Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ехееее . а тъкмо горе долу бях запомнил каналите които глеам на кои номера са и ся кофти :Д  
Иначе супер за Беинспорта : ) ХД : )
Но 1 и 2 са  9 и 10 всъщност :Д ... 
На мен лично това са 1- 2 -6 часа ми е почти ненужно , само заемат място :С ебаси 290 канала :D:D

Link to comment
Share on other sites

Когато има проблем, няма свободен оператор...... :sad1:

Та имам проблем с нета . Намирам се в Пловдив, жр Тракия и съм ваш редовен абонат. Ако имате идея или проблем, обявете го някъде. 

Мерси!

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да поздравя целия екип на N3 - толкова много нови канали, точно за световното! Евала! Продължавайте все така и дано никога не ви хваща типично българския вирус, да създадеш нещо хубаво и после да го развалиш! Лично мое мнение е, че нито в Пловдив, нито в България има по-добър оператор, като качество, цени, обслужване, пакет телевизии и т.н. Една препоръка - направете по-дълги договори, за клиенти като мен, че е много досадно през година и половина да преподписваш! Поздрави и бъдете здрави!

Link to comment
Share on other sites

Появи ми се проблем. Преди два дни си купих втори телевизор FINLUX. Закупих си и модул от Entry, но  каналите със субтитри ми излизат по следния начин.

 

IMG_20140613_151338.jpg

IMG_20140613_151420.jpg

IMG_20140613_151422.jpg

 

На аналоговата телевизия няма такъв проблем. Няма опции за промяна или редакция на субтитрите или поне аз не мога да намеря такава в телевизора. Обадих се на националния телефон. За съжаление не можах да се разбера като хората с оператора там, които твърди , че проблемът е в моя телевизор. Склонен съм да се съглася дотолкова, доколкото телевизорът ми е в конфликт с модула. Някой имал ли е подобен проблем? И заманята на модул с HD приемник би ли била логична? Благодаря предварително.

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам имах същия проблем с телевизор Finlux и колкото и да се опитвах не можах да го оправя. Не е проблем в модула, защото със същия модул телевизор Samsung нямаше никакви проблем, хем е по-стар модел. Ако телевизора е новозакупен можеш да го върнеш и замениш за друг от по-читава марка, но чесно казано за парите си не е никак лош, като това е единствения фрапиращ бъг на който съм се натъквал. С приемник няма да има никакъв проблем освен двете дистанционни.

Link to comment
Share on other sites

Склонен съм да се съглася дотолкова, доколкото телевизорът ми е в конфликт с модула. Някой имал ли е подобен проблем? И заманята на модул с HD приемник би ли била логична? Благодаря предварително.

Гарантирам ти, че модулът няма абсолютно никаква връзка със субтитрите. Модулът се ползва само за декриптиране, а потокът със субтитри рядко се кодира. Тоест, ако N3 махнат криптировката, ти ще можеш да гледаш HBO-HD без модул и ще имаш същия проблем.

Ако проблемът е не е в телевизора, той ще е още в смесителя на HBO...

 

Отделно, не ми стана ясно какъв точно е проблемът. На първата и третата снимка субтитрите изглеждат нормално, само са подравнени наляво.

Втората снимка има черна лента без букви... това наистина не трябва да е там.

 

По принцип dvb subtitles са във формат на картина, като се ползва run-length-coding заедно с повтаряне на отделни сегменти. С други думи, не се праща текст, а се пращат графични елементи които се сглобяват на място в картина.

 

Ще е хубаво да се оплачеш на магазини Зора от телевизора, дано направят нещо за да го поправят. Но като начало е необходимо да се запише видео потока със субтитрите, а заради криптировката това може да малко по-трудно.

Link to comment
Share on other sites

Ами сега се връщам от Зора. Там твърдят , че проблемът е в оператора. Както се сещате попадам в един омагьосан кръг от който измъкване няма да има :) Ако приемник ще реши проблема предпочитам този вариант въпреки двете дистанционни.

 

Субтитрите излизат на черен фон и не в центъра, а в ляво на екрана. На Синемакс 2 остава черна лента, на другите канали не. Освен тва шрифта е малко замазан и жена ми например трудно се справя . Интересно, че на снимките изглеждат нормални като шрифт, а в действителност за ръбести и размазани, не мога да си го обясня. Освен това трябва непрекъснато да избирам поток субтитри при всяко включване на телевизора, иначе не ги запомня. Очевидно телевизорът е проблема, то няма как и да е друго от тази марка. Не, че е някаква болка за умиране, ама все пак съм свикнал на друг тип картина. Само с FINLUX ли се случва това? И не ми стана ясно, защо при аналоговия сигнал го няма този проблем?

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

Буря :)


Е то е ясно , че е от ТВ-то :Д ... тия Зората са малко нагли !
А бе бая канали нещо не бачкат :С ??? 

 

Те ако знаят аз колко съм нагъл, ама истината е, че телевизорчето ми допада, на добра цена го взех и само тоя досаден бъг ме дразни. Чакам другата седмица техниците с приемник да видим какво ще се случи. Благодаря ви за мненията.

Link to comment
Share on other sites

Твоа е 99% проблем със софтуера на телевизора. Ако не е настройка де. Може пък да са сложили нещо за подравняване на субтитрите. Разгледай настройките. Аз от 5 години съм с CI модул, проблем със субтитри съм нямал.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...