Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

С една дума... и тази статистика е пълен боклук, въпреки че е "официална", тя не е реална.

Ти ако искаш й вярвай.

Съгласен съм, че по всяка вероятност тези данни се различават от действителната картинка, но начина за обективното изнасяне на реалните параметри не е уповаването на изказвания като това на Делян:

Мога да заявя открито, че обменения вътрешен трафик в 7 милионна България е повече от 3 пъти по-голям, отколкото е обменения вътрешен трафик в 80 милионна Италия
, защото това е субективно мнение на пристрастен участник в събитията. Обществото на интернет доставчиците в България и всички свързани с тази инфраструктура е добре да поемат инициативата, ангажирайки независима организация, която да извърши достоверно проучване и да публикува реални и точни цифри, зад които да застане цялата общност. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Обществото на интернет доставчиците в България и всички свързани с тази инфраструктура е добре да поемат инициативата, ангажирайки независима организация, която да извърши достоверно проучване и да публикува реални и точни цифри, зад които да застане цялата общност. ;)

 

Да да... и после да стане ясно че 99% от трафика е торенти на филми :lol:

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да каже как стоят нещата с цифровата телевизия ако има повече от 1 приемник? Търсих в сайта, но по този въпрос не видях нищо...

 

Благодаря :)

 

За допълнителен приемник заплащаш такса от 6 лв.

Link to comment
Share on other sites

Вчера се обадих в офис на Н3 да подам заявка за включване на пакетна услуга за 30лв.

Взеха ми поръчката и ми казаха че ще се обадят пак за да ми кажат кога може да стане.

Още от началото малко ме разочароват, че от вчера по обяд, до преди малко не се бяха обадили да ме орентират поне горе-долу в какви срокове да очаквам включване.... Трябваше пак аз да се обадя, за да разбера, че евентуално утре ще отидат техници на място да проучат...

Ако жълтите кабели са на Н3, то точно до моя апартамент от една кутия на стената се подава такъв кабел... И по телефона по-рано ми бяха казали че на моя вход има други абонати и няма да има проблем, та ми е чудно какво още тепърва ще се проучва?

 

Няма проблем засега, не ми е толкова спешно, но реших да споделя първи впечатления и евентуално да разбера от опита на други скорошни потребители за колко време след даване на поръчката са им прекарвали интернета + телевизията? Става въпрос за района до Новотела...

 

Нормално е в рамките на седмица (както ми казаха от Н3 при предварителен разговор, преди да поръчам) и се надявам да е най-късно до края на другата седмица защото съм си подал заявка за спиране на ЕК от началото на другия месец...

Честно казано се надявах да са по-експедитивни поне при началната комуникация с мен... :)

Link to comment
Share on other sites

Възможно е да има леко забавяне, все пак едва ли ти си единствения, който си е направил заявка, така че търпение. При мен включването стана доста бързо - единия ден около 14:00 часа следобед си направих заявка, около 16:00 ми се обадиха и на следващия в 10 сутринта вече бях включен :rolleyes:

 

:пп аз също питам за TV+, за да се ориентирам при евентуално решение за смяна на Булсат :)

Link to comment
Share on other sites

При мен се получи така:

В неделя писах на Фуриозо, в понеделник ми се обадиха да питат за вторник в колко часа ми е удобно:)

 

Знаех си, че трябваше на furiozo да пиша... ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако му смениш мак-а. Не ти ли го искаха като те връзваха? При мен въведоха на рутера, че в нас всичко е на безжична мрежа и нямаше как да го "боднат" в компа :)

Link to comment
Share on other sites

Да, трябва да смениш мака и няма да има проблем. При мен обаче се получи нещо странно. Тъй като от време на време се подмятат тука едни лаптопи и ги буча обикновено на модема (безплатния нет). Проблеми няма. Но когато реша да сложа бързия нет (за изтегляне на ъпдейти основно) и сменя мака на картата на лаптопа и нета там тръгне, не мога да подкарам безплатния нет на компа (не дава IP). По принцип и двата интернета си работят без проблем на моя компютър, но ми се стори странно, тъй като при модема уж се гледа мака на модема, а не на картата и не би трябвало да има конфликт. А такъв, на практика, май има. ... Или има повреда някъде в моя телевизор, не знам ;)

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

Ако му смениш мак-а. Не ти ли го искаха като те връзваха? При мен въведоха на рутера, че в нас всичко е на безжична мрежа и нямаше как да го "боднат" в компа :)

 

Ами взех си лаптоп и исках да го пробвам дали всичко му работи (в случая Лан порта), ама явно ще е като си купя рутер. Благодаря и на двамата :)

Link to comment
Share on other sites

Не,че искам да нахалствам ,но кой изобщо гледа програмата "Детский Мир" пиша я в кавички, защото няма никакво детско и т.. не че на мен ми трябва де... Фен съм на руските програми, та затова питам дали има някой друг, който мисли че е по-добре да се премахне и на нейно място да има друга руска програма?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

днес се записах за вързване за нет! ФАК БТК :bgrin:

 

ама изчетох 10 страници се говори за телевизията а темата е за нет! кьорав спиидтест не видях за Н3 :confused

 

не е зле някой да постне?

Link to comment
Share on other sites

не съм чел цялата тема, но погледнах последния линк и ми е интересно .... какво значи "международен", "български" и "локален"?

все още ли има такова деление на "преносната среда" :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

все още има, първия все още е няколко пъти по скъп от втория, а третия е относително безплатен.

 

все пак е вярно че нещата отиват на сливане.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Вече и аз съм абонат на Н3 :)

 

Между другото аз ли нещо не виждам или наистина няма Диема?

 

 

на кой ден ти звъннаха след зписването? я постни някой спидтест? честито!

Link to comment
Share on other sites

Вече и аз съм абонат на Н3 :)

 

Между другото аз ли нещо не виждам или наистина няма Диема?

На аналоговата няма Диемите, иначе на цифровата се падат 9-ти, 10-ти и 30-ти канал.

Link to comment
Share on other sites

на кой ден ти звъннаха след зписването? я постни някой спидтест? честито!

 

Пуснах им въпрос в сайта дали могат да ме вържат до края на месеца, за да знам кво да правя с ЕК. Тва беше в събота. В понеделник ми се обади човека, който отговаря за заявките и ми отговори положително. След 1 час ми звъннаха техниците да се разберем за час. Днес бяха вкъщи и ме вързаха.

 

Иначе спийдтест няма да е коректно да пусна понеже съм с уай-фай, а рутера е на другия край на апартамента и сигнала е слаб. С други думи ще те подведа. Но одеве като пробвах на моменти свалях с 2,4мб/сек и качвах с 1 мб. в замунда. Тва е стандартна услуга ЛАН. Определено е по-добре от кабелния нет, на ЕК, ама ааз и не съм очаквал друго :D

 

На аналоговата няма Диемите, иначе на цифровата се падат 9-ти, 10-ти и 30-ти канал.

 

:woot Мерси! Щото прегледах списъка с каналите и не ги видях, после гледах и списъка в сайта и там не ги видях и направо се изприщих, че 1 година ще стоя без английски футбол :D

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...