Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Рутер?NAT? Limit на конекциите в torrent application-а?Прични безброй.. Speedtest-а вади 10мбита тоест проблема според информацията която си дал е най-вероятно в твоя телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Това, че има лийчъри не значи, че ще решат да дърпат точно от теб, защото може връзката ти да е в пъти по-бавна, от тази на някой друг сийдър.За да не пиша, ще цитирам :)

 

"Това, дали свързаността ти с някого ще е добра или лоша, зависи от твоя доставчик, неговия доставчик и трасетата помежду им. Ти не можеш да повлияеш на този фактор.В твоя случай нещата са съвсем нормални - лийчър се свързва със теб, вижда, че имаш парче от торента с номер ХХХХ, има добра свързаност към тебе, затова го тегли с голяма скорост. След като го е изтеглил се е свързал с друг сийдър за друг пакет и скоростта ти на ъплоуд пада. Това е."

 

П.С. Ако все пак искаш да си тестваш възможностите, качваш нещо ( най-добре се тества с файл от раздел ТрипълЕкс :) ) и следиш като те налазят с колко ъп-ваш.

Edited by pcworm
Link to comment
Share on other sites

То пак няма да е реална, защото ще има разни локални. Като иска да тества, да използва http://dox.abv.bg/files/share . Качваш някой по-голям файл и следиш скоростта. При торентите има доооста причини да не сийдваш с макс скорост. Не на последно място е и кой клиент използваш. utorrent и bitcomet са най-разпространени, така че е добре да избереш някой от тях.

Link to comment
Share on other sites

То пак няма да е реална, защото ще има разни локални. Като иска да тества, да използва http://dox.abv.bg/files/share . Качваш някой по-голям файл и следиш скоростта. При торентите има доооста причини да не сийдваш с макс скорост. Не на последно място е и кой клиент използваш. utorrent и bitcomet са най-разпространени, така че е добре да избереш някой от тях.

значи на този линк качвам с 1.5 мб в сек а за торенти използвам bittorrent

може ли да е от него да свават тия работи с ниската скорост

Link to comment
Share on other sites

значи на този линк качвам с 1.5 мб в сек а за торенти използвам bittorrent

може ли да е от него да свават тия работи с ниската скорост

Абе, пич, колко пъти да ти го обяснят - при торентите е много относително с каква скорост ще качваш и нещата не зависят от теб.

Link to comment
Share on other sites

Адресът на който живея е в картата на покритието. На входната врата имаме лепенка, оказваща че е възможно да се използват услугите на Н3. Въпросът ми е, от пускането на поръчката до крайната възможност за възползване от услугите /само на нет/, преблизително какъв период на време ще мине. Нямам близки съседи-абонати на Н3.

Edited by xyz_1897
Link to comment
Share on other sites

ако има лепенка- в общия случай става на следващия работен ден, в някои случаи дори става същия ден в който е подадена заявката.

и както винаги подчертавам - "при условие че не възникнат усложнения".

ако кажеш адрес може да получиш по сигурна информация.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че приемникът за цифровата (от белите приемници) нещо се е сбъгясал. Когато пощракам из каналите и после реша да пусна btv, което съм настроил да е на втора позиция, започва да насича и впоследствие екранът остава черен, има звук и след около половин минута приемникът се рестартира сам. Това явление го има само и единствено на btv. За да избегна сеча, просто сменям един канал нагоре или надолу и пак връщам на btv (само със стрелките). Всичко останало си е ОК. При някой друг да се случва същото?

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че приемникът за цифровата (от белите приемници) нещо се е сбъгясал. Когато пощракам из каналите и после реша да пусна btv, което съм настроил да е на втора позиция, започва да насича и впоследствие екранът остава черен, има звук и след около половин минута приемникът се рестартира сам. Това явление го има само и единствено на btv. За да избегна сеча, просто сменям един канал нагоре или надолу и пак връщам на btv (само със стрелките). Всичко останало си е ОК. При някой друг да се случва същото?

 

.....

 

Но днес пак започна този номер с накъсването, само, че сега става за 2 канал, където ми е btv. От 6, 8 и нагоре канали, ако избера btv и почва да прескача картината. Звука върви без проблем. Макар да ми се струва, че на самото btv в момента леко се разминава с картината като цяло. Сега ще пробвам какво ще стане ако махна картата и спра захранването.

Ако продължи, да звъня ли за подмяна?

Днес минаха да проверят сигнала и ми се обадиха хората от Н3, заради писаното от мен по-горе. Проблема е нещо централен - и май ще се сменя firmware на приемника. Така, че сейфате си настройките на каналите. Не е проблем на приемника като дефект, по-скоро нещо бъгче.

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към furiozo:

 

Мисля да ви ставам най-сетне клиент и се чудя дали да не взема пакета с телевизията и интернета... и в този ред на мисли има ли начин да се избегне приемника ами направо с телевизора да се гледа цифровата? Помня че съм чел обяснения назад в темата но нещо не успях да ги намеря. Мисълта ми е тъй и тъй ще взимам още 1 телевизор за другата стая - какъв да е така че няма нужда от приемника че е леко досадно докато намеря всички дистанционни, а традиционно на хубавите телевизори дистанционните хващат по-лесно отколкото на тези приемници...

Link to comment
Share on other sites

Въпрос към furiozo:

 

Мисля да ви ставам най-сетне клиент и се чудя дали да не взема пакета с телевизията и интернета... и в този ред на мисли има ли начин да се избегне приемника ами направо с телевизора да се гледа цифровата? Помня че съм чел обяснения назад в темата но нещо не успях да ги намеря. Мисълта ми е тъй и тъй ще взимам още 1 телевизор за другата стая - какъв да е така че няма нужда от приемника че е леко досадно докато намеря всички дистанционни, а традиционно на хубавите телевизори дистанционните хващат по-лесно отколкото на тези приемници...

 

изискването за CI слот + Conax модул + Conax карта естествено съществува ... някои (по-стари) модели телевизори нямат CI слот.

и говорим за телевизори с DVB-C тунер. има модели които са само с DVB-T, който е за ефирната цифрова телевизия която предстои да бъде пусната и в България.

 

притежателите на телевизори с вграден DVB-C тунер не се нуждаят от външен settop-box за да гледат цифрова кабелна телевизия, нуждаят се от Conax модул който се поставя в CI слота на телевизора, а в Conax модула се поставя картата :

Link to comment
Share on other sites

Според мен трябва първия пост на темата малко да го насилим, и да сложим по-важните неща, казани тук. Като това за декодерите, разни други въпроси и отговори.

Примерно мен ме интересува двата показателя, които виждам на приемника - тези, дето са в % какво точно значат. Ако може Furiozo да каже и какви са нормалните параметри, че да не се пита постоянно от всеки. Кога са в норма и кога трябва да звъним на съпорта да докладваме.

И може някой модератор да ги сложи всички тези FAQ в основния пост да са на видно място.

Link to comment
Share on other sites

Също ако ще се купува телевизор бих препоръчал да има и MPEG4 декодер за HD каналите, а не е невъзможно в бъдеще и SD канали да вземат да минават от MPEG2 на MPEG4, вече има някои такива.

 

Теб ще те вържем само ако се закълнеш да не защитаваш N3 в евентуални спорове във форума !:@

Link to comment
Share on other sites

Абе доволен съм досега от нетчето, вече 4 месеца го ползвам, но вече няколко дни около обяд нета пада за час-два. Да няма някаква профилактика?

Link to comment
Share on other sites

забелязвам че понякога свалям с ~3,20-3,50mb/s на 20лв. тарифа съм не че се оплаквам просто споменавам и да попитам при някой друг случвало ли се е

Edited by shtaiga
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...