Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

В интерес на истината го чух от моя началник, че е вече собственност на Буластком, но не правих никакъв коментар, защото не ми се иска, честно да си призная :)

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината го чух от моя началник, че е вече собственност на Буластком, но не правих никакъв коментар, защото не ми се иска, честно да си призная :)

 

Дано да не е истина, че хич не искам да си имам работа с тия чалгаджии от Булсата.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo , няма ли да направите нещо като подобрение в системата ви. Гледам , че други оператори практикуващи същатата дейност като вашата , започнаха да подменят приемниците с цифрови и то БЕЗПЛАТО , за да могат хората да се възползват от пълната услуга която предлагате ????

Link to comment
Share on other sites

Furiozo , няма ли да направите нещо като подобрение в системата ви. Гледам , че други оператори практикуващи същатата дейност като вашата , започнаха да подменят приемниците с цифрови и то БЕЗПЛАТО , за да могат хората да се възползват от пълната услуга която предлагате ????

Уместен въпрос. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Furiozo , няма ли да направите нещо като подобрение в системата ви. Гледам , че други оператори практикуващи същатата дейност като вашата , започнаха да подменят приемниците с цифрови и то БЕЗПЛАТО , за да могат хората да се възползват от пълната услуга която предлагате ????

още по- добре би било, вместо приемници, да се дават CA модули :rolleyes:

едва ли са по- скъпи

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

тоя въпрос няма никъв смисъл, всички приемници са цифрови, може би имаш предвид приемници с HDMI изход ?

 

Според мен много добре знаеш какво съм имал в предвид , както и всички останали са разбрали , но така и не виждам да кажеш , дали това се вижда в близкото бъдеще или не ???

Link to comment
Share on other sites

.... добре, нека другите разбрали ми пояснят, аз не разбирам какво се пита.

 

еми по непретенциозните хора не ги интересува сигнала до приемниците дали е цифров или не

а по претенциозните,след като после става аналогов, не им върши работа и си слагат CI модул.

с риск да стана банален :rolleyes: , по конкурентно,спрямо конкурентите ви би било,ако предлагате CI модула вместо приемника

Edited by milenh
Link to comment
Share on other sites

той пита за "цифрови приемници", не за модули ...

Колега от прочетеното аз си мисля че колегата е искал да каже дали стандартните SD кабелни приемници ще бъдат заменени с HD :))
Link to comment
Share on other sites

Ами при положение , че другите оператори започнаха да ги подменят безплато за да е по-добро качеството в случая нямам притенции дали ще ги подмените или ще дадете модоли БЕЗПЛАТНО :)

Идеята е да обгрижвате клиентите си и да ги запазвати при Вас не само със срока на договора , а и да им предоставяте удобства при ползване на Вашите услуги :)

 

Извинявай ако съм прозвучал по рязко :)

Link to comment
Share on other sites

Какво значи по-добро качество?!?!?!?

Ако ще и извънземен приемник да ти дадат, като ти пускат калпав сигнал, картината по-хубава няма да стане. Картината зависи от сигнала, не толкова от приемника - той само разкодира. Ако доставчика ти праща на 64кб, ако ще с 8 ядрен процесор да е тоя приемник - файда няма.

Някви евтини рекламни трикове се прилагат ми се струва.

Link to comment
Share on other sites

ScumBag, не си прозвучал остро ... но пък доста неясно.

Дори и след изказаните предположения, все още звучиш сякаш не си съвсем наясно какво с какво е било подменено, но си убеден че подмяната води до подобряване на качеството.

За да можем да вземем становище по въпроса ще трябва да дадеш по конкретна информация ... защото за момента в моето ЛУДО въображение изплува следната ситуация :

Някой на някого сменя приемника ... обаче причината не е за пред хора ... и на клиента се дава обяснението : сменяме ви приемника с "цифров" за да е по-добро качеството ...

Link to comment
Share on other sites

Какво значи по-добро качество?!?!?!?

Ако ще и извънземен приемник да ти дадат, като ти пускат калпав сигнал, картината по-хубава няма да стане. Картината зависи от сигнала, не толкова от приемника - той само разкодира. Ако доставчика ти праща на 64кб, ако ще с 8 ядрен процесор да е тоя приемник - файда няма.

Някви евтини рекламни трикове се прилагат ми се струва.

 

Напълно съгласен. Качеството се губи главно при енкодването на видеото, а не при декодирането му. Не случайно се използва компресия със загуба на данни.

 

Много вероятно е ScumBag да гледа телевизия през композитния CVBS изход на приемника. Понеже сигналът е PAL/SECAM/NTSC модулиран, се получава силно играене на цветовете и нестабилна картина. Затова е задължително да се ползва RGB компонентен сигнал. Това става чрез SCART буксата заедно с пълноценен кабел. Само свързването може да не е достатъчно. SCART поддържа както RGB компонентен, така и CVBS композитен сигнал, затова трябва да се види дали и приемникът и телевизорът са настроени да ползват RGB-то.

 

Иначе доколкото ЦАП->rgb->АЦП теоретично променя картината, аз силно се съмнявам че някой може с просто око да забележи как точно. В най-лоши случай, може да се позагладят малко ръбовете ако се пикселизира видеото ;) Все пак имайте предвид че VGA (D-SUB) сигналът е на същия принцип като RGB-то (VGA е RGB + H/VSync линии)

 

Разбира се, има ситуации когато външни смущения се наслагват със сигнала или кофти кабел изкривява сигнала. В този случай купуването на галваничен изолатор и нов кабел би трябвало да решат проблема.

 

Честно, много лесно може да се провери каква е разликата в качеството, ако TV-то ти има DVB-C декодер. Дори без CI модул може да се гледат ефирните телевизии като BTV, NOVA, BNT.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...