Jump to content
BulForum.com

Skype-ползвате ли го?


alchemy

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Microsoft купили Skype!

 

Дано да е за добро (дори провала на скайп ще е за добро, ако не го оправят че да става за ползване).

Link to comment
Share on other sites

Microsoft купили Skype!

 

Дано да е за добро (дори провала на скайп ще е за добро, ако не го оправят че да става за ползване).

 

а дано фалира тоя "проект"!

заключ :beer:

Link to comment
Share on other sites

Имам следния проблем. Сложих си по-стара версия на Skype (3. нещо си) и ми изчезнаха всички контакти. Четох наляво надясно че абонатите се намират в 1 файл, само че в моя случай този файл е празен. Четох че щели сами да се върнат от сървъра ама не стана. Някакви предложения?

Търси ги по никове,друго май май нестава.

 

tedy няма да е за добро.

Link to comment
Share on other sites

"Масова паника! Може да затворят Скайп! По какво ще говорим по интернет без пари!?"

 

Ето затова Скайп е известен в БГ. Защото хората не знаят, че има алтернативи за войс и видео чат.

Link to comment
Share on other sites

Стана известен в САЩ, поради което МС го закупи. Алтернативи винаги е имало и ще има, въпроса е какво точно ще спретнат от скайп. Аз лично бих се радвал ако го направят малко по-централизиран, така че да може да потдържа оффлайн мсгс... нещо като комбо между скайп и мсн.

Хубаво би било да поизчистят малко дезайна и упростят някои от функциите които в последните версии незнайно защо бяха усложнени.

Link to comment
Share on other sites

Ок, кажете някоя читава алтернатива.

Става въпрос за аудио/видео. Основния ми проблем със скайп е калпавия им софтуер и невъзможността да се ползва друг.

Но без другите блоати като MSN/Yahoo. Те може и да са достъпни в други клиенти, но почти само чата, а аудио и видео примерно в Миранда няма.

Сега гледам едно Ekiga..

 

То като гледам има доста SIP базирани, на доста български продукти попадам, а има и сип сървъри за виндовс, изобщо дълбоко става, но решения има, само време да има :) .

Link to comment
Share on other sites

Хубаво би било да поизчистят малко дезайна и упростят някои от функциите които в последните версии незнайно защо бяха усложнени.

Я бъди по-конкретен. Какво искаш да Упростят, което изкуствено е усложнено в последните версии? :D

Link to comment
Share on other sites

Ок, кажете някоя читава алтернатива.

Става въпрос за аудио/видео. Основния ми проблем със скайп е калпавия им софтуер и невъзможността да се ползва друг.

Но без другите блоати като MSN/Yahoo. Те може и да са достъпни в други клиенти, но почти само чата, а аудио и видео примерно в Миранда няма.

Сега гледам едно Ekiga..

 

То като гледам има доста SIP базирани, на доста български продукти попадам, а има и сип сървъри за виндовс, изобщо дълбоко става, но решения има, само време да има :) .

 

Gtalk? Има видео дори при чат през Gmail. Без инсталиране на клиент!

Link to comment
Share on other sites

Я бъди по-конкретен. Какво искаш да Упростят, което изкуствено е усложнено в последните версии? :D

Нещо не мога да разбера на какво се смееш (надявам се да има нещо, че иначе психиатрията ти е единственото спасение)? И за какво ми болдваш думи? Така като гледам баш с У е написано... дори едит-а ми е ~ 10 минути преди да пишеш. Освен това ако се загледаш почти всичките ми постове имат едит, който идва в рамките на минута след написаното. Когато вършиш няколко неща (често на няколко езика) се допускат грешки. Съмнявам се да знаеш дори и половината западни езици които ползвам (английски, френски, испански... и сръбски, макар че той не е чак толкова западен). Но друго си е да напишеш цял пост, в който държиш да покажеш колко си умен, нищо че той е така да се каже неадекватен.

 

И понеже си решил да зададеш един въпрос, ще взема да ти отговоря.. така да не се чувстваш, че си писал напразно.

1) Усложнено е търсенето на потребители.

2) Усложнен е излишно дизайна и не се допускат опции за премахване на снимките на абонатите. Когато имаш примерно 300 абоната това със снимките е голяма болка.

3) Усложнена е интеграцията на търд парти софтуер (изключвам фацебук и др подобни)

4) Портабилитито е леко затруднено

5) Иска повече рам, прави повече крашове и качеството на звука деградира.

Сигурно има и още, но мисля дадох достатъчно доводи за мнението ми. Предвид колко конкретен беше ти.

Link to comment
Share on other sites

2) Усложнен е излишно дизайна и не се допускат опции за премахване на снимките на абонатите. Когато имаш примерно 300 абоната това със снимките е голяма болка.

 

Някой май не си е ъпдейтнал версията на скайп до последната..

Link to comment
Share on other sites

Нещо не мога да разбера на какво се смееш (надявам се да има нещо, че иначе психиатрията ти е единственото спасение)? И за какво ми болдваш думи? Така като гледам баш с У е написано...

След като изтъкна колко си велик в своята собствена глупост, хайде сега се напъни да отвориш речника и провериш как се пише думата "успорят или оспорят"... За това се смях.

 

Иначе се обзалагам с който иска, че до 3 години Скайп ще тръгне да залязва, защото:

- M$ нямат практика да предоставят обновени версии на software за *nix базирани системи, което означава, че няколко десетки/ стотици хиляди потребители ще потърсят алтернативи;

- твърде е вероятно Гугъл да създадат Проект с Отворен Код, като разширение на сегашния gtalk, който да е някакъв нов протокол за SIP с значително по-качествено на аудио и видео;

- Facebook, ще си доразвият чат-клиента, за да може да се обаждаш през него. Преди време някъде четох, че работят в тази насока;

Link to comment
Share on other sites

Малко не си прав. Мислиш за MS като за фанатици анатемосващи всичко което не е тяхно но не е баш така. Просто дърпат чергата към себе си (може би малко повече от необходимото и ползвайки средства достъпни за компании от техния ранг но не е чудо невиждано... както и да е това е тема на друг спор).

 

Въпроса е че последните ходове на Балмър (който за мен е човек с психични отклонения ама и това е друга тема) са да влезе в съдружие с нокия и да купи Skype. Не ми се струва толкова хаотично това и още по-малко с планове да го срине. Обявили са че поддръжка ще има за всички платформи както и досега.

 

Само не съм сигурен какво по-конкретно са купили защото имам спомен че създателите на скайп бяха продали всичко освен една част от сорс кода който се грижи за комуникацията и протоколите за връзка та какво точно са купили е любопитно.

Link to comment
Share on other sites

От тази новина, колкото и да не ми се нрави, надявам се МС да оправят малко кашата.

Май имаше някакви проблеми с п2п технологията използвана от скайп... те мс може вече да са си подсигурили почвата там (няма начин просто ей така да са купили нещо).

Аз се питам, ще има ли Микрософт Скайп за Линукс и съответно симбиан както се знае? Нали Нокиа сключиха някакъв договор с МС за новите им моделчета телефони, които ще са с МС ос, та наистина ли МС ще продължат поддръжката и развитието на скайп от тази точка или ще си играят със сурса и ще си мажат както им падне? Това ме притеснява.

Не използвам програмата сега, обаче се надявам един път МС да направят нещо и да използвам един воип клиент на всяка платформа, а не няколко различни за всяко отделно нещо, било чат или видео връзка от пц към телефонче.

Сега поне гугъл ще се напънат да си изкарат програмите от бета и да пуснат гизмо вече.

:)

Link to comment
Share on other sites

Добре де само при мен ли идва проблема с новите версии.Говоря за 5 и нагоре.Като го инсталирам започват едни неприятни номера с intel boost-a.Пуска се на всеки 2-3 минути за по 5-6 секунди и всичко става много яко ,най-вече звука.Няма нищо товарещо пуснато.

Link to comment
Share on other sites

...Обявили са че поддръжка ще има за всички платформи както и досега...

Хубаво, ама можеш ли да ми дадеш смислен M$ продукт, който да е развит също и за Линукс!?

Те техния смотан silverlight нямат за Линукс, та ако ти трябва да отваряш такава страница единствената добра алтернатива е moonlight.

 

Аз лично вярвам, че Скайп ще бъде добре интегриран с MSN за да работи на Windows и Mac платформи. Както казах, потенциалната бъдеща липса на адекватна версия за Линукс, ще бъде катализатор за разработката/ доразвитието на алтернативен Open Source software.

 

След 3 години ще видим дали съм бил прав или не.

Link to comment
Share on other sites

Покрай тоя скапан скайп и вероятната скоршна нужда от A/V връзка между две места, поразучих що е то SIP и как може да се извлече полза от него.

Играх си доста време, но се оказа, че има доста клиенти за SIP (softphones), подкарах и локален SIP сървър (то е цяла телефонна централа) и нещата стават перфектно.

Има и публични sip услуги, с които може да се ползват доста клиенти. Нека скайп умре, и някой да развие някой от опън сорс СИП клиентите, защото SIP е отворен, и ако не jabber или някоя негова надстройка, има бъдеще.

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно си прав tedi :)

Аз SIP клиент ползвам от близо 3 години и за момента клиента ми е http://www.linphone.org/

Трябват му точно 3 секунди за да се логне и да набере GSM номер, който си му задал. При положение, че плащам с пъти по-малко отколкото ако правя същите разговори по Скайп, лек е, с прост интерфейс, има огромен брой от hw устройства поддържащи SIP, то категорично това ще е бъдещето в тази насока.

 

Ти кой SIP сървър си инсталирал, че мисля и аз да си конфигурирам моето сървърче? :)

Link to comment
Share on other sites

Както казах, потенциалната бъдеща липса на адекватна версия за Линукс, ще бъде катализатор за разработката/ доразвитието на алтернативен Open Source software.

Основният проблем не е липсата на версия на Скайп за Линукс, а липсата на свястна версия за Андроид. А съвсем очевадно е, че Микромек няма как да променят това статукво. Това ще им изяде главите, защото Микромек няма как и да наваксат интеграцията на Gtalk в Android и напредъка в това отношение на други независими проекти като Fring (които в момента предлагат безплатна видеоконференция едновременно на четири клиента под Андроид и iOS). Микромеките се надяват Скайп да даде тласък на почти умрялото стартиране и текущо състояние на Windows Phone 7. Обаче да се изръсиш $9 милиарда само за нещо такова е умопомрачителна глупост. Балмър наистина е изперкал вече тотално и аз ако бях сериозен инвеститор в Микромек щях отдавна да съм му поискал тиквата на тепсия. Бил Гейтс явно все още няма нищо против да губи яко милиарди заради дългогодишното си приятелство с въпросния шемет, но как го търпят останалите инвеститори просто не ми го побира акъла.

Link to comment
Share on other sites

.... просто не ми го побира акъла.

Точно на теб да не ти го побира акъла? :rolleyes: .. дето винаги имаш обяснение за всичко ;) . Да не повярваш.

То вярно че за да изръсиш 9 милиарда за каквото и да е, трябва да си малко луд, но кои сме ние че да се опитваме да разбираме изцяло какво става в главите на големите "риби". За да изръсиш 9 милиарда, мислиш ли че са карали само на "надежди". Едва ли. Както и да е.

 

 

Абсолютно си прав tedi :)

Аз SIP клиент ползвам от близо 3 години и за момента клиента ми е http://www.linphone.org/

Трябват му точно 3 секунди за да се логне и да набере GSM номер, който си му задал. При положение, че плащам с пъти по-малко отколкото ако правя същите разговори по Скайп, лек е, с прост интерфейс, има огромен брой от hw устройства поддържащи SIP, то категорично това ще е бъдещето в тази насока.

 

Ти кой SIP сървър си инсталирал, че мисля и аз да си конфигурирам моето сървърче? :)

Ох, голяма болка се оказа това :) . Инсталирах 3CX Phone System, което се оказа тлъста PBX централа. Но стана, и в ЛАН-а си проведох разговори и т.н, с поне 4 сип клиента (3CX Phone, OfficeSIP Messenger, X-Lite, Jitsi), с другите нещо не става да се кънектнат, явно не всеки става. Linphone нещо не стартира на същата машина с сървъра, явно портовете не се харесват и трябва да се настрои на други портове преди да се пусне сървъра, иначе изобщо отказва да стартира (вместо да даде възможност да се променят портовете да кажем).

Пробвах Asteriskwin32 (някакъв порт на астериск за вин), но има проблем под Вин7 и го разкарах, явно е стар порт.

В крайна сметка може и да не ползвам сървър, защото с Linphone направих директна СИП връзка между 2 точки само по name@IP_address.

Проблемът е че явно доста портове се използват и засега с още един зарибил се от София пробвах, с неговия астериск под ХР стана да говорим, но той нещо не можа да се свърже с моя сървър, свързва се но все гърми на аутентикацията, та това ще трябва да го пробвам и с друг, просто за успокоение да видя защо не стана.

Абе краста.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather - fring ползвах преди доста години на мобилния си телефон, че по това време Скайп нямаха стабилна версия. Сега разбирам, че миналата година Скайп са им спрели кранчето - http://blog.fring.com/en/?p=2322 Това означава, че единствения начин да се обаждаш е като използваш тяхното приложение. За чат има и още една възможност за момента - https://imo.im/ но не е ясно кога ще ги блокират и тях :)

@tedi - то май сървър ти трябва ако искаш да можеш да се обаждаш на GSM или стационарни. Тогава е необходимо да си закачиш например един мобилен телефон към компютъра, който е на договор с почти безплатни разговори. Естествено, ако правиш всичко това в една единствена държава малко се губи смисъла. Ако ти се налага често да пътуваш из чужбина е доста удобно решение.

Link to comment
Share on other sites

Честно казано скайп не го харесвам особено и го ползвам единствено защото го ползват хората с които комуникирам. Единственото му хубаво нещо е че ако съм пуснал скайпа си на 2-3 компютъра и някой ми пише го получавам на всичките от тях.

 

Аз се надявам че ще пооправят нещо но не храня кой знае какви надежди. Но че той става по-голяма боза от версия на версия като всички други е факт. Само съжалявам че АОЛ съсипаха ICQ-то защото него си го обичах много.

 

А Балмър че е за психиатрията е ясно от много отдавна...

Link to comment
Share on other sites

За да изръсиш 9 милиарда, мислиш ли че са карали само на "надежди". Едва ли. Както и да е.

Ако за момент си представиш, че си инвестирал да речем стотина милиона долара в Микромек, дали отново щеше да те облива такъв оптимизъм за бъдещето и неземната мъдрост на Балмър? Едва ли, ама както и да е. :lol:

Link to comment
Share on other sites

...

Само съжалявам че АОЛ съсипаха ICQ-то защото него си го обичах много.

..

В какъв смисъл съсипаха? Още си работи и няма забележки.. Освен ако имаш предвид че не го развиха достатъчно навреме с нови услуги и оставиха това зло скайп да се разпростре като зараза.

 

Ако за момент си представиш, че си инвестирал да речем стотина милиона долара в Микромек, дали отново щеше да те облива такъв оптимизъм за бъдещето и неземната мъдрост на Балмър? Едва ли, ама както и да е. :lol:

При всички случаи не мисля, че му е хрумнало днес ей така да купи скайп за има няма 10 милиарда, и следобеда на път за клуба по безйбол е наминал през скайп с камиона с парите :lol:

 

Аз не мога да си представя как бих разсъждавал ако имах излишни 100 милиона да инвестирам където и да е. Така че идеята да си представя подобно нещо няма никаква почва за размисъл - определено ако се движех в тия среди с милиардерите, мисленето и информацията ми щяха да са съвсем други.

Link to comment
Share on other sites

В какъв смисъл съсипаха? Още си работи и няма забележки.. Освен ако имаш предвид че не го развиха достатъчно навреме с нови услуги и оставиха това зло скайп да се разпростре като зараза.

 

1. Задръстиха го от реклами. То бива безплатно, бива да ти пробутат някоя реклама ама баш на чат прозореца ли да го е*а

2. Видео чат-а никога не е работил като хората. Не знам какво и как и при кого работи при мен НИКОГА не е работил колкото пъти съм го пробвал (с оригиналния клиент) все проблеми нещо. Докато на скайп винаги работи няма firewall няма чудо - просто работи. Докато ICQ дори пращането на файл докато нагласиш нещата може да се изприщиш. Единственото което винаги работи е чата. Верно трябва в 99% от времето но за другия 1% е дразнещо

3. От 2002-ра насам какво са добавили като функционалност АОЛ? Флаш емотикони в чата и повече реклами.

 

Не казвам че искам нещо повече от чат но хората искат да могат да пратят някоя снимка и да си поговорят като по телефон. Ей тези 2те неща ICQ не ги може. Докато скайп - пускаш и работи.

 

 

 

При всички случаи не мисля, че му е хрумнало днес ей така да купи скайп за има няма 10 милиарда, и следобеда на път за клуба по безйбол е наминал през скайп с камиона с парите :lol:

 

Ако си гледал няколко филмчета с изяви на тоя човек няма да те учуди това наистина да е така :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...