарифи които са направени да са с по-добро отношение цена/сорост

 

в килобайти входящ : изходящ

 

	 		   intl			   bg				local
15 лв		 600 : 150		2090 : 1500		3000 : 3001
20 лв		1200 : 300		2700 : 2100		3000 : 3001
30 лв		1800 : 450		4100 : 3100		3000 : 3001

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И аз ще им ставам абонат чакам ги утре да дойдат... Надявам се да остана доволен .. И да не съжалявам за избора си де ;)

 

За ЛАНа вече си е промоция - безплатен месец, тя ще бъде подновена.

[/quot]

 

Колега имат покритие .. щотот и аз там г/д живея..

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Имам интересно наблюдение относно приемника - в 12 вечерта се изключва сам. Както си гледам и хоп в 00.00 спира.

Някой друг има ли го този проблем и някакви идеи защо е така и как се оправя, че си е досадно?

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

в Menu -> Таймери погледни дали нямаш активен таймер с краен час 00:00

Като се прибера от работа ще го погледна дали не съм нащракал нещо без да искам.

Link to comment
Share on other sites

От няколко часа съм вече абонат на Ентри :) Нета в момента е перфектен,скорост малко над 600 к.Колкото до телевизията-картината е кристална.Дано всичко да е наред и за напред :)

 

ЕДИТ:Искам само да отбележа,че модема се провайдва само на собствения компютър.Преди време и ЕК го правеха,но махнаха и последното хубаво нещо в тяхната мрежа.

Edited by Divaka
Link to comment
Share on other sites

не знам паради какви съображения смяташ че "провайдва само на собствения компютър" е било предимство, но се боя че ще трябва да те разочаровам, няма ограничение кой компютър ще се върже зад модема. подобно ограничение като цяло може да се сметне за неудобство.

когато се наложи да се сменя мрежова карта или просто временно да се върже друг компютър не е необходимо да се диктуват мак адреси по телефона.

Link to comment
Share on other sites

не знам паради какви съображения смяташ че "провайдва само на собствения компютър" е било предимство, но се боя че ще трябва да те разочаровам, няма ограничение кой компютър ще се върже зад модема. подобно ограничение като цяло може да се сметне за неудобство.

когато се наложи да се сменя мрежова карта или просто временно да се върже друг компютър не е необходимо да се диктуват мак адреси по телефона.

Да питам... С едногодишен договор за пакета (13лв) цифрова + 1/4мбит нет давате ли и кабелен модем? Че съм останал с такова впечатление, а сега казали, че трябвало да се има модем, само тогава?

Link to comment
Share on other sites

Интересувам се от телевизията (цифрова или аналогова) - има ли следните канали:

 

AXN, AXN Sci-Fi, FoxLife и Jim Jam (детска)

 

Също от discovery-тата какво има и преведени ли са? Питам за превода защото ЕК имат някои на аналоговата които са преведени докато на цифровата са без превод.

 

Ако някъде има списък с канали ще е най-добре защото това което намерих е едно малко местенце където се скролват логотата на каналите и ми писна да дебна и да се кокоря там

Link to comment
Share on other sites

В цифровата ги има всички AXN-и и всички Discovery-та преведени. Точно тази детска програма я няма, но има jetix, jetix play, baby tv, sat 7 kids и там още някакви (абе има детски на килограм) ;) Списък с каналите може да видиш ако отидеш до някой офис, имат ги на таблица разпечатани (няма да е зле един pdf да се качи на сайта с тая таблица).

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Да питам... С едногодишен договор за пакета (13лв) цифрова + 1/4мбит нет давате ли и кабелен модем? Че съм останал с такова впечатление, а сега казали, че трябвало да се има модем, само тогава?

 

Този интернет е бонус ако имаш цифрова телевизия. Бонус от който можеш да се възползваш само със собствен модем, не се дава безплатно за ползване дори и с дългосрочен договор. Предоставяне на цифров приемник и модем за 13 лв/месец идва леко стръмно ...

 

@djadomraz : освен казаното от The AnGeL, други два детски канала за които се сещам са eKids, KiKa и Детский мир. За Jim Jam ще бъде проверено какви са техническите и финансови възможности да бъде пуснат.

 

Нека също спомена че някои от каналите за които стана дума са от допълнителни пакети ... да няма изненадани после.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

За Jim Jam ще бъде проверено какви са техническите и финансови възможности да бъде пуснат.

 

Не ме притесняват допълнителните пакети нито дали е аналогова или цифрова (всъщност предпочитам да гледам цифрова само), въпроса е принципен - поне за малкия и по някаква причина "човека" прави разлика между boomerang, cartoon network и любимата му jim jam и като се запъне с неговото "пуХна Джи-Джа" и докато не стане на неговата не мирясва...

Link to comment
Share on other sites

От 2 дена скороста ми на сваляне е с 50 % по малко ?чудя се дали проблема е само при мен или и други го усещат :) ????

Link to comment
Share on other sites

От 2 дена скороста ми на сваляне е с 50 % по малко ?чудя се дали проблема е само при мен или и други го усещат :) ????

 

Уточнявайте се за Лан ли говорите, или за кабелен... При мен всичко е ок (ЛАН)

Link to comment
Share on other sites

не е само при теб. идните дни ще увеличим капацитетите.

Само за лан или и тези с кабелен модем ще усетят разликата???

Искам да изкажа благодарност на екипа на Ентри от 5 дни съм ви абонат и съм много доволен от услугата ,въпреки че съм с модем интернета ви е перфектен никакви лагове пинга е супер и скоростта е постоянна,а не както на гигашит кооито при последното ми обаждане ми заявиха ,че нямат пари за да ми отстранят проблема и ми тряснаха телефона!!!

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...