Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

забелязвам че понякога свалям с ~3,20-3,50mb/s на 20лв. тарифа съм не че се оплаквам просто споменавам и да попитам при някой друг случвало ли се е

 

 

съмнявам се това да е случая

 

 

Аз пък не.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... изненада ... пореден канал изчезва ... лоша работа, мисля че с този стават 6 канала които изчезнаха за по-малко от година.

никой нищо не съм чул да споменава така че навярно и за колегите е изненада ... няма подготвена реакция ...

 

иначе ще пускаме bTV Cinеma (старта е отложен за 7-ми декември) и MEZZO.

Други два канала се проучват.

Link to comment
Share on other sites

Автоматичната дата на приемника стана 2000 година. На ръка като я задам, EPG-то се измести с два часа напред.

А AXN се разцепи да показва квадрати в картината през 2-3 минути.

Макар, че в последно време доста често го забелязвам и в другите канали, като гледам телевизия. Но на тях не е толкова често като днес на AXN-а.

Link to comment
Share on other sites

Автоматичната дата на приемника стана 2000 година. На ръка като я задам, EPG-то се измести с два часа напред.

А AXN се разцепи да показва квадрати в картината през 2-3 минути.

Макар, че в последно време доста често го забелязвам и в другите канали, като гледам телевизия. Но на тях не е толкова често като днес на AXN-а.

 

 

За часа и аз го забелязах и няколко пъти подред го нагласях.

Link to comment
Share on other sites

Проблема се задълбочава. EPG-то изчезна цялото. Освен AXN, сега вече и тв1000, btv комеди и АXN цриме почнаха доста често да прецакват картината. На моменти е невъзможно да се гледа, прескача и картина и звук.

Ще пробвам да го спра малко от тока, да видим дали ще се пооправи.

Link to comment
Share on other sites

Проблема се задълбочава. EPG-то изчезна цялото. Освен AXN, сега вече и тв1000, btv комеди и АXN цриме почнаха доста често да прецакват картината. На моменти е невъзможно да се гледа, прескача и картина и звук.

Ще пробвам да го спра малко от тока, да видим дали ще се пооправи.

 

 

EGP- то и при мен го нямаше, докато не видях че пише 2000- та година и след смяна на дата и година, взе че се появи, за накъсването не знам.

 

 

P.S. WTF?

 

За К'ъв ми е EGP като показва каквото си иска?!? Според него в момента по БНТ дават "Минута е много"

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Аз изобщо не мога да си променя датата. Натискаш яко наляво или надясно, ама то си стои стабилно на 08.01.2000. :angry:

Като дадеш ръчно, после като си върху датата започни директно да пишеш.

Link to comment
Share on other sites

И аз вчера ги забелязах тези проблеми. Някои канали вървяха на квадрати, но имаше и моменти, когато си бяха ОК. Също, миналата сутрин на аналоговата bTV го нямаше никакво, а след като се появи беше на PAL BG вместо на DK (което е добре за мен, щото и на тунера на компа мога да го гледам :P). Сега гледам пак го няма на аналоговата.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте искам да попитам какви са ви скоростите на ъплоад и даунлоад. Ако може няколко теста в спийд тест. И относно стабилноста искам да попитам дали прекъсва? Когато прекъсне има ли хора на телефоните(през Събота и Неделя и след 22:00). А за телевизията - може ли да се ползват 2 телевизора?

 

 

Благодаря предварително! :)

Edited by Maverick8
Link to comment
Share on other sites

Здравейте искам да попитам какви са ви скоростите на ъплоад и даунлоад. Ако може няколко теста в спийд тест. И относно стабилноста искам да попитам дали прекъсва? Когато прекъсне има ли хора на телефоните(през Събота и Неделя и след 22:00). А за телевизията - може ли да се ползват 2 телевизора?

 

 

Благодаря предварително! :)

Всичко това вече е питано в темата, също така е отговаряно. Попрегледай я набързо, и ще си намериш отговорите. Защо трябва през 3-4 страници да се пита и говори едно и също като папагали.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте... кажете ми защо има закаснение в предаването на телевизия кабел-цифрова, закъснението е от около 5 секунди.Аналоговата избързва, а след около 5-6 секунди дават на цифровата, това което са давали преди 5-6 секунди по аналоговата...дай идеи от какво може да е.И друго... така наречения "бром" при аналоговата си остана (при цифровата техниците ми решиха проблема).Давайте съвети и мнения :) .

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, надявам се да помогнете за следния проблем.Миналата седмица, ако не се лъжа на 17 ноември мина някакъв ъпдейт по приемниците. след това на доста канали започна едно леко насичане на картината, а понякога и на звука.Тази събота се обадих за проблема дойде едно момче чуди се от какво може да е и накрая предположи, че е от доста силния сигнал.Смени входящия сплитер с такъв с по голямо затихване на сигнала каза, че не е сигурен дали е от това и си тръгна.Разбрах, че е имало някакъв проблем централно през уикенда,затова изчаках.Днес пак се обадих казаха, че проблема е решен, но при мен насичането продължава.Моля за компетентно мнение , защото утре като пратят същото момче и пак започне да се чуди от какво е не виждам смисъл.Надявам се на Фуриозо за решение на проблема.Благодаря предварително.

Edited by Milanski
Link to comment
Share on other sites

AlStyle, тва забавяне не цифровата на конкрете канал ли го наблюдаваш или на всички ? Утре ще проуча въпроса, до сега не съм правил такава съпоставка, но теоретично тенденцията би била точно такава защото цифровата бидейки "данни" подлежи на буфериране и като цяло на друг тип обработка от апаратурата, която неминуемо вкарва по малко забавяне, но 5-6 секунди ми звучи твърде много.

 

За брума в аналоговата колегите са обещали да се занимаят с проблема.

 

За проблема на Milanski ще говорим с лични съобщения.

 

 

За проблемите през почивните дни се извинявам от името на фирмата за причинените неудобства. Софтуеърен ъпдейт на централното оборудване за телевизията не протече успешно и резервното оборудване се оказа дефектно и ... ще се изразя така : радвайте се че имахте изобщо някаква телевизия. Също и факта че успяхме да върнем работещото положение е "едно малко чудо" както би се изразил колегата.

Link to comment
Share on other sites

Вижте, не се заяждам, но...

 

Ние плащаме за услуга. Радването да го оставим за личния си кръг от познати и приятели. Платено - доставено (като услуга). Това е.

Няма какво да се радваме, че имаме телевизия.

Аз оплаквания до сега нямам и се надявам всичко все да е така.

 

Нека уважаваме труда ви, но все пак "радости" ... е малко прекалено и въобще е не на място ;)

Link to comment
Share on other sites

Абонат съм на N3 от 4 дена.Лан интернет и цифрова телевизия. Към цифровата нямам забележки, но интернета за тези 4 дни е просто ужасен.

Нон стоп прекъсвания.Клиповете, от който и да е сайт, ми зареждат донякъде и после не искат, това е едно от нещата, което ме дразни най-много, като излючим, че ми се вписва и отписва скайпа постоянно. Отделно, че в CS имам ужасен ping, толкова голям, че стария и бъгав евроком се държеше 5 пъти по-добре в тази игра.

 

Искам да ми помогнете. Направо не се издържа. Виждам коментарите на другите потребители и разбрах, че малко хора имаме проблеми. На какво може да се дължи това ? Преинсталирах си белкина, сменях кабела с друг, защото мислех, че прекъсванията са от него, но нищо не става. Пак същото. Ползваме интернета на 2 компютъра вкъщи. Единия баща ми, другия аз. Баща ми само мрънка, че нищо му нямало на интернета и не иска да се обади и да говори за проблема. Като си правя speedtest, показателите са нормални за тарифата и направо ... НЕ ЗНАМ !

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...