Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Да, сега ръгнах кабела директно в телевизора и HD каналите тръгнаха, но пък като няма карта по-голямата част от другите ги няма. :D

 

А колко струва този модул да се купи от N3?

Няма ги, щото се водят кодирани. Даже май и основния пакет трябваше да е кодиран и без карта да не се гледа. Иначе аз си го взех преди около година и половина за 60лв. В Деком за същия искаха 100+. Преди време се водеше дискусия защо да не може да са като приемника - дадени срещу запис на заповед за сумата, подобно на Евроком и да не се купуват, но не знам какво се реши по въпроса. Пък и не го следях тоя спор много, защото съм си решил за мен проблема.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ДА!

 

И какво те кара да мислиш тези глупости?

 

@mIRCata - приемникът не ги декодира, не защото му трябва модул, а защото приемниците, които дават не са за MPEG4, а само за MPEG2. Та ако си имаш приемник за цифрова, да кажем Topfield TF7700 или DVB-C приемник с MPEG4 на телевизора /защото някои телевизори са само с MPEG2/ си гледаш директно каналите, без никакви модули и карти.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

И какво те кара да мислиш тези глупости?

 

@mIRCata - приемникът не ги декодира, не защото му трябва модул, а защото приемниците, които дават не са за MPEG4, а само за MPEG2. Та ако си имаш приемник за цифрова, да кажем Topfield TF7700 или DVB-C приемник с MPEG4 на телевизора /защото някои телевизори са само с MPEG2/ си гледаш директно каналите, без никакви модули и карти.

 

Само където са кодирани, ако нямаш карта?

 

P.S Ако стартовата честота е настроена на 183Hz, вместо на 191Hz, има ли разлика в качеството на картината?

Edited by viiipeer_
Link to comment
Share on other sites

@mIRCata - приемникът не ги декодира, не защото му трябва модул, а защото приемниците, които дават не са за MPEG4, а само за MPEG2. Та ако си имаш приемник за цифрова, да кажем Topfield TF7700 или DVB-C приемник с MPEG4 на телевизора /защото някои телевизори са само с MPEG2/ си гледаш директно каналите, без никакви модули и карти.

Ми нали и аз това казвам - не може да ги декодира приемника(HD-тата). А като си с модул, ти се налага да бучнеш кабела в тв-то. То верно и без модул може да го бучнеш, ама тогава ще гледаш само HD(ако има тунера както писах) и аналогова и няма голям смисъл да го правиш. Поне за мен. Все пак говорим за N3 приемниците, не за някакви други с подходящи декодери.

Link to comment
Share on other sites

Не всички канали на N3 са кодирани. А HD каналите са свободни и нито ти трябва карта, нито модул. Само ТВ или приемник с MPEG4. От това, което си написал, а именно:"А като си с модул не ползваш тунерите на приемника, а на телевизора и той ти ги разкодира(ако имаш тунер де) и си ги гледаш.", не се разбира това, което искаш да кажеш. Както и да е де - говорим си за едно и също нещо.

@viiipeer - няма да има разлика в качеството, който и пакет да въведеш. Няма отношение.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Не знам дали някой друг има проблеми, но тази вечер интернета е ужасен. Стриймове изобщо не могат да се гледат, скоростта е около 13мбита (на 20лв тарифа съм) изобщо много злеunsure.gif

Link to comment
Share on other sites

някой с проблем в кършиака с нета, торенти ми се точат с 200к, Ютюба буферира като за световно, и т.н.?

 

 

ПП

дори постването бая цикли и др. сайтове също. Спиидтеста едва зарежда....

 

 

EDIT: май се пооправи

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

А какво стана с телевизия СКАТ ? Защо на нейно място върви Алфа-нямам нищо против да се пускат нови канали, но защо трябва да се махат съществуващи?

Link to comment
Share on other sites

Надявам се всички оператори да я махнат :D "Алоооооооооооооуууууууу,до'ър веччер"

 

Не се обиждайте,но по-агресивна и насаждаща омраза телевизия нЕма...

Link to comment
Share on other sites

Хубаво, но мнението си е твое! Имаш дистанционно, никой не те кара да я гледаш. И това е единствената телевизия, която дава някакъв коректив на мутренско-крадливото ни некадърно, държавно и вече местно управление!

Link to comment
Share on other sites

Аз не се и опитвам да налагам мнение.Но знаеш ли СКАТ под крилото на кой мутраген са?Сигурно не,но и те не са света вода :)

Link to comment
Share on other sites

Аз не се и опитвам да налагам мнение.Но знаеш ли СКАТ под крилото на кой мутраген са?Сигурно не,но и те не са света вода :)

 

Не, говорим си-в спора се ражда истината, но СКАТ знам на кой е собственост, знам и историята, а конкретно Алфа е телевизия на Волен и чрез нея той се опитва да си очисти името. Мисълта ми е-нека да има Алфа, но нека не е с цената да се махне СКАТ, а ако има някакъв технологичен проблем, нека Фуриозо се намеси и обясни, най-достоверно какво става.

Link to comment
Share on other sites

Нямам програмно инфо (EPG) при HD каналите. Приемам сигнала с вградения DVB-C тунер на телевизора + CA модул, закупен от оператора (CONAX SMIT). При мен ли е проблемът или при N3 ?

 

В момента HD каналите нямат пуснато EPG.

 

IP адресите динамични ли са и може ли да се ползва статичен (било то и срещу заплащане?)

 

IP адресите са динамични, но се сменят сравнително рядко. Ако искаш гарантирано статичен, попитай съпорта по телефона. Нямам информация дали се предлага такава услуга.

 

Здравейте! Честита Коледа! Купих си нов телевизор и се чудя, дали си заслужава да се плати за Conax Modul? Ще има ли подобрение на картината, и ще се премахне ли въпросното " жужене" от телевизора?

 

Да, заслужава си. Подобрение в качеството на каритната има, вече с колко зависи от телевизора и неговите възможности да обработва и подобрява SD каналите. Няма никакво шумене по простата причина, че се използва вграденият приемник и няма преобразуване към аналогов сигнал.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

Трети пореден ден ми спира нета в 22:00..някви проблеми ли има в Тракия до хлебозавода...днес, вчера техници обикалят?!

 

Едит. Много странно, комшията, като си спре компа ми спира нета в нас?!..Пусне ли си компа имам нет! wtf?

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Трети пореден ден ми спира нета в 22:00..някви проблеми ли има в Тракия до хлебозавода...днес, вчера техници обикалят?!

 

Едит. Много странно, комшията, като си спре компа ми спира нета в нас?!..Пусне ли си компа имам нет! wtf?

 

Какво ще рече спира?Изписва ли някакво съобщение?Какво става когато пуснеш ping до abv.bg примерно?Как разбра, че се дължи на неготово ПС?

Link to comment
Share on other sites

Ами спира нета напълно, отписва ме от всякаде, не мога да браузвам - нищо. Не, няма никакво съобщение, просто изчезва нета. От три дена го забелязвам това и вчера звъннах, днес имаше техници около нас, недойдоха до нас не знам защо..просто ми званнаха да ме питат имам ли нет. Тази вечер по-рано комшията се оплака, че няма нет и дойдоха веднага техници и го пуснаха, а преди малко моя изчезна пак и викам, чакай да звънна долу до комшията да го питам той има ли - получавам отговор, че таман са си загасили компютъра и преди тва е имало, карам ги да си го пуснат и при стартирането на компа им при мен се появява нета, правим тази процедура още веднъж: изгасен компютър в тях - няма нет в нас, пуснат комп в тях - има нет в нас. И на мене ми звучи супер нелогично но това е факт, на две отделни партиди сме си все пак.

Накарах ги да си оставят писито включено, че няма как иначе :D

 

Обадих се одеве на колегите, утре ще го видят този проблем.

Edited by vinyl_master
Link to comment
Share on other sites

Някой с липсващо EPG освен мен днес? Сутринта като пуснах телевизора и на всички програми беше изчезнало. А вчера вечерта го хванах, че се разминаваше нещо с програмата докато прещраквах.

Link to comment
Share on other sites

Нормално ли е телевизор с конакс модул при включване да дава няма сигнал, до момента в който не се превключи на произволна програма?

 

Само цитирам се, като добавям още едно питане - да си играя ли да подреждам каналите, при положение че съм с конакс карта, или и там, както на приемника през определен период, има размествания?

Link to comment
Share on other sites

Относно СКАТ : таксата която поискаха от медията за потенциалния нов договорен период е неприемливо висока. Поради тази причина канала за момента няма да се излъчва.

 

viiipeer_ : не е нормално да дава "няма сигнал", но за съжаление име телевизори които го имат този бъг. Това е софтуерен проблем и потенциално с обновяване може да се оправи, но имаше един случай когато със стария беше наред с новия взе да го прави това нещо, беше на телевизор Phillips.

За пренареждането на канали е трудно да се отговори. При някой телевизори съществува проблема че понякога решават и си размстват каналите по някакъв техен си метод. Кога и защо го правят все още не сме установили. Иначе ние умишлено не ги пренареждаме.

 

EPG-то в момента ми изглежда нормално.

Link to comment
Share on other sites

Някой друг да изпитва затруднения при пускането на клипове в youtube? В повечето случаи на 480п, а дори и на 320п ми прекъсва постоянно и не зарежда. В същото време във vimeo нямам никакви проблеми с плейването на ХД съдържание. Трябва да разбера дали проблемът е при мен. ;]

Link to comment
Share on other sites

Относно СКАТ : таксата която поискаха от медията за потенциалния нов договорен период е неприемливо висока. Поради тази причина канала за момента няма да се излъчва.

 

viiipeer_ : не е нормално да дава "няма сигнал", но за съжаление име телевизори които го имат този бъг. Това е софтуерен проблем и потенциално с обновяване може да се оправи, но имаше един случай когато със стария беше наред с новия взе да го прави това нещо, беше на телевизор Phillips.

За пренареждането на канали е трудно да се отговори. При някой телевизори съществува проблема че понякога решават и си размстват каналите по някакъв техен си метод. Кога и защо го правят все още не сме установили. Иначе ние умишлено не ги пренареждаме.

 

EPG-то в момента ми изглежда нормално.

 

furiozo, благодаря за отговора! Също когато превключвам от един канал на друг, има пикселизация на картината за секунда-две и после се оправя, това също ли е бъг?

Link to comment
Share on other sites

Някой друг да изпитва затруднения при пускането на клипове в youtube? В повечето случаи на 480п, а дори и на 320п ми прекъсва постоянно и не зарежда. В същото време във vimeo нямам никакви проблеми с плейването на ХД съдържание. Трябва да разбера дали проблемът е при мен. ;]

Това и преди е коментирано - превключи от 720п или 1080п на 480 или 320 и след това обратно, за да се оправи. За клипчета, които не са хд, трябва да рефрешнеш страницата просто.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...