Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

положението с рутирането е розово.

ако имаш нормално работещ рутър ще е ок, ако имаш дрискав рутър обаче няма магически да заработи безпроблемно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

здравейте на всички в N3 имам един въпрос как е положението с рутирането на нета при този доставчик

 

Нямам никакви проблеми с съм с рутер.

 

щото еврокома малко ме изтормози от към тази страна и последно време нещо скоростта пак падна а и скоро мисля да си пускам и кабелна ,

 

:lol: само в последно време? Искаш да кажеш че от наср**но положението е станало "е тва вече не се трае"? Тъста е на ЕК и избягвам да му ползвам интернета. На него не му пука особено защото му трябва колкото да си проверява пощата но понякога и за това не става (а на 64 кбита едно време аз се справях перфектно едно време c ISDN-a)

 

 

положението с рутирането е розово.

ако имаш нормално работещ рутър ще е ок, ако имаш дрискав рутър обаче няма магически да заработи безпроблемно.

 

Аз досега не съм имал проблем с нито един рутер. Верно с TP Link само не съм пробвал но с DLink и LinkSys става от раз. За MikroTik няма да коментирам - там положението е 6+ по default просто :)

 

PS: TPLink беше единствената марка рутери със съвсем "народни цени" за които се сетих, сигурен съм че има други които са значително по-зле от тях.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

някакви прибързани изказвания и сравнения ми се струва че бяха направени ... очаквам извинения ... във формат :

 

......... при ........ не работи, а при N3 работи.

 

като странична забележка да добавя че намирам за много хубаво да има компетентни потребители.

И аз намерих някакви нови канали, нещо официално ще кажеш ли?

Тези hd как и кога ще се разпространяват?

Това ли са крайните канали с -1, -3 часа, защото са предимно спортни?

ТV+ тази на булсатa ли е? Защото логото в нета е оранжево -> t_119279.gif

A и като цяло какви промени има в последно време, защото например TRAVEL, чак сега видях, че има бг, по default си върви на Английски... Едва ли повечето могат да барникат, за да търсят промени :)

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Верно с TP Link само не съм пробвал но с DLink и LinkSys става от раз. За MikroTik няма да коментирам - там положението е 6+ по default просто :)

Само за протокола - с TP-Link също е безпроблемна работата, даже забравям, че го има :).

Link to comment
Share on other sites

От днес вече съм абонат на Н3 и да си кажа честно бях забравил какво е да имаш свестен интернат.Но и аз съм си виновен,че търпях толкова Евроком.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo не , че е Световен проблем ама да формулираш дрискав рутер ??? Защото при заварено положение махам кабела на ЕК и слагаме на N3 и пинга започва да губи пакети. На 30 пакета 5 са в джаза. Малко множко ми идва. Едва от 3 дена съм към Ентри ама нещо не ми се връзват нещата. Пинга до рутера си седи читав...както е бил и преди само преди него го няма свестен. Какво .....специална ланка за Ентри ли да има "да им изсъхнат на М$ кошниците дано"? Едва ли. Нещо се е оакала системата..... но каде.....немога да вдяна каде е дерта.

Да уточня ...рутерчето е с Clarkconnect 2.3.0. Досега не е имало дерт. Надявам се да дадеш едно рамо за проблема.Ако ще просто идея каде да наблегна. Неисках още от първата седмица да тормозя съпорта но ако се наложи и това ще правя. Пак да се извиня ако те притеснявам. Просто набирам свежи идеи как да реша проблема защото от калпав нет се получи по-калпав а съм сигурен , че не е така. Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

пиши ми адрес и позволи пинг на рутъра ако е забранен.

няма да се възпирате да се оплаквате, първа или стотна седмица.

ако до скоро рутъра е работил добре навярно проблема в при нас.

Link to comment
Share on other sites

ЖК Тракия бл 222 ет1 ап4. Всичко необходимо е на ПМ-а.

Благодаря , че все още си на линия :)

Инфо от рутера

Role Interface Type IP Address Boot Protocol Link Speed

External eth0 Ethernet 87.119.70.41 DHCP Yes 100 Mb/s

 

И едит 2

Скайп batko32 може и там да се разберем за да не се затлачва темата със оправяне на един абонат "вече абонат" :)

 

Едит последен

УРА. Адмирации и благодарности на Фуриозо

Оказва се , че рутера ми е със специфични "каквото и да значи" изисквания. Знам ли го. Линукс.

Проблема е отстранен . Ако питате как НЕЗНАМ . Аз вдигнах ръце Но въпреки всичко ще подменя цялата УТП мрежа в апартамента .

Отново благодарности Фуриозо. Имаш една бира, кафе кола, уиски, коняк или каквото и да е питие.Ако всички си вършеха работата на време ...незнам....щяхме да сме в разцвет отдавна.

Ще го коментираме с Мидекс и Сет в неделя този дерт да видим какво да се промени евентуално.

:beerchug

Не било последен едит :)

Нищо няма да барам, пипам , бутам ръгам или друго нещо. Всичко е ОК . Както имаше едно изявление в друга тема "Нета цепи мрака" :)

За успокоение си пуснах пинг до "Северно Тамбукту" и си е наред. Извинявам се за параноята.

Фуриозо ...забелязах проблемното място като се вгледах подробно в пинга. Сега просто се получава по-голям пинг но рутера пие една студена вода и се съгласява с това което сте си говорили :lol: :punk

Edited by batko32
Link to comment
Share on other sites

batko32 излишно е чакал цяла седмица преди да се оплаче ... трупал е негативни емоции а проблема беше отстранен за 5 минути.

да кажем че вината беше 50% в неговия рутър и 50% в настройките на гейтуея му.

 

не беше проблем по физическата мрежа и не е нужно да си подменя UTP кабелите.

Link to comment
Share on other sites

Имаш една бира, кафе кола, уиски, коняк или каквото и да е питие.Ако всички си вършеха работата на време ...незнам....щяхме да сме в разцвет отдавна.

 

Недей така че ако е свикнал да пие тези с които аз се лигавя напоследък щеше да ти е по-евтино да си вземеш нов рутер :lol:

Link to comment
Share on other sites

Недей така че ако е свикнал да пие тези с които аз се лигавя напоследък щеше да ти е по-евтино да си вземеш нов рутер :lol:

 

И така да е пак съм навит. Фуриозо ми е оказвал помощ и преди "май в ЕК беше тогава". Не помня за каквя шитня беше но пак някаква кретения.

За нов рутер......преди малко пристигна и върнах пратката обратно. Нямаше смисъл да влагам във Маршрутизатор Cisco 2651XM - употребяван "На мен ми беше изгодно заради бартер" въпреки , че ме блазнеше. Не си струва а и се отклонихме от темата. Нека ако има въпроси да се прехвърлим на лични защото темата се разводнява.Благодаря. :rolleyes:

Edited by batko32
Link to comment
Share on other sites

Мисля, че беше писано, ама темата стана с доста страници и не намиран това, което ме интересува. А именно - как седеше работата с включване на абонат с 3 телевизора? Понеже на нашите им изтича договора с евроком за цифровата и имат идея да минат към ентри. Обаче понеже на аналоговата са малко канали и няма доста от гледаните от тях, ще трябва да и 3-те телевизора да минат на цифрова(сега е само 1, а другите си гледат аналоговата). Какви са цените? И ще трябват 3 приемника да се включват нали?

Като ще има и пуснат интернет.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че беше 6лв. на допълнителен приемник, но ако бъркам нека furizo ме поправи. Тук е момента да дам малко инфо от кухнята на ЕК, а именно, че от 1 май /надяват се дотогава да завършат нещата с обединяването с Кейбъла, като ще има ново име и т.н./ ще започне цифровизиране, т.е. ще започне раздаване на цифрови приемници на абонатите и спирането на аналоговата до есента или най-късно до края на годината. Така, че прословутата им промоция за 29.90 не е била случайна, защото там има един цифров приемник.

Link to comment
Share on other sites

за втори е +6 лева/месец

 

за трети има 2 варианта:

1. купуваш приемника 105 лева и няма месечна такса за третия приемник.

2. без начални разходи : +13 лева/месец

Link to comment
Share on other sites

за втори е +6 лева/месец

 

за трети има 2 варианта:

1. купуваш приемника 105 лева и няма месечна такса за третия приемник.

2. без начални разходи : +13 лева/месец

А допълнителните пакети са всеки приемни допълнително ли се плащат? Защото съм 100% сигурен, че ще искат филмовия пакет и спорта.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Предполагам 3-я приемник може да се замени с конакс картата и да са два приемника + карта. Като картата да се купи. Тогава остават ли цифрова + 6 лв. допълнителен приемник + вече пакетите и интернета?

Link to comment
Share on other sites

Става, но приемника не се заменя с карта защото карта си има при всички случаи, заменя се с CAM (Conditional Access Module).

Да де - тоя модул/четец имах предвид. Ще ги видя какво ще решат тия дни, като мина през тях да ги видя.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Искам да похваля N3 за перфекното обслужване, поразен съм. Когато в 19:40 се обадих да съобщя за прекъсване на цифровата тв не само, че имаше кой да ми вдигне, но и момчето каза че колегите ще дойдат или тази вечер или утре сутринта. Помислих си, че за тази вечер нещо ме засили, но в 20:00 вече бяха тук и отстраниха повредата за 15 мин. Поздравления и да продължавате все така!

Link to comment
Share on other sites

EUROSPORT няма звук при аналоговата. Само той. На Сакъзов 13 е проблема.

 

_______

 

Ммм, и FoxLife и някои други имат проблеми с картина (няма) или звук.

 

_______

 

Дам, проблема май е централен нещо, защото и БулСат нямали звук на Евроспорт... тц, тая вечер снукър без звук.

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

W2 на 16 градуса се е скапал. ITV почти нямат канали в момента :D

 

Ммм, на Булсата звук си има Евроспорта ;) Изобщо не е прекъсвал. Няма само БНТ САТ и ДМ САТ, защото ги свалят от 16E.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Здравейте! Похвално е, че се вдигат скоростите на download, но защо за сметка на upload - пример: стандартен международен беше 300, сега е 200. Това си 33% намаление. Такива ли е тенденцията? Зарибяване на потребителите и после....

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...