Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Искам да поясня, че се занимавам с компютри над 10 години така че съм сигурен че е от нет-а а не някакви вирусчета. Преинсталирах бози, форматирах, нищо не помага. Ползвам Win7

 

При това положение мога ли да разваля договора, защото това си е мъчение?

 

да хубаво си пояснил :D

ама след като от 10г се занимаваш с компютри поне да си беше обяснил проблема както трябва

а не като 10 годишно лапе :D

 

какъв е тоя рутер , как са вързани компютрите към него , защо на този с XP няма "проблем" ??

сигурен ли си че проблема не е в задклавиатурното устройство ? :D

и т.н. веднага N3 са ти виновни...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ако имаш два компютъра и на единия нямаш проблеми с нета, а с другия имаш, не е ли по-вероятно проблема да е в компютъра вместо в доставчика? Защото ако проблема е от доставчика, тогава ще имаш проблем постоянно, ако ще и 100 комп-ра да включиш.

Просто си разсъждавам.

Link to comment
Share on other sites

Абе за само да си кажа :) .

mIRCata, и ти си прав, но ако става дума за различни OS, при леки грешки в конфигурацията на нещо в доставчика, може да се отрази на някои OS при клиента, на други не.

Примерно ЕК преди години като бях на тях, преди 3 години имаше нещо омазваха ХР и 2003-та така че се нарушаваше функционирането на имената в локалната мрежа на някои клиенти. Не знам точно какво ставаше тогава, но беше факт. Имаше и тема, и доста хора забелязаха проблема тогава. Вкл. аз.

Но наистина по-голяма е вероятността да е в него проблема.

Link to comment
Share on other sites

Примоцията на някои канали свърши, добре дошли в кодирания свят на каналите!

Ама цифровата ти е 13 кинта нали?

Плати 30 и ще влезеш в разкодирания свят на каналите.

Link to comment
Share on other sites

Ама цифровата ти е 13 кинта нали?

Плати 30 и ще влезеш в разкодирания свят на каналите.

 

 

Е че к'во от т'ва че е 13 кинта, това не ги оправдава, не говоря за HBO, MBO и тем подобни канали!

А и аз лично почти не гледам телевизия, така че просто споделям мнение.

 

Коментара ми не с цел заяждане.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

Е че к'во от т'ва че е 13 кинта, това не ги оправдава, не говоря за HBO, MBO и тем подобни канали!

Нали се сещаш, че за всеки канал доставчика плаща за излъчване на абонат. Само дето цените не са като на НВО по 3-4 лв, а са стотинки.

За 13 лв са това каналите.

За всички е така. Евроком взимат 40 лв и ти пускат всичко. Замислил ли си се защо взимат 40. Не е само от лакомия - плащат такси. Така е и на ITV и на Bulsatkom

Тук са ти го направили по-удобно. Аз не гледам детските - не ги плащам. Не гледам спортните - не ги плащам. Другите не те питат - пускат всичко и ти си плащаш всичко. Гледаш, не гледаш - плащаш.

Ако си пуснеш да гледаш всички канали като при тях, разликата в цените няма да е голяма. Опира вече до това кой колко иска да печели и колко му струва поддръжката.

Но предполагам ти искаш да плащаш 5 лв(даже и да не плащаш), да гледаш всичко и доставчика да вади от собствения си джоб и да ти покрива разликите.

Сега се сещам, че и на булсат бяха подобно. Там също има разделение на групи и съответните цени. Помисли си защо и там е така.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Съвсем общо размишление - да погледнем шефовете на някои фирми какви коли карат, и ще разберем къде примерно потъват някои разлики ;) .

Не казвам че тук е така, просто на база на последния пост размишлявам. Това е принципно за доставчици и други фирми, които предоставят каквито и да е услуги на по-големи маси хора с абонаментен характер.

Така че не всичко е плод на разумно изчисление и бъдещи вложения на средства в подобрение на услуга, техника и т.н. Примери бол и на държавно ниво. Резултатът е налице.

Дано се направи нещо в тази насока, а не само да се говори. Ако N3 е коректна в това отношение, дано повече фирми са като нея.

Но в подобна ситуация тип джунгла каквато е у нас, е доста трудно да оцелееш.

Link to comment
Share on other sites

Нали се сещаш, че за всеки канал доставчика плаща за излъчване на абонат. Само дето цените не са като на НВО по 3-4 лв, а са стотинки.

За 13 лв са това каналите.

На мен друго ми е чудно... Защо след като са платили примерно за диемите, axn + разни музикални, не ги добавят и в аналоговата. Сещам се за 3 неща.

Заради поддръжката.

Да се пуска цифрова и на другите тв-та

Или защото плащат само за цифровата

Link to comment
Share on other sites

На мен друго ми е чудно... Защо след като са платили примерно за диемите, axn + разни музикални, не ги добавят и в аналоговата. Сещам се за 3 неща.

Заради поддръжката.

Да се пуска цифрова и на другите тв-та

Или защото плащат само за цифровата

Ами аналоговата е с наполовина каналите, даже и по-малко от цифровия пакет. И е 6 или 7 лв мисля. И пак се получава същото ти плащаш някаква надбавка над аналоговата и гледаш програмите, които са на аналоговата + нов пакет. Плащаш за филмите - гледаш аналоговите, цифровия пакет и пакета с филми. Едно и също е.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност беше 9лв някъде, но си си прав. Има хора, които са само на аналоговата и не могат да пуснат на всички допълнителните програми...

Link to comment
Share on other sites

Точно затова е измислена цифровата, затова има STB (set top box) за да може всеки да гледа това, което иска. При аналоговата няма начин хем ти да гледаш 100 канала хем баба ми да гледа кабелна за 9 лева (20 канала). Затова и приоритетите са в цифровата, няма далавера от това да дублираш всичко тъй като това от техническа гледна точка би било доста скъпо. Това значи и по-висока такса. Който иска най-важните каналите, като баба ми, плаща 9 лева и гледа 20 канала. Който иска нещо повече - цифрова. Сет топ бокса предполагам е безплатен - ако е така значи проблем няма... освен ако някой не е с черно бял телевизор от преди 50 години, който не работи със Set Top Box.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се искаше да прибягвам до математическите си способности но явно се налага ... цифрована на евроком е 24 лв. в Пловдив, аналогичнен набор от канали при N3 е 16 лв. (основен+кино+спорт+детски). Като има и възможност и по-малко да плащаш ако желаеш.

"HBO" също е по-евтин, "Еротика" също е по-евтин.

 

Съпоставям с евроком защото само те предоставят съизмерима като параметри услуга ... ако искате сами си правете ценови сравнения с други, нека само спомена някои моменти които може също искате да вземете под внимание:

 

DCC - по-ниско качество на картината и звука.

ITV/Bulsatcom - по-ниско качество на картината на някои от каналите, нужда да си монтираш антена, невъзможност да си включиш директно новия лъскав телевизор.

Cooolbox - незряла технология която води до значително повече проблеми/неудобства, и както сателитните оператори външния сеттопбокс е задължителен.

 

 

 

По темата за цените които операторите плащат за каналите - няма по-подходящ случай за израза "между чука и наковалнята". Държателите на правата се стараят да изнудват операторите по-възможно най-долния начин, защото знаят че оператора няма избор, не може да иде другаде и да си купи същия канал - само едни го продават. А това че каналите им освен безкрайни реклами и безумно олигофренични предавания друго почти не излъчват - няма никакво значение.

От другата страна са крайните потребители които всеки месец се опитват да убедят служителите на операторите че телевизията трябва да е безплатна.

 

 

 

Защо аналоговата телевизия е лоша - три определящи недостатъка :

 

1. Ниско качество + неизбежно допълнително влошаване с удължаването на пренасящото трасе. "Да ама моя телевизор е стар и разлика няма" ... да ... ама не съвсем, дори на стар телевизор, дори и с минимално зашумяване на аналоговия сигнал (което е рядък късмет) разлика пак има. Може да не ви се стува лоша картината но това е защото сте и свикнали да е такава, гледайте една седмица цифрова (истинска) и се върнете на аналоговата - "въх, грозно".

 

2. Пренасянето на аналогов сигнал е неефективно. Ресурса който заема един аналогов канал е същия като за 8-10 цифрови канала със стандартна разделителна способност или за 3-4 High-Definition.

 

3. Аналоговата телевизия не може да се кодира (не и в приложим вариант), съответно много се пиратства. Това за крайните клиенти е голям плюс ... но интересите на потребители се взимат под внимание само в случаите когато не са пълната противоположност на интересите на оператора.

 

 

Не се напъвайте за аналогова, няма да накарате времето да тече на обратно.

 

 

 

 

а, пропуснах, телевизионните канали освен реклами и глупости излъчват и хубави сериали ... за 17-ти път.

Link to comment
Share on other sites

За тези, които искаха подробно как са вързани компютрите и проблема с интернета. Рутер Sweex, няма никакви проблеми с него. Минал е през 3 доставчика, както и тези компютри, които ползвам. Нормална локална мрежа. Единият комп е вързан с кабел другия winxp е на wireless. нет-а постоянно пада и всеки път трябва да рефрешвам като луд за да отворя една страница.

Link to comment
Share on other sites

Не ми се искаше да прибягвам до математическите си способности но явно се налага ... цифрована на евроком е 24 лв. в Пловдив,...

 

За съжаление не каза нищо за качеството на ЕКК така както накратко спомена за другите, затова нека аз да ги похваля... Да ви кажа имам странното чувство че съм единствения им клиент за цифровата...

 

1. EPG. Болшинството канали са наред, повечето са на български. Но няколко канала нямат никакво EPG, а тук-там пък се случва да има сериозно разминаване на това което се гледа и това което пише.

 

2 Аналоговата телевизия - Повечето случаи качеството е добро. Преди година ми правеше много впечатление чe NGC при пожар, експлозия или подводни сцени има склонност да става на блокчета. Очевидно сателитния сигнал е декодиран, компресиран с по-нисък bitrate, транспортиран, декодират отново локално и чак тогава излъчен като аналогов.

Сега картината на NGC е отлична.

 

3. Картина на цифровата телевизия. - Средно са по 8 телевизии на транспондер (канал), вярно че furiozo спомена тази цифра, но N3 използват QAM256, докато EKK е на QAM64, тоест, всеки канал има 4 пъти по-малък bitrate. Най-гледаните телевизии (тези които са първи в списъка, BTV, Nova ...) имат перфектна картина при статична сцена, и стават на огромни блокове ако има рязко движение, смяна на яркостта (мълнии, светкавици, fade-in/out) или други класически трудни за компресиране сцени. Отчайващо е положението на AXN-SciFi (достъпна единствено по цифровата) където заглавката на рекламите е възможно най-трудната сцена за компресиране, а повечето сериали имат стрелба с бластери които святкат наоколо.

Няма да се учудя ако цифровия сигнал се получава по методиката (dvb-sat)->(analog)->(mpeg2-encoder)->(dvb-cable). Два пъти съм виждал аналогови смущения на цифрова програма, която се приема перфектно като аналогова.

 

Странно цифровия NGC винаги е бил с по-добро качество. Явно едни и същи програми ги транспортират отделно за аналоговата и отделно за цифровата. Което се потвърждава и от това че при буря или друга авария един и същи канал може да е достъпен само по едната технология.

 

Нека да повторя.

BTV аналоговата изглежда добре през цялото време,

BTV цифровата изглежда отлично при статични сцени и ужасно при динамични.

 

4. Звука на цифровата. Поголовно звукът е твърде тих. Дори бокса на макс едвам се доближава до нормалното ниво на аналоговата. Освен по време на реклами, които гърмят та се късат. Вярно че и при аналоговата рекламите са по-силни, но не е толкова... фрапиращо. Единственото изключение са HBO каналите които имат максимално силен звук през цялото време, ако просто циклите каналите, съседите ви веднага разбират че имате HBO.

 

5. На няколко пъти точно в 00:05 всички цифрови канали вкупом спират. Вярно не се е случвало скоро... но...

 

И не, не смятам че трябва да харча пари за да им мрънкам с оплаквания от фундаментални проблеми.

Ако смятате че поста е по-подходящ за темата на ЕКК можете да го преместите. Но там просто ще е поредното стреляне по умрял кон.

Link to comment
Share on other sites

За съжаление не каза нищо за качеството на ЕКК така както накратко спомена за другите, затова нека аз да ги похваля... Да ви кажа имам странното чувство че съм единствения им клиент за цифровата...

 

И кое точно те наведе на тази мисъл? Щото аз познавам още 3ма освен мен...

 

 

 

 

 

1. EPG. Болшинството канали са наред, повечето са на български. Но няколко канала нямат никакво EPG, а тук-там пък се случва да има сериозно разминаване на това което се гледа и това което пише.

 

По мои наблюдения рядко е истина EPG-то но вероятно гледаме различни канали.

 

 

Отчайващо е положението на AXN-SciFi (достъпна единствено по цифровата) където заглавката на рекламите е възможно най-трудната сцена за компресиране, а повечето сериали имат стрелба с бластери които святкат наоколо.

 

При мен няма подобни неща.

 

 

 

Освен по време на реклами, които гърмят та се късат. Вярно че и при аналоговата рекламите са по-силни, но не е толкова... фрапиращо.

 

Винаги е така защото рекламите са с доста по-добро качество и самата телевизия си ги обработва допълнително. Също ако си забелязал доста филми говора е доста по-тих от музиката. Мен лично много ме дразни да трябва да увеличавам звука за да ги чуя какво говорят (ако не е с надписи а тогава дублажа обикновено също скапва звука) и после музиката да се издъни яко.

 

 

 

Ако смятате че поста е по-подходящ за темата на ЕКК можете да го преместите. Но там просто ще е поредното стреляне по умрял кон.

 

Ми баш за там си е защото не виждам какво е отношението към N3, освен това ако ти е направило впечатление раздела е "Интернет Доставчици" а телевизията е малко между другото. ЕКК като доставчик на интернет са пределно зле но като телевизия напоследък се траят - това е едната причина, поради която не съм ги сменил, другата furiozo знае - има един канал на който един член от семейството ни много държи и поради това докато не порасне още малко ще си стоим на ЕКК за да може той да си гледа глупостите за влакчето Джеймс, строителя Боб и още няколко подобни

 

 

 

ПС: Поста на фуриозо за телевизиите за мен беше изключително интересен, мерси за което!

Link to comment
Share on other sites

След като минах на Н3 притурката/гаджета за времето на вин 7 ме ми се конектва? някой да провери дали и при него е така?

 

също и http://weather.msn.com/ не се отваря?!....

 

 

някой да си признае кой оправи нещата?..тръгна :)

Link to comment
Share on other sites

Вкъщи имаме Н3 с кабелен модем. Мен ме нямаше няколко седмици, а родителите ми рядко го ползват и сега като го пуснах забелязвам ужасно влошаване на качеството. Средното време за пинг ми е 3000-4000 мс като половината пакети експайрвът. При това положение естеството отварянето на всяка една страница се превръща в кошмар.

Link to comment
Share on other sites

Хм.. не очаквах да ми отговориш по това време ;)

 

Ами не мисля, само браузъра съм пуснал. Изключени ъпдейти не виждам кой може да генерира трафик.

 

П.С. Видях, че има нови хора включени към Н3 в нашия вход ако това по някакъв начин влияе.

Edited by Lotion
Link to comment
Share on other sites

Ами ти всъшност ми даде идея и пуснах едно лайв СД с Кнопикс просто за проба и всичко е ОК. Явно имам някакъв вирус и ми трови връзката. Ще го търся. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...