Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

По-скоро 20мбит тъй като обикновенно wi-fi трансфера е около 2-2.5 мегабайта/сек. Вече в зависимост от техниката и обхвата можеш да вдигнеш 3мб, 4мб... а и по-малко от 2. Поне това е моят опит с редица wireless-и.

 

В момента тествах от лаптопа ми с Intel 5300N (b/g/N) и Buffalo WHR-54-High Power рутер намиращ се на 2 метра от лаптопа. Скорост = средно 2.4-2.5мб с няколко секундни скока до 3мб за файл 200мб.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

току що ме втрзаха... ето тестче:

 

(ПП

тестовете са по безжичен да отбележа!)

 

579743154.png

579748530.png

579745963.png

579748011.png

 

забравих да кажа че,

 

вързах се на 20 мегабита демек баш 2,5МБ, май няма смисъл да плащам за 30 ако рутера не може да вдигне над 2,5 по въздух (врт54гл)

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

от няколко дена съм на N3, всичко е перфектно като скорости и качество, но забелязвам, че Канал 1 и BTV (аналогово предаваните) вместо нормален тв звук излиза някакъв много дразнещ шум.Въпросът ми е, това по дефолт ли е или проблемите са в моите приемници, и ако e в тях причината, как се фиксва този проблем?

П.С N3 може би най-доброто предложение за кабелна и интернет в Пловдив (цена-качество).Keep UP THE GOOD WORK!

Link to comment
Share on other sites

Понеже наскоро се разрази спор какво е качеството на интернета в България спрямо други страни мисля, че тази статия ще ви е интересна :)

 

България е на 5-о място в света по най-висококачествен интернет

Публикувана от topnews.bg в Технологии

Дата: 2009-10-01 15:07:32

 

България заема 5-о място в класацията на страните с най-качествен широколентов интернет в света. Това показва новото проучване на Университета в Оксфорд и Факултета по приложна икономика в Университета в Овиедо, съобщиха от "Сиско", компанията, която спонсорира проекта. Миналата година България е била на 16-о място в същата класация, пише dnevnik.bg.

Страната ни прави серизен напредък по отношение подобряване качеството и бързината на връзката към глобалната мрежа. България се нарежда в топ 3 на страните, където са осъществени най-много промени с цел подобряване качеството на високоскоростния интернет. Според провелите проучването това се дължи на разширяването на оптичните и кабелните мрежи в големите български градове.

 

София пък е окупирала 10-ото място в класацията на градовете с най-качествен широколентов интернет на планетата. Първото място в това подреждане е заето от японския град Йокохама. Челната десетка на това класиране е доминирана предимно от азиатски градове, но има и два шведски представителя, както и литовския Каунас. Въпреки тези резултати България изобщо не фигурира в топ 10 на страните - лидери по използването на високоскоростен интернет.

 

Причината е, че разпространението на интернет в страната ни все още е сравнително ниско. Лидер в общата класация е Южна Корея, където 97% от домакинствата ползват интернет. Данни за степента на проникване в България няма. Южна Корея е и лидер в класацията за най-висококачествен широколентов интернет.

Link to comment
Share on other sites

Понеже наскоро се разрази спор какво е качеството на интернета в България спрямо други страни мисля, че тази статия ще ви е интересна :)

интересно защо не са публикували източника на информацията от който са си написали "статийката" (може би щото сайта се спива от лаици)-пич не публикувай непроверена и неудостоверена информация от апокрифни интернет страници! Това Говори за BAD TASTE :sick и за още по BAD KNOWLEDGE OF Yours!!

П.С Сори за ОФФ-а, просто не мога да се сдържа :)

Link to comment
Share on other sites

от няколко дена съм на N3, всичко е перфектно като скорости и качество, но забелязвам, че Канал 1 и BTV (аналогово предаваните) вместо нормален тв звук излиза някакъв много дразнещ шум.Въпросът ми е, това по дефолт ли е или проблемите са в моите приемници, и ако e в тях причината, как се фиксва този проблем?

П.С N3 може би най-доброто предложение за кабелна и интернет в Пловдив (цена-качество).Keep UP THE GOOD WORK!

Имам абсолютно същия проблем с тунера на компютъра. Превключване на PAL-D не помага.

Link to comment
Share on other sites

определено няма такава система за превключване в телевизора :(

Стига телевизора да не е някаква антика има система за привключване, дори и от най-евтините watson и нео. Може да се нарича по много начини sys1, sys2 и други подобни фирмени означения. Поразрови се из настройките.

 

Имам абсолютно същия проблем с тунера на компютъра. Превключване на PAL-D не помага.

Нямаш ли авто? Точно на DK-Mono работят и двата. Смени софтуера...

Link to comment
Share on other sites

...

Нямаш ли авто? Точно на DK-Mono работят и двата. Смени софтуера...

 

Точно на авто не иска. Затова пробвах всички други варианти ръчно. Не ще и не ще... Софтуера е fly2000tv, принципно е единственият, който не ми прави проблеми с тунера. Сега ще пробвам и с един christv, въпреки, че нямам големи надежди. Иначе на телевизора в другата стая проблеми няма ;)

 

Забравих да спомена, че това, което се получава е, че картината е на 1 честота, а звукът - на друга. Това го установих с барникане по финните настройки.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

То и аз съм с нея, на Бтв ръчно съм въвел честота 471,25. Това разминаване не знам от къде си го видял, при мен са си на една.

Link to comment
Share on other sites

Нямам ДК като опция :S Сигурно е от тунера или драйвърите. Той тунера ми е подарен от едно време, куча марка, с bt787 чип. Работят драйвърите за PixelView тунери с такъв чип.

 

EDIT: Специално за бтв звукът ми е на 467мmhz, а картината - на 464mhz

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

за сайта: хубаво е Н3 да сложи в контактите си и един емаил :unsure:

 

както и да спретне едно форумче за потребителите

 

 

 

:rolleyes:

 

Също бих добавил няма да е зле да се преструктурира сайта, че не е много " User friendly "... от към инфо.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

От няколко дена съм на този доставчик. Скоростта е бърза, но имам странен проблем.

 

Първо нета прекъсва, спира за 1 секунда. Когато играя Online веднага ме dissconnect-ва. Докато бях на евроком загуба на няколко пакета поне ме оставяха в играта.

 

Второ, когато прекъсне нет-а всички програми спират да работят. Skype exit-ва. Firefox спира да отваря странцици. А бе много е дразнещо. По-дразнещо от скапания нет на Евроком.

 

Искам да поясня, че се занимавам с компютри над 10 години така че съм сигурен че е от нет-а а не някакви вирусчета. Преинсталирах бози, форматирах, нищо не помага. Ползвам Win7

 

При това положение мога ли да разваля договора, защото това си е мъчение?

Edited by mynkow
Link to comment
Share on other sites

Неустойка?!?, аз си плащам да имам нет а не да пада когато си поиска. На другия компютър съм с XP и там нямам проблеми. Въпросът е защо при евроком нямах такъв проблем, а тук имам?

 

PS: Support-a естествено казва, че това е проблем на OS. И че няма когика да е от тях. Лично за мен има логика защото до сега този проблем не е съществувал с еврокомци.

 

Edit: Сега симулирах спиране на интернет като рестартирам рутера. Познайте, всичко е наред. Нищо не гърми и работи нормално.

Edited by mynkow
Link to comment
Share on other sites

Че това, че си с рутер беше доста важно да споменеш.

Едва ли си единствен с Вин7 на N3. И викаш, рестарт на рутера и се оправи всичко, така ли?

Link to comment
Share on other sites

Не не, викам, че като спра нет-а посредством изключване или рестарт на рутера няма проблем. Обаче ако нет-а спре защото не достигам Gateway или поради друга причина извън жилището ми има проблем.

 

Сега сложих ръчни настройки на мрежовия адаптер, а не да ги получавам от DHCP и довечера ще пиша дали се е оправило.

Edited by mynkow
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...