Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

От 1 септември 2020 г. всеки, който иска да гледа 7/8 TV и споделя нашата кауза, ще трябва да каже на своя кабелен оператор, че желае телевизията да бъде добавена към неговия телевизионен пакет за цената от 78 стотинки с ДДС.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Така изглежда... в момента спийдтест показва 80/80 при досегашни 60/60. Ще трябва поне да ги удвоят ако искат поне малко да догонят конкуренцията по скорости иначе (изключвам гигабитовите услуги).

Link to comment
Share on other sites

Да има  някакво  движение.  При  мен  от  80  са  се  вдигнали  на 95мб.  Определено  трябва  да  се  напънат  повече  поне 150мб да  са  на  Нитро + пакета.  При Мшита и  Вивашита  са по  300мб  а  цените  на  пакетите  са  сходни.  

Link to comment
Share on other sites

  

37 minutes ago, The AnGeL said:

... спийдтест показва 80/80 при досегашни 60/60. Ще трябва поне да ги удвоят...

 

24 minutes ago, splendor said:

... от  80  са  се  вдигнали  на 95мб.  Определено  трябва  да  се  напънат  повече  поне 150мб ...

 

Нали си давате сметка, че за над 100 мбс, инфраструктурата в крайния сегмент до всеки клиент, ще трябва да поддържа 1 гбс.

... и всичко, което е необходимо, за да се случи това.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, plameni said:

  

 

 

Нали си давате сметка, че за над 100 мбс, инфраструктурата в крайния сегмент до всеки клиент, ще трябва да поддържа 1 гбс.

... и всичко, което е необходимо, за да се случи това.

Защо  да  си даваме сметка?  Нима  другите оператори  не си  дават  сметка като  предлагат  по 300мб.  То  по тази  логика  те  правят ли  си  сметка  за  нашите  пари? 

Също  така  самите  Н3 предлагат  200мб 

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Такава промяна не се прави по схемите "дайте да вземем да им дадем" и "ори, мели и яж". 

Където има оптика - ок, но където няма, част от крайните LAN сегментите до клиенти продължават да са 100 мбс. 

Няма как по 100 мбс инфраструктура да ти пуснат дори 100,1 мбс

Link to comment
Share on other sites

Както се  казва  интереса клати  феса.  7 години(откакто  съм  абонат  на  Н3) те  даваха  само  60 или 80мб  при положение,  че  цената на  услугата  не  се  промени.  Сега  след  като  другите  взеха  да  дават  по  300мб  се  сетиха,  че  можело  да  се  дава  и  100мб.  Това  дали  те  ще  си  оправят мрежата за  да  може  да  предоставят  повече от  100мб  си  е  тяхна  работа,  но  е  едно  е  сигурно,  че  конкуренцията  не  спи. 

Link to comment
Share on other sites

Силно се съмнявам, че някой ще тръгне да инвестира в ъпгрейд на "медна" мрежа, при положение, че междувременно изгражда такава на оптика.
Тия надежди за скорости над 100 мбс "По жицата" едва ли някога ще се сбъднат.

 

11 hours ago, splendor said:

...самите  Н3 предлагат  200мб 

 

Но само в "Opticnet 200", при това на цена значително по-висока (с 40%), отколкото някои конкуренти искат за 5 пъти по-висока скорост.

btw, щеше да е по-добре, ако поне за българския интернет скоростите са симетрични.

 

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, plameni said:

От друга страна, цените за бизнес абонати са си ок, защото тук няма разделение на физически и юридически лица.

Сега  ако  кажеш  обикновенният   поребител  какво  го  интересуват  бизнес абонатите или  корпоративните  клиенти.  Тук говорим  за  нормалният  потребител,  който  може  да  сравни  какво  ще  получи за парите  си  от  различните  кабелни  оператори.  В момента  Н3  изостават спрямо  другите.  Дали  ще  направят  нещо  по  въпроса  да  предложат  конкурентни  неща  си  е  изцяло  тяхна  работа. Ние като абонати  сравняваме  и  като  ни  свършат  договорите  решаваме  дали ще  останем  или  ще  ги  сменим това  е  дереджето. 

Link to comment
Share on other sites

Пропускаш, че има едни хора, които вкъщи са "обикновени потребители", а в офисчето, магазинчето, гаражчето, работилничката и  т.н. са бизнес абонати и също си правят сметката...

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, plameni said:

Пропускаш, че има едни хора, които вкъщи са "обикновени потребители", а в офисчето, магазинчето, гаражчето, работилничката и  т.н. са бизнес абонати и също си правят сметката...

Не пропускам  нищо.  Както  ние  обикновенните  потребители  гледаме  и  сравняваме и  те  гледат  и  сравняват.  Като  не  им  оттърва  сменят  доставчика и живота продължава. Това  го  правим  и  ние  обикновенните потребители.

Link to comment
Share on other sites

Когато едновременно на един адрес си обикновен, а на друг бизнес абонат, преценката става по-комплексна, защото се намесват и други критерии.

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

Реших да ги видя тези 100 Мbps има ли ги при мен няма ли ги. След 3 направени спийд теста резултатите на даунлоуда са отчайващи

9934835706.png

Ъплоуда иначе е добре. На Нитро+ съм. И утре ако е така, ще си имаме разправии.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, ivander said:

Реших да ги видя тези 100 Мbps има ли ги при мен няма ли ги. След 3 направени спийд теста резултатите на даунлоуда са отчайващи

9934835706.png

Ъплоуда иначе е добре. На Нитро+ съм. И утре ако е така, ще си имаме разправии.

Нещо не е наред при теб. Аз съм на 60. Това е през wifi

 

н3.png

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, plameni said:

Пробвай и с приложението, а не през браузъра.

 

 

Същата работа, 35 mbps, ъплоада е над 90. Пробвах и тест през Amazon Firestick-а, и там толкова. Даже влязох в  рутера да видя да няма някой авантаджия да дърпа от даунлоада - не. Mobi, и аз съм през wifi. Дано е нещо временно. Ако и утре е така, ще звъня на съпорта.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...