Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Искам да задам един леко странен въпрос - на коя марка/модел телевизори им е най-удобен софтуера за ползване с цифровата телевизия? Трябва ми нещо с вграден тунер, възможно по-плоско, но ще се радвам ако някой има наблюдения над повече от един телевизор да сподели мнение.

 

ПС: Какво изпускам като не гледам TV+?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Точно това отношение визирам като негативно и нежелано.

Е по-добре ли е изобщо да го няма? :) От Булсата ако си даваха канала, щеше да го има на много доставчици. Приеми го като "бонус", защото официалната позиция, както споменаха е, че нямат правата.

 

@djadomraz Испанското и италианското първенство. Само те май притежават правата за Бг.

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

сами ще се появят след един автоматичнен ъпдейт.

Значи ли, че се подготвят да се появят?

Как се процедира при хора като мен, които вече не използват приемника, ами са си бучнали кабела директно в ТВ-то?

Някакво ръчно търсене точно за тези канали по честота и др. настройки? Че пренареждането е ужас.

 

Едит:

Понеже списъка с каналите в сайта няма изгледи да се промени, възможно ли е да сложите линк към някакъв файл - екселски или друг със списъка с канали и честотите. Предполагам тогва промените могат по-бързо да се въвеждат.

И примерно някой като мен, като го дръпне, да си прави сметка за промените и какво да си настройва

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Искам да задам един леко странен въпрос - на коя марка/модел телевизори им е най-удобен софтуера за ползване с цифровата телевизия? Трябва ми нещо с вграден тунер, възможно по-плоско, но ще се радвам ако някой има наблюдения над повече от един телевизор да сподели мнение.

 

ПС: Какво изпускам като не гледам TV+?

 

При мен със самсунг 37-LE-B530 нямам проблеми с програмите, стига да настроиш там честотите за търсене.

 

Като известна несъвместимост мога да посоча липсата на функция на телевизора да зададеш часова зона, защото сега когато ми получава автоматичто инфо за час и дата, ми го показва в GMT - с два часа назад спрямо времето в България. Същото важи и за EPG.

Явно информацията за час и дата от N3 идва в GMT време, а приемниците добавят 2 часа впоследствие (което явно е нормалният подход).

 

Лошото е, че ако си настроя ръчно часа колкото си е, EPG-то продължава да пристига с 2 часа назад и тогава телевизорът не определя коректно какво дават в момента.

 

Та като компромисен вариант се ориентирам с уговорката за +2 часа :D

 

Като цяло обаче цифровият приемник на телевизора работи добре и няма несъвместимости с каналите и др. подобни.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

При мен със самсунг 37-LE-B530 нямам проблеми с програмите, стига да настроиш там честотите за търсене.

Честотите дори не трябва да ги настройвам. Автоматичното сканиране ги хваща. Проблема е, че аз съм ги подредил по друг начин, доста канали съм и изтрил. И после почва едно пренареждане и триене на ново. Предполагам изход е да търся ръчно в малък диапазон, а не автоматично всичко. Но за да мога ръчно май ми трябва да знам някой от настройките - честотата и другите там работи.

Link to comment
Share on other sites

Ами аз задавам 183Mhz - 191Mhz и то телевизорът си открива NIT таблица още в началото на честотния обхват, която после го препраща на честотите на всички траспондери :)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

сами ще се появят след един автоматичнен ъпдейт.

 

 

вече ги има Viasat така ли? "след един автоматичен ъпдейт" ? тоест сами ли ще се появят или аз трява да задам автоматичния ъпдейт? обясни ми че съм нов и не разбрах точно как става това?

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

Когато ги добавят, ще пуснат автоматичен ъпдейт на приемниците и при първото им стартиране ще дръпнат новия списък с канали и ще ти се добавят автоматично ;)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

При мен със самсунг 37-LE-B530 нямам проблеми с програмите, стига да настроиш там честотите за търсене.

 

Като известна несъвместимост мога да посоча липсата на функция на телевизора да зададеш часова зона, защото сега когато ми получава автоматичто инфо за час и дата, ми го показва в GMT - с два часа назад спрямо времето в България. Същото важи и за EPG.

Явно информацията за час и дата от N3 идва в GMT време, а приемниците добавят 2 часа впоследствие (което явно е нормалният подход).

 

Лошото е, че ако си настроя ръчно часа колкото си е, EPG-то продължава да пристига с 2 часа назад и тогава телевизорът не определя коректно какво дават в момента.

 

Та като компромисен вариант се ориентирам с уговорката за +2 часа :D

 

Като цяло обаче цифровият приемник на телевизора работи добре и няма несъвместимости с каналите и др. подобни.

По DVB стандарт всички времена са в GMT, дори еталонното време. Предполагам си преровил менюто на телевизора за "time zone".

За автоматично сверяване оператора може да пусне един пакети които указват какво е отместването на локалното време. Тук врътката е че всяка страна може да има собствено отместване, поради което някъде в телевизора трябва да има настройка за държавата (различно от настройката на език). Със същия механизъм се прави и промяна на лятно/зимно часово време.

Link to comment
Share on other sites

Уж е цифрова телевизия с перфектно качество а страниците в телетекстовете на Нова Телевизия и БНТ се "размесват" една в друга .. ЗНАЙКИ ЧЕ начина по който върви телетекста зависи от качеството и силата на сигнала, защо и през дистанционното на телевизора и през това на приемника, стр. на телетекста се размесват и не върви добре? нали е цифрова? При мен пише че LEVEl на сигнала е: 58% , а Quality: 92 % ??? а картината е добра, защо става така с телетекста? не е приятно?

Link to comment
Share on other sites

Уж е цифрова телевизия с перфектно качество а страниците в телетекстовете на Нова Телевизия и БНТ се "размесват" една в друга .. ЗНАЙКИ ЧЕ начина по който върви телетекста зависи от качеството и силата на сигнала, защо и през дистанционното на телевизора и през това на приемника, стр. на телетекста се размесват и не върви добре? нали е цифрова? При мен пише че LEVEl на сигнала е: 58% , а Quality: 92 % ??? а картината е добра, защо става така с телетекста? не е приятно?

 

За какво го ползвате този телетекст, ми е интересно?

Link to comment
Share on other sites

на телевизора ти няма как да извикаш телетекста от цифровата, там можеш евентуално на аналоговата.

как се размесват ?

 

Имам телетекст бУтони и на дистанционното на телевизора това имам предвид , че самия ми телевизор поддържа телетекст , независимо дали приемника го има или не. Размесват се когато е лошо качество да речем на канала , и страницата като се зареди се премесва с някоя друга като съдържание , например страница 111 програмата на нова се оплита с 112 програмата на диема , това ства когато качеството на сигнала на програмата е кофти и страниците на телетекста се "сместват" по този начин .. а защо да е лошо след като е цифрова ? Level na signala 58% , quality: 92 , и още нещо интересно защо на нова тв в цифровата има тхт,но в Аналоговата обаче няма телетекст (на канал 1 си има)

 

 

както и да е , ползвам текст рядко и само забелязах че е така , но не е голям проблем, може да подминем въпроса :) ;)

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

както казах - от телевизора ти не можеш да управляваш телетекста на цифровата (освен ако телевизора не е DVB-C естествено) , можеш само от бокса.

ако бокса не поддържаше телетекст нямаше да можеш да видиш такъв от цифровата.

Link to comment
Share on other sites

Колега здравей, много лесно може да разбереш дали телетекста ти си е от сигнала на приемника или от тв-то: шрифтът, който използва приемника е по-загладен и се различава от този на тв-то ;)

 

От Була не правят нищо - каналът си върви 24/7.

 

Всъщност по време на някой от мачовете е вървяла информация, че TV+ може да се излъчва само в мрежата на Булсатком и ако някой види програмата на друг оператор да им звънне... омг това някакси не ми звучи нормално - мислех че ексклузивните права за дадено събитие се дават на дадена медия, програма, а не на кабелен/сателитен оператор...

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Те правата са дадени на ТВ+, друг е въпросът, че ТВ+ е собственост на Булсат и те явно не желаят да се разпространява извън тяхната мрежаtounge.gif

Edited by Stenli
Link to comment
Share on other sites

Колега здравей, много лесно може да разбереш дали телетекста ти си е от сигнала на приемника или от тв-то: шрифтът, който използва приемника е по-загладен и се различава от този на тв-то ;)

Ами... не точно.

1. Телетекстът може да се показва от цифровия приемник и да се подава като част от картината.

2. Телетекстът може да се приеме в аналогова форма (vbi) от аналоговите канали.

3. Телетекстът може да се приеме в аналогова форма от композитния изход на цифровия приемник - някои приемници обръщат цифровия телетекст в аналогов, всъщност аналоговите програми са декодирани при оператора цифрови.

4. Телетекстът може да се покаже от самия телевизор който го е приел директно от цифровите програми - ако телевизорът има вграден dvb декодер.

 

При т.1 шрифта видимо ще се различава от тези в т.2, т.3 и т.4 .

При т.1, т3 и т.4, силата на сигнала не би трябвало да влияе особено, защото кодовете за корекция ще поправят развалените пакети или ще отхвърлят изцяло непоправимите (това е quality-то, а то е високо). Аналоговия телетекст (т.2) е далеч по-зле защитен.

Link to comment
Share on other sites

Разбирам, аз предположих, че става въпрос за случая от т.1, съдейки от това как е телетекстът вкъщиq когато го гледам на приемника на цифровата :)

Link to comment
Share on other sites

между другото преди време, служителка на ентри по телефона ми каза че се водят преговори за канал HISTORY channel hs.jpg ,но така и още го няма, някой от ентри може ли да каже докъде стигнаха преговорите или са завършили неуспешно?

Link to comment
Share on other sites

между другото преди време, служителка на ентри по телефона ми каза че се водят преговори за канал HISTORY channel hs.jpg ,но така и още го няма, някой от ентри може ли да каже докъде стигнаха преговорите или са завършили неуспешно?

По принцип го има катo HD, но от 3 дена изчезна.

Link to comment
Share on other sites

По принцип го има катo HD, но от 3 дена изчезна.

 

 

това което казах беше за нормалния пакет цифрови канали , някой от ентри да каже докъде стигнаха преговорите или не се споразумяха ?

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...