Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Предимството на модула е,че гледаш тв. само с дистанционното на телевизора.

Ще  гледа,  само  ако  телевизора му  има  слот за  такъв :)

 

Ще ми разясните ли малко, понеже ще се местя и ми предстои да си избера нов доставчик. Значи като нов абонат на пакет нитро, ще ми дадат безплатно безжичен рутер, и също за какво служи този CI модул?

Кам  модула  е устройство, което   дешифрира  кодирания  сигнал.  Играе  ролята  на  декодера,  който  ти го  дават  под  дефоулт.  Удобството при него  е,  че  ще  ползваш  тунера на  телевизора  и  ще боравиш  само  с  едно  дистанционно(стига  телевизора  да  ти поддържа  кам модули)   :)

Edited by splendor
Link to comment
Share on other sites

Тв-то не е смарт, но има слот над който пише common interface, предполагам, че е това, остава само да звънна в ентри да попитам има ли наистина такава промоция

Link to comment
Share on other sites

Да , имаш слот за модул. При заявка за Нитро ще ти предостяват модул за срока на договора безплатно. Модулът си има своите предимства, но и недостатъци.

Edited by Muscarin
Link to comment
Share on other sites

Като например?

Да , имаш слот за модул. При заявка за Нитро ще ти предостяват модул за срока на договора безплатно. Модулът си има своите предимства, но и недостатъци.

Link to comment
Share on other sites

Ами например с моя телевизор Panasonic има известни проблеми. Бавно превключване на каналите.Липса на EPG на част от каналите, както и непълна информация на същото. Например нямам 24 часова информация за програмата. Информацията е сведена до текущо и следващо предаване. Проблемът е в моя телевизор както се казва, но недостатъкът е факт.

Link to comment
Share on other sites

Ами например с моя телевизор Panasonic има известни проблеми. Бавно превключване на каналите.Липса на EPG на част от каналите, както и непълна информация на същото. Например нямам 24 часова информация за програмата. Информацията е сведена до текущо и следващо предаване. Проблемът е в моя телевизор както се казва, но недостатъкът е факт.

Но  ти  не  си  се  отказал  от  модула  въпреки тези  недостатъци  нали?  :)

Link to comment
Share on other sites

На мен не ми пречат толкова въпросните недостатъци. За сметка на това, работата с едно дистанционно е предимство. Просто казвам на човека, че са възможни изненади :)

Link to comment
Share on other sites

Muscarin, при EPG-то проблема наистина е при теб, но за бавното превключване на каналите не е сигурно. Има вероятност или модула който са ти дали да е с бавен процесор, или пък да не е напълно съвместим с твоя телевизор. Поради тази причина предпочетох да купя модул от магазина от който си взех телевизора. Продавача ми обясни че телевизорите им не работели коректно с някои от по ефтините CA модули. Може и да е било търговска хватка, но не ми се вярва - хората си държат на името и марката.

Link to comment
Share on other sites

Ами според офертата на Ентри,модулът по принцип струвал 70 лв. Ако е така наистина не вярвам да е нискокачествен. За сравнение тези на Близу са по 30 лв.

 

А за телевизора.....е не се знае човека с какъв модел телевизор е :) Изненадите са теоретично възможни.

Link to comment
Share on other sites

Явно са искали да те "метнат"... 50 лева ми обявиха като цена...

Ами според офертата на Ентри,модулът по принцип струвал 70 лв. Ако е така наистина не вярвам да е нискокачествен. За сравнение тези на Близу са по 30 лв.

 

А за телевизора.....е не се знае човека с какъв модел телевизор е :) Изненадите са теоретично възможни.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че Ентри предлагат два модула. Единият е Conax Smit ( по-скъпият ), дгугият е с кодировка Грифин. Когато аз ги купувах Конакса беше 60, а Грифина 50. Предпочетох Конакс, защото проблемите със съвместимостта при тях е по-малка, отколкото с Грифина. Поне така разбрах тогава, може и да не е вярно.

Link to comment
Share on other sites

Вече мога да отварям сайта на фми пловдив, проблема е оправен :)

Сега друго - Защо HD каналите не работят или са напраскани на 90% с артефакти и не стават за гледане?

SD версиите на тези канали работят нормално.

Link to comment
Share on other sites

Ами според офертата на Ентри,модулът по принцип струвал 70 лв. Ако е така наистина не вярвам да е нискокачествен. За сравнение тези на Близу са по 30 лв.

 

А за телевизора.....е не се знае човека с какъв модел телевизор е :) Изненадите са теоретично възможни.

Близу не  продават  модули.  Това  е  такса  наем, който  взимат  еднократно.  Преди  като бях  на тях ме  обрулиха  50 кинта за наем.

Link to comment
Share on other sites

Не е така.Първо проблема се явява при ХД-тата.Другия вариант е на честотите на СД каналите,сигнала да е ОК,а на другите да е зле.Примерно на 111,25мхз сигнала е идеален,но на 543,25 и 823,25 да го няма никакъв.Това са честотите на близалките,просто ги давам за пример. :)

Link to comment
Share on other sites

Не е така.Първо проблема се явява при ХД-тата.Другия вариант е на честотите на СД каналите,сигнала да е ОК,а на другите да е зле.Примерно на 111,25мхз сигнала е идеален,но на 543,25 и 823,25 да го няма никакъв.Това са честотите на близалките,просто ги давам за пример. :)

Добре, в крайна сметка проблема при мен ли е или при N3?

Link to comment
Share on other sites

Добре, в крайна сметка проблема при мен ли е или при N3?

Потърси някъде дали имаш нива на сигнала и качество. Сравни ги с тези на работещите канали.

 

Ако проблемът е само във видеото, а аудиото работи перфектно, тогава проблемът не е при приемането, а при видео декодирането. Тоест в твоя телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Току що си купих еднo Sony KDL-32R420 32" , и трябва да си взема HD приемник или САМ модул , защото цифрофите са супер мазало качество , потресаващо с обикновенния, но дали с другото ще е доста по добре , защото ако не са....се чудя  дали да го правя с Н3 или да е друг кабелен оп (пр.Куулбокс) , защотоо ако и с кам модул или hd приемник пак е толкова раязмазано всичко - не мерси. , я кажете как предават каналите sd ? да си остана ли тук

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

защото не ми се даваха много пари , нито ми се изплащат супер скъпи неща, затова реших така за 550лв ...и не разбирам , много , но ако мина на coolbox някой ми каза че били върха!.. и понеже съм на безсрочен сега е момента да се почудя кой да е, искам да знам къде качеството на каналите е най - ок

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

Потърси някъде дали имаш нива на сигнала и качество. Сравни ги с тези на работещите канали.

 

Ако проблемът е само във видеото, а аудиото работи перфектно, тогава проблемът не е при приемането, а при видео декодирането. Тоест в твоя телевизор.

HD-тата на HBO и Синемаксите не бачкат, както и двата Nat Geo, един спортен също. Българските HD работят с минимални артефакти. HDiConcerto пък един път не съм го видял да работи. От тези, които не работят всички имат ниво на сигнал 60+ и някакъв датчик "Ниво грешка бит", който е пълен до край. Ей това показва - http://oi41.tinypic.com/347k09g.jpg  (вероятно и това да е проблема, щото на работещите канали този бар отчита 1-2 черти)

На HD SP2 (спортния и май само на него) дава ей това: http://oi39.tinypic.com/21eq2hd.jpg

ТВ-то няма сет топ бокс, модула доколкото знам е вграден, отзад има само сложена карта на N3.

 

редакция: Това са по-основните канали, иначе има и други неработещи. Да отбележа, че тв-то показва, че има сигнал 60+ дори и на неработещите канали, и нещо по-специфично - този сигнал 60+ пада до 0 за 1 сек., след което се нормализира. Стана 2-3 пъти така тази сутрин, но смятам, че сигнала държи стабилно като цяло.

Edited by Mav3r1ck
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...