Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Никой никога не е слагал вилата на врата на някой! Ако не щеш договор, гледай на антена! Толкова е просто! Като си подписал, ще плащаш!

Само да уточним - N3 си предлагат и безсрочен договор , само че се плаща повече. Отстъпките им от таксите при срочен договор са си съвсем реални.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аз да питам - furiozo замисляли ли сте се да се включите като предлагана възможност за доставка на нет и телевизия в комплекс Тракия Плаза? На дядото ще му взимаме жилище там и те казаха, че имат прекарани инсталации с кабели, но за момента договор имало само с други 2 доставчика. Намира се точно срещу Форума в Тракия, до дюнерите.

Link to comment
Share on other sites

В такива комплекси винаги има една пречка наречена "инвеститор".

Трябва закупилите жилища да настояват пред инвеститора че искат определен оператор и тогава инвеститора склонява да го пусне да окабелява.

Общо взето се стига до момент в който някой по-упорит купувач на жилище ядосано заявява на инвеститора : "аз съм дал амнайсе хиляди лева за апартамент ... не можете да ми кажете че не мога да ползвам услугите на ХХХ"

Пуснат ли ни, след една седмица ще има услуги там.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

В такива комплекси винаги има една пречка наречена "инвеститор".

Трябва закупилите жилища да настояват пред инвеститора че искат определен оператор и тогава инвеститора склонява да го пусне да окабелява.

Общо взето се стига до момент в който някой по-упорит купувач на жилище ядосано заявява на инвеститора : "аз съм дал амнайсе хиляди лева за апартамент ... не можете да ми кажете че не мога да ползвам услугите на ХХХ"

Пуснат ли ни, след една седмица ще има услуги там.

Аз доколкото разбрах всичко е окабелено и прекарано в сградата. Просто на отделните апартаменти включват единия или другия оператор. Няма да окабелявате допълнително. Въпроса е дали имате кабели до там и какви са условията на инвеститора.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Кабели няма защото не ни разрешават да ги пуснем, ако ни разрешат - ще има.

Всякакви условия изпълняваме освен пари да им плащаме.

Недей така че някои хора се сещаме за разни нецензурни работи :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те интересно как са се намърдали DCC, защото подозирам, че те са втория оператор. Първия е ясно, че са Близалките, като най-големи им се полага, дет се вика, но ако втория е DCC, просто не ми се връзва.

От друга страна как така са напраскали двойна коаксиална мрежа? По БДС трябва да е само една.

Да не би вторите да са Мегаланци с влакната?

 

Наистина собствениците трябва да настоявате, иначе няма да стане.

Link to comment
Share on other sites

Казаха, че там са cooolbox и dcc

Иначе за реализацията мисля, че са прекарани кабелите до апартаментите, а някъде долу из мазетата на съответния апартамент пускат сигнал от едната или другата кутия. И дават съответния декодер. Не вярвам да прекарват по 3-4 кабела ако са повече доставвчика.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Тея не са добре. За Кулбокс - както и да е, но по коаксиала да пернат DCC... Тая сграда, както и е архитектурата, такова и е и управлението явно. Whatever де - аз ако съм, ще им разгоня фамилията, ако ще каквото ще да правят. Ще си пусна кабел по въздуха, ако ще. Или по-лошо - ще си накича терасата със сателитни антени, тогава да ги видя как ще ми забранят.

Link to comment
Share on other sites

Момчета и момичета, ако има, договора е нещо, което е силно казано, че някой, макар и да е прав, няма да изпълни! В закона е записано, че при сключен срочен договор си плащаш дължимите такси, до края! Дали е честно, ако някой в България и не само ако някой ми каже, че нещо, спрямо обикновения човек е честно - ще го прегледам дали не е вдигнал температура, ако не е, значи е за психиатър! Радвам се на такива изказвания "аз НИКОГА няма да платя", леле колко пъти съм ги казвал, крещял съм, подскачал съм...и накрая всичко съм си плащал!

 

С извинение - като си глупав, плащай. Аз винаги НЕ СЪМ плащал. Не се изказвай неподготвен. С документи мога да докажа оборени и разбира се неплатени суми, нагло изисквани ми от нахални и нагли оператори - челен пример, от трите ни мобилни оператора по 900 лева за никога неизвършени услуги, именно на база тъпите им договори. Не ги платих и никога няма да ги платя, както и никога няма да могат да ми ги вземат за нещо, което не са ми предоставили и това непредоставяне е доказано по тяхна вина! Те се отказаха като стигнахме до съд, естествено, защото там трябва да ПЛАТЯТ, а не просто да плашат гаргите с писма и дорбе знаят, че ще загубят. Жал ми е когато разни плашливи хорица си дават парите, стреснати от наглите им писма с високопарни приказки в тях...

 

По същия начин никога няма да платя нищо на Близу. По същия начин и колегата ако се мести и няма възможност за включване на новото място, няма да плати никакви неустойки или такси на N3.

 

Смятам да се прекратят повече коментарите по тоя казус - който е мераклия, да плаща грешни пари. Важно е да знаете обаче, че може и да не ги платите.

Link to comment
Share on other sites

намесваш нещо което няма общо.

говориш за надписани сметки когато въпроса беше за отстъпки при обвързващ договор.

не изглежда да вникваш в разговора, намесваш се само да се похвалиш как не плащаш.

Link to comment
Share on other sites

намесваш нещо което няма общо.

говориш за надписани сметки когато въпроса беше за отстъпки при обвързващ договор.

не изглежда да вникваш в разговора, намесваш се само да се похвалиш как не плащаш.

 

Не, Фуриозо, точно за неплатени бъдещи такси по договор става въпрос (множество договори), не за надписани сметки. Ако добре съм разбрал, ако човекът се премести на място, където не може да му предлагате услугата и не плаща таксите по договора, вие ще му ги изискате така или иначе. Но както казах - стига по тоя казус. Всеки решава сам за себе си.

Link to comment
Share on other sites

Ще го обясня по още един начин :

Освен обвързващите договори които съзнателно и целенасочено заблуждават клиентите с цел да ги заробят чрез дребен шрифт на последна страница, има и друга категория обвързващи договори, при които всичко е ясно изказано и обяснено, които нямат за цел да подведат клиента. Които дават ясно изказани бонуси/отстъпки срещу ясно изказания ангажимент да ги плащаш за определен период.

Ако се съгласиш с такъв договор и после избягаш - лошия си ти.

Същото е като да вземеш пари назаем и да не ги върнеш.

 

Оправданието че услугата не си я ползвал е абсолютно безпредметно, защото оператора вече е направил разходите да ти подсигури възможността да я ползваш.

Помисли, как това че ти не си гледал телевизия ще намали разходите на оператора, след като той вече е изградил и поддържа кабелно трасе до теб, вече е платил правата за каналите, вече е платил за всичката си техника и инфраструктура която да достави услугата до теб, плюс купища други разходи ... как това че ти не си гледал телевизия компенсира тези разходи ??? НИКАК !

Ако не си гледал телевизия - да си гледал! Услугата ти е била подсигурена, това че не си я ползвал си е твое решение и по никакъв начин не те освобождава от ангажимента който си поел.

Link to comment
Share on other sites

За едно поне е прав Раптор - нещата и да загрубеят, пари не могат да ти вземат. От собствен опит мога да кажа, че съм имал два такива казуса - с Мтел и Виваком. И в двата случая след няколко писма и обаждания ентусиазма им се охлажда. При Виваком си беше дебел 24 месечен договор - накрая ме попитаха едно генерално " смятате ли да платите ", при което аз казах, че нямам никакво намерение да го направя и... край. Вече три години по-късно няма и вест от тях. Който много се притеснява, че могат да те осъдят нека профилактично да плати чрез банков превод една-две такси и няма съдия на тоя свят който да те осъди да платиш остатъка, защото за пред тях това е вид разсрочено погасяване.

Link to comment
Share on other sites

Обикновено не разглеждам този раздел, освен ако нещо не касае моя доставчик и съответната тема за него. Тъй като забелязах постоянно ъпване на тази тема в последните 2 дена ми стана интересно и се зачетох какво толкова обсъждате тук, позволете ми да изкажа личното си мнение по казуса. Раптора е прав, но отчасти, както и Фуриозо е прав при някои определени ситуации.

Ако аз например сключа годишен договор на общи начала с доставчик и впоследствие сменя адреса си, като прекратя с предизвестие ползването на услугата на стария адрес, мисля че никой не може да ме накара да доплатя таксите, които остават до края на сключения договор.

Ако обаче при сключването на този годишен договор доставчикът ми направи отстъпки точно заради това, че съм сключил едногодишен договор, понеже се надява да съм му абонат поне 1 година и вместо стандартната месечна такса плащам по-малка такава, мисля че в случая право има доставчика, когато си търси останалите пари. Разбира се от договор до договор има разлика и все пак трябва да се погледне конкретния договор ако тези клаузи са включени там.

Link to comment
Share on other sites

Midex, това и furiozo каза - ако сключиш договор на общи начала то той няма да има и срок. Плащаш си високата инсталационна такса и/или по-високата месечна такса и се отказваш в първия удобен за теб момент. Ако обаче си сключил договор за 1 година срещу което получаваш по-ниска месечна такса и/или безплатно включване нямаш избор освен 1 година да плащаш, освен ако услугата не става за ползване изобщо (прекъсва с дни, поддръжката не ти вдига телефона или не може да направи нищо и т.н.). В случая с Виден според мен отвсякъде е вътре. Те услугата са му я доставили, той се е навил да я плаща в продължение на 1 година, а това че той отсъства по никакъв начин не променя договора, но той си знае.

 

Виж на Виваком договорите са абсолютно шибани и когато техния юрист ми показа къде да чета относно автоматичното му преподписване за още една година ако не заявя 1 месец предварително че го прекратявам. Т.е. подписваш за 12 месеца, решаваш на 14тия да се откажеш, обаче - к*р, плащаш си за още 10 месеца защото то е преподписано за още 12 понеже не си изявил желание да го прекратиш. При това трябва 1 месец преди края да го направиш, не 6. Това което направих беше да го прекратя няколко месеца по-рано предплащайки таксите до края на договора за да не взема да забравя и да се окаче че съм закъснял с уведомлението си. Да се задавят дано и да имат предвид, че аз от Виваком вече бягам като дявол от тамян пък те каквито ще услуги колкото ще изгодно да ги дават - аз с такива идиоти повече работа не искам да имам. Те МТел чак такива идиоти не са.

Link to comment
Share on other sites

Някой друг с накъсващ history channel? В Тракия. Tlc също е на квадрати. Diva discovery channel animal planet

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

здравейте,гледам че имате някакви накъсвания това на цифровата ли или на аналогова?

Аз съм на аналогова и ми накъсва на дискавъри,на производните на БТВ(главното БТВ е добре) и то не постоянно,а когато си реши. Проблема се изразява в едно дразнещо прескачане на говора и картината,през 10-на секунди или пък даване на квадратчета,общо взето си е така от както съм се пуснал на тях - половин година. Иначе интернета е номер 1 :)

Link to comment
Share on other sites

Ами вчера БНТ накъсваше много! Дори на минус канала! Не знам какво става, но е много дразнещо...

здравейте,гледам че имате някакви накъсвания това на цифровата ли или на аналогова?

Аз съм на аналогова и ми накъсва на дискавъри,на производните на БТВ(главното БТВ е добре) и то не постоянно,а когато си реши. Проблема се изразява в едно дразнещо прескачане на говора и картината,през 10-на секунди или пък даване на квадратчета,общо взето си е така от както съм се пуснал на тях - половин година. Иначе интернета е номер 1 :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте, колеги,

скоро ни изтича договора към близу-то :closed:  и мислим да се метнем на N3. Интересува ме какво е положениево в района около смирненски (математическата)? Какво става с тези накъсвания на канали за които се говори тук, продължават ли? Интересува ме още за колко време след подаване на заявка се осъществява самото включване? И инсталационна такса дължи ли се, че така и не успях да го прочета никъде ( примерно за пакета аналогови 40к + нет 40Mbps ). Друго интересно нещо, което искам да попитам - имаме приятели, които също са на N3, съответно могат да ни поканят :D съгласно промоцията, това ще значава ли, че за 2 месеца ще имаме и цифровите телевизии, макар че се включваме към пакет, в който ги няма?

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме още за колко време след подаване на заявка се осъществява самото включване? И инсталационна такса дължи ли се, че така и не успях да го прочета никъде ( примерно за пакета аналогови 40к + нет 40Mbps ). Друго интересно нещо, което искам да попитам - имаме приятели, които също са на N3, съответно могат да ни поканят :D съгласно промоцията, това ще значава ли, че за 2 месеца ще имаме и цифровите телевизии, макар че се включваме към пакет, в който ги няма?

Звънни им директно на телефоните за тия неща. На каса ще ти кажат най-добре.

 

Wow Това преди малко в Тракия какво беше? Ни кабелна ни нет.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...