Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Звъннах на съпорта. Оттам човека не видя проблем с нета, който ми се подава. Разбрахме се да като има възможност да мине екип и да проверят на място.

Link to comment
Share on other sites

Направи тест с кабел. Утре като дойдат, точно това ще направят и съм почти сигурен, че ще покаже, че е ОК.

Да не би да имаш разлики в стандартите? Например безжичната ланка да е N, a рутера AC, или обратното?

Link to comment
Share on other sites

Ъпдейт: Рутера ми е двубандов, с 2 честоти, 2 и 5 гхц, но бях изключил 5 гхц-овата банда, защото рутера ми е точно до леглото и няма възможност да се мести:D. Сега я включих и вързах лаптопа към нея, скоростта на сваляне скочи на 70 мбпс. По-добре, но все още е с около 30% под тази, която трябва да е, така че няма да отменям посещението.

 

Моби, да, това ще направят. Щяхме още сега да пробваме това по телефона със съпорта, но лан-порта на лаптопа ми е счупен и нямаше как.

Изглежда позна за стандартите. Рутера е TP-Link Archer C20 ac/n, 5GHZ са a/n/ac, 2,5-те само n, което обяснява защо скочи скоростта като превключих на 5-те. Лаптопа е с Realtek 802.11ac

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Прегледай с някое мобилно приложение какво е натоварването/разпределението на WiFi каналите около теб и ако видиш някой по-свободен, задай го твърдо в рутера и сложи Channel Width на 40 MHz

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, plameni said:

Прегледай с някое мобилно приложение какво е натоварването/разпределението на WiFi каналите около теб и ако видиш някой по-свободен, задай го твърдо в рутера и сложи Channel Width на 40 MHz

 

И двата банда са ми на незаети от други мрежи канали, проверил съм останалите мрежи наоколо на какви са и съм задал за 5 Ghz 40 ти канал (40 Mhz), за 2,4 Ghz - 6ти канал(40 Mhz). Днес на всички тестове, които правя ( лаптоп, файърстик, плейстейшън, телефон) независимо на кой банд, скоростта на сваляне не е минала 50 Mbps. Ъплоъда ми е почти на 100.

Link to comment
Share on other sites

On 8/18/2020 at 7:46 AM, plameni said:

Силно се съмнявам, че някой ще тръгне да инвестира в ъпгрейд на "медна" мрежа, при положение, че междувременно изгражда такава на оптика.
 

 

 

 

 

 

Като гледам с каква скорост я изграждат тая мрежа, вероятно до пенсия мога и да дочакам.

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Muscarin said:

Като гледам с каква скорост я изграждат тая мрежа, вероятно до пенсия мога и да дочакам.

 

Нормално...

Някои оператори за десет години не могат да покрият с оптика за домашни клиенти целия град, та накрая им писна и скриха картата на покритие  :lol:

Link to comment
Share on other sites

На мястото на Nasa UHD тръгна Love Nature 4K с българско аудио, отделно има и английско. На OLED TV картината е просто зашеметяваща. Браво на Ентри.

Link to comment
Share on other sites

Смяната на един 4к канал с друг такъв не звучи много добре, ако го бяха добавили към другите два да кажеш.

Да видим какво правят с оптичния интернет в Изгрев.

Link to comment
Share on other sites

Принципно си прав, но в случая този канал НАСА излъчваше точно 5 филмчета, които се въртяха безкрайно до втръсване. А и мисля, че при 4К каналите въпросът опира и до техническа възможност за момента дали имат необходимото оборудване и капацитет да пуснат повече от 2 канала.

Link to comment
Share on other sites

В случая, по-бих се радвал на 200мб отколкото на този канал,  понеже на 4к телевизора ми съм с приложението, а там няма 4к канали. Виж в тубата е пълно с такива.

Link to comment
Share on other sites

То вече никой не може да се радва на този канал, защото изписва, че няма достъп до него няколко часа след като бе пуснат. Само където ги похвалих.

Link to comment
Share on other sites

Мдааа май  свикнахме  много да  ги  хвалим.  Договора  ми  изтича на  31 Октомври  и  ще  видя  какво  ще  предложат,  ако  положението остане  така  минавам на  безсрочен и почвам  да  дебна  конкуренцията  за  оферти. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Muscarin said:

Някой ползва ли тази услуга и ако може да ми каже как е?

https://entry.bg/_m1719/OpticNet

 

На линка има 6 услуги - 3 единични и 3 пакетни. За коя става въпрос?

Имам впечатления от Opticnet 100

 

5 hours ago, Muscarin said:

Има ли ги екстрите като другите оператори ?

 

т.е.?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, plameni said:

 

На линка има 6 услуги - 3 единични и 3 пакетни. За коя става въпрос?

Имам впечатления от Opticnet 100

 

 

т.е.?

 

Имам предвид опциите на телевизията. Има ли TimeShifting и прочее.

Link to comment
Share on other sites

От утре телевизията на учиндолския чалгар става платена и при Ентри и който иска да я гледа ще трябва да плаща допълнителни 0,78 лв./мес за нея. Аз съм мерси.

20200901-001215.jpg

Link to comment
Share on other sites

Каналът Supertennis HD изчезна при Ентри, предполагам, защото спряха безплатното му излъчване от сателита Hotbird 13Е и вече е наличен само кодиран в пакета на Sky Italia. При това положение ще трябва да се замени с друг спортен канал в програмната схема. В същото време вече седмица продължава да го няма и Love Nature 4K, който смениха с пълнежа Party's 4K, но и него го няма никакъв...

Link to comment
Share on other sites

On 9/1/2020 at 12:13 AM, ivander said:

От утре телевизията на учиндолския чалгар става платена и при Ентри и който иска да я гледа ще трябва да плаща допълнителни 0,78 лв./мес за нея. Аз съм мерси.

20200901-001215.jpg

 

Все още върви при мен.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...