Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Днес идваха техниците, измериха сигнала и казаха, че няма проблем и ужким щели да предадат към централата... или нещо такова...


Ето мнение от satcombg

"

Проблема не е в телевизора! Кой ще сезираш пред КЗП? при положение че на едни канали се проявява а на други не.
Трябва да се спазват нормите за предаването на сигнал и който оператор неможе да се справя с това да им се отнемат лицензите.
В бг всеки си прави каквото иска и телевизиите не пускат сигнала който трябва да пускат. Проблема е в буфера. Операторите пускат по-малък такъв за да не им се товари трафика и сървърите. Икономията-майка на мизерита... От ЛГ от къде да знаят че в булгаристан операторите пестят от сигнал

"

 

Ето и едно друго мнение...

 

"

Ще се опитам да обясня просто и накратко. Проблема бих казал не е в телевизора, и от друга страна е в една малка подробност наречена буфер в него, която обаче според изискванията на стандартите за цифрова телевизия си има определени параметри които производителя е спазил, но някои станции за цифрова телевизия използвани от Българските оператори са с параметри при които този буфер се пълни на ръба и на моменти се забелязва този проблем. Не помня дали не беше нещо свързано и с източника от който те получават сигнала. Общо казано проблема си остава в оператора и най вероятно е до донастройки на всеки канал в платформата. И ако има телевизор който работи добре на същият сигнал то просто в него въпросния буфер е оставен малко по голям. Но, и при LG-тата си е по стандарта. На друг оператор проблема да речем ще го няма, зависи каква платформа ползват и как са я настроили, може да се получи на друг канал.

Опитайте да говорите с администратора на цифровата платформа на оператора и му обясните накратко това, въпреки че съм убеден че го знаят тъй като едва ли сте първият с този проблем. Аз от своя страна понеже съм го коментирал бегло с такъв, ще задам въпроса за по точни подробности, какво точно става и как се оправя, но помня че и за тях беше проблем.

И да допъля. Разсъждавайки само, допускам че може софтуерно да се зададе в телевизора малко по голямо пространство на буфера при което проблема може да отпадне.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И аз имам проблем със звука на LG LM670S на BTV HD, не е непоносим, но е дразнещо това пропукване и насичане от време на време. Имам и един въпрос към furiozo - ще предавате ли финала на шампионската лига в 3D, доколкото разбрах BTV ще предостави сигнал към кабелните телевизии излъчващи BTV Action HD. Няма да е лошо да пуснете и Евроспорт 3D по време на Ролан Гарос. Въобще каквото и 3D да пуснете ще е добре за абонатите. 

Link to comment
Share on other sites

drfernando, да, смятаме да пуснем bTV Action 3D за финала. Ще бъде на мястото на някой друг HD канал за времето на събитието.

 

За проблемите със звука на bTV HD на телевизори LG ще направим някои тестове в опит да преценим от къде идва проблема. Във всеки случай това което viiipeer_ е цитирал е напълно некомпетентно.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

И още един с проблем със звука. Моето LG e LM669s. Забелязал съм го на BTV HD, BTV Action HD, Travel HD и Ring.BG HD. И четирите канала са на една носеща честота. На други HD (и SD) канали проблема го няма.

Проблема не се проявява веднага, след като превключа на някой от четирите изброени по-горе канали, а след около 5-10 минути гледане на канала. Когато започне да накъсва звука ако превключа на който и да е друг канал и върна пак на проблемния, отново 5-10 минути няма проблем, след което накъсването започва да се проявява пак. Сигнала е 90%, качеството е 100% и телевизора показва, че нивото на грешките на тази честота е 0%...

Link to comment
Share on other sites

Не съм го писал аз, но това го казват хора, които редовно обсъждат ТВ техника в setcombg...

 

Няма да имате равни, ако фикснете проблема със звука... Проблема се появява при следните трансподери, а каналите, които са "засегнати" са BTV HD, NOVA TV, ORT!

Важно е да пробвате, не кои да е телевизори на LG, а серията LM6xxx от 2012-та моделите, тоест за сравнение на телевизор LG LW4500 - проблема не се проявява, или не мога да го засека...

 

Поздрави!

drfernando, да, смятаме да пуснем bTV Action 3D за финала. Ще бъде на мястото на някой друг HD канал за времето на събитието.

За проблемите със звука на bTV HD на телевизори LG ще направим някои тестове в опит да преценим от къде идва проблема. Във всеки случай това което viiipeer_ е цитирал е напълно некомпетентно.



Следователно има резон да е проблема в буфера на въпросните канали...

И още един с проблем със звука. Моето LG e LM669s. Забелязал съм го на BTV HD, BTV Action HD, Travel HD и Ring.BG HD. И четирите канала са на една носеща честота. На други HD (и SD) канали проблема го няма.

Проблема не се проявява веднага, след като превключа на някой от четирите изброени по-горе канали, а след около 5-10 минути гледане на канала. Когато започне да накъсва звука ако превключа на който и да е друг канал и върна пак на проблемния, отново 5-10 минути няма проблем, след което накъсването започва да се проявява пак. Сигнала е 90%, качеството е 100% и телевизора показва, че нивото на грешките на тази честота е 0%...

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

И още един с проблем със звука. Моето LG e LM669s. Забелязал съм го на BTV HD, BTV Action HD, Travel HD и Ring.BG HD. И четирите канала са на една носеща честота. На други HD (и SD) канали проблема го няма.

Проблема не се проявява веднага, след като превключа на някой от четирите изброени по-горе канали, а след около 5-10 минути гледане на канала. Когато започне да накъсва звука ако превключа на който и да е друг канал и върна пак на проблемния, отново 5-10 минути няма проблем, след което накъсването започва да се проявява пак. Сигнала е 90%, качеството е 100% и телевизора показва, че нивото на грешките на тази честота е 0%...

Колега и при мен е така.Вчера ги обходих каналите и точно тези които си изброил насичат и при мен, телевизора е lg-lm620s.Разликата с тебе е в сигнала сила-94% и качество-100% .И аз се чудя къде е проблема в тв-то или в оператора.Дано някой измисли изход от ситуацията.

Link to comment
Share on other sites

Проблема НЕ е в телевизора! Нито един от avforums, не е чувал за подобен проблем, след като зададох многократно въпроса си там... Ако беше от телевизора, щеше да "сече" при всички канали... Другото което е, че не е постоянно, тоест аз след като гледам ТВ предимно вечер - тогава мога да наблюдавам "ефекта"... 

 

P.S Furiozo, да не взимате сигнала от MSAT? От LG са запознати, че тяхните абонати (тези на МСАТ) имат проблеми със звука...?!?

Колега и при мен е така.Вчера ги обходих каналите и точно тези които си изброил насичат и при мен, телевизора е lg-lm620s.Разликата с тебе е в сигнала сила-94% и качество-100% .И аз се чудя къде е проблема в тв-то или в оператора.Дано някой измисли изход от ситуацията.

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

viiipeer_, логиката която се опитваш да вкараш е ужасна ... каналите не са еднакви та да обобщаваш така смело.

Както и друг път съм споменавал, цифровата телевизия представлява поток от данни във формат MPEG. Различните MPEG потоци имат една купчина параметри по които каналите могат да се различават един от друг.

 

Силата и качеството на сигнала в конкретния случай не са обяснение.

 

Моля засегнатите от проблема да кажат:

В момента проблема подължава ли ?

На кои канали го забелязвате ?

Какъв модел е телевизора ?

Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ?

Link to comment
Share on other sites

Отговарям! Преди не съм забелязвал проблема, защото замених телевизора във всекидневната от CRT -> LG LM620S, първоначално бях взел 37-ца LM620S, още същия ден забелязах насичане! При вече споменатите канали, а именно - BTV HD, NOVA TV, ORT... След 4 дни смених телевизора с 42-ка, но проблема си остана... Доколкото виждам по форумите и по-скоро setcombg.com - притежателите на LG LM6xxx имат проблеми съз звука на именно тези канали! При все, че има абонати на МСАТ... Няма как да е проблема от телевизора, ако е само на някои канали...

 

Така сега по същество!

 

Моля засегнатите от проблема да кажат:
В момента проблема подължава ли ?  - Да, той не е спирал!
На кои канали го забелязвате ? -  BTV HD, NOVA TV, ORT!
Какъв модел е телевизора ? -  LG LM620S
Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ?  Не!


Използвам Grifin модул, но и със Smith е пак същото положение...

viiipeer_, логиката която се опитваш да вкараш е ужасна ... каналите не са еднакви та да обобщаваш така смело.
Както и друг път съм споменавал, цифровата телевизия представлява поток от данни във формат MPEG. Различните MPEG потоци имат една купчина параметри по които каналите могат да се различават един от друг.

Силата и качеството на сигнала в конкретния случай не са обяснение.

Моля засегнатите от проблема да кажат:
В момента проблема подължава ли ?
На кои канали го забелязвате ?
Какъв модел е телевизора ?
Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

При моя телевизор няма никакво насичане на картината и звука.Телевизора е филипс 42-ка.

Единствено имам проблем с някои от HD-каналите,предимно BOX-овете.Картината в повечето моменти е доста нереална.

Link to comment
Share on other sites

Тук говорим само и единствено за моделите LM6xxx на LG!

При моя телевизор няма никакво насичане на картината и звука.Телевизора е филипс 42-ка.

Единствено имам проблем с някои от HD-каналите,предимно BOX-овете.Картината в повечето моменти е доста нереална.

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_, логиката която се опитваш да вкараш е ужасна ... каналите не са еднакви та да обобщаваш така смело.

Както и друг път съм споменавал, цифровата телевизия представлява поток от данни във формат MPEG. Различните MPEG потоци имат една купчина параметри по които каналите могат да се различават един от друг.

 

Силата и качеството на сигнала в конкретния случай не са обяснение.

 

Моля засегнатите от проблема да кажат:

В момента проблема подължава ли ?

На кои канали го забелязвате ?

Какъв модел е телевизора ?

Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ?

В момента проблема подължава ли ?  - Да!

На кои канали го забелязвате ? -  BTV HD

Какъв модел е телевизора ? -  LG LM670S

Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ?  Не, от както съм ваш абонат!С предишния си доставчик нямах такъв проблем, но там ползвах операторски сателитен HD приемник.

 

BTV HD не можеше да се търпи, затова го преместих и си гледах обикновения.

Сега го пуснах и виждам, че пак не е както трябва.

Станах ваш абонат заради невъзможността да ползвам модул с предишния си доставчик, но така или иначе BTV HD не е вървял никога нормално.Виках техниците ви, мериха сигнала-всичко е ок.Даже ме убеждаваха,че супер си работи.

Ама сигурно аз съм глух нещо и чувам на пресекулки. :grin:  :grin:  :grin: 

 

Незнам дали viiipeer_ е прав или не, но след като имате оплаквания от толкова абонати с LG, май проблема е при вас, и няма да е лошо да предприемете нещо.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Какви са параметрите на проблемния пакет? SR, QAM?

Телевизорите, на които се проявява проблемът с последен фирмуеър ли са?

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

честота 327300

6875 kS/s

256 QAM

 

на автоматични ъпдейти е,софтуерна версия  04.40.23

 

предавател   N3

сила сигнал 78%

качество сигнал 100 %

ONID  0x1

TSID   0x35

BER [E-6]     0

предаване DVBC

Link to comment
Share on other sites

В момента проблема подължава ли ?  - Да!
На кои канали го забелязвате ? -  BTV HD, BTV Action HD, Travel HD и Ring.BG HD
Какъв модел е телевизора ? -  LG LM669S
Някога тези канали работели ли са нормално на същия телевизор ? Не. Откакто го имам телевизора (от около два месеца) си го има проблема. Въпросните канали съм ги набутал най-назад и гледам стандартните. С предишния телевизор нямах ядове с въпросните канали.

 

Софтуера е последния 04.40.23, но и с предишните (три пъти си обновява софтуера ТВ-то за тези два месеца откакто съм го купил) положението беше същото.

 

Имам познат с LM620 на друг оператор (DCC) и той твърди, че не е забелязвал бъпросният проблем...

Link to comment
Share on other sites

Колкото и странно да се стори - ако от N3 имат възможност да дублират пакета на друга честота, но с модулация 128, вместо 256. furiozo да поустне честотата и абонатите с проблеми да сканират и да видят дали там ще има проблем.

Link to comment
Share on other sites

viiipeer_ и hop, каналите от които се оплаквате не съвпадат съвсем, проверете каналите от които се оплаква другия как са при вас.

Link to comment
Share on other sites

Ок, аз не гледам Ring HD, и BTV Action, но ще проверя за тях, единствено се надявам, по възможност да се оправят накъсванията на BTV HD, Нова ТВ, ORT!

 

Благодаря,

Поздрави!

viiipeer_ и hop, каналите от които се оплаквате не съвпадат съвсем, проверете каналите от които се оплаква другия как са при вас.

Link to comment
Share on other sites

При мен насичането на звука продължава най-осезаемо е на btv HD i btv action HD, на другите два нанала ring HD i travel HD е по рядко.Нова тв и орт си вървят без проблем, както и другите канали.Телевизора е lm620s, софт- 4.40.23. Проблема винаги е съществувал в смисъл от както си купих телевизора.Дано се оправи проблема.

 

Имам колега с lm640 абонат на DCC и той има проблем със звука на някои канали.Каза че каналите са Хоби тв и каналите на нова, за други нямал надблюдения.

Edited by trynkata123
Link to comment
Share on other sites

Колега, сигурен ли си, че не ти накъсва ORT? То не може да се хване кога накъсва и кога не, сигурно точно в определения случай, при теб не е насичал...?

Дано се оправи, че язък иначе в краен случай ще трябва допълнителен приемник, но това е САМО в краен случай...

При мен насичането на звука продължава най-осезаемо е на btv HD i btv action HD, на другите два нанала ring HD i travel HD е по рядко.Нова тв и орт си вървят без проблем, както и другите канали.Телевизора е lm620s, софт- 4.40.23. Проблема винаги е съществувал в смисъл от както си купих телевизора.Дано се оправи проблема.

 

Имам колега с lm640 абонат на DCC и той има проблем със звука на някои канали.Каза че каналите са Хоби тв и каналите на нова, за други нямал надблюдения.



С който и да е софт се проявява проблема... В момента съм с най-новия...

 

Какви са параметрите на проблемния пакет? SR, QAM?

Телевизорите, на които се проявява проблемът с последен фирмуеър ли са?

Link to comment
Share on other sites

Орт и Нова ги гледах по около 30 мин и не забелязах нищо, ама гореизброените 4 канала на максимум 10-тата минута почват да накъсват.За техен премник при положение че тв-то има dvb-c тунер и дума да не става, аз дрийма прибрах в кашона, ще взимам техен приемник.Отказах се от сателитната телевизия заради жена ми все й било объркващо с тия приемници  :)) .

Link to comment
Share on other sites

И аз това казвам, при наличие на dvb/c, да се използва външен е меко казано лудост!

Орт и Нова ги гледах по около 30 мин и не забелязах нищо, ама гореизброените 4 канала на максимум 10-тата минута почват да накъсват.За техен премник при положение че тв-то има dvb-c тунер и дума да не става, аз дрийма прибрах в кашона, ще взимам техен приемник.Отказах се от сателитната телевизия заради жена ми все й било объркващо с тия приемници  :)) .

 

На кои канали казваш, че ти насича - BTV Comedy, Travel HD, Ring HD? Ще ги проверя при мен и ще споделя, дали насича... 

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...