Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Това трябва да ви отговори защо е такова качеството.

 

Картата на покритие няма нищо общо с качеството ,това не е аналогова тв за да се влияе от силата на сигнала.

Link to comment
Share on other sites

А според теб дали не влияе на това как оператора приема? Щото ако сигнала тук е кофти как да ти пуснат след това хубав от него?

Link to comment
Share on other sites

При dvb -s/s2 стандарта за разпространяване на тв , силата на сигнала няма значение за качеството. Има праг на приемане или приемаш или не приемаш.

Примерно ако прага на приемане е 6db а ти приемаш с 6,5db качеството на картината ще е същото каквото ще е ако приемаш и с 15db.

Проблема най вероятно е при ентри ако не ме лъже паметта имаха подобен проблем с апаратурата преди 3г и тогава доста пари се изръсиха за подмяна,не съм на 100% сигурен ще питам един колега който бачкаше тогава там.

Link to comment
Share on other sites

При dvb -s/s2 стандарта за разпространяване на тв , силата на сигнала няма значение за качеството. Има праг на приемане или приемаш или не приемаш. Примерно ако прага на приемане е 6db а ти приемаш с 6,5db качеството на картината ще е същото каквото ще е ако приемаш и с 15db. Проблема най вероятно е при ентри ако не ме лъже паметта имаха подобен проблем с апаратурата преди 3г и тогава доста пари се изръсиха за подмяна,не съм на 100% сигурен ще питам един колега който бачкаше тогава там.

 

Има големи флуктуации в децибелите и това е причината. Виж, че дори има разлика как се хваща през деня и  как е през нощта.  Сигнала е откровено лош в Пловдив. Малко по-добре е по Черноморието, но си зависи и с каква чиния го хващаш. Ако е с диаметър около 3 метра се хващат и ХД-тата. Нещата са такива, че при лошо време всичко ще изчезва.

Link to comment
Share on other sites

За HD 3м не е достатъчна... Едни колеги мъчат от няколко дни HD с 5м в Бургас засега е стабилно но чакат лошо време за да видят дали ще се задържи сигнала.

А най-странното е ,че в Русе други колеги с 3м вадят HD но само през деня.

Ще видим как ще се развият нещата....

Сега чакаме най-важното астра на 28е дали няма да заглъхне,че нататък вървят нещата.

Link to comment
Share on other sites

Често ми се случва като включа телевизора и пусна на някой канал, премигва и след 5-10 секунди сменя от само себе си канала, а освен това постоянно се разместват местата на каналите. Това трябва да е от кам модула, защото преди не ми се е случвало. Та интересува ме случва ли се и при друг и има ли оправяне това?

Link to comment
Share on other sites

Нека позная... Телвизора е LG?

Често ми се случва като включа телевизора и пусна на някой канал, премигва и след 5-10 секунди сменя от само себе си канала, а освен това постоянно се разместват местата на каналите. Това трябва да е от кам модула, защото преди не ми се е случвало. Та интересува ме случва ли се и при друг и има ли оправяне това?

Link to comment
Share on other sites

30 мин. чаках за да получа този "невероятен" резултат:

3220132850.png

Вчера по 15 мин. не ми зареждаше страниците, та се наложи да ми спрат интернета за през нощта по тяхна грешка, че уж съм имал някъв проблем, а то им е толкова бавен нета, че няма накъде. Ентри земете се стегнете да ни си изгубите клиентите. Като предлагате ниско качествени услуги намалете си драстично цените, пък който е крайно нуждаещ се да си скубе косите с вас. Доставчици бол. Ако има начин да ми прекратите срочния договор без да ви плащам оставащите такси по ваша вина че предлагате много ниско качество услуги го прекратявам веднага. Телевизията ви скапана, интернета ви скапан, изнервяте ме вече.

Link to comment
Share on other sites

Това, че някой има проблем не може да бъде заключение за цялостната услуга, която предлагат. До сега не знам колко пъти е казано, че като има проблем, било то с телевизията или интернета, се звъни на поддръжката. Ако от 1-вия път не се оправи, се звъни пак и пак и пак. Форумът не е поддръжка, а единствено споделяне на информация и впечатления. :)

Link to comment
Share on other sites

На друг бтв комеди изостава ли ви звука? При мен има има около секунда забавяне. И на други канали съм го засичал, но сега не се сещам кои точно и кога.

Link to comment
Share on other sites

На друг бтв комеди изостава ли ви звука? При мен има има около секунда забавяне. И на други канали съм го засичал, но сега не се сещам кои точно и кога.

Преди малко гледах Ал Бънди и проблем не съм имал. Сега дават Шоуто на Слави и всичко си е наред. За преди това не мога да коментирам.

Link to comment
Share on other sites

Мен като почна шоуто на с т по комеди и кабелната изчезна. В момента ми работи са нова тв + 1 2 други канала. Съпорт няма, поне дава свободно и на двата и никой не вдига.

Link to comment
Share on other sites

Нека позная... Телвизора е LG?

Не позна, Филипс е. И пак казвам, преди това бях на аналогова на Близу и не са ставали тези номера нито веднъж, затова си мисля да не е от кам модула или да трябва да правя някакви допълнителни настройки на телевизора заради самия модул. Даже вчера си помислих, че някой се бъзика с мен, пускам еротичен канал и хоп след 10 секунди сам си се сменя на православния канал. 

Edited by slay
Link to comment
Share on other sites

...пускам еротичен канал и хоп след 10 секунди сам си се сменя на православния канал. 

 

Просто си попаднал на телевизор моралист :grin:

 

Сега сериозно - разрови се в менюто на телевизора за настройка на каналите. Трябва някъде да имаш опция Auto Update Channel List или нещо подобно. Изключи я и си готов.

Link to comment
Share on other sites

Снощи сканирах и ми изчезнаха сума ти и яки  HD канали: iConcerts, HBO-тата, единият от трите еротични HD канали, както и двата Cinemax-а .Ще бъдат ли пуснати отново или да си остана разочарован от новата ви селекция?Особено ме е яд за музикалният iConcerts, уникален канал на BBC с живи изпълнения.

 

Edit : След ъпдейт на фирмуеъра нещата си дойдоха на мястото !

Edited by preparat
Link to comment
Share on other sites

Някой би ли дал малко инфо.

С телевизор Филипс съм и искам да пресканирам и имаше някой параметри които трябваше да се настроят....

И втори въпрос, защо на HD-тунера има канали които ги няма през кам-модула....

Edited by Kanara27
Link to comment
Share on other sites

Защото вероятно не са добавени в таблицата. Пусни си пълно сканиране на телевизора, без да му задаваш честота.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Сега сканирах и гледам, че са пуснали нови канали: Шансон ТВ, Россия 24, Планета РТР, Кiss M+, Euro Cinema, MTV Hits, MTV Dance, Nickelodeon. Някои може и да са стари, просто аз да не съм им обърнал внимание до сега. Може и да съм изпуснал някой нов канал :)

Link to comment
Share on other sites

СУПЕРРРРРРРРР! Радвам се, че най-накрая ги пуснаха! :beerchug

P.S Ако не беше писал във форума, нямаше да разбера за тях!

Благодарности на furiozo!

Сега сканирах и гледам, че са пуснали нови канали: Шансон ТВ, Россия 24, Планета РТР, Кiss M+, Euro Cinema, MTV Hits, MTV Dance, Nickelodeon. Някои може и да са стари, просто аз да не съм им обърнал внимание до сега. Може и да съм изпуснал някой нов канал  :)

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...