Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Не, има т.нар. минусови канали, при които каналът е с час, два или три назад, но даден момент, както е при Кутията, не можеш да пуснеш, ако за това питаш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Забелязах, че на мобилното приложение каналите MovieStar и FOX Life вече са с надпис "HD" на логото им. Дано това е признак, че скоро ще бъдат добавени във висока резолюция и на кабелната.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

виждам, че има нормални и доста смислени коментири и дискусии тук. Това беше причината да се регистрирам.

 

Имам конкретно питане. Предстои избор на цифрова телевизия с интернет. В момента съм на Кулбокс. Така е от доста време...така да се каже цялото развитие на въпросния доставчик проследих. Доста съм участвал в техния форум, имало е доста проблеми и елементарно-досадни неща...последните години има едно стабилизиране. Това за телевизията, за интернета не мога да кажа нищо, наистина е железен. В момента приоритет ми е да си намеря качествена тв услуга. Ще се гледа на 55-инчов телевизор, като знам, че когато картата влиза директно в телевизора се постига по-добро качество, отколкото ако е с приемник, както при Кулбокс, пък бил той и HD.

 

Та...директният ми въпрос е: Има ли шанс да съм по-доволен от качеството на сигнала при каналите на N3, отколкото при досегашния ми доставчик? Има ли чести проблеми като прекъсване на канали, лошо качество или липса на сигнал? Съпорта на ниво ли е?

Ако правилно съм видял в момента при подписване на двугодишен договор срещу 15лв за 6 месеца и 30лв за оставащите 18месеца ползваш най-големия пакет, включващ Диема Екстра и HBO + всички HD канали...или съм се заблудил? Има ли липсващи канали, които са предпочитани, но не ги разпространяват.

 

Въпросите станаха малко много, но се надявам някой да отдели малко време и да сподели мнение.

Link to comment
Share on other sites

Като качество, разлика няма да намериш, като съдържание - ще. Ако гледаш спорт, N3 е за теб, ако не - стои си на Кулбокс. За нета - няма да коментирам, ти си знаеш. Ако си на старите пакети на Кутията от 30лв. за нет и ТВ, не виждам смисъл да си вкарваш автогол.

Link to comment
Share on other sites

Въпросите станаха малко много, но се надявам някой да отдели малко време и да сподели мнение.

Ако  не  е  за  парите  аз  бих  си седял на  кулбокса.  Вярно  удобството на  кам  модула  е  за  предпочитане  пред  приемника,  но  пък ще  си  ограничен  да  гледаш  минусови  канали  вместо  да  можеш  да  си   избираш  точно  какво  да  връщаш и по  което време  искаш.  На 55 инчов  телевизор  сд каналите  няма  да  изглеждат  добре.  Аз съм  с  47 и  гледам  предимно  ХД-тата.  Като  количество  на  ХД канали  не  е  зле  има 60 канала. Спорта  е  най-силният  коз на  Н3 спрямо кулбокса.  Телевизията  е  стабилна.  Няма  накъсвания  или  спирания,  дори и  при  сериозни дъждове и  снегове.  Колкото  до  интернета,  той  също  е  стабилен,  но  скоростта е  далече  от това,  което  предлага  кулбокса.  

Според мен  трябва  сериозно  да  помислиш  преди  да  минеш  от  кулбокс  на  Н3. 

Link to comment
Share on other sites

Здравей и добре дошъл.

Ще се опитам да отговоря на въпросите ти на базата на моите впечатления като абонат. Други могат и да не са съгласни с моето мение.

Аз също съм на 55 инчов с карта с модул, и мога да кажа, че съм доволен от качеството на картината, сравнявайки други доставчици, на които съм бил  говоря най-вече за HD/4К каналите, тези със стандартната резолюция почти не ги гледам. Чист образ, без пикселизиране, и да има някаква компресия, аз поне не я забелязвам. Но специално за Кулбокс преди съм чувал доста хубави неща за качеството на картината (сега не знам как са). Ако ще се местиш към Ентри за по-добра картина, съветвам те първо да провериш на живо при някой познат, който е към този доставчик, за да се увериш, че няма да останеш разочарован.

Относно прекъсвания на ТВ сигнала - за 2 години се сещам само за един случай. Тогава беше станала някаква авария, която бе отстранена за 3-4 часа.

От съпорта като цяло съм доволен с незначителни изключения. Най-важното, вдигат телефона, отзивчиви са и действат бързо. Сещам се, че преди време ми се изгуби нета, след обаждане дойде екип и отстрани повредата в рамките на един следобед (оказа се, че мишките прегризали кабела).

От време на време се случва да изчезне картината на 1-2 канала, обикновено едни и същи, за ден-два. Визирам най-вече Беин Спорт 3, но там играят други фактори ;)

За пролетната промоция правилно си разбрал, с изключение на пакета Диема Екстра, който се заплаща отделно, но ако си на Нитро + , ще ти е 2 лв./мес допълнително.

Относно липсващите канали. Въпреки, че според мен Ентри предлагат най-добрия ТВ пакет в Пловдив (особено ако си фен на спорта) със над 60 HD + два 4К канала, естествено, винаги има какво още да се желае. Ето лично на мен какво ми липсва и може да се добави към съществуващият списък (включил съм само легални за БГ канали):

FOX Life HD
FOX Crime HD
Bloomberg TV Bulgaria HD
History HD
Movie Star HD
BNT 2 HD
BNT World HD
Sport+ HD
History 2
FilmBox Extra HD
FilmBox Plus HD
FilmBox Arthouse
DocuBox HD
FightBox HD
Fast&FunBox HD
Sportal HD
Folklor TV HD
HMTV HD
Comedy Central Xtra
AMC
Crime & Investigation
Discovery Science HD
Discovery HD Showcase
Auto Motor Sport HD
DTX
Outdoor Channel HD
Mezzo Live HD
359 TV HD
Deluxe Music HD
Deluxe Lounge HD
English Club TV HD
Duck TV HD
arte HD
ARD HD
ZDF HD
3sat HD
RTL HD
RTL 2 HD
RTL Nitro HD
Super RTL HD
Pro7 HD
VOX HD
Eurochannel
Sundance TV HD
CNN HD
Euronews HD
Sky News

 

Надявам се да съм бил полезен.

Edited by ivander
Link to comment
Share on other sites

Значи аз съм си доста взискателен и си падам по големите размери и само качествена ТВ и интернет. Дълго време ползвах Кулбокса и относно съпорт и нета никога не съм имал претенции, но относно програмна схема - бяха уникум!! Смело мога да твърдя, че аз и още някои хора от форума им успяхме да се преборим за по-качествени канали , но пустите им боксове и дървените дистанционни и все да ги ръчкаш, взе да ме дразни много и реших да се примеря с по- слаб интернет, но по-добра уж програмна схема. Относно разлика в качеството на картината с модул и кутията на Кула има разлика единствено при Нова ТВ - всичко друго със СД качество- болшинството е мазнъоч. Аз за това и не гледам нито един СД канал- позволявам си лукса само с канала НМТV - един прекрасен канал с руски филми със субтитри, научно популярни програми и те също са със субтитри, ама тия от N3 не желаят да го пуснат в ХД варианта, така е с много други канали - набутали по 5-6 модни, 5-6 готварски щуроти и и дузина негледаеми мазнъочи. Сега на малък екран до 42 инча изглеждат перфето, ама от 50 нагоре- забрави. Това е основната причина още да не скачам на 65-70 инчовото, но аз имам изградена друга схема за гледане, така, че скоро ще скачам на големия размер - едно 70 инчово Самси съм си харесал! Зависи какво гледаш ти - при Кула има канали в ХД, но дали са в твоя приоритет, а при N3 има други - така, че трябва да си наясно какво ще гледаш.Не без значение са и колко кинта ти се плаща - все пак при Кула услугата си идва по-скъпичко. Относно съпорта - аз съм отскоро - малко повече от половин година и не съм имал ядове с интернета - е да чувства се по-бавния нет, но е поне стабилен! При всички си го има липса на сигнал при някои канали, ама повечето лапат от едно место, а от другото като спре кранчето и при тях черно екранче и " Скрамблед" и т.н.. Абе на тоя етап БГ ТВ в СД качектво, не е хич за предпочитане за голям размер екрана на телевизора!! Влез в магазин З..а и виж как върви Евроспорт 1ХД - на 65 инчов и на 55. На 65 инча ама въобще няма да те кефи- освен ако не го гледаш от по-голямо разстояние - тогава е добре, ама за СД канал ша хванеш къра. Пак казвам това е мое мнение и не го налагам! С една дума - ако не си падаш по-спорта и кинтите не са ти проблем - стой си на Кула - това поне гледам, че и по горните мнения се покриват с моето.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

благодаря за бързите отговори.

 

Искам да отбележа, че в момента съм на Кулбокс, но става въпрос за ново място за живеене, на което трябва да реша кой доставчик да избера. Районът е кв. Кършияка, около църквата св. Иван Рилски. Почти съм сигурен, че имат покритие и Кулбокс там.

 

По темата: да, гледам спорт, предполагам липсата на испанското първенство се компенсира с някои от чуждите канали, които излъчват това първенство. Забелязвам липса на други канали, което ме изненадва. Нуждата от интернет се изразява в това да свалям филми, да ползвам браузърите, Youtube и дотам. Не се нуждая от прекалено бърза връзка.

Идеята е добра да пробвам при друг човек как излъчва Н3, но пък и телевизорът е важен какъв е, инчовете и така...малко се разколебавам за Н3. Това е като първо впечатление. За нов абонат на Кулбокс не знам какви ще са цените, признавам, че не съм ги проверявал още, иначе сегашната цена е такава, 30лв + 2-ри приемник и пакет Диема Екстра.

Link to comment
Share on other sites

Привет,

 

относно пролетната промоция: http://www.entry.bg/UserFiles/HTMLEditor/Promo_Prolet_2017.pdf

Оттук се разбира, че всички платени пакети са включени или аз го тълкувам погрешно? Става въпрос за Пролет Nitro 2017, пакет с 60мегабита.

 

За момента ме спира единствено, че повечето от взелите отношение по темата не препоръчват да се смени доставчика непременно.

Това, което е в полза пък на смяната е, че ако се гледа тази промоция и се сравни с другия доставчик, разликата е около 18лв, ако приемем, че втори приемник няма да се ползва на този етап, а ще се ползва кабелна телевизия за втора стая.

 

Междудругото от изброениете канали от ivander много пъти съм биел камбаната за Deluxe Music при настоящия доставчик, но винаги отговорът е един и същ :) Учудвам се, че някои основни канали в HD липсват, не че ги гледам толкова много, но все пак.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От няколко седмици голяма част от цифровите канали са кодирани(спортни, hbo-тата, каналите 18+ и други). Да не говорим, че вечер трябва да гледам аналоговата NOVA. Само при мен ли е така и трябва ли да се свържа с тях, защото вече ми се губи смисъла да плащам 30 лева за услугите за 20.

Link to comment
Share on other sites

Здравейте! От няколко седмици голяма част от цифровите канали са кодирани(спортни, hbo-тата, каналите 18+ и други). Да не говорим, че вечер трябва да гледам аналоговата NOVA. Само при мен ли е така и трябва ли да се свържа с тях, защото вече ми се губи смисъла да плащам 30 лева за услугите за 20.

 

От няколко седмици имаш този проблем и чакаш...? Не, определено не трябва да им се обадиш, че имаш проблем. :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, към съпорта на @Ентри.

Ако има начин да фиксирате сорсовете на FOX.

По FOX HD и FOX SD не вървят двата потока на аудиото (ENG и BG) и BG субтитрите примерно на сериала Бягство от затвора, а по FOX -1 вървят.

Малко ... не намирам логика нещо, официалния сорс да няма английска аудио пътечка и bg субс(върви и след всяка реклама )

Близу и Виваком са си изрядни, Булсат също като Ентри не !

Link to comment
Share on other sites

Така е, Мите. Има нещо при N3, дето не е правилно. И при Кулбокс си има две пътечки на звук и една на титри.

Все още не разбирам идеята, да се лъчат по две версии - SD и HD. Освен, че заемат капацитет, друго не виждам.

Link to comment
Share on other sites

А, тук Пламен е прав. Това изобщо го бях забравил. Вече с това IP, просто не правя връзката, че има и SD приемници, на които тези канали няма да запалят. Прав е!

До година-две, ще отмине и това. Още повече, че има телевизори с MPEG2 тунери, при които е същото положението - ще имат само звук, а това са потенциални абонати или по-скоро бивши такива, само заради версиите. Просто изключих!

Link to comment
Share on other sites

Да им ги сменят!!! В кой век сме?

Замяната ще е излишен разход за операторите.

Все още има доста живи хора, които имат телевизори с кинескоп, предимно хора в напреднала възраст, потребители на пакетите с най-ниска цена.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...