Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Ще ни се да можеше, но тези които дават правата за излъчване са диаметралната противоположност на "гъвкави". С условията които поставят е невъзможно да се формира услуга при която крайния клиент да има възможност да си подбере пакет истински отговарящ на интересите му.

Все пак ми пиши PM кои канали те вълнуват, искаме да знаем настроенията на клиентите.

 

 

Имаш PM

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

планове има но от потребителска гледна точка са в необозримото бъдеще.

в обозримото бъдеще са: доразвиване на започнатите квартали; Изгрев (където нещата има надежда да се развият доста бързо) ; Смирненски.

останалите за момента могат да не смятат Entry за опция.

 

искам да отбележа една не маловажна подробност : в двата нови квартала в които сега започваме да изграждаме - Изгрев и Смирненски - Интернет с модем няма да се предлага.

продполагам някой ще полюбопитства защо - защото клиентите които държат да ползват модем се оказват достатъчно малко че да не се оправдава инвестицията в обезпечаване на предоставянето на услугата.

в кварталите в които услугата вече се предлага - ще продължи да се предлага.

Link to comment
Share on other sites

жалко:(

аз съм от модемните фенове

дано по нататък за Кичука да има модем

 

планове има но от потребителска гледна точка са в необозримото бъдеще.

в обозримото бъдеще са: доразвиване на започнатите квартали; Изгрев (където нещата има надежда да се развият доста бързо) ; Смирненски.

останалите за момента могат да не смятат Entry за опция.

 

искам да отбележа една не маловажна подробност : в двата нови квартала в които сега започваме да изграждаме - Изгрев и Смирненски - Интернет с модем няма да се предлага.

продполагам някой ще полюбопитства защо - защото клиентите които държат да ползват модем се оказват достатъчно малко че да не се оправдава инвестицията в обезпечаване на предоставянето на услугата.

в кварталите в които услугата вече се предлага - ще продължи да се предлага.

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

все пак са една допълнителна защита

 

Но пък ти забавят връзката и защита от кое не ми стана особено ясно? Действат като firewall или при гръмотевични бури? Защото и за 2те неща няма разлика между кабелен модем и кой да е рутер от 50тина лв. Само че с кабелния модем ти се увеличава ping-a с едно 15-20ms отделно скоростта е доста по-ниска като цяло...

Link to comment
Share on other sites

все пак са една допълнителна защита

Като си помисля, че и аз преди страдах от тези "предразсъдъци" :) .

Докато е време, се отърси от тези глупости. Предполагам имаш предвид защита от гл. точка на сигурността от хакери.

За другото, Дядомраз го каза, рутер/суич или нещо такова и готово.

При наличието на толкова по-добри алтернативи, да се иска с модем марочно да се набутва човек, не е оправдано.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък за толкова години да съм сменил 2 ланки, а вградената също ми е изгоряла. Като в единия случай на съседна улица бяха изгърмели всички ел. уреди и затова се беше хванало. Нищо по сериозно, въпреки че седи включен по време на бури.

При последната гръмотевична буря един хем е на DCC с кабелен модем и беше гръмнала точно ланката. Тъй че няма гаранция при никоя технология.

Link to comment
Share on other sites

В една стара тема имаше снимки точно на изгорял USB кабел за кабелен модем. В нея ставаше въпрос, че каквото и да има преди компютъра, той е хубаво да се гаси, когато има буря.

Link to comment
Share on other sites

Чак пък да гасиш :)

 

Има различни видове защита за ланкартите или рутерите ви. Лан-протекторите вършат работа, а са по 10-тина лева. Да не говорим, че ако самата мрежа е кадърно изградена без да се спестяват някои "елементи", тя също ще е достатъчно добре защитена от гръмотевици. Но някои мрежари просто режат металната жичка в фтп-то, щото им боцка като кримпват кабела... и т.н.

 

пп; И за коаксиала има разни филтъри, които никога не съм пробвал, но уж били галванично разделени и т.н.

Edited by PiToMeN
Link to comment
Share on other sites

Всъщност е най-добре не само да се гаси ами и да се изкарат кабелите от контактите. Но чак толкова параноичен човек не съм виждал досега :)

Link to comment
Share on other sites

Но някои мрежари просто режат металната жичка в фтп-то, щото им боцка като кримпват кабела... и т.н.

 

Металната жичка в FTP кабела какво отношение има към защитата от пренапрежение?!? Знаеш ли защо изобщо е там и каква роля играе? Смешко. Щом е тел начи по него ток тряя минава... Много сме ме компетентни.

Edited by ov3rm4n
Link to comment
Share on other sites

Днес се обнови софтуера на приемника и ми разбърка всички канали и сега трябва да ги преименува и подреждам пак наново, та като се е обновил, то поне какви трябва да са промените?!?

Link to comment
Share on other sites

Целта на обновяването е да се реши един проблем на този модел сеттопбокс - при идване на сигнала след прекъсване, понякога картината не се възтановяваше сама, трябваше да се превключи на канал с друга честота или да се спре и пусне бокса. Сега след смущение или прекъсване по трасето картината трябва да се оправя без да е нужна намеса.

 

Като страничен ефект, ако си си подреждал каналите са се върнали в началната си подредба. Знам че е дразнещо и се стараем да го правим възможно най-рядко, но в някои случаи е наложително. Та като личен съвет - не се увличайте в пренареждането на канали, усилията ви че се загубят все някога. Даже да ви предупредя че има планирано пренареждане на каналите от наша страна в близките 1-2 месеца. Някой канали прекратиха излъчване (Спорт 7, Планета спорт), има и няколко добавени.

Link to comment
Share on other sites

Целта на обновяването е да се реши един проблем на този модел сеттопбокс - при идване на сигнала след прекъсване, понякога картината не се възтановяваше сама, трябваше да се превключи на канал с друга честота или да се спре и пусне бокса. Сега след смущение или прекъсване по трасето картината трябва да се оправя без да е нужна намеса.

 

Като страничен ефект, ако си си подреждал каналите са се върнали в началната си подредба. Знам че е дразнещо и се стараем да го правим възможно най-рядко, но в някои случаи е наложително. Та като личен съвет - не се увличайте в пренареждането на канали, усилията ви че се загубят все някога. Даже да ви предупредя че има планирано пренареждане на каналите от наша страна в близките 1-2 месеца. Някой канали прекратиха излъчване (Спорт 7, Планета спорт), има и няколко добавени.

 

 

Благодаря за отговора! Между другото тъкмо бях забелязал че National Geographic и още някои канали имаха последните дни черна картина, тоест нямаше сигнал (за кратко време естествено).

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

За да не страдате от ненужно пренареждане всеки път когато се сменя фърмуера от компанията си направете backup на листата с каналите, която се съхранява и след презаписване на флаша пак си е там.Пробвах го днес, имах си бакъп на каналите и след смяната на софтуера просто си го извиках стария списък. Как става ли:

Меню/Система/Сервиз/Изпрати списъка с канали в резерв - това е архивирането,

Меню/Система/Сервиз/Извикай списъка с канали от резерва- това е нужното ви списъче.

 

Ако пък искате да имате листата с канали, както е пусната от самата телевизия давате:

Меню/Система/Сервиз/OTC channel list update

Това е за Neta 5511 DCR-C.

Edited by k-otixxx
Link to comment
Share on other sites

За да не страдате от ненужно пренареждане всеки път когато се сменя фърмуера от компанията си направете backup на листата с каналите, която се съхранява и след презаписване на флаша пак си е там.Пробвах го днес, имах си бакъп на каналите и след смяната на софтуера просто си го извиках стария списък. Как става ли:

Меню/Система/Сервиз/Изпрати списъка с канали в резерв - това е архивирането,

Меню/Система/Сервиз/Извикай списъка с канали от резерва- това е нужното ви списъче.

 

Ако пък искате да имате листата с канали, както е пусната от самата телевизия давате:

Меню/Система/Сервиз/OTC channel list update

Това е за Neta 5511 DCR-C.

 

 

Супер, ще се пробва!

Link to comment
Share on other sites

бтв комеди е новото име на gtv.

 

относно описаното от k-otixxx искам да дам разяснение.

процедурата с backup-ването е за случаите когато се reset-ва приемника но няма промяна в каналния план. често обаче reset-ването е именно заради такива промени.

и ако я приложите ще се окажете с :

1. виждате в списъка име на канал но на тази позиция канал няма.

2. виждате в списъка име на канал но там върви друг канал.

3. канали които се излъчват но във вашия списък ги няма.

4. канали на които им липсва аудиото или видеото.

 

та както се казва "use at your own risk (advanced users only)".

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

относно описаното от k-otixxx искам да дам разяснение.

процедурата с backup-ването е за случаите когато се reset-ва приемника но няма промяна в каналния план. често обаче reset-ването е именно заради такива промени.

и ако я приложите ще се окажете с :

1. виждате в списъка име на канал но на тази позиция канал няма.

2. виждате в списъка име на канал но там върви друг канал.

3. канали които се излъчват но във вашия списък ги няма.

4. канали на които им липсва аудиото или видеото.

 

та както се казва "use at your own risk (advanced users only)".

 

E да, разбира се :)

Аз си пресканирвам отвреме навреме и като се появят нови канали ги записва най-отдолу, и ако има промени виждам къде няма картина или канала не е с точното име и корекциийка малко.

Наскоро така се получи с VTK, намерих го, изтрих стария канал и на негово мясо сложих новия с новите PID ове и после пак backup :)

Link to comment
Share on other sites

Започвам лееееко да се разочаровам от N3, вече 20 мин опитвам да гледам мач по //www.myp2p.eu/....е не става и не става, постоянно накъсва, даже е по зле от ЕК Лан, там поне можеше да се гледа, надявам се че е само временно...а и нета все по-често взе да ми запецва, не е както в началото...

Звъни на съпорта. Иначе предполагам ще получиш и ЛС от фуриозо със запитване за проблема :) Направи си няколко теста на нета, имаш ли лосс, високи пингове, нестабилност и т.н. При мен в началото нещо се беше сговнясало, но бързо го оправиха.

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

до блок 106 в Тракия, кога ще достигнете? Питах в офиса и ми казаха тази година да не се надявам, а за догодина нищо не се знае. и как да разбера че сте стигнали до нас?

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...