Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Познат има проблем с отварянето на www.bet365.com , сайта си работи 24/7 ( това е букмейкър ). Проверихме с други два провайдъра сайта се отваря нормално.

Link to comment
Share on other sites

има централен проблем с около 10 канала, пикселират периодично.

проблема идва от разпространителя на каналите.

 

 

А работи ли се по отстраняването на този проблем, защото положението особено последния месец е доста неприятно, да не кажа дори дразнещо? И още един въпрос, ако позволите - какъв е проблемът с телевизия Скат, за да не се излъчва във вашата мрежа?

Link to comment
Share on other sites

Дистанционното спря да ми работи или приемника не съм сигурен но каква е процедурата че е доста неприятно :)

Извади батериите и ги сложи пак. Пробвай. За да си сигурен, че работи дистанционното, пусни си камерата на телефона или каквато и друга цифрова камера, насочи диода на дистанционното към обектива, натискай някое копче и гледай дисплея на камерата - ако работи, ще видиш диода светещ.

Link to comment
Share on other sites

А работи ли се по отстраняването на този проблем, защото положението особено последния месец е доста неприятно, да не кажа дори дразнещо? И още един въпрос, ако позволите - какъв е проблемът с телевизия Скат, за да не се излъчва във вашата мрежа?

 

проблема беше от събота до понеделник, ако имате проблеми от един месец е трябвало отдавна да се обадите.

 

от СКАТ поискаха 10 пъти повече пари за правото да ги излъчваме, което е твърде много и съответно спряхме канала.

Link to comment
Share on other sites

Пробвал съм варианта с ваденето на батерията многократно даже смених батериите с нови. Този номер го правеше и преди като включа тв-то и приемника дистанционното не работеше но след 5-10мин игра с бутоните по приемника и дистанционното започваще да работи но от няколко дена спря тотално

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,

 

Жената доста гледа Diva Universal и неизбежно хвърлям едно око и аз докато съм в стаята.

Прави ми впечатление, че в сигнала преди да бъде цифровизиран са видими смущения характерни за аналогово приемане - едва забележими хоризонтални черти (лека промяна в яркостта), които се движат отгоре надолу. В зависимост от предаването са по-лесно или по-трудно забележими, но определено присъстват. Подобен ефект липсва при който и да е друг канал и се наблюдава с различни телевизори и приемници, които съм имал възможност да наблюдавам (при всички се използва HDMI изход или директно вградения DVB-C тунер на телевизора).

На жената, не и прави никакво впечатление, и честно казано не мисля че е голям проблем, просто ми е интересно така ли получавате сигнала в N3?

 

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Каква е тая драма с бТВ хахаха някой като че ли я гледа :laughing: :laughing1:

Не само bTV, но и bTV Action, bTV Cinema, bTV Lady, Fox Crime, Fox Life. edit: bTV Comedy, Ring.

 

Всичките вървят в един 'пакет'.

Аз лично бих се радвал ако N3 ги обособят в отделен пакет и който иска да ги гледа, да си плаща цената поискана от bTV. Нека клиентът решава.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

Не само bTV, но и bTV Action, bTV Cinema, bTV Lady, Fox Crime, Fox Life.

 

Всичките вървят в един 'пакет'.

Аз лично бих се радвал ако N3 ги обособят в отделен пакет и който иска да ги гледа, да си плаща цената поискана от bTV. Нека клиентът решава.

 

 

И никой няма да плати, защото интересните им и авторски продукции се появяват в тотентите 30 минути след края им по телевизията. Предполагам, че те и за това надуват цената.

Link to comment
Share on other sites

бТВ, а и не само те, изискват каналите им да са в "базов" пакет, защото за тях най-важното е рекламите им да достигат до възможно най-много хора. Приходите им от реклама са много по-големи от тези от права за разпространение. Така че договорите не позволяват каналите да са в допълнителни/разширени пакети.

 

На нас още не са ни пратили новото предложение за договор.

Ако и на нас ни поискат 3 пъти повече пари, както са направили с операторите които вече са получили предложението за 2013, и ние ще сме изправени пред вземането на трудни решения.

Link to comment
Share on other sites

furiozo истина ли е, че от Нова не искат пари за техните канали? Също така дали ги има тези изисквания от страна на боклуктв:

задължително купуване в „пакет” на всичките 6 програми на телевизията.

нови по-високи цени за предлаганите програми.

неизпълними технически изисквания за задължително поставяне на програмите на Би Ти Ви на позиции от 1 до 6.

още по-високи неустойки при неизпълнението на което и да е условията от договора.

Link to comment
Share on other sites

Ако и на нас ни поискат 3 пъти повече пари, както са направили с операторите които вече са получили предложението за 2013, и ние ще сме изправени пред вземането на трудни решения.

 

 

трудни решения? на кой ще му липсват ако ги махнете ??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

бТВ, а и не само те, изискват каналите им да са в "базов" пакет, защото за тях най-важното е рекламите им да достигат до възможно най-много хора. Приходите им от реклама са много по-големи от тези от права за разпространение....

Нова искат МНОГО пари за каналите си, точно както и бТВ....

Може да изглежда странно, ама що не им поискате такса за правото на достъп до абонатите ви? Иначе излиза че вие като доставчици плащата рекламните им програми с нашите пари! Да си се излъчват ефирно с целия си програмен пакет, па да ги видим кой изобщо ще го е еня за тях! Пък и май за достъп до мултиплексите за цифрово ефирно разпространение наистина плаща телевизията.....

Поне на мен нито една от двете телевизии няма да ми липсва.

Link to comment
Share on other sites

Босфора и другата протурска телевизийка ТВ7 ги има ефирно. Сега доставчиците трябва да го набият и на двете, като ги пуснат в отделен пакет и който иска да плаща за него. Да ги видим тогава какво ще правят и какво ще обясняват на рекламодателите си. Накрая да не молят да ги излъчват за символична сума, само и само да ги има.

Link to comment
Share on other sites

Босфора и другата протурска телевизийка ТВ7 ги има ефирно. Сега доставчиците трябва да го набият и на двете, като ги пуснат в отделен пакет и който иска да плаща за него. Да ги видим тогава какво ще правят и какво ще обясняват на рекламодателите си. Накрая да не молят да ги излъчват за символична сума, само и само да ги има.

 

Отдавна трябваше да стане, но сега изглежда по-близо от всякога такъв тип решение.

Edited by ELySiuM
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...