Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Някой може ли да ми демонстрира със спийдтест международен и бг трафик на N3 на най-ниската тарифа? Мерси предварително:)

Има ли изгледи за скорошно увеличение на международния upload?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

И как тъй при вас показва за ISP Interoute Bulgaria, а при мен е NOVATEL EOOD?

 

Името на доставчика което дава speedtest.net е името на организацията на която са зачислени IP адресите, но тъй като те са ресурс който може да се отдава на заползване на други организации в някой случаи, като нашия, изписваното е объркващо. За крайния потребител изглежда много съмнително, но не е нищо интересно а е съвсем нормално явление. Много е възможно скоро на някои потребители да им излиза трето име, различно от Interoute и Spectrum. А някой ден, след една голяма смяна, ще изписва N3.

Link to comment
Share on other sites

Гледам окабелява се около Каменица. Фирмени коли, отворени шахти, кабели. Застъпвате към центъра :)

Link to comment
Share on other sites

И как тъй при вас показва за ISP Interoute Bulgaria, а при мен е NOVATEL EOOD?

Колега аз имам един познат които също полза нета на N3 и също му показва ISP на NOVATEL EOOD доколкото знам нет на NOVATEL в момента ползват и бившите DCC как стават тия неща и на какво се дължи и аз не знам Edited by formulata
Link to comment
Share on other sites

Баси толкова ли е сложно да се проумее?!?!?!? IP-тата се раздават на пакети от по едиколкоси бройки на еди коя си компания. Тя как ги раздава надолу друга работа. В момента една компания ползва диапазони от IP-та, които в някоя база данни по света се водят на втора компания. И като я питат на кой са, тя отговаря на втората. Докато тази база данни някъде си не се обнови, че еди кои си диапазони реално се ползват от еди кой си, ще показва това. Това е като да се преместиш да живееш на квартира, пък адреса в личната ти карта да седи, че си у вашите. И като питат в полицията къде живее Ончо и те ще го пратят у вашите, а не на реалния ти адрес, щото не си си подновил документите. Голяма драма, че ти пишшело еди коя си компания. Света свърши.

Link to comment
Share on other sites

Ми пишело някаква си компания в резултатите от някакъв си тест в някакъв си сайт, вместо фирмата на N3. И явно заради това света ще свърши преди 2012 :))

Link to comment
Share on other sites

да, имат субтитри.

 

Ако някой се интересува от допълнителен пакет, но не е сигурен - може да ми пише да му пусна пробно за да си прецени.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Последните 2 дни нещо звука на Animal Planet изчезва през 15 сек. Вчера вечерта забелязах, че изчезва и на History channel. Днес не знам, как е. Чак довечера мога да кажа. На други канали не съм забелязал, но пък и тези дни не съм гледал много други - само стари филми даваха :)

Link to comment
Share on other sites

furiozo, от няколко дена ( защото си бях в къщи през деня) забелязвам следният проблем: Искам да кача например с picasa някаква снимка, или да пратя документ някъде - не става... обаче като проверя със speedtest.net как е връзката ( пък даже и да е до пловдив, демек до coolbox) downloada е безгрижен, точно по документи, обаче upload даже не може да измери - мига ми едно conecting.... и така си виси... и нищо не мога да кача никъде. За браузвъне става някак - по бавно явно, но не като да е без. Пробвах с друг компот който е на виндовс ХП - и при него е така. Идеята е как да разберем кой е "виновен"? И минава някое време и нещата се оправят от самосебе си.. и след някое време пак така..

 

 

edit: след 2 часа нета се скапа тотално. Реакцията на съпорта беше...хм..светкавична - за 30 - 40 мин от обаждането момчетата вече злодействаха ;) по проблема и той ( доколкото усещам ) е решен - надявам се завинаги :) . Хвала на такава организация ! :beer:

 

беше прибързано - пак не мога да кача нищо! някой може ли да обясни какво може да е това ?

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

mIRCata, при мен не се проявява такъв проблем, нито има обаждания с такива симптоми. А и не мисля че съм се сблъсквал с такъв проблем преди. По съдържателен съвет от да провериш кабелите и да рестартираш не мога да ти дам. Ако не се оправя ми пиши с повече информация.

 

Romel, пиши ми кой клиент си. Както го описваш проблема звучи да е от по-фантомните.

 

milenh, ами да, темпа на разширяване е доста бавен в момента. Работи се и скоро ще има малко разширение но нищо драстично. Става дума за района който е между трите петна на покритие в Кючука. Ако си извън този "триъгълник" прогнозите са далечни.

Link to comment
Share on other sites

Пак ще дам пример със сайта last.fm (хостван в Лондон) който използвам редовно. Тъй като постоянно пингвам сайта забелязвам от около месец насам загуби на всеки 15-20 хопа. От което спира да работи радиото им което слушам (в момента даже отказва да зареди много от images на сайта)

Направих пинг до друг лондонски сайт и ето го резултата

skapan_ping.jpg

 

И друго - обикновено пинга да UK се върти около 50мс (в момента пингвам и нетера с 37-40мс), защо през определен период от време да речем 15-20 сек. пинга от нормален скача на 250-300? http://oi54.tinypic.com/2eg49lj.jpg (пинга отляво)

Любопитно ми е всичко това, тъй като преди 1 месец нямах подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

колко често ти прекъсва радиото ? изцяло спира или припуква звука ?

и колко често пинга има загуби ?

честотите не двете явления съответстват ли си ?

 

както ти обясних в PM-а пинговете не ги интерпретираш правилно.

 

картинките на сайта се зареждат през дистрибутивната мрежа на akamai , което в нашия случай значи от кеш-сървър разположен в България, съответно връзката ти с UK няма отношението.

И аз забелязах че някои картинки не се зареждат но това индикира проблем с дистрибутивната им мрежа, не с връзката ни до UK.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Romel, пиши ми кой клиент си. Както го описваш проблема звучи да е от по-фантомните.

 

 

Малко се намесвам в темата, но може да помогна.

Ако помниш моя случай в Тракия преди години беше подобен, да не кажа същия. При опит да ъплоудна нещо, където и да било ъплоуда започваше и на 2-3% заспиваше. Всичко друго беше наред, освен ъплоуда. Доколкото помня се оказа дефектен медиа конвертор. След като го смени, всичко заспа.

Link to comment
Share on other sites

Радиото представлява десктоп плейър, след което пускам произволна музика (плейъра си избира рандом музика от сайта) и песните трябва да вървят докато аз не ги спра. Да ама забелязах, че като има request timeout до сайта плейъра спира до последната песен и престава да върти музиката. Не се случва на абсолютно всеки time out, но относително често. Пример - нощем го оставям да върви, на сутринта виждам че е спрял да работи преди 6-7 часа (забива един вид между смяната на песните), т.е. ако не го бутна ръчно повече няма да тръгне.

Пинга както го виждан на скрийна горе си е така, горе долу през толкова време си губи пакети.

В момента пинга до сайта е много странен от 50 падна на 45 и няма загуби, после пак се върне на около 50 и пак със загуби през 30сек., а и това TTL каквото и да значи си сменя често стойностите.

А тва са 4 трасерта, като и на 4-те има загуби и пинг скоковете на лондонския адрес.

image.jpg

Edited by Mav3r1ck
Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...