Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Не очаквайте пиратски канали да фигурират в договори или брошури. Така все едно нотариално си признават всичко. Ако някой желае да си прекрати договора предсрочно ще му струва 3 месечни такси.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

24 minutes ago, ELySiuM said:

Не очаквайте пиратски канали да фигурират в договори или брошури. Така все едно нотариално си признават всичко. Ако някой желае да си прекрати договора предсрочно ще му струва 3 месечни такси.

7/8 не вярвам  да е  пиратски.   Това  за 3 такси  е при  мобилните тук  в случая  си  оставащото му  до  края а то е поне  12 такси
 

Quote

6. ПРЕДСРОЧНО ПРЕКРАТЯВАНЕ НА ДОГОВОРА Абонат с влязъл в сила срочен договор може да го прекрати предсрочно след като заплати всички дължими месечни абонаментни такси за периода на договора. При промяна в адреса на ползване на услугите, извън обхвата на мрежата на N3 абонатът не се освобождава от задължението си да изплати дължимите по договора месечни такси.

 

Link to comment
Share on other sites

Тази точка е ТОТАЛНО в разрез с всички правила. Предизвиквам ги да дойдат да ги съберат тия такси от мене да видим точно как ще стане! Близу имаха подобна тъпащина преди години, даже на село понеже ги отсвирих в един момент поради отвратителни условия най-нагло ми искаха 160 (СТО И ШЕСТДЕСЕТ) лева за такси! При прекъсната услуга! Не само, че не ги платих, никога няма да ги платя и т.н., но и малко остана да ги разпилея в офиса им... Добре че все пак се успокоих, че местните селски служители с нищо не са виновни. Чак и предупредително писмо ми бяха пратили, та притеснили дядо ми. Той милият като не познава законите и си мисли, че ще ме преследват... 

Link to comment
Share on other sites

Питал съм лично служител на фирмата. При желание за прекратяване както казах се дължат 3 месечни такси. Това влезна отдавна като единно условие за всички срочни договори за такива сродни услуги (например договор с мобилен оператор). 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Muscarin said:

Знам, че не му е точно тук мястото, но ако реша да си прекратя договора хипотетично, кой оператор бихте ми препоръчали ?

Първо трябва  да  кажеш с  какви  опции разполагаш като  варианти.  Също  така  е  хубаво  да  споменеш какви  програми  искаш  да  гледаш,  какъв  интернет  да  ползваш  и  колко  пари  си  склонен  да  даваш  на  месец.  

Аз  съм  почти  4  месеца  на  булсат  и  нямам  забележки.  Интернета  им  е  стабилен  а  адроидското  им  приложение  е  супер.  

Link to comment
Share on other sites

Ползвам акаунта на тъста ми за андроидското на Булсат. Наистина е супер.

 

Ами 3 телевизора, общо взето гледам спортни и образователни програми. Бълграските като БТВ, НОВА и прочее така или иначе си влизат в пакетите, та не ги броя. Интернета до 100 мбс ми е достатъчен, важното е да е стабилен.

Link to comment
Share on other sites

Сега  се  разгледах из кабеларките като  цяло  цените  им  се  припокриват.  Лошото  е,  че  ако  искаш да  гледаш  спорт си вързан  към  2та  пакета  макс  и диема и  това  е  при  всичките.  Без тези  пакети си  ограничен  на  два  евроспорта,  ринг  и  нова спорт.  С две думи  ако няма пиратски  канали както  бяха сръбските,  руските  и т.н  си  вързан  с  едни 15лв  месечно.  Обществена тайна е, че  ДСС също  излъчват  пиратски  канали,  но  това  трябва  да  ти  го  потвърди  някой  от  тяхната  мрежа.  Като  цени  от  сайтовете  им  най-добре  са  булсаткома там за 39лв  получаваш  всички  програми + 2та спортни  пакета  и  100мб  интернет.  При  вивакома  над 200 канала  с  100мб  и  двата  пакета  цената  е  44.77лв   При  а1  подобно  на  вивакома  то  цената  е  вече 46.96лв.  При  ДСС е  тъмна  Индия,   има  само  цена  28лв за  100мб  + над 200 програми  ама  какво влиза  вътре  никой  не  знае.  Цените  са  за  един  телевизор.  За другите  2  ще  трябва  да  плащаш  допълнително. 

По принцип  а1  и  виваком пускат  промоции  и  тогава  за  тези изисквания  цената  може  да  е  15-20лв  надолу,  но  ще  трябва да  отидеш  до  офис  и  да  питаш  на  място. 

Link to comment
Share on other sites

Вие на колко инча гледате Булсата, че твърдите, че е добре? И на каква резолюция са им приемниците? Старите бяха на 720p и хората си мислеха, че гледат нещо... Отделно да им стигнеш до шифта, трябва да влизаш по менюта или нещо такова - голяма салата беше. Вкъщи имам един Fusion, който е перманентно платен, ако не бъркам, но от година е в шкафа. Бавен, барливо качество...

Link to comment
Share on other sites

Аз ги гледам само  с  андроид  боксове. Единият  е 47 инча  другият  е  43 и  един 32.  Та картината  е  повече  от  добра.  Има предостатъчно  HD-та  и  дори  няколко  4К.  

 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Muscarin said:

Знам, че не му е точно тук мястото, но ако реша да си прекратя договора хипотетично, кой оператор бихте ми препоръчали ?

Зависи каква услуга търсиш - IPTV, сателит, цифрова, с приемник ли, с модул ли, дали гониш качество на картината, брой на HD канали, каква цена на пакета, дали търсиш спортни канали извън тези с права за бг и т.н.  Отделно на IPTV има легални и нелегални доставчици.

За Пловдив специално легалните опции са: N3 (цифрова и IPTV), DCC (цифрова и IPTV), Виваком (сателит и IPTV), А1 (сателит, цифрова и IPTV), Булсатком (сателит и IPTV), Неосат (сателит), Кулбокс (IPTV), Tivi.bg (IPTV).

Аз бих ти препоръчал засега да изчакаш на Ентри и евентуално да видиш как ще се развият нещата и каква цена ще ти предложат след 6 месеца като ти изтече договора. Все пак ми се струва, че все още имат най-добрия пакет за Пловдив сред кабелните телевизии с почти всичко интересно с права за България. 90 HD канала, 8 4К,  засега руските спортни си вървят, HBO-тата са бонус, Диема Екстра пакета и Макс Спорт пакета са на преференциални цени, всичките bTV-та са  HD и т.н.

DCC предлагат СпортКлубовете, Арените, португалските и руските спортни, но имат по-малко ХД канали от Ентри и нямат такова многообразие. Кулбокс преди предлагаха 12 руски спортни от групата на Матч!, но нещо много им ревяха клиентите че точно тези канали им накъсват. Сега не знам как е. Но определено имат доста по-малко ХД канали като брой и съдържание от нас. А1 (освен може би цифровата им) и Виваком не ти ги препоръчвам, освен ако не те застрелят с някоя много ниска цена. Баща ми например като дългогодишен техен клиент към мобилни услуги А1 го прилапаха с някакъв пакет за 10 лв на месец за цифровата им тв с включени Макс Спорт и ХБО пакети :)

Ако имаш хубав телевизор 55+ инча и търсиш максимално качество на картината - тогава или цифровата на Ентри, или цифровата на А1 . И Неосат, но като пуснат кам модули, не се знае обаче кога ще стане. ИПТВ-то определено е компромис в това отношение.

 

 

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Да бе, ше ги чака 6 месеца... 

Едно време чаках Близу да си оправят нета 2 седмици и им върнах всичко. Още имат претенции за едни пари, ама вече 7 години нищо не успяха да "съберат", та така си и отиде всичко :popcorn-and-drink-smiley-emotic

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ivander said:

Аз бих ти препоръчал засега да изчакаш на Ентри и евентуално да видиш как ще се развият нещата и каква цена ще ти предложат след 6 месеца като ти изтече договора.

Договора му изтича след повече от  година. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ivander said:

Ако имаш хубав телевизор 55+ инча и търсиш максимално качество на картината - тогава или цифровата на Ентри, или цифровата на А1 . И Неосат, но като пуснат кам модули, не се знае обаче кога ще стане. ИПТВ-то определено е компромис в това отношение.

 

ezgif-3-0b79902dd839.gif

 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, plameni said:

 

ezgif-3-0b79902dd839.gif

 

 

Виж ся, винаги може да се поправиш - Викай N3 и нещо до 30МБит за нет и ще видиш какво е услуга - никакви компромиси! А ти ще ми гледаш Sky Sports...

За нет, може да си пуснеш, А1 оптика... оная медната, коаксиалната!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Lucky Luciano said:

...нещо до 30МБит за нет и ще видиш какво е услуга - никакви компромиси!

Викаш, да се върна 10-12 години назад? :lol:

 

29 minutes ago, Lucky Luciano said:

може да си пуснеш, А1 оптика... оная медната, коаксиалната!

Дето беше "Оптика близУ до клиента"? :rofl:

Link to comment
Share on other sites

И други гледаме такива неща, и то както си ги гледат от тамошните оператори, без да

ги мачкат през разни панелчета. И какво от това.

 

https://postimg.cc/4HbTZQCQ

https://postimg.cc/9RPWFhZ9

https://postimg.cc/vghpNH50

Тук става въпрос за български доставчици. Сравнявал съм лично кабелната на Ентри с ИПТВ-тата на Булсат, Виваком и А1 и смея да твърдя, че качеството на картината при HD каналите при Ентри е по-добро от тяхното. Единствено през коксиала на А1 беше със същото качество, може би дори леко по- добро. При кулбокс и Тиви.бг вие кажете как е, но обективно с факти. 

 

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ivander said:

И други гледаме такива неща, и то както си ги гледат от тамошните оператори, без да

ги мачкат през разни панелчета. И какво от това.

[url=https://postimg.cc/4HbTZQCQ][img]https://i.postimg.cc/4HbTZQCQ/20210208-154404.jpg[/img][/url]

[url=https://postimg.cc/9RPWFhZ9][img]https://i.postimg.cc/9RPWFhZ9/20210208-154337.jpg[/img][/url]

[url=https://postimg.cc/vghpNH50][img]https://i.postimg.cc/vghpNH50/20210208-153723.jpg[/img][/url]

Тук става въпрос за български доставчици. Сравнявал съм лично кабелната на Ентри с ИПТВ-тата на Булсат, Виваком и А1 и смея да твърдя, че качеството на картината при HD каналите при Ентри е по-добро от тяхното. Единствено през коксиала на А1 беше със същото качество, може би дори леко по- добро. При кулбокс и и Тиви.бг вие кажете как е, но с обективно с факти. 

 

Не  каза  за  колегата,  като чака  още  12 месеца, да  плаща  ли  по 7лв  за  да  гледа  висшата  пък  като  му  свърши  договора може  и  да  му  намалят таксата на  5лв  после.  
Теб  те  знаем  с  твоите  над  9000 ИП  канала.  То  затова  ти  е  толкова  широко  около  врата.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ivander said:

Сравнявал съм лично кабелната на Ентри с ИПТВ-тата на Булсат, Виваком и А1 и смея да твърдя, че качеството на картината при HD каналите при Ентри е по-добро от тяхното. Единствено през коксиала на А1 беше със същото качество, може би дори леко по- добро. При кулбокс и Тиви.бг вие кажете как е, но обективно с факти. 

 

На това ли казваш "обективно сравнение"?!? На мен ми изглежда "субективно". :lol:

Кажи кои канали те интересуват. Изкарай битрейта и кодеците им при другите оператори и ще ги сравним... обективно.

 

EDIT: И за да няма недоразумения, ще потвърдя нещо, което признахме още преди години - NovaTV SD беше с най-добро качество при N3. Но затова причините са други и известни.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...