Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Furiozo здравей ,

 

От вчера съм ваш потребител на интернет и искам да попитам е дин върпос. До момента всичко си върви порядачно добре , но нали иамте една промоция като платиш сега едната тарива ти се пуска 3 месеца по-високата като промоционална !!!

Момчето което ми пусна нет-а ми каза ,че ми го пуска на "икономична" и чак след 18:00 ще ми се прехвърли на "стандартна"

След като си тръгна техника в 12:00 на обед аз пуснах един speedtest за да видя как е и ми изкара 17-18 pind , 23 download , 12 upload. След 18:00 и до сега когато пусна теста ми вади абсолютните параметри.

Можеш ли да ми обясниш дали техника ме е заблодил от началото , като ми е казал , че ще ми стане на по-добрата тарифа след 18:00 или аз нещо съм пропуснал , но според мен трябваше да има разлика !!!

 

Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

Чудех се дали да си пусна тук проблема, или в линукс раздела. Та вчера ъпгрейднах Ubuntu до версия 10,04,2 като след ъпдейта интернета се срина. Торенти те свалят максимум със 700к, а докато е пуснат торент брауза е живо мъчение да не кажа, че в някои случаи е невъзможен. Трябва да подчертая, че това не е глобален проблем, а се наблюдава само под тази ОС. Някой може ли да даде съвет от къде може да е проблемът и евентуално да го диагностицирам:ph34r:

 

 

 

Случайно да не са ти правилни DNS-ите ? Можеш да провериш това във файла /etc/resolv.conf. Ако не са описани, пробвай да вмъкнеш тези на N3 като добавиш следните 2 реда в /etc/resolv.conf:

 

nameserver 77.77.167.56
nameserver 77.77.167.55

 

Ако пък проблемът само ако си на wireless, пробвай да въведеш следната команда директно в терминала:

 

 

iwconfig wlan0 rate 54M

 

Рестартирай торент клиента след това и виж дали пак имаш същия проблем.

Link to comment
Share on other sites

Furiozo здравей ,

 

Би ли проверил моля интернета ми , защото от 1 час интернета е адски бавен и чакам по 5мин. за да ми зареди google.com , а да отворя speedtest.net и дума не може да става.

 

Данаил Николаве 104 - Яница Канелова

IP: 78.83.195.62

 

Благодаря предварително !

Link to comment
Share on other sites

ScumBag, до колкото мога да видя, връзката до теб изглежда наред.

Ако трябва да предполагам на какво се е дължал проблема : торенти + антивирусна с филтриране на трафика.

Или нещо с wireless рутъра ти.

 

Ако не успееш сам да го локализираш и отстраниш - пиши или се обади.

Link to comment
Share on other sites

От днес съм на 40 mbts. Обаче в момента скорост над 3 - 3.5 MB не мога да хвана. Пробвах го със сваляне на големи файлове от дата.бг и от нашия сървър в София. Но го правих директно с браузъра. Speedtest показа до сървъра със Самоков (защо не показва София нямам идея) и там докарах до 30 down и 20 up.

Но го правя през wireless връзка. Днес ще направя още тестове с download manager, ще пробвам и с бучнат директно към рутера кабел, ще пробвам и под Linux да видя какви ще са скоростите.

Ако излезе, че проблема е от wireless-a някой да предложи марка рутер и карта да си взема? Предполагам нещо поддържащо n ще свърши работа.

Link to comment
Share on other sites

Имам такъв въпрос, при положение, че не ми трябва повечецифровия приемник като си го върна, а искам само конакс, като ви го върна (нали имаше депозит) просто ми връщате и/или си доплащам и пускам директно с конакса. Или конакса не може веднага да си го получа и сам да го настроя, пусна, сложа?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

В момента и вътрешния и външния дават request time out почти постоянно. Брауза е труден. При онлайн игра дропва постоянно.

 

При мене е абсолютно същото с този дроп.Аз съм абонат от 5 дена и за тези дни само вечерта ми прави промен и то от 5 вечери 3 ми го прави и вече незнам....Постоянно говоря с техниците , местя кабелите от рутера в ПЦ-то , изключвам и включвам Firewalla и какво ли още не , но до сега не съм видял решението , а на сутринта всичко е наред и то от рано сутринта , което им говори ,че проблема не е в мен , а може би някъде се натоварва мрежата вечер.

Мисля , че трябва да се обърне внимание , защото така не може да се търпи !!!

Link to comment
Share on other sites

Това с ютюба незнам защо става. Трика на Фуриозо винаги работи (местене и връщане от ХД и обратно), и не мога да разбера от начало защо запецват а после хвърчат?! Как пък в началото винаги се вързва към гадни сървъри :confused

Link to comment
Share on other sites

аз в последватвие забелязах и по лесен начин - скролваш на позиция която още не е кеширана - и пак тръгва бързо, не е нужно да сменяш резолюции.

 

не винаги първо тръгва от бавните сървъри, подозрението ми е че се случва при първото обръщение на регионално ниво за дадено видео, след което това видео вече е кеширано на местния дистрибутиращ възел, от който вече се сваля много бързо.

 

между другото, те продължават да си променят системата за дистрибутиране, което води до моментни тежки влошавания, но предполагам крайния ефект ще е положителен.

и тяхната не е лесна ... в нашия входящ международен трафик поне една трета е от youtube ... пред тях предизвикателството е огромно.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

@Furiozo ... Имам един проблем. Днеска ми прекараха интернет и си купих рутер за да мога да си ползвам WiFi на лаптопа, но като вкарам интернет кабела в рутера и се едно не е вкаран. Изобщо не светва лампичката. Клонирах мак адреса на ланкартата и пак неще. Не вярвам проблема да е от рутера защото пробвах при един приятел и там си работеше. Рутера е D-Link Dir-600.

Link to comment
Share on other sites

@Furiozo ... Имам един проблем. Днеска ми прекараха интернет и си купих рутер за да мога да си ползвам WiFi на лаптопа, но като вкарам интернет кабела в рутера и се едно не е вкаран. Изобщо не светва лампичката. Клонирах мак адреса на ланкартата и пак неще. Не вярвам проблема да е от рутера защото пробвах при един приятел и там си работеше. Рутера е D-Link Dir-600.

 

Лампичката :) е за физическа връзка, което ще рече, че или ти е кофти RJ-то или нещо по свързването.Като сложиш кабела на някой от ЛАН портовете светят ли диодите?

Link to comment
Share on other sites

Лампичката :) е за физическа връзка, което ще рече, че или ти е кофти RJ-то или нещо по свързването.Като сложиш кабела на някой от ЛАН портовете светят ли диодите?

 

Компютъра на 100 мбитс ли се закача и има ли загуби. Много е вероятно да е на 10 а длинка няма ауто negotiation. на това да се дължи. най добре си кажи адреса да доидемм да видим

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Аз имам същият проблем с рутера.Значи преди бях на Булсат и рутера си работеше перфектно.От когато минах на N3 не мога да пусна нет през тоя рутер.Клонирам си мак адреса и правя необходимите настойки, но интернет все няма.Рутера ми е Tp-Link и ще се радвам ако някой ми даде съвет какво да направя.Обаждах се на техниците,но те ми казват по телефона,че не би трябвало да имам проблем,освен това взех и друг рутер за проба (пак на същата марка) и отново нямаше интернет.В това общо взето се състои моят проблем. :cry Само за пояснение-при мен работят диодчетата за индикация и всичко изглежда наред.

Edited by azarovlado
Link to comment
Share on other sites

не може да кажеш "същият проблем" и после "работят диодчетата" ... след като на другия потребител точно диодчетата не му светят ... проблема очевидно не е същият.

 

настроен ли е на DHCP, включително и DNS-ите ?

какъв IP адрес получава ?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте.Аз имам същият проблем с рутера.Значи преди бях на Булсат и рутера си работеше перфектно.От когато минах на N3 не мога да пусна нет през тоя рутер.Клонирам си мак адреса и правя необходимите настойки, но интернет все няма.Рутера ми е Tp-Link и ще се радвам ако някой ми даде съвет какво да направя.Обаждах се на техниците,но те ми казват по телефона,че не би трябвало да имам проблем,освен това взех и друг рутер за проба (пак на същата марка) и отново нямаше интернет.В това общо взето се състои моят проблем. :cry Само за пояснение-при мен работят диодчетата за индикация и всичко изглежда наред.

 

Фуриозо е прав. Не е много подобен проблема освен краиния ефект, че нямаш нет. Виж в статуса какъв адрес взимаш да започнем от някъде.

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...