Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Договора с Н3 ми изтича утре , а бях на Нитро и сега май минавам на безсрочен на 30 лева , но без спортните и тн програми . Лошото е , че след 6-7 месеца може би ще пътувам извън Пловдив и не ми трябва договор вече поради тази причина . Та въпроса ми е има ли нещо по свястно да ползвам за тия 6-7 без договор да е от това да плащам 30 лева и да нямам никакви програми .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Днес се срещнах с едно безумие от страна на N3. Имах безсрочен за телевизия договор за който подадох едномесечно предизвестие за прекратяване. Телевизията беше платена до края на миналия месец и след 1-во число този месец всичките кодирани програми спряха което си е нормално. Ненормалното е това че N3 са продължили да начисляват такси за услуга, която е прекратена дефакто, под предлог че има невърнато оборудване и днес като им дадох картата и CA модула ми поискаха да заплатя някаква допълнителна сума. Не ми е за няколкото левчета, ама това значи ли че при прекратяване на услуга обслужващия офис трябва да е отворен до 24.00 часа за да може хем да се ползва докрай платената услуга, хем и да се изпълни условието им оборудването да им бъде върнато точно на определения ден, час, минута и секунда??

Link to comment
Share on other sites

При TV1 изписва кодиран сигнал, ако може да се оправи. На 52-ра позиция, където беше вече несъществуващия Brava, от над месец не се излъчва нищо. Може ли да се пусне TV+, при DCC го имат.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Забелязвам,  че  МАТЧ вече не  предават  мачове  от  английското,  и е хубаво  да  се  пусне  алтернативен  канал като  например SK HD, където в момента  дават  ранният  мач  от  висшата лига.  

Link to comment
Share on other sites

Изчезна This is Bulgaria HD - изписва, че услугата не е достъпна. Downscale-ната версия на Classical Harmony се появи на мястото на Brava, но името на канала все още не е сменено. При Auto Motor Sport HD автоматично вървят румънски субтитри, много е дразнещо, ако може да се махнат.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ivander said:

При Auto Motor Sport HD автоматично вървят румънски субтитри, много е дразнещо, ако може да се махнат.

Аз съм с кам  модул  и мога  да си  изключа субтитрите  от  телевизора. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ivander said:

И аз съм с модул, но на телевизора имам единствено опция да изключа субтитрите за всичките канали, а не само за конкретния.

И при  мен е  така. Изключва  всичките. 

Link to comment
Share on other sites

Проблема ви е в телевизора а не в модула. При мен субтитрите са постоянно включени но на всеки отделен канал мога да ги изключа временно докато го гледам. При первключване на каналите субтитрите отново се появяват.

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, wolf said:

Проблема ви е в телевизора а не в модула. При мен субтитрите са постоянно включени но на всеки отделен канал мога да ги изключа временно докато го гледам. При первключване на каналите субтитрите отново се появяват.

Аз нямам проблем. Когато  искам  субтитри  си  ги  пускам,  когато  не  искам  си  ги  спирам.  По-хубаво  нещо от  това  здраве  му  кажи.  Бих  се  радвал  всички  канали  да  вървят и  с английско аудио, но  няма  пълно  щастие. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, ivander said:

И аз съм с модул, но на телевизора имам единствено опция да изключа субтитрите за всичките канали, а не само за конкретния.

 

Мисля, че нещо бъркаш. На всеки канал, тоест не на всеки, а на една голяма част има по няколко пътечки за звук и титри. Потърси си на дистанционното бутон с нещо като Quick Menu и т.н. Там, ще можеш да спирш само на дадения канал или да сменяш с други. В момента не мога да цитирам точен канал, но повечето, които са на симулкрипт от Булсатком са с БГ и SR титри, тоест и да има някакъв аудиопоток наш, може да бутнеш и титри, примерно.

Виж на Fox HD - трябва да има и титри, които, обаче, не винаги са активни, а само на някои филми.

Link to comment
Share on other sites

Не бъркам, виждам аудио потоците, виждам и пътечките с титрите там, където ги има, мога да ги сменям, има си бутон на дистанционното.  Задал съм си по default да излизат български субтитри където има. Където няма български, не би трябвало да излизат никакви други, дори да има. Спомям си, че преди няколко месеца така пак излизаха някакви арабски субтитри на ID HD за 2-3 седмици, докато не се усетиха да ги спрат, ако не се лъжа даже им писах за проблема. При никой друг канал няма такъв проблем.

Между другото в центъра Виваком имат голяма авария, та абонатите на Ентри в района останахме без нет. 

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

А какво общо имат абонатите на Ентри с тези на Виваком? Ако Ентри ползват шахти на Виваком и някой е играл с резачки ок, ама друго?

 

Какъв е телевизорът ти?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky Luciano said:

Арабските beIN Sport работят ли при N3 в момента?

Да. На bein2 и 3 пише "rediffision". Не знам какво точно значи. Звучи ми нещо като препредаване.

Link to comment
Share on other sites

От спортните го няма Eurosport 1 HD. Освен него на първо четене липсват Nat Geo HD, Nat Geo WILD HD, DUSK, Fashion TV HD, Fashion SD - само звук без картина. За първите три няма да се разберем така, дано ги оправят скоро.

PS:Вече вървят.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Мисля да се включвам към N3 - в момента има промоция за пакетите интернет + телевизия (мисля интернета да е по оптика, но телевизията да върви по коаксиален кабел) и имам няколко въпроса:

1. 60 мегабита (по договор) реално толкова ли са download/upload в България и каква е скороста в чужбина горе-долу?

2. Какъв е пинг-а в Speedtest?

3. Случват ли се прекъсвания на услугите по време на валежи, снегове, бури и т.н. и ако да, за колко време се възстановяват?

4. Имам 2 смарт Самсунг телевизори + мои КА модули, по които върви цифрова ТВ от А1 с техни карти в модулите, но ще трябва да ги върна тия карти понеже си прекратявам договора с А1. На N3 по 3 лева ли се плаща за 1 карта, над абонаментната такса на месец, или има и първоначална вноска за картата от сорта на 20 лева, че дочух нещо такова?

*5. Пакета на N3 който съм избрал към момента е "Цифрова телевизия: 100+ канала + Интернет: 60 мегабита; Цена: 23,00 лв./месец за целия срок на договора;", но можете ли да ми препоръчате друга, по-добра алтернатива на оператор, за същата цена и ако да кой?

 

*Относно последния ми въпрос ще вкарам малко разяснения - в момента съм на А1 и договора ми изтича след около 2 седмици и след, като не можаха да ми изготвят пакет, в който интернета да тече по оптика, а телевизията да си остане по коаксиала - реших да ги сменям. Не искам никви сет топ боксове, 2 дистанционни, IPTV-та или да прекарвам нови кабели в апартамента - единствено искам една оптика, за която съм предвидил от къде да мине и да ми влезе в рутера - всички останали коаксиални кабели ще продължат да се ползват в апартамента за телевизия, както са си прекарани, без да се дупчат нови дупки. 

От А1 не могат да пуснат 2те услуги по отделни кабели в 1 договор - трябвало или всичко да върви по оптика или всичко по коаксиала (както е в момента) и поради това се отказах от тях - предлагат ми два отделни договора, но таксата и тя е почти двойна така... От Булсат няма как да пуснат телевизия по коаксиала, а и ще трябва да слагат чиния евентуално, което не ме устройва. От Coolbox най-вероятно всичко тече по оптика, което пак не ме устройва, защото имам и трети телевизор, в който влиза коаксиален кабел и върви обикновена аналогова по него и ще остане фира... От DCC ми казаха, че може да пуснат нет по оптика и ТВ по коаксиала в пакет, но пък ще ми искат по 5 лева за всяка карта в КА модула, което ще ми вдигне таксата с 10 лева и ми излиза по скъпо от на N3 пакета... Мислих и за вариант да пусна интернет от Булсат по оптика за 15 лева и телевизия от N3 по коаксиала - но пак ще ми излезе по-скъпо накрая, от колкото да подпиша "промоционалния договор" на N3, на който съм се спрял по-горе. Та след тоя "ферман" сте вие! Благодаря предварително!

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

Преди всичко провери, дали N3 предлагат оптика в твоя квартал...

Ако от всичко написано, разбирам правилно, че досега си бил на модем при А1, то нетът на N3 по UTP, ще ти се стори няколко класи отгоре, особено откъм ping и ъплоуд.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...