Jump to content
BulForum.com

N3 / Vivacom


Recommended Posts

Тва наистина ли е цифрова телевизия?Като в сайта им пише,че всичко идва от един и същ кабел?(стил кабеларките)

И каква е системата при Ентри,пак ли е с кабелните модеми на ЕК,щото на картинката е даден модем Моторола СБ 5200-черния?За 13 лв би трябвало да получавам 1,4 МБит интернет?

Цифровата минава по кабела за обикновената кабелна, да. От нея оплаквания нямам.

 

Имат два вида интернет - лан и модем. На практика имат безплатен кабелен нет който е 256 kbps (1/4mbps). Лан-а като цена-скорости е много по-добре. Само ми беше малко смешно като ми казаха, че скоростите не са ми както трябва, щото нещо му имало на моя комп, въпреки че 2 дена преди тва, на еврокома си гледах клипчета без проблем. Като цяло, обаче, за по-малко пари услугата е по-добра от евроком. Цифрова с един приемник + лан (най-евтиния) + аналогова на другите телевизори = 26 лева. Намерете някъде другаде за тая цена всичко това ;)

 

EDIT: Айде да се похваля :) Дойдоха и оправиха нета, щото сега от международни сайтове върви с по 400 кб/с :) Проблемът наистина беше локален.

 

EDIT2: Support-а е върхът :punk:

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 7.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

А някой има ли идея какво става примерно след като има само 1 декодер за телевизията, а вкъщи има 3 телевизора? Тия декодери могат ли да се купят/наемат повече от 1? В случай, че си избера ЛАН интернет и не е безплатен декодера, тогава наема ли се или...?

Link to comment
Share on other sites

Първия декодер е 13 лева/месец. Втория - 6 лева/месец допълнително. Трети и нататък - още по 13 лева на месец. Принципно е икономически изгодно на един или два телевизора да сложиш декодер, а на другите аналогова, която ти е безплатна. Самите декодери можеш или да ги наемеш с едногодишен договор, или да ги закупиш (130 лева май струваше бройката) с безсрочен договор, или да дадеш депозит от 90 лева и да ги наемеш с безсрочен договор, като ако се откажеш (или решиш да минеш на срочен договор), те ти връщат 90-те лева. ЛАН интернета няма нищо общо с цялата работа, за него всичко е отделно, освен че телевизията и интернета ти влизат в пакет и ти правят отстъпка като плащаш. ЛАН-а също може на едногодишен или на безсрочен.

И при телевизията, и при нета ако избереш безсрочен договор трябва да платиш такса за включване, като отделно се плаща за телевизията и за интернета. Ако си на едногодишен си освободен от тези такси. Също като те включват трябва и да си платиш за услугите до края на месеца (не е пълната такса, а в зависимост колко дни остават от месеца).

 

btw малко спийдтестове от лан интернета в пиков час:

432922819.png 432923560.png

432924293.png 432925463.png

Edited by The AnGeL
Link to comment
Share on other sites

можеш да си купиш или да ги ползваш с едногодишен договор.

ако ги купиш абонамента за втория е 6 лв/м, за третия приемник основния пакет програми е безплатен. допълнителните пакети си се плащат без значение на кой телевизор са.

ако искаш да ги ползваш с едногодишен договор - абонамента за втория е 6 лв/м, за третия пак 13 лв/м.

 

интернета не е обвързан с телевизията. освен че получаваш пакетна отстъпка 10% и с LAN и с модем.

Link to comment
Share on other sites

"Перфекшън" се вика :D

 

Скоро ще мръдна до офиса да питам и в момента, в който кажат, че могат да ми прекарат (щото на картата с покритието излиза, че са стигнали на 100ина метра от нас) ЕК заминават. Бяха хубави години заедно, ама си омръзнахме с тия ниски скорости и високи цени :D

 

Мерси и на двамата за изчерпателните и бързи отговори :)

Link to comment
Share on other sites

в килобайти входящ : изходящ

 

			   intl			   bg				local
15 лв		450 : 110		2090 : 1500		3000 : 3001
20 лв		600 : 150		2700 : 2100		3000 : 3001
30 лв		900 : 250		4100 : 3100		3000 : 3001

това са настройките за момента, полезния трафик, както знаете, е 5-10% по-малко.

съотношенията вх:изх на които ще се устоновят тарифите в близкото бъдеще навярно ще бъдат 8:1 за международния и 4:3 на българския ... ако досегашните тенденции се запазят.

Link to comment
Share on other sites

furiozo някакви гейм сървъри предвиждат ли се?

 

Кога ще стигнете до нашия район - Резервата (Гагарин) че вече спрях ЕК и са на път да си заминат и ЕКLAN.

 

С хибриден цифров тунер с DVBT ще може ли да се гледат някои от цифровите канали или ще трябва да е DVBC?

Edited by SET
Link to comment
Share on other sites

за гейм сървъри трябват игри които да си заслужават да им се пуснат сървъри ... а също и играчи заради които да си заслужава да се пускат сървъри ... за мен лично в момента тези изисквания са си проблем.

 

В Гагарин започнаха включвания в западния край, но поради мудността на БТК/EVN нещата не се случват задоволително бързо. Все пак "скоро" ще стигнем и при вас.

 

С DVB-T не може да се гледа DVB-C, както и обратно, така че ще ти трябва тунер който поддържа DVB-C. Също ще е нужен и CI - Common Interface слот заради кодирането. Не съм много запознат с темата и на мен ми е интересна, сега разрових и излиза че CI модула може и да е отделен от тунера. Ето някои продукти по темата :

http://www.terratec.net/en/products/Cinerg...HD_CI_1612.html

http://www.terratec.net/en/products/Cinergy_CI_USB_2296.html

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190057723

http://www.digital-everywhere.com/en/alcms...?sid=1190404644

http://www.technisat.com/index7b97.html?na...ducts,en,76-211

 

не са много застъпени на пазара такива тунери ... във фирмата май никой не се е занимавал с DVB-C на компютър, ако има във форума някои пионери в областта ще ни е интересно да споделят опит.

Link to comment
Share on other sites

Предвижда ли се удължаване на срока на промоцията за безплатния цифров приемник? Защото ви остават 2 преки до нас, а до колкото разбирам без промоцията цифровата тв + приемника излизат 18лв, което се доближава да цените на другите :|

И последно - цифровата тв можеше да се свързва с обикновен CRT телевизор или бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Това е едно от многото неща които трябва да се коригират по сайта, това не е промоция, това просто са условията с които се предлага услугата - с едногодишен договор получаваш приемника безплатно за времето на ползване на услугата, при прекратяване на договора го връщаш.

 

Дали може да се свърже телевизора зависи от това какви аудио/видео входове има, смятай че твоя може, освен ако нямаш някой музеен експонат. Цифровите приемниците имат SCART, S-video и Composite изходи.

Edited by furiozo
Link to comment
Share on other sites

Май само scart няма. От преди няколко години от най-евтините Watson е.

С едногодишния договор колко излиза втория приемник?

 

И скоро ли ще разширите района си до ул. Антон Митов и Чучулига?

Edited by Vetim
Link to comment
Share on other sites

Това е едно от многото неща които трябва да се коригират по сайта, това не е промоция, това просто са условията с които се предлага услугата - с едногодишен договор получаваш...

furiozo, това важи ли за LAN интернета, тъй като утре мисля да си подам молба за включване от следващия месец и да знам ще се плаща ли нещо и какво :)

Link to comment
Share on other sites

Някаква идея кога ще стигнете до кръстовището на Борис I и Съединение? На около 200м е от зоната ви на покритие, ама дали въобще се работи в тая посока или в някоя друга с повече желаещи? И дали въобще желаещите накланят везните по някакъв начин на посоката на разширяване?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Изключително доволен съм от ЛАН интернета поне за двете седмици, в които го ползвам. Скоростите не са някакви космически, но пък и мен главно ме интересува да не прекъсва :bgrin:

furiozo, работи ли се по направлението с телефонията и има ли някаква яснота около срокове и т.н. :)

Link to comment
Share on other sites

За Интернет без дългосрочен договор се плаща инсталационна такса 15 лв. и няма безплатен първи месец.

 

За Телевизия - инсталационна такса 15 лв. и се купува или взема срещу депозит сет-топ бокса - 100 лв.

 

това са разликите с едногодишния договор.

Link to comment
Share on other sites

Не е ли време да помислите за пускането на един SMTP сървър? Ползването на WEB базирана поща лично за мене е много неудобно още повече,че с това много бихте улеснили и фирмините си клиенти. Лично аз в офиса в ,който работя не бих си представил как ще изпращаме пощата си постоянно през WEB.

Link to comment
Share on other sites

Вече съм абонат. За момента нещата изглеждат много добре.

Само да ми кажете очертава ли се да се добавят каналите History и Explorer?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Въпроса ми е,ако доплата 1 лв за спортния канал ESPN,ще мога ли да наблюдавам мачовете от Примера Дивисион?

И 1/4 Mbps го изчислявам приблизително 200 к,прав ли съм в сметките :wacko:

Link to comment
Share on other sites

И 1/4 Mbps го изчислявам приблизително 200 к,прав ли съм в сметките :wacko:

1Мбит = 1024Кбит / 8 = 128КБ / 4 = 32К. Това би трябвало да е правилната сметка :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • w00x changed the title to N3 / Vivacom

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...