Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Предния път като се ъпдейтваха декодерите ми се разместиха каналите и на двата, в смисъл върнаха се в положението от фабричните настройки. Защо стана така и има ли начин да се предотврати?

 

Тази сутрин гледам, че единия приемних пак се ъпдейтна, но май не се разместиха каналите...каква е мистерията?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

в аналоговата се боя че няма да го има.

 

 

при обновяване подредбата се получава наново централно, не може да се предотврати. Но може да се възстанови съхранена от потребителя предишна подредба, тези операции са в меню -> система -> сервиз. Но по този начин ще трябва сами да си сканирате за промените по каналите които са настъпили.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да попитам тъй като вече гледам пуснахте кабели на преспите и ни оспамихте пощите :D можете ли да ползвате кабелите от еврокомците които са у нас защото не ми се иска да ми разпробиете цялата къща :D ?

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам да попитам тъй като вече гледам пуснахте кабели на преспите и ни оспамихте пощите :D можете ли да ползвате кабелите от еврокомците които са у нас защото не ми се иска да ми разпробиете цялата къща :D ?

 

 

Може!

Link to comment
Share on other sites

djadomraz, за момента спират само допълнително платените канали тъй като основния пакет все още не е криптиран, скоро и той ще бъде и тогава плана е спирането да става така : след изтичане на платения период за 2-3 дни през час-два де се изписва за кратко предупредително съобщение че абонамента е изтекъл и предстои спиране на услугата, след този буферен период услугата спира. Такива са намеренията за момента.

 

За кабелите които са ползвани от други оператори : като начало да кажа кабели които са в рамките на жилището се смятат за собственост на потребителя и оператора не може да има претенции над тях дори когато първоначално са били прекарани от този оператор. Та ако кабелите са в добро състояние няма проблем и даже е желателно да се ползват. Но в някои случаи кабелите са смачкани/прискрипани/пречупени/проборени с пирон/обгорени/прегризани от котката/........ и макар да не са напълно прекъснати не са подходящи за пълноценно пренасяне на сигнала.

Link to comment
Share on other sites

Аз за интернета питах :) Примерно ако края на месеца се падне петък, съботата и неделята какво правим? И принципно от кога до кога се плаща, някакво напомняне за разсеяните има ли ?

Link to comment
Share on other sites

спранията са разпределени в първите няколко <работни> дни от неплатения месец.

касите работят и в събота до обяд.

плащанията през epay.bg работят денонощно и могат да се правят и през първите няколко дни след изключването.

от следващия месец ще има "самопускане" подобно на това при другия ти доставчик.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

СУПЕР :)

 

 

На мен ли така ми се струва или 4:3 телевизорите режат картината?

Единствения недостатък са малкото смислени канали на аналоговата. При първа възможност ги увеличете, иначе сте супер :)

 

След като има цифрова ТВ кой изобщо гледа аналоговата?

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

На мен ли така ми се струва или 4:3 телевизорите режат картината?

Единствения недостатък са малкото смислени канали на аналоговата. При първа възможност ги увеличете, иначе сте супер :)

Link to comment
Share on other sites

И при мен реже картината малко отляво и отдясно. Най-лесно се забелязва при определени телевизии, на които логото се намира по-вляво. Така или иначе не е фатално, защото изрязаната част е незначителна.

Link to comment
Share on other sites

Това рязане на картината се определя от телевизора, не от сигнала и не от сеттопбокса, спомнете си за контролите на мониторите с кинескоп за позицията и размера на картината. И телевизорите трябва да имат такива контроли но почти всички модели трябва да се отворят и да се човръкне с отверка.

Link to comment
Share on other sites

Хора какъв беше тоя срив в интернета преди малко!?!?

Отваряше ми само Гугъл! И пинг само към него. Всичко друго беше в мъглата. Даже вашия сайт не беше достъпен.

Не вярвам да е било от дъжда, все пак имах достъп до някакъв сайт, не е като да е спряло всичко, ама...

 

Edit:

Нета се загуби след 10-на минути.

Това е пинга, който пуснах веднага след тръгването му, докато писах горния пост.

 

Пингове от момента в който дойде нета предишния път, че

ping -t entry.bg

 

Ping statistics for 87.246.2.176:

Packets: Sent = 970, Received = 691, Lost = 279 (28% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 7ms, Maximum = 24ms, Average = 8ms

 

ping -t epay.bg

 

Ping statistics for 82.103.104.150:

Packets: Sent = 981, Received = 692, Lost = 289 (29% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 5ms, Maximum = 58ms, Average = 7ms

 

ping -t google.com

 

Ping statistics for 74.125.87.105:

Packets: Sent = 1145, Received = 897, Lost = 248 (21% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 41ms, Maximum = 58ms, Average = 42ms

 

Само дето втория път и гуъл нямаше. Но пък успешно си release-вах и взимах нов адрес от DHCP-то

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Не виждам да е било общ проблем, не е илало спадове на трафиците. А и по това време никой не звънна на телефоните.

Ако се случи пак ще го разследваме.

 

Когато искате да тествате дали проблема е във локалната лрежа не ползвайте entry.bg, той се хоства другаде, ползвайте IP адреса на първия хоп който излиза при трейс. След това може да проверите за връзка до DNS сървърите и после до външни адреси.

Link to comment
Share on other sites

Сега прегледах списъка с кабелните оператори, които излъчват btv Cinema и като изключим сателитните, за Пловдив само N3 я предлагат. Другите оператори я нямат.

Браво!

Link to comment
Share on other sites

Тц, тези, които мислиш за DCC са N3 или съм в грешка? :rolleyes:

 

Dogan поне на аналога я нямат, за цифровата да каже някой друг.

Цифрова кабелна телевизия са N3.

Кума ми подсказва, че DCC я имат също. Обаче тях не ги виждам в списъка. Гледaм също, че в София само един оператор я прeдлага, но не е Евроком.

Или списъка е непълен, или има телевизии, които я излъчват без да знаят от btv :)

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Здравейте, тази вечер много накъсват програмите в цифровата в район Западен. Глобален ли е проблемът или да звъним в офиса?

 

edit: ясно, разбрахме се по телефона, благодаря за бързата реакция :)

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Предполагам че в някои магазини ги има.

Ние също ги продаваме - 60 лева.

 

За схема на безплатно ползване с обвързащ договор изчакай до понеделник да ти кажа, не съм сигурен имаше ли окончателно решение по този вариант.

 

Кажи стана ли сканирането, има ли някакви проблеми и какъв е телевизора ако не е тайна.

какво стана с безплатното ползване на кам модула...

търся си доставчик на цифрова но информацията е много оскъдна на саита ви...

и да питам, аз имам PCMCIA slot na TV- то, пак ли същия модул трябва?

Link to comment
Share on other sites

ам аз от месец и нещо ползвам цифровата много съм доволен,а пък тоя офис дето е зад бившия капитан кук е мега удобен честно :allien

а колко бивши познати лица от евроком има там не е истина :pirate

а това което намирам за смешно е как 2та офиса на евроком и н3 са един до друг в гагарин :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...