Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

44 minutes ago, jiktak said:

Виваком ги видях да полагат кабела и някъде четох между геймъри, че именно те дават най-малък пинг в игрите ... За момента обаче в Изгрев не искат да се занимават...

На Булсата с чиния ли е телевизията пак, че ми стои една от минало време закачена ...А пинга как е към български и чужди сървъри?

Отговора на А1:

 

IMG_20210223_202039.jpg

Аз на  Булсата  ползвам  приложението,  точно  затова имам  и  три  тв бокса.  Пинга  към  българските  е  5ms. За външни  не  съм  гледал.  

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Никакъв шанс N3 да вземат мрежа от ГГБит, която беше на Евроком. Н3 купиха Визио и ако там Визио е имало мрежа, може да се взели нея и после са я развили.  Някъде около теб ИМА оптика на Н3, но те просто не предлагат оптика до краен клиент, а я ползват за опорна и оттам, подобно на А1, минават на коаксиал и LAN. Ако се съмняваш, ги попитай. Мога да ти кажа, например, къде им е терминира оптиката в Тракия в района на блок 28. Бях им първият абонат, преди 100 години, когато още живеех в Тракия. Още тогава имаха оптика. Това беше през 2008 или 2009г. Та оптика има, но не до краен клиент.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Lucky Luciano said:

Никакъв шанс N3 да вземат мрежа от ГГБит, която беше на Евроком. Н3 купиха Визио и ако там Визио е имало мрежа, може да се взели нея и после са я развили.  Някъде около теб ИМА оптика на Н3, но те просто не предлагат оптика до краен клиент, а я ползват за опорна и оттам, подобно на А1, минават на коаксиал и LAN. Ако се съмняваш, ги попитай. Мога да ти кажа, например, къде им е терминира оптиката в Тракия в района на блок 28. Бях им първият абонат, преди 100 години, когато още живеех в Тракия. Още тогава имаха оптика. Това беше през 2008 или 2009г. Та оптика има, но не до краен клиент.

ГГБит  не  беше  на  Евроком,  а  Евроком  бяха  на  коаксиал с модем.  Лично  ползвах  интернета  на  Евроком  по  това  време  а  мои  бивши съученици,  които  живееха   в  Преспите  ползваха  лан-ката  на  ГГбит.   За Тракия  не  мога  да  твърдя  но  за  Изгрев  съм  сигурен.  Самият  офис  на Н3  се  захранва  с  ланка, та  не  знам  де  им  е  оптиката.  Може  би  преди  самият  квартал.  

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Никак не съм. Дори Furiozo беше админ в Еуроком/ГГБит.

Баси, чак взех да се замислям, дали толко не съм изкукуригал, но мисля, че паметта ми е добра.

Link to comment
Share on other sites

Моята все още  е  на  място,  но  да се  върнем  на  темата.  Н3  не  доставят  оптика  в  Игрев и  колегата ако  не  иска  ланка  ще  трябва  да  търси  друга  опция. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Не знам на кое място е, приятелю, но Гигабит си бяха собственост на Евроком. 

Там е приятелю. През 2004 година Евроком Пловдив предлагаха единствено коаксиал с модем Моторола. Ако се поразровя в мазето може и да изскочи отнякъде. ГГбит по това време си беше отделно. 

Link to comment
Share on other sites

Гигабит си беше на Eurocom и по тая тема, предлагам да приключим.

По темата с оптиката, искам да се обадиш в N3 и да питаш каква им е опорната мрежа за квартал Изгрев. Влиза ли тяхна оптика или не. И понеже явно не разбираш разликата между опорна и мрежа за краен клиент, ще ти обясня - опорната мрежа е тази, която доставя услугите до няколко блока/входа. Оттам, могат да ти обърнат и на модем/LAN и на каквото си пожелаеш друго.

Не си наясно, първо разпитай и после пиши. Това, че не могат/не искат да ти докарат влакно до апартамента ти, не означава, че нямат оптика в квартала или където и да било друго.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Lucky Luciano said:

Гигабит си беше на Eurocom и по тая тема, предлагам да приключим.

По темата с оптиката, искам да се обадиш в N3 и да питаш каква им е опорната мрежа за квартал Изгрев. Влиза ли тяхна оптика или не. И понеже явно не разбираш разликата между опорна и мрежа за краен клиент, ще ти обясня - опорната мрежа е тази, която доставя услугите до няколко блока/входа. Оттам, могат да ти обърнат и на модем/LAN и на каквото си пожелаеш друго.

Не си наясно, първо разпитай и после пиши. Това, че не могат/не искат да ти докарат влакно до апартамента ти, не означава, че нямат оптика в квартала или където и да било друго.

2004 година не е била на Евроком да сме наясно. После може и да са я купили. Аз нямам зор да звъня на Н3 за оптика. Това го правих преди 6 месеца.  Щом не отива оптика до крайния клиент, то това е равносилно да няма оптика. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, splendor said:

2004 година не е била на Евроком да сме наясно. После може и да са я купили. Аз нямам зор да звъня на Н3 за оптика. Това го правих преди 6 месеца.  Щом не отива оптика до крайния клиент, то това е равносилно да няма оптика. 

Няма как да сме наясно, след като ти не си наясно и спориш за неща, които не знаеш! За справка - я ровни във форума назад в темите в тоя раздел. Та! Гигабит НИКОГА не е била собственост на N3, а беше фирма на Eurocom Пловдив. Та таксите се плащаха в офисите на Eurocom... Това са две напълно отделни мрежи. Единственото свързващо звено е Минчо Минев, който първо беше съсобственик в Еуроком Пловдив, заедно с Жоро Барбудев, а после, когато продадоха Еуроком Пловдив, на Евроком София, Минчо направи N3, като дръпна там @furiozoи още няколко човека.

По темата с оптиката - от снощи отричаш да имат оптика, сега обърна, че щом нямало до крайния клиент, значи нямало оптика... Нещо ти се изчерпаха аргументите или разбра, че не си прав...

 

И още нещо - я виж кога е създадена темата за N3...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lucky Luciano said:

Няма как да сме наясно, след като ти не си наясно и спориш за неща, които не знаеш! За справка - я ровни във форума назад в темите в тоя раздел. Та! Гигабит НИКОГА не е била собственост на N3, а беше фирма на Eurocom Пловдив. Та таксите се плащаха в офисите на Eurocom... Това са две напълно отделни мрежи. Единственото свързващо звено е Минчо Минев, който първо беше съсобственик в Еуроком Пловдив, заедно с Жоро Барбудев, а после, когато продадоха Еуроком Пловдив, на Евроком София, Минчо направи N3, като дръпна там @furiozoи още няколко човека.

По темата с оптиката - от снощи отричаш да имат оптика, сега обърна, че щом нямало до крайния клиент, значи нямало оптика... Нещо ти се изчерпаха аргументите или разбра, че не си прав...

 

И още нещо - я виж кога е създадена темата за N3...

Разбира се, че нямат оптика до краен клиент. Мен това ме интересува, както и колегата който пита. Това че имат оптика и оттам пускат лан, мен не ме грее или ти викаш, че важното е да има оптика а това, че идва само 100мб до клиента няма значение? 

2008 година е и?

Link to comment
Share on other sites

"Викам", че оптиката е до теб някъде и това, че не ти терминира в хола, не значи, че няма оптика в района. Тук вече стават ясни и други твои пропуски, относно скоростите, които може да се поддържат по LAN, относно видовете оптични мрежи и т.н. и т.н. Пропуските ти са много и няма смисъл да ти обяснявам - има доооста информация и ако искаш и можеш да разбереш, ще седнеш да четеш.

За годината на темата и другите неща - сещай се сам.

Аз приключих с жокерите, а ти продължавай да се излагаш - имаш цялото време на света пред себе си;)

 

Лек ден!

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, splendor said:

2004 година не е била на Евроком да сме наясно. После може и да са я купили. 

 

Гигабит Нет ЕООД

Дата на регистрация: 2004 година

Едноличен собственик на капитала: "Еуроком Пловдив" ЕООД

 

Ясно е кой не е наясно :lol:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Lucky Luciano said:

"Викам", че оптиката е до теб някъде и това, че не ти терминира в хола, не значи, че няма оптика в района. Тук вече стават ясни и други твои пропуски, относно скоростите, които може да се поддържат по LAN, относно видовете оптични мрежи и т.н. и т.н. Пропуските ти са много и няма смисъл да ти обяснявам - има доооста информация и ако искаш и можеш да разбереш, ще седнеш да четеш.

За годината на темата и другите неща - сещай се сам.

Аз приключих с жокерите, а ти продължавай да се излагаш - имаш цялото време на света пред себе си;)

 

Лек ден!

Ти може да викаш всичко, но от Н3 казаха, че нямат оптика до адреса ми и скоро няма да имат. Това за мен е по-важно от това ти колко знаеш за мрежите и аз колко не знам. Ако ми се налагаше да знам повече, щях да съм го научил, но в случая не ми е нужно. Аз съм краен клиент и търся услуга, щом немогат да я доставят не е мой проблема. Ти като си толкова наясно с мрежите, що не съдействаш на човека да му пуснат оптика? 

След кратко ровене из Гугъл се натъкнах на информация, че Евроком впоследствие е придобил Гигабит.Нет, което потвърждава тезата, че Гигабит е бил първоначално отделна фирма. 

Колкото до времето да имам си го и ще си го ползвам със здраве. 

 

Лек ден и на теб ;)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, plameni said:

 

Гигабит Нет ЕООД

Дата на регистрация: 2004 година

Едноличен собственик на капитала: "Еуроком Пловдив" ЕООД

 

Ясно е кой не е наясно :lol:

Щом казваш ;)

Screenshot_2021-02-24-09-07-36-952_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, splendor said:

Щом казваш ;)

Screenshot_2021-02-24-09-07-36-952_com.android.chrome.jpg

 

Не се излагай повече с незнание...

 

 „Евроком кабел мениджмънт България“ ЕООД - София (ЕКМБ)

 

2006-а година

Quote

В резултат на сделката купувачът ЕКМБ ще има и косвен контрол върху четири дружества, собственост на кабелния оператор „Еуроком Пловдив“ (ЕП). Те са „Евроком България“ ЕООД (100% собственост на оператора), „Гигабит нет“ ЕООД (100%), „Еуроком Куклен“ ООД (51%) и „Евроком Карлово“ ООД (51%).

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, splendor said:

Там е приятелю. През 2004 година Евроком Пловдив предлагаха единствено коаксиал с модем Моторола. Ако се поразровя в мазето може и да изскочи отнякъде. ГГбит по това време си беше отделно. 


Човече, спри и недей! Гигабит от ДЕН ЕДНО е ланката на Евроком. Хайде така да го кажем. 
 

40 minutes ago, plameni said:

 

Гигабит Нет ЕООД

Дата на регистрация: 2004 година

Едноличен собственик на капитала: "Еуроком Пловдив" ЕООД

 

Ясно е кой не е наясно :lol:


Ама му се чудя и що продължава да спори. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, splendor said:

Щом казваш ;)

Screenshot_2021-02-24-09-12-08-896_com.android.chrome.jpg

 

Накара ме да се заровя наистина надълбоко, но с това смятам да приключа въпроса.

 

На 16.04.2004 г. Никола Панайотов, Ангел Мирчев и Минчо Минев, регистрират "ГИГАБИТ НЕТ" ООД.
На 10.09.2005 г. тримата прехвърлят дяловете си на "ЕУРОКОМ ПЛОВДИВ" ООД и дружеството се преименува на "ГИГАБИТ НЕТ" ЕООД.

 

т.е. до тук формално си абсолютно прав.

 

Обаче... Ще ти разваля настроението с два дребни детайла:
1. Адресът, на който е регистрирано дружеството "ГИГАБИТ НЕТ" ООД е ул. Скопие 39А, същият на който от години се помещава и "ЕУРОКОМ ПЛОВДИВ" ООД.
2. Заявлението за прехвърляне на дяловете е подадено от... управителя на "ГИГАБИТ НЕТ" - Георги Барбудев.

 

Сега схвана ли кой всъщност е бил собственикът на "ГИГАБИТ НЕТ"?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, RaptoR said:


Човече, спри и недей! Гигабит от ДЕН ЕДНО е ланката на Евроком. Хайде така да го кажем. 
 


Ама му се чудя и що продължава да спори. 

Човече, ти ли живееш в Изгрев или аз? Когато си купих домашния компютър беше 2004 година. Мои бивши съученици, живееха по това време в преспите и те ползваха Гигабит вече. Когато отидох в еУроком за да сме по точни, понеже фирмата се казваше еУроком а не Евроком предлагаха единствено кабелен интернет по коаксиал с модем Моторола. Защо си мислиш, че аз съм по тъп от бившите ми съученици и ще се забия на интернет при който свалям една mp3 песен за 20 Мин и един филм за 24 часа вместо да си прекарам лайката и да жуля в локалната мрежа. След това може да са ги купили от еУроком, но 2004 когато си пусках нета бяха отделно.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, plameni said:

 

Накара ме да се заровя наистина надълбоко, но с това смятам да приключа въпроса.

 

На 16.04.2004 г. Никола Панайотов, Ангел Мирчев и Минчо Минев, регистрират "ГИГАБИТ НЕТ" ООД.
На 10.09.2005 г. тримата прехвърлят дяловете си на "ЕУРОКОМ ПЛОВДИВ" ООД и дружеството се преименува на "ГИГАБИТ НЕТ" ЕООД.

 

т.е. до тук формално си абсолютно прав.

 

Обаче... Ще ти разваля настроението с два дребни детайла:
1. Адресът, на който е регистрирано дружеството "ГИГАБИТ НЕТ" ООД е ул. Скопие 39А, същият на който от години се помещава и "ЕУРОКОМ ПЛОВДИВ" ООД.
2. Заявлението за прехвърляне на дяловете е подадено от... управителя на "ГИГАБИТ НЕТ" - Георги Барбудев.

 

Сега схвана ли кой всъщност е бил собственикът на "ГИГАБИТ НЕТ"?

Ако беше забелязал аз говоря само за 2004 година, за след това не споря. 

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...