Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Да питам - пък някой ако може да помогне.

С телевизор Сони съм. В момента се опитвам да разбера как да търся ръчно нови програми, а не да ми намира всичко и да преподрежда каналите.

Гледах някъде по-темата за настройките за търсене - 199MHz QAM 256, SR 6875. В телевизора за цифровата телевизия имам следните настройки

Начин на свързване : Кабел/Cable

Начин на сканиране : Бързо/Quick

Задаване на честота : Ръчно

Честота : слагам 199 MHz

Задаване ID на мрежата : Ръчно

ID на мрежата излиза 65535 - тук слагам това 6875.

 

Някой има ли представа правилно ли задавам нещата и на правилните места, или бъркам нещо?

За това QAM пък никъде не видях нещо, което да прилича на тази настройка.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ОК. Това добре. Ето нещо, което съм объркал. Но друго място за въвеждане на цифри нямам. Има една настройка "Автоматично сканиране обхват", но тя е с опции - пълно/нормално.

Link to comment
Share on other sites

Какв е лимита на броя връзки за клиент? Ако при различните тарифи е различен, колко е за 15лв? Да знам как да си настроя нещата в къщи.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, повечето телевизори когато сканират за канали изтриват предишните запаметени.

почти сигурно е че няма да успееш да направиш частични сканирания/опреснявания.

кои канали ти слага най-отпред, а ти кои би искал да са ?

по принцип препоръчителната честота за сканиране е 183 МХз, където са най-гледаните канали.

 

няма лимит на брой връзки, на никоя тарифа.

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, повечето телевизори когато сканират за канали изтриват предишните запаметени.

почти сигурно е че няма да успееш да направиш частични сканирания/опреснявания.

кои канали ти слага най-отпред, а ти кои би искал да са ?

по принцип препоръчителната честота за сканиране е 183 МХз, където са най-гледаните канали.

 

няма лимит на брой връзки, на никоя тарифа.

Излизат си бтв, нова , бнт и т.н. Но за подредбата всеки си има собствени предпочитания. Това е много индивидуално и няма как да се угоди на всички. Просто се мъчех да намеря начин да не преподреждам всичко наново, като се появи канал. Поне ако може да се измисли някакъв начин за хора като мен да разбират за нови канали и да си ги търсим. Че вече няма получаване на ъпдейт с новите канали :) и няма как да разбираме, че има нещо което си струва да се потърси.

Link to comment
Share on other sites

Излизат си бтв, нова , бнт и т.н. Но за подредбата всеки си има собствени предпочитания. Това е много индивидуално и няма как да се угоди на всички. Просто се мъчех да намеря начин да не преподреждам всичко наново, като се появи канал. Поне ако може да се измисли някакъв начин за хора като мен да разбират за нови канали и да си ги търсим. Че вече няма получаване на ъпдейт с новите канали :) и няма как да разбираме, че има нещо което си струва да се потърси.

 

 

furiozo каза че има ъпдейт и без търсене каналите ще си се появят!

Link to comment
Share on other sites

furiozo каза че има ъпдейт и без търсене каналите ще си се появят!

Това хубаво, но ако прочетеш по-нагоре, ще видиш, че аз не ползвам приемник, който те могат да ми ъпдейтват. Аз кабелната съм си я включил директно в телевизора и търсенето го правя аз, на ръка.

Link to comment
Share on other sites

Ами в такъв случай е хубаво да сканираш на ново през определено време.

 

Вкъщи и аз съм така като някой път новите канали излизат сами, докато друг път трябва да сканирам, за да ги намери.

Link to comment
Share on other sites

Ами в такъв случай е хубаво да сканираш на ново през определено време.

 

Вкъщи и аз съм така като някой път новите канали излизат сами, докато друг път трябва да сканирам, за да ги намери.

Да бе от време на време - по час два оправяне на каналите после и то може и да няма нищо. Предишния път когато започнах да сканирам беше, когато в темата се написа, че са пуснати пакети с 1 и 2 часа назад. Сега ще сканирам, само ако видя, че е добавен канал, който ме интересува. Иначе ще си карам с каквото имам сега.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Хм, някаква телевизийка на 63ти канал се появи Спорт Нова или там нещо си.

На мястото ма мм/тв+ е. И на програмите с -1 и -2 също е сменена. Някаква информация на History HD? Че изчезна - ще се появявали нещо подобно на него - Viasat History, history или нещо друго?

Link to comment
Share on other sites

ще се пусне още един допълнителен пакет в който ще бъдат Viasat History, Viasat Explorer и когато го пуснат - Viasat Nature.

цената ще е 1лв/месец.

Проучва се възможността да се пусне и History Channel в същия този пакет.

Link to comment
Share on other sites

ще се пусне още един допълнителен пакет в който ще бъдат Viasat History, Viasat Explorer и когато го пуснат - Viasat Nature.

цената ще е 1лв/месец.

Проучва се възможността да се пусне и History Channel в същия този пакет.

 

 

а така и Хистори channel , както и Investigation Discovery да не забравите че да е по - пълен пакета ;) даже го направете 2 лева пакета и включете Zone Reality i FLN , изобщо доста научно популярни телевизии ви липсват .. направете го не 1 лев а повече , селекцията е интересна и 2 3 лева за КОЙТО държи на тях не са кой знае какво нали така :)

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...