Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Не че е толкова важно, но за инфо да попитам какво става с хората, които са с безсрочен договор? Във времето ще получат ли новите UP скорости или ще ги получат само ако сключат договор?

И аз се присъединявам към питането. Още с първоначалното прекарване на интернет преди 2.5 години не сключих "обвързващ" договор, такъв направих само за кабелната, но той изтече преди повече от година.

 

даунлоуда е вдигнат за всички.

за когото са важни изходящите скорости има възможност да поднови обвързващ договор за да ги получи веднага.

Това звучи леко като изнудване - или сключваш договор и получаваш каквото сме обявили официално в интернет сайта ни, или плащаш и траеш на старите нива.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ще ги получат.

 

mIRCata, мислиш ли че не знам че някой хора ще се почустват ощетени ?

предложи технологично и маркетингово по-приемлив компромис.

Link to comment
Share on other sites

Може би по-правилно щеше да е, първоначално да се обявят по-ниски увеличения в скоростите, които са възможни технологично и да се направят достъпни за всички абонати, а с постепенното увеличаване на оборудването(което до колкото разбирам тече, за да се пусне на всички, надявам се в най-скоро време) да се пускат все по-високите, че да се стигне до сега плануваните и обявени 50% увеличение. Т.е да стане на малки стъпки, а не на една голяма. Убеден съм, че всички щяха да се зарадват и на по на 5-10 мегабитови стъпки в увеличението. И щеше да има - ехаа, на мен за 2-3 месеца ми вдигнаха 3-4 пъти скоростите вече. Да, 50% изглежда много по-добре и апетитно, но се стига до сегашната ситуация - за едни има, за други не и се почва с мрънкането.

Link to comment
Share on other sites

струва ми се че пак пропускаш да забележиш че както казах входящите са вдигнати еднакво за всички.

ако не ги постигаш - имаш някакъв друг проблем.

Link to comment
Share on other sites

струва ми се че пак пропускаш да забележиш че както казах входящите са вдигнати еднакво за всички.

ако не ги постигаш - имаш някакъв друг проблем.

Аз за доунлода писах, че не съм правил тестове, за сега само съм свалял торенти и там за скорост не мога да съдя, защото зависи от много фактори. Големи файлове не съм свалял, но опитите за ъплоад през фтп и торенти са тези, които писах.

Link to comment
Share on other sites

Аз за доунлода писах, че не съм правил тестове, за сега само съм свалял торенти и там за скорост не мога да съдя, защото зависи от много фактори. Големи файлове не съм свалял, но опитите за ъплоад през фтп и торенти са тези, които писах.

 

Нормално е да е така ( високи скорости за нови абонати ) за в България.Всички го правят, така че не виждам защо се изненадваш.

 

P.S. Ако искаш за тест, пробвай да свалиш този файл ( ISP-то е coool-a )

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, ама като чета постовете виждам пак една ужасна българска черта, да вметна-извинявам се, че се намесвам в цялата вакханалия, но ще се обърна към Н3-пропаганда бой-поне за мен вашата компания е уникална-вие предлагате за нашия пазар нещо непознато-много добро обслужване и качество и когато вие в момента нарушавате сключените от вас договори и увеличавате скоростите на нета се появяват умници, които започват да обясняват как трябвало да го направите, колко трябвало още да пуснете и ако може за 3, 40 лв. да им пуснете 400000 мб. ъп и даун, щото са им сини очите и са най-върховните пичове на света(не знам дали не сте го разбрали-ако не сте лошо), просто съм впечатлен и не знам, как да го разбирам. Явно в България живеят някакви свръх-човеци, които невероятно добре изпълняват служебните си задължения, най-много знаят и разбират от всичко, най-им е голям и те така, и просто вашата"нещастна" компания не би следвало нищо да прави без да се допита до тези безкомпромисно, крайно велики, благословени люде...знам, че някои ще ме псуват и ще ми отговарят-безпредметно е, не съм толкова велик, че да ви чета отговорите...!

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, ама като чета постовете виждам пак една ужасна българска черта, да вметна-извинявам се, че се намесвам в цялата вакханалия, но ще се обърна към Н3-пропаганда бой-поне за мен вашата компания е уникална-вие предлагате за нашия пазар нещо непознато-много добро обслужване и качество и когато вие в момента нарушавате сключените от вас договори и увеличавате скоростите на нета се появяват умници, които започват да обясняват как трябвало да го направите, колко трябвало още да пуснете и ако може за 3, 40 лв. да им пуснете 400000 мб. ъп и даун, щото са им сини очите и са най-върховните пичове на света(не знам дали не сте го разбрали-ако не сте лошо), просто съм впечатлен и не знам, как да го разбирам. Явно в България живеят някакви свръх-човеци, които невероятно добре изпълняват служебните си задължения, най-много знаят и разбират от всичко, най-им е голям и те така, и просто вашата"нещастна" компания не би следвало нищо да прави без да се допита до тези безкомпромисно, крайно велики, благословени люде...знам, че някои ще ме псуват и ще ми отговарят-безпредметно е, не съм толкова велик, че да ви чета отговорите...!

 

+1

Link to comment
Share on other sites

mIRCata, мислиш ли че не знам че някой хора ще се почустват ощетени ?

предложи технологично и маркетингово по-приемлив компромис.

Аз се сещам за две алтернативи.

Можете да въведете по-високи upload скорости:

- за по-малко масовите тарифи, тоест за средната и високата. Така ако искаш високия upload минаваш на по-висока тарифа. (Вярно че този вариант ще глътне и повече ресурс...)

- при предплащане за 1 година. Вярно че не ви дава тази сигурност като срочния договор, но все пак това са готови пари на ръка.

Link to comment
Share on other sites

A вярно ли е, че плащаме цифрова, но ако нямаме модул за картата на телевизора, гледаме аналогова?

Цифровата ти е дават с приемник. Вече ако искаш да ползваш едно дистанционно, телевизора ти има цеифров тунер и слот за карти - си купуваш CI+ модул, слагаш си картата, и гелдаш ТВ само с дистанционното на телевизора, без нуждата да работиш и с приемника.

Link to comment
Share on other sites

A вярно ли е, че плащаме цифрова, но ако нямаме модул за картата на телевизора, гледаме аналогова?

Искам да ми посочиш откъде чу тази глупост.

Защото не си нито първият, нито дори вторият, който ползва точно тези думи да иска нещо от което няма никакво понятие.

Ако те интересува отговора, прочети ми предишните писания в този форум.

Edited by iso14496
Link to comment
Share on other sites

От вчера имам телевизия и интернет от N3. Телевизията горе долу бива ама интернета се е препънал почти веднага след инсталирането. През деня момчетата са го пуснали, компа си взел IP адрес и може би са пробвали нещо но вечерта като се прибрах от работа - греда. Компа след рестарт не намираше DHCP сървъра и говореше нещо за дублирани IP-та. Това е в кършияка.

-----------------------

Проблема вече е отстранен. И нета е добър на първо четене :))

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Искам да ми посочиш откъде чу тази глупост.

Защото не си нито първият, нито дори вторият, който ползва точно тези думи да иска нещо от което няма никакво понятие.

Ако те интересува отговора, прочети ми предишните писания в този форум.

 

Ами от хора, които уж поназнайват.

Искаш да ми кажеш, че е все едно дали съм със сеттоп бокса, или със conax?

Дори и така да е, пак искам conax, за да не пипам грозното дистанционно.

 

P.S. А и ей-сега служител на N3 ме увери, че качеството ми ще е по-добро, ако съм с модула...

Edited by AssassiN
Link to comment
Share on other sites

set top box-a е за хора като мен, които нямат нов телевизор с цифров тунер. Близко е до акъла, че първо сигнала трябва да бъде преобразуван до аналогов, за да може да се гледа телевизията на такъв тип телевизор. Дори да има лека загуба на качество, на старите телевизори няма и как да се разбере. И въпреки това е 100 пъти по-добро от обикновена аналогова телевизия, тъй като напълно лиспват всякакви смущения и други глупости.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ами от хора, които уж поназнайват.

Искаш да ми кажеш, че е все едно дали съм със сеттоп бокса, или със conax?

Дори и така да е, пак искам conax, за да не пипам грозното дистанционно.

 

P.S. А и ей-сега служител на N3 ме увери, че качеството ми ще е по-добро, ако съм с модула...

Въпросът ми беше, кои са тези хора. Защото имам чувството, че се опитват да ти продадат нещо.

 

 

Тезата ми е, че ако нямаш някакви хардуерни проблеми (кофти кабел, контакт, ацп), ти няма да забележиш разлика.

Въпросът е в забелязването.

 

Иначе да, избягването на две дистанционни е достатъчно причина да си вземеш модул. Дори когато stb-то е с нормално дистанционно. Спестяването на няколко вата от приемника също е бонус, особено ако грее като котлон дори в standby режим.

Но провери дали ще ти работят правилно минусувите канали. Btv, Nova, Bnt не са криптирани, гледат се без модул и ги има в минусувите. Можеш и да провериш и доколко забелязваш разлика в качеството.

Link to comment
Share on other sites

Когато гледаш телевизия с цифровия приемник на телевизора си, качеството на картината зависи много от възможностите на тв-то - какви алгоритми прилага за компенсация на движение, подтискане на шум, изостряне и тн... Но иначе да, в общия случай трябва да имаш по-добро изображение.

 

При използване на приемник от оператора си струва да се има предвид, че се спестяват всички недостатъци на аналоговия пренос на сигнал по кабелната мрежа до крайното устройство. Затова ако всичко е наред със сигнала, няма да имаш смущения и тн, независимо, че сигналът се преобразува в аналогов преди телевизора.

 

В крайна сметка ако си с телевизор, който има DVB-C цифров тунер би било по-добре да използваш conax модул. Относно каналите с отложен старт - не съм имал никакви проблеми, нито ми е известно в темата за N3 някой да се е оплакал от тях.

Edited by the_mouse
Link to comment
Share on other sites

В момента мога да направя реално сравнение между чист цифров сигнал и такъв пренесен през скарт. По една случайност се сдобих с абонамент на N3 а в същото време имам HD приемник на Булсатком свързан по HDMI с телевизора. Скарт кабелите ми са лентови с позлатени конектори и нетата на N3 е настроена да транслира RGB сигнал. Практически не намирам разлика в картината на БТВ. При доста от каналите качеството на N3 е по добро от това на Булсатком но сравнението не е коректно - Булсат пестят от битрейд на транспондерите си а N3 нямат този проблем.

Link to comment
Share on other sites

според мен малко се излагaте с пускането тази политическата АЛФА ТВ на атака , сигурно са ви платили от партията за да я излъчвате , аз не се интересувам от политика , но да се излъчват партийни телевизии ми се въжда странно , вместо да пуснете БНТ 2 :)

Edited by tmfmedia
Link to comment
Share on other sites

Не е коректно за останалите канали. Булсатком е downlink на БТВ за кабеларките поради това и не би следвало да има разлика между цифровия сигнал на Булсатком и N3.

Link to comment
Share on other sites

Не е коректно за останалите канали. Булсатком е downlink на БТВ за кабеларките поради това и не би следвало да има разлика между цифровия сигнал на Булсатком и N3.

Мисля, че N3 взимат сигнала си от тук, а не от Булсатком.

И битрейта на bTV е 6 Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...